Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Χριστίνα έτσι,με το all star για εγγραφή!
Τουλάχιστον,αν βρεθούμε στο περιθώριο,θα 'χουμε ή μία την άλλη!:P:P

ακριβως!!:D:D:Dαν πρεπει ντα και καλα η ενδυση να ταιριαζει στο επαγγελμα τοτε οι δικηγοροι θα φοραν ταγερ οι γιατροι ιατρικη ποδια και οι ψυχιατροι ζουρλομανδυα??:hmm:..χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εσείς στρίψατε λάθος ή έχετε άγνοια ή δεν έχετε ποτέ μεταβεί σε πανεπιστήμιο. Recruiters κάνουν τσάρκα στα πανεπιστήμια.
Οι Recruiters έχουν σχέση με την εργασία
Τα κοστούμια και τα tailleurs έχουν σχέση με την εργασία
Οι Recruiters θα διαλέξουν αυτούς που είναι στο πανεπιστήμιο και έχουν σχέση με την εργασία. Ένας απο αυτούς είναι τα κοστούμια και τα tailleurs.
Καλό σας βράδυ.

Κακώς κάνουν τσάρκα στα Πανεπιστήμια!!!!! Τα πανεπιστήμια δεν είναι χώρος εύρεσης εργασίας είναι χώρος σπουδών & μάθησης.
Μάλλον "ΆΝΟΙΑ" έχετε εσείς και όχι εμείς άγνοια! Τώρα βέβαια όπως το βλέπει κάποιος αλλά αν από φοιτητής το βλέπει έτσι, χαθήκαμε,,,,
Καλό ξημέρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αγαπητοι συμφοιτηται αν μου κα*λωσει κι ερθω μια μερα στη σχολη με κουστουμι, PLEASE παρτε με με τις πετρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εσείς στρίψατε λάθος ή έχετε άγνοια ή δεν έχετε ποτέ μεταβεί σε πανεπιστήμιο. Recruiters κάνουν τσάρκα στα πανεπιστήμια.
Οι Recruiters έχουν σχέση με την εργασία
Τα κοστούμια και τα tailleurs έχουν σχέση με την εργασία
Οι Recruiters θα διαλέξουν αυτούς που είναι στο πανεπιστήμιο και έχουν σχέση με την εργασία. Ένας απο αυτούς είναι τα κοστούμια και τα tailleurs.
Καλό σας βράδυ.

Ενας ολοκληρωμενος ανθρωπος φροντιζει ολοι οι τομεις της ζωης του να ειναι ισορροπημενοι, φροντιζει να εχει πολλα ενδιαφεροντα. Οταν ασχολεισαι μονο με την εργασια σου και μαλιστα στα 20 τοτε προφανως εχεις παραμελησει κατι αλλο ή και αλλα... Δε θα προσλαμβανα ποτε ενα τετοιο ατομο γιατι θα ημουν σιγουρη οτι δε θα εκανε καλα τη δουλεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Κακώς κάνουν τσάρκα στα Πανεπιστήμια!!!!! Τα πανεπιστήμια δεν είναι χώρος εύρεσης εργασίας είναι χώρος σπουδών & μάθησης.
Μάλλον "ΆΝΟΙΑ" έχετε εσείς και όχι εμείς άγνοια! Τώρα βέβαια όπως το βλέπει κάποιος αλλά αν από φοιτητής το βλέπει έτσι, χαθήκαμε,,,,
Καλό ξημέρωμα!

Είναι "ευλογία" να υπάρχουν recruiters. Υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν εξασφαλισμένη δουλειά απο τον μπαμπά, που δεν θέλουν να ξοδεύουν μια ζωή τα λεφτά του μπαμπά και εν τέλει τους νοιάζει με το εργασιακό τους μέλλον.Αν βγάλουμε τα "δεν" τότε κάπου εκεί βρίσκεστε και εσείς. Σε εμένα έχει ήδη ξημερώσει, σε εσας εκεί κατά την Βενεζουέλα και την Κούβα όπου βρίσκεστε, γιατί εκεί έχουν τέτοιες απόψεις, είναι ακόμα νύχτα, εκτός αν απορρίπτετε και τις αρχές της ηλιακής γεωμετρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια και εγω με ενα προς το γαλαζιο με ασπρες ριγες τζιν σορτς πηγα και μια μπλουζα με μια νεκροκεφαλη πανω και το μαλλι αχτενιστο ετσι οπως ξυπνησα...τι να μου ελεγαν δηλαδη.Λες και αυτες οι ντιβες που ειδαν ειναι καλυτερες ντυμενες.Με κατι βρακες λες και βγηκαν απο την επανασταση του 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
λοιπον!

καφες! τσιγαρο! κινητο! αντε και κανα στυλο με τετραδιο!

καλη αρχη ψαρακια

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
... τσιγαρο!

τς τς κακή επιρροή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ο ενδυματολογικός κώδικας, όπως θα γνωρίζετε, παίζει μεγάλο ρόλο στον επαγγελματικό τομέα. Στους μηχανικούς ένα τζινάκι και πόλο η πουκάμισο κάνει. Στους δικηγόρους δε, λίγη απόκλιση από σακάκι, πουκάμισο κλπ επιτρέπεται. Είναι βέβαιο πως ορισμένοι το κάνουν γιατί είναι ψώνια.Αλλά αν κάποιοι είναι επιμελείς και διαβάζουν τότε η επίσημη ένδυση είναι το κερασάκι στην τούρτα. Μπορεί και κάποιος δικηγόρος στο πανεπιστήμιο να πάει για να στρατολογήσει φοιτητές για πρακτική άσκηση. Τότε θα ξεχωρίσουνε οι έξυπνοι που προνόησαν και θέλησαν να δείξουν τη σοβαρότητά τους.
Γι'αυτό καλό είναι να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι για να αρπάξουμε κάθε ευκαιρία που μπορεί να παρουσιαστεί.:)
Ανάλογα με την περίσταση, κάνουμε τον άλλο να μας πάρει στα σοβαρά.

Σιγα μην φοραμε και ποδιες ρε φιλαρακι,ακου εκει ενδυματολογικος κωδικας στο πανεπιστημιο.χαχαχαχαχαχα
Ποσο γελοιο...
Δηλαδη οποιος δεν παει γραβατομενος σημαινει οτι δεν διαβαζει?:worry::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ΤΡΟΛΟΛΟΛΟΛΟ!

Κοίτα τόπικ που άνοιξαν...

Λές και πάς σε πόλεμο στον πανεπιστήμιο ένα πράμα! xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εγω παντως (αλλαζω θεμα) αγορασα αυτην την τσαντα
Οσον αφορα τους recruiters μακαρι να υπαρχουν, αλλα πολυ φοβαμαι οτι αυτα ειναι μονο του εξωτερικου (δε γνωριζω αλλα γενικα αυτο φαινεται...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ πάντως τσάντα στη σχολή δεν παίρνω ποτέ εκ πεποιθήσεως,για να μην χαλάσω την εικόνα του φραπεδοφόρου φοιτητή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Συμβουλές προς κορίτσια:

Αποφύγετε τα τετράδια με καρδούλες, ζουζουνάκια και τα περίεργα στυλό με φτερά και πούπουλα...
Πέφτει τρελή κοροϊδία!!!

(το ξέρω γιατί το έχω κάνει! Το -κοροϊδία- part! :P:P)

έχω δει και άντρα με τέτοιο εξοπλισμό......no comments


άδικα αναλώνετε τον χρόνο σας με το τι θα πάρετε.........Από το δεύτερο έτος θα ξυπνάτε πριν το μάθημα και θα τρέχετε δεξια αριστερά ψάχνοντας έστω και ένα διαφημιστικό στυλο!!!!!!!!(στο τέλος θα σκέφτεστε σίγα μωρέ θα έχει κανένας συμφοιτητής....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Νομίζω πως η καλύτερη ιδέα είναι τετράδια, όσο το δυνατόν μεγαλύτερα, σε στυλ ατζέντας μαύρης (με σκληρό εξώφυλλο), όπως προαναφέρθηκε. Διαφορετικά... δεν ξέρω. Πάντα, όποτε πήγαινα σε βιβλιοπωλεία, χανόμουν.:confused: Εγώ θα χρησιμοποιήσω για τσάντα εκείνη που έχω από το σχολείο (eastpak σακίδιο, μονόχρωμη). Θεωρώ πως είναι εντάξει. Και πολλά τετράδια να μην κουβαλάει κανείς, θα θέλει καπνοχαρτακιαφιλτρακιααναπτύρα, πορτοφόλι, κλειδιά. Κάπως πρέπει να μεταφερθούν κι αυτά.

Σχετικά με τα στυλό, όλη τη χρονιά δοκίμασα τα πάντα. Στις Πανελλήνιες κατέληξα να γράφω με Parker, με τα οποία, τελικά, δεν έκανα τόσο καλά γράμματα όσο έκανα με κάποια άλλα. Γενικά, προτίμηση έχω στα Pilot. Για μαρκαδοράκι: V 7 HI-TECPOINT 0.7. Για στεγνό: BPS-GP <M>. Θαρρώ, δεν έχω βρει ακόμη το στυλό που με αντιπροσωπεύει.(:hehe:)

Παντως μην καταντησουμε σαν κατι ψωνακια της Νομικης που πανε απο το α ετος με το δερματινο χαρτοφυλακα!

Ενώ της Ιατρικής είναι καλύτεροι...:whistle::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νομίζω πως η καλύτερη ιδέα είναι τετράδια, όσο το δυνατόν μεγαλύτερα, σε στυλ ατζέντας μαύρης (με σκληρό εξώφυλλο), όπως προαναφέρθηκε. Διαφορετικά... δεν ξέρω. Πάντα, όποτε πήγαινα σε βιβλιοπωλεία, χανόμουν.:confused: Εγώ θα χρησιμοποιήσω για τσάντα εκείνη που έχω από το σχολείο (eastpak σακίδιο, μονόχρωμη). Θεωρώ πως είναι εντάξει. Και πολλά τετράδια να μην κουβαλάει κανείς, θα θέλει καπνοχαρτακιαφιλτρακιααναπτύρα, πορτοφόλι, κλειδιά. Κάπως πρέπει να μεταφερθούν κι αυτά.

Σχετικά με τα στυλό, όλη τη χρονιά δοκίμασα τα πάντα. Στις Πανελλήνιες κατέληξα να γράφω με Parker, με τα οποία, τελικά, δεν έκανα τόσο καλά γράμματα όσο έκανα με κάποια άλλα. Γενικά, προτίμηση έχω στα Pilot. Για μαρκαδοράκι: V 7 HI-TECPOINT 0.7. Για στεγνό: BPS-GP <M>. Θαρρώ, δεν έχω βρει ακόμη το στυλό που με αντιπροσωπεύει.(:hehe:)



Ενώ της Ιατρικής είναι καλύτεροι...:whistle::P:P
Εχεις ηδη αγορασει δερματινο χαρτοφυλακα και θιχτηκες,να υποθεσω?:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εχεις ηδη αγορασει δερματινο χαρτοφυλακα και θιχτηκες,να υποθεσω?:P:P:P

Ναι. Έχω ήδη ξεκινήσει τη συλλογή.:P

Είπα ότι θα πηγαίνω με σακίδιο eastpak.:confused: Σχετικά με τα ρούχα, τζιν θα φοράω, και, γενικά, απλά ρούχα.:confused:
Μόνο κάτι γυαλιά ηλίου θέλω να αγοράσω εδώ και πολύ καιρό.8) :P:P

Εσύ εφοδιάστηκες με ταγέρ για τις θεωρίες, και ρόμπες για τα εργαστήρια;:whistle::whistle::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ναι. Έχω ήδη ξεκινήσει τη συλλογή.:P

Είπα ότι θα πηγαίνω με σακίδιο eastpak.:confused: Σχετικά με τα ρούχα, τζιν θα φοράω, και, γενικά, απλά ρούχα.:confused:
Μόνο κάτι γυαλιά ηλίου θέλω να αγοράσω εδώ και πολύ καιρό.8) :P:P

Εσύ εφοδιάστηκες με ταγέρ για τις θεωρίες, και ρόμπες για τα εργαστήρια;:whistle::whistle::P:P
Το ταγερ το ραβει η μοδιστρα πανω μου κ εχω προβα αυριο!
Οσο για τη ρομπα,εχω βαλει τη γιαγια μου να μου ραψει τα αρχικα μου,με χρυση κλωστη!
Για να ολοκληρωσω την εμφανιση μου,μου λειπει μονο το χρυσο δαχτυλιδι με το οικοσημο της οικογενειας, που θα το φοραω στο μικρο δαχτυλακι του δεξιου χεριου, το γνωστο σε ολους σεβαλιε!Ο παππους μου,μου ειπε οτι θα το βγαλει απο το χρηματοκιβωτιο που φυλα τα τιμαλφη και θα μου το δωσει την πρωτη μερα της σχολης!Ειμαι τοσο συγκινημενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ρε με τσαντα θα πηγαινετε στο πανεπιστημιο? ταπερακι θα εχετε μαζι ΧΕΧΕΧΕΧΕ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ρε με τσαντα θα πηγαινετε στο πανεπιστημιο? ταπερακι θα εχετε μαζι ΧΕΧΕΧΕΧΕ :p

Εσύ αν θέλεις να κουβαλήσεις:

Ένα τετράδιο κι ένα στυλό (στη χειρότερη)
Καπνό και συμπράγαλα
Κλειδιά
Λεφτά
Κινητό

Πού θα τα βάλεις; Δε χωράνε όλα στις κωλότσεπες του τζιν. Άσε που, αν κάθεσαι πάνω στα τσιγάρα, τα πατικώνεις κιόλας.
Τόσο τραγικό είναι να έχει κάποιος ένα σακίδιο μαζί;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Εσύ αν θέλεις να κουβαλήσεις:

Ένα τετράδιο κι ένα στυλό (στη χειρότερη)
Καπνό και συμπράγαλα
Κλειδιά
Λεφτά
Κινητό

Πού θα τα βάλεις; Δε χωράνε όλα στις κωλότσεπες του τζιν. Άσε που, αν κάθεσαι πάνω στα τσιγάρα, τα πατικώνεις κιόλας.
Τόσο τραγικό είναι να έχει κάποιος ένα σακίδιο μαζί;:confused:

οχι, παρα πολλα ατομα εχουν τσαντες....don't worry;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top