Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τσάντα, δυο τρεις στυλούς, ένα μηχανικό μολύβι, μια σβήστρα, δυο τετράδια και ότι βιβλίο χρειαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σβήστρα!? Μα γιατ--

ΗΜΜΥ. OK. OK. Nothing to see here, move along. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σβήστρα!? Μα γιατ--

ΗΜΜΥ. OK. OK. Nothing to see here, move along. :P
Προσωπικά, προτιμώ το μηχανικό μου μολύβι και συνεχίζω να γράφω με αυτό παντού εκτός των διαγωνισμάτων (που εκ των πραγμάτων δεν μπορώ:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εισαι φοιτητης ρε ηλιθιε;;; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
λεφτά, κινητό, κλειδιά και τις τρίχες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
λεφτά, κινητό, κλειδιά και τις τρίχες μου
Υπαρχει ειδικος αποθηκευτικος χωρος στην τσαντα σου για τριχες;:confused::P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ έχω 2 τετράδια πολλών θεμάτων και έχω μοιράσει τα μαθήματα. Μια χαρά με βολεύουν γιατί είναι και συγκεντρωμένα για την εξεταστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Την τσάντα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω! Πλάκα κάνω :P
Εγώ έχω ένα τετράδιο πολλών θεμάτων (ένα θέμα) για κάθε μάθημα, αν και παρ'ολα αυτά σε άλλα γράφουμε υπερβολικά πολύ και σε άλλα καθόλου. Επίσης, δύο στυλό, πάσο και όχι εισιτήρια (αλλά κάρτα απεριορίστων διαδρομών για το λεωφορείο γιατί παρακολουθώ εντατικά τα μαθήματα :P)
Ε και κανένα πακετάκι χαρτομάντηλα γιατί χειμώνας είναι και η μυτούλα που και που τρέχει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τελικα ολα αυτα που γραφαμε στην αρχη ειναι ψεματα.Ο καθημερινος εξοπλισμος του φοιτητη ειναι λεφτα διαθεση και τρελα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
μια πανάκριβη ταμπλέτα...για μούρη!

όλοι γνωρίζουμε ότι το κίνητρο στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, δεν είναι η μάθηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ειναι να γινεις διασημος σε ολη την Ελλαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μια πανάκριβη ταμπλέτα...για μούρη!

όλοι γνωρίζουμε ότι το κίνητρο στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, δεν είναι η μάθηση..

Ένας πανέξυπνος είπε το θρυλικό:
"Στα ξένα πανεπιστήμια, οι φοιτητές με την εγγραφή τους παίρνουν δώρο και ένα iPad! Εδώ πάλι..."
Και η απάντηση του καθηγητή:
"Στα ξένα πανεπιστήμια που αναφέρεσαι, οι φοιτητές πληρώνουν 100.000 το χρόνο. Εσύ όμως;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ένας πανέξυπνος είπε το θρυλικό:
"Στα ξένα πανεπιστήμια, οι φοιτητές με την εγγραφή τους παίρνουν δώρο και ένα iPad! Εδώ πάλι..."
Και η απάντηση του καθηγητή:
"Στα ξένα πανεπιστήμια που αναφέρεσαι, οι φοιτητές πληρώνουν 100.000 το χρόνο. Εσύ όμως;"

Κι εμείς τα δίνουμε τα λεφτά, αλλά με φόρους :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
μια πανάκριβη ταμπλέτα...για μούρη!

όλοι γνωρίζουμε ότι το κίνητρο στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, δεν είναι η μάθηση..

Ένας πανέξυπνος είπε το θρυλικό:
"Στα ξένα πανεπιστήμια, οι φοιτητές με την εγγραφή τους παίρνουν δώρο και ένα iPad! Εδώ πάλι..."
Και η απάντηση του καθηγητή:
"Στα ξένα πανεπιστήμια που αναφέρεσαι, οι φοιτητές πληρώνουν 100.000 το χρόνο. Εσύ όμως;"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertad

Νεοφερμένος

Η libertad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Την τσάντα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω! Πλάκα κάνω :P
Εγώ έχω ένα τετράδιο πολλών θεμάτων (ένα θέμα) για κάθε μάθημα, αν και παρ'ολα αυτά σε άλλα γράφουμε υπερβολικά πολύ και σε άλλα καθόλου. Επίσης, δύο στυλό, πάσο και όχι εισιτήρια (αλλά κάρτα απεριορίστων διαδρομών για το λεωφορείο γιατί παρακολουθώ εντατικά τα μαθήματα :P)
Ε και κανένα πακετάκι χαρτομάντηλα γιατί χειμώνας είναι και η μυτούλα που και που τρέχει :redface:


Αχουτο μωρε. Τρεχει η μυτουλα του. Σνιφ σνιφ. Ασχετο μα τι γελιο εχουν ορισμενα θεματα καλη ωρα οπως αυτο στο φορουμ. Φαρμακο στην κριση. Χα χα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias1994

Νεοφερμένος

Ο ilias1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ΦΡΑΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χμμμμ....
Νούμερο 1.
Νούμερο 2.
Νούμερο 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Χαρτιά Α4. (έχω θέμα όμως, διότι δεν είμαι και πολύ τακτοποιημένη, γυρνώ σπίτι και τα βάζω σε μια γωνία ΟΛΑ μαζί, και δεν ξέρω ποιο είναι ποιανού μαθήματος στο τέλος.... κάνω και τσαπατσούλικα γράμματα)
5 στυλό... έχω ανασφάλεια. ξέρετε πως πάνε αυτά, παίρνεις 2ο για backup του 1ου... ο 3ος backup του 2ου κτλ κτλ.
Βέβαια καταλήγω να μοιράζω στυλό σε όλο το αμφιθέατρο... (ειδικά στην εξεταστική)
anywayz... τι άλλο; Χαρτομάντιλα, υγρά μαντηλάκια, κάρτες για λεωφορεία-τραίνα, νερό. Ένα μικρό μπλοκάκι που σημειώνω διάφορες σκέψεις και φλασιές, για να μη τα ξεχάσω μετά (π.χ κάποια ιδέα στο photoshop)
Αα ναι!! το σημαντικότερο που δε βγαίνει ποτέ από τη τσάντα είναι η τράπουλα, σκέφτομαι να αγοράσω και μία tichu τώρα. :P

Αυτά τα "ολίγα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top