Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

καφές και τσιγάρα


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

καφές και τσιγάρα

μια εικόνα, χίλιες λέξεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει τέτοιου είδους (δερμάτινες) τσάντες;

Αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα, ας με μεταφέρουν οι διαχειριστές στο κατάλληλο.
Θα πηγαίνεις με κοστουμάκι και τσαντούλα αλά δικηγόρος φάση;:P

Μπράβο:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει τέτοιου είδους (δερμάτινες) τσάντες;

Αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα, ας με μεταφέρουν οι διαχειριστές στο κατάλληλο.
Πολλά.
Θα πηγαίνεις με κοστουμάκι και τσαντούλα αλά δικηγόρος φάση;:P

Μπράβο:hehe:

Φυσικά. Παρών. :P
Τι σε εκπλήσσει μικρέ μου φίλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το θεωρώ υπερβολικό και ψωνίστικο:P

Δεν ειναι υπερβολικο.Ειναι ηλιθιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το θεωρώ υπερβολικό και ψωνίστικο:P

Πέρνα πρώτα από τη σχολή και μετά το συζητάμε εξ νέου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πέρνα πρώτα από τη σχολή και μετά το συζητάμε εξ νέου. :P
το ότι το κάνει μεγάλη μερίδα των φοιτητών, δεν σημαίνει ότι δεν είναι υπερβολικό και ψωνίστικο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Calm down.
Είπα ότι ντύνομαι σαν δικηγόρος; Απλώς, θέλω μία τσάντα ταχυδρόμο που να είναι σχετικά καλή - με την προϋπόθεση να κρατήσει αρκετά χρόνια, γιατί δεν έχω.

Ο χαρτοφύλακας είναι «ψωνίστικος», τα λουστρίνια και οι ακριβές αμφιέσεις των «κουβαλατονπροτζεκτοραγιανασεκανειλέκτορα».

Ιούλιε, pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βασικα αποτελει μια παιδικη μιμηση της ενδυματολογικης συμπεριφορας,στα αστικα πλαισια.Και ο μιμητισμος αρμοζει σε 5χρονα.

Εγω δεν θα φορουσα κουστουμι ουτε επι πληρωμη.

(που εισαι MrCrowley που εισαι Δρ και εχεις μοικανα...στην πυρα θα σε ριξουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πέρνα πρώτα από τη σχολή και μετά το συζητάμε εξ νέου. :P

το ότι το κάνει μεγάλη μερίδα των φοιτητών, δεν σημαίνει ότι δεν είναι υπερβολικό και ψωνίστικο:P
^This:P
Calm down.
Είπα ότι ντύνομαι σαν δικηγόρος; Απλώς, θέλω μία τσάντα ταχυδρόμο που να είναι σχετικά καλή - με την προϋπόθεση να κρατήσει αρκετά χρόνια, γιατί δεν έχω.

Ο χαρτοφύλακας είναι «ψωνίστικος», τα λουστρίνια και οι ακριβές αμφιέσεις των «κουβαλατονπροτζεκτοραγιανασεκανειλέκτορα».

Ιούλιε, pm.
Sorry, περιμένεις από την τσάντα ταχυδρόμου να κρατήσει πολλά χρόνια;:hehe: Τζάμπα λεφτά, πραγματικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Sorry, περιμένεις από την τσάντα ταχυδρόμου να κρατήσει πολλά χρόνια;:hehe: Τζάμπα λεφτά, πραγματικά:P

Mία σχολική ταχυδρόμο που είχα, σχετικά φθηνή και κακής ποιότητας (converse στη μάρκα), κράτησε 6 χρόνια, ενώ την κουβαλούσα μέχρι και στην παραλία, και τώρα χάλασε. Μια καλύτερης ποιότητας, θα κρατήσει πολύ περισσότερο καιρό, και τέλος πάντων, σκοπός μου δεν είναι να φιλοσοφήσω μαζί σου το αν είναι σωστό να έχεις ένα καθημερινό αντικείμενο καλής ποιότητας, το οποίο θα κρατήσει καιρό. Η ερώτηση είναι ξεκάθαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο χόντο είδα ωραίες leather look σοβαρές. Αλλάα..... ακριβές. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Mία σχολική ταχυδρόμο που είχα, σχετικά φθηνή και κακής ποιότητας (converse στη μάρκα), κράτησε 6 χρόνια, ενώ την κουβαλούσα μέχρι και στην παραλία, και τώρα χάλασε. Μια καλύτερης ποιότητας, θα κρατήσει πολύ περισσότερο καιρό, και τέλος πάντων, σκοπός μου δεν είναι να φιλοσοφήσω μαζί σου το αν είναι σωστό να έχεις ένα καθημερινό αντικείμενο καλής ποιότητας, το οποίο θα κρατήσει καιρό. Η ερώτηση είναι ξεκάθαρη.

Κακής ποιότητας και άντεξε 6 χρόνια με σχολεία και παραλίες; Θα έλεγα ότι είναι μια χαρά ποιότητας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Mία σχολική ταχυδρόμο που είχα, σχετικά φθηνή και κακής ποιότητας (converse στη μάρκα), κράτησε 6 χρόνια, ενώ την κουβαλούσα μέχρι και στην παραλία, και τώρα χάλασε. Μια καλύτερης ποιότητας, θα κρατήσει πολύ περισσότερο καιρό, και τέλος πάντων, σκοπός μου δεν είναι να φιλοσοφήσω μαζί σου το αν είναι σωστό να έχεις ένα καθημερινό αντικείμενο καλής ποιότητας, το οποίο θα κρατήσει καιρό. Η ερώτηση είναι ξεκάθαρη.
Από πολλές απόψεις η τσάντα ταχυδρόμου δεν είναι καλή:

  1. Δεν είναι εργονομική (άλλο να βάζεις βαριά βιβλία κι άλλο φακέλους).
  2. Σκίζει εύκολα (ειδικά το "λουρί").
  3. Κρίνοντας από τις φωτογραφίες, το εσωτερικό μόνο δερμάτινο δεν είναι=>θα σκίσει εύκολα.
Κατά τα άλλα, εσύ θα διαθέσεις τα λεφτά σου για να αγοράσεις ό,τι τσάντα θέλεις. Εγώ απλώς συμβουλεύω, αν δεν ήθελες να ακούσεις απόψεις, να μη ρωτούσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πες μου ότι σε λένε Ιούλιο και σκας σχολή με κοστούμι και χαρτοφύλακα όμως.

lawl :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Στο χόντο είδα ωραίες leather look σοβαρές. Αλλάα..... ακριβές. :/:
Σού είχα πει στο περίπου τι τσάντα ήθελα να πάρω, έτσι;:P Τι τιμές;
Κακής ποιότητας και άντεξε 6 χρόνια με σχολεία και παραλίες; Θα έλεγα ότι είναι μια χαρά ποιότητας. :redface:
Εννοώ πως δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.:)
...απλώς συμβουλεύω, αν δεν ήθελες να ακούσεις απόψεις, να μη ρωτούσες.
Συμβουλεύεις γράφοντας: «αλά δικηγόρος», «μπράβο», «ψωνίστικος» κ.ά.; Εξ ου και έγραψα ότι δε θέλω να το φιλοσοφήσω. Δεν έχεις να πεις κάτι επιπλέον, λοιπόν. Διαβάστηκε η άποψή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Συμβουλεύεις γράφοντας: «αλά δικηγόρος», «μπράβο», «ψωνίστικος» κ.ά.; Εξ ου και έγραψα ότι δε θέλω να το φιλοσοφήσω. Δεν έχεις να πεις κάτι επιπλέον, λοιπόν. Διαβάστηκε η άποψή σου.
Ε τι να σε κάνω; Τα 'θελες και τα 'παθες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ε τι να σε κάνω; Τα 'θελες και τα 'παθες:P

Ήθελα και έπαθα τι; Ρώτησα πού μπορώ να βρω τσάντες τύπου ταχυδρόμου, «καλής» ποιότητας.

Dudeee...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
^This:P

Sorry, περιμένεις από την τσάντα ταχυδρόμου να κρατήσει πολλά χρόνια;:hehe: Τζάμπα λεφτά, πραγματικά:P
Καλύτερα κάτσε στα αυγά σου. Ξέρεις ότι σε συμπαθώ, αλλά τώρα εκτίθεσαι. :(
Από πολλές απόψεις η τσάντα ταχυδρόμου δεν είναι καλή:

  1. Δεν είναι εργονομική (άλλο να βάζεις βαριά βιβλία κι άλλο φακέλους).
  2. Σκίζει εύκολα (ειδικά το "λουρί").
  3. Κρίνοντας από τις φωτογραφίες, το εσωτερικό μόνο δερμάτινο δεν είναι=>θα σκίσει εύκολα.
Κατά τα άλλα, εσύ θα διαθέσεις τα λεφτά σου για να αγοράσεις ό,τι τσάντα θέλεις. Εγώ απλώς συμβουλεύω, αν δεν ήθελες να ακούσεις απόψεις, να μη ρωτούσες.
Φάουλ σε όλα. Μία καλή δερμάτινη είναι αθάνατη. Δεν παθαίνει τίποτα.
Πες μου ότι σε λένε Ιούλιο και σκας σχολή με κοστούμι και χαρτοφύλακα όμως.

lawl :P
Πόσως με ενδιαφέρει η γνώμη των τρίτων. Και στην τελική, δε νομίζω ότι σε αφορά.

Θεμιστοπόλε,
Είναι ακριβούτσικες. Αλλά αξίζουν. Αν θες λεπτομέρειες, πες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top