Πίσω στα σχολεία

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν γράψω ότι σας ζηλεύω τι θα πέιτε?

Το παρακάτω κείμενο το είχα γράψει λίγο πριν τον τελευταίο μου αγιασμό:

Αύριο θα γίνουν πρωτότυπα πράγματα που μόνον 11 φορές ως τώρα τα έχω ξαναζήσει. Μας είπανε να πάμε στι 09:30. Σίγουρα θα περιμένουμε ως τις 10:15 (ο παπάς λόγω του ότι έχει m>130kg θα αργήσει). Θα χτυπήσει το γνώριμο ανατριχιαστικά απαίσιο κουδούνι. Η γυμνάστρια θα σφυρίζει "κάντε τετράδες" κι εμείς θα της ρωτάμε πόσα παιδιά να είναι σε κάθε τετράδα. Τα αρύθμιστα μεγάφωνα θα στριγκλίσουν. Ο παπάς θα αρχίσει να ψέλνει τα δικά του και απολύτως κανένας δεν θα τον ακούει. Εμείς θα μιλάμε μεταξύ μας και οι καθηγητές θα αλληλοκουτσομπολεύονται. Κάποια στιγμή θα μας βρέξει ο πάτερ με τον μαϊντανό και ο διευθυντής θα πάρει το μικρόφωνο. (Ελπίζω να μην έρθει κανένας δήμαρχος να βγάλει λόγο). Μπλα-μπλα-μπλα καλή χρονιά το Α1 στον πρώτο όροφο αίθουσα 11 κου-λου-που. Εγώ περιμένω στο τέλος το Γ4 (ωχ! τώρα το συνειδητοποιώ). Θα μπούμε στην τάξη. (Δεν ξέρω τι παρατράγουδα μπορεί να έχουμε με το 30 και μας χαλάσει την ιστορία). Θα περιμέεεεενουμε. Κάποια στιγμή θα μπει κάποιος καθηγητής να μας φέρει να γράψουμε τις τελικές δηλώσεις για κατευθύνσεις και επιλογές. Σιγά μην έχουμε και στυλό δηλαδή. Μετά θα περιμέεεενουμε να μας φωνάξουν για βιβλία. Ο καθηγητής που μας φέρανε θα προσπαθεί χλιαρά να μας πει να κάνουμε ησυχία, αλλά ποιος θα τον ακούει. Κάποια στιγμή θα μας ειδοποιήσουν και θα πάμε στην αίθουσα πολλαπλών για τα βιβλία. Ευτυχώς εκεί η δουλειά δεν αργεί. Ένας καθηγητής μας γράφει στην κατάσταση και άλλος μας δείχνει από που θα πάρουμε το δώρο μας. (Στο σχολείο μου συνηθίζουν να μας δίνουν έτοιμα σε σακούλα τα βιβλία του καθενός). Αύριο 08:15, το ξέρουμε. Πάμε τώρα (ώρα 12:30) όλοι μαζί (φορτωμένοι σαν γαϊδούρια) για καφέ. Καλή (τελευταία για μας) σχολική χρονιά σε όλους!!! :)




ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή σχολική χρονιά παιδιά! Καλή πρόοδο και καλή επιτυχία στα παιδιά που θα ακούσουν τον τελευταία αγιασμό!

Εγώ θα τον ακούω live αλλά από το σπίτι μου από φέτος:P Τι χαρά... :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αύριο αρχίζουμε.. Καλή σχολική χρονιά να έχουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Δία δεν παίζεσαι παιδί μου !!!

πάντως έχω πρήξει όοοολη μέρα την αδελφή μου .Την πειράζω για το γεγονός οτι θα πηγαίνει σκουλ απο αύριο αχαχα.
Κατα βάθος όμως,ακι τί δε θα δινα για να ξανανιώσω αυτην την εμπειρία ιχχχχχχχχχχχχ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πάντως κάθε φορά πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς ήμουν περίεργος και ορεξάτος για το σχολείο (πρώτη και τελευταία φορά για κάθε σχολική χρονιά), αλλά με το πέρας της πρώτης μέρας μου ερχόταν μια μελαγχολία...πριν βουλιάξω στην καθημερινότητα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εγώ νιώθω περίεργα,αλλά και τέλεια(δε θα πω ψέματα:whistle:)που δε θα πάω αύριο στον αγιασμό και ακόμα πιο τέλεια που δε θα ξαναπάω σχολείο!Το σχολείο ποτέ δε μου άρεσε(εκτός από τη στιγμή που γνώρισα τα φιλαράκια μου:clapup:),αν και είμαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή στη ζωή μου(σύντομα:P)θα μου λείψει όσο τίποτα άλλο!Γιατί ως γνωστόν όταν χάνεις κάτι καταλαβαίνεις και εκτιμάς την αξία του:D!Όμως τώρα είναι καιρός να περάσω σε μια άλλη φάση της ζωής μου(εγώ και όλοι οι φρέσκοι απόφοιτοι)!....Παιδάκια καλή αρχή να έχετε αύριο,καλή πρόοδο και όσοι δίνετε φέτος(γενιά του '95)σας εύχομαι καλή επιτυχία στις πανελλήνιες,να μη μασάτε και να σκίσετε!Υπομονή,καλή δύναμη και κουράγιο και όλα θα πάνε καλά και θα πετύχετε όλους σας τους στόχους!;)Καλή νέα σχολική χρονιά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλή σχολική χρονιά dudes and dudettes! Να περάσετε γαμάτα,να διαβάζετε(που και που) και όχι πολλές κοπάνες ε? :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που ανυπομονεί για την πρώτη μέρα, αλλά όχι για τις επόμενες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αύριο θα γίνουν πρωτότυπα πράγματα που μόνον 11 φορές ως τώρα τα έχω ξαναζήσει. Μας είπανε να πάμε στι 09:30. Σίγουρα θα περιμένουμε ως τις 10:15 (ο παπάς λόγω του ότι έχει m>130kg θα αργήσει). Θα χτυπήσει το γνώριμο ανατριχιαστικά απαίσιο κουδούνι. Η γυμνάστρια θα σφυρίζει "κάντε τετράδες" κι εμείς θα της ρωτάμε πόσα παιδιά να είναι σε κάθε τετράδα. Τα αρύθμιστα μεγάφωνα θα στριγκλίσουν. Ο παπάς θα αρχίσει να ψέλνει τα δικά του και απολύτως κανένας δεν θα τον ακούει. Εμείς θα μιλάμε μεταξύ μας και οι καθηγητές θα αλληλοκουτσομπολεύονται. Κάποια στιγμή θα μας βρέξει ο πάτερ με τον μαϊντανό και ο διευθυντής θα πάρει το μικρόφωνο. (Ελπίζω να μην έρθει κανένας δήμαρχος να βγάλει λόγο). Μπλα-μπλα-μπλα καλή χρονιά το Α1 στον πρώτο όροφο αίθουσα 11 κου-λου-που. Εγώ περιμένω στο τέλος το Γ4 (ωχ! τώρα το συνειδητοποιώ). Θα μπούμε στην τάξη. (Δεν ξέρω τι παρατράγουδα μπορεί να έχουμε με το 30 και μας χαλάσει την ιστορία). Θα περιμέεεεενουμε. Κάποια στιγμή θα μπει κάποιος καθηγητής να μας φέρει να γράψουμε τις τελικές δηλώσεις για κατευθύνσεις και επιλογές. Σιγά μην έχουμε και στυλό δηλαδή. Μετά θα περιμέεεενουμε να μας φωνάξουν για βιβλία. Ο καθηγητής που μας φέρανε θα προσπαθεί χλιαρά να μας πει να κάνουμε ησυχία, αλλά ποιος θα τον ακούει. Κάποια στιγμή θα μας ειδοποιήσουν και θα πάμε στην αίθουσα πολλαπλών για τα βιβλία. Ευτυχώς εκεί η δουλειά δεν αργεί. Ένας καθηγητής μας γράφει στην κατάσταση και άλλος μας δείχνει από που θα πάρουμε το δώρο μας. (Στο σχολείο μου συνηθίζουν να μας δίνουν έτοιμα σε σακούλα τα βιβλία του καθενός). Αύριο 08:15, το ξέρουμε. Πάμε τώρα (ώρα 12:30) όλοι μαζί (φορτωμένοι σαν γαϊδούρια) για καφέ. Καλή (τελευταία για μας) σχολική χρονιά σε όλους!!!
same here! κατά την ώρα του αγιασμού θα κάνω πλεξούδες. (εμ, το έχω κανονισμένο :P) και μετά τα ίδια και τα ίδια κάθε χρονιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πάμεεεεεεεεεεεεεεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Άντε και καλό ξεσάλωμαααα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
καλη σχολικη χρονια παιδια και καλη επιτυχια σε οσουσ δινουν φετοσ!!!!:D

ελα να βλεπω κεφι που αρχιζει το σχολειοοο!! https://www.youtube.com/watch?v=Ek_3qKrpzlo :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
πρωτη φορα μετα απο 12 ολοκληρα χρονια που δν παω αγιασμο(κ δεν θα ξαναπαω ποτε ως μαθητης)... ερε πως περασαν τα χρονια!!!ποιος θα τ λεγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ωραία ήταν στον αγιασμό πάντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σκατα ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε εμάς από ότι κατάλαβα έφυγε ο θεολόγος μας. Τώρα σε ποιου μάθημα θα κάνω φασαρία; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σε εμάς από ότι κατάλαβα έφυγε ο θεολόγος μας. Τώρα σε ποιου μάθημα θα κάνω φασαρία; :'(
Στου θεολόγου που θα 'ρθει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πφφ ήρθαν κάτι καινουριόφατσες (καθηγητές) στο σχολείο όλα τα λεφτά.:mad: Έχω τον πιο αίσχος καθηγητή στην κατεύθυνση, είμαστε στην πιο άκυρη αίθουσα.. Και ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΟΟΣ!! Και για τις αλλαγες στο συστημα, για τους καθηγητες, για το αν θα μπορεσω να τα βγαλω περα χωρις κενά κλπ κλπ κλπ... Ωραία. Επίσης φέτος συνειδητοποίησα ότι μεγάλωσα αρκετά καθώς πήγα στον προ-τελευταίο μου αγιασμό! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top