Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Όποιος ζητάει τα πολλά χάνει και τα λίγα. (αυτό ισχύει για όλες τις πλευρές)




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είμαι κάθετα αντίθετη στην ονομασία των Σκοπίων με το όνομα Μακεδονία... Όχι μόνο λόγω ιστορικών γεγονότων αλλά και εξαιτίας της συμπεριφοράς των Σκοπιανών...
Πού να δείτε τι κάθονται και γράφουν σε forum και πόσο προκλητικοί είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Είμαι κάθετα αντίθετη στην ονομασία των Σκοπίων με το όνομα Μακεδονία... Όχι μόνο λόγω ιστορικών γεγονότων αλλά και εξαιτίας της συμπεριφοράς των Σκοπιανών...
Πού να δείτε τι κάθονται και γράφουν σε forum και πόσο προκλητικοί είναι...

*i agree*:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
το οτι ειναι προκλητικοι ειναι αν και υπο αλλες συνθηκες(αν οι ΗΠΑ δεν ειχαν συμφεροντα στα Σκοπια, στην Βορεια Ελλαδα και στην ευρητερη περιοχη) δεν θα τολμουσαν να πουν κατι για την Ελλαδα. καποια μερα ομως αν κανουν καμια βλακεια να ξερουν πως καποιοι θα τους υποδεχθουνε αλλα τοτε θα ειναι παρα πολυ αργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σκοπιανός νέος (σε σκοπιανό φόρουμ):
«Πρέπει η χώρα μας να πάρει κι επίσημα το κανονικό της όνομα. Το κακό είναι πως πάνω απ' τους μισούς Έλληνες μας βρίζουν και μας υποτιμούν για κάτι που δεν κάναμε, λέγοντας πως θα το κάνουμε... Πού να δείτε τι κάθονται και γράφουν σε forum και πόσο προκλητικοί είναι...»

Αυτοί λένε αυτό, εσείς το ίδιο. Λέω ΕΣΕΙΣ, γιατί εγώ είμαι ουδέτερος. Αντικειμενικά προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα. Ο καθένας έχει ένα δίκιο, απ' την δική του οπτική γωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Σε ποιο φόρουμ το είδες αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Υπόθεση κάνω, βλέποντας αυτό:
Είμαι κάθετα αντίθετη στην ονομασία των Σκοπίων με το όνομα Μακεδονία... Όχι μόνο λόγω ιστορικών γεγονότων αλλά και εξαιτίας της συμπεριφοράς των Σκοπιανών...
Πού να δείτε τι κάθονται και γράφουν σε forum και πόσο προκλητικοί είναι...

Και δεν με νοιάζει τώρα, την άποψή μου την είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
οι Ελληνες εχουν δικιο. οι σκοπιανοι απλα εχουν σαν αλλωθι το οτι αυτα τους μαθαινουν τοσα χρονια και δεν φταιει ο κοσμος αλλα η προπαγανδα. σε καμια περιπτωση δεν εχουν δικιο και Γιαννη λυπαμαι πολυ που ενας Ελληνας της ηλικιας σου(εσυ) κραταει ουδετερη σταση σε αυτο το θεμα... μακαρι να μπορουσαμε να σου αλλαξουμε γνωμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
οι Ελληνες εχουν δικιο. οι σκοπιανοι απλα εχουν σαν αλλωθι το οτι αυτα τους μαθαινουν τοσα χρονια και δεν φταιει ο κοσμος αλλα η προπαγανδα. σε καμια περιπτωση δεν εχουν δικιο και Γιαννη λυπαμαι πολυ που ενας Ελληνας της ηλικιας σου(εσυ) κραταει ουδετερη σταση σε αυτο το θεμα... μακαρι να μπορουσαμε να σου αλλαξουμε γνωμη...
Γιατί επειδή δεν συμφωνεί μαζί σου;Aυτή είναι η ομορφιά της δημορατίας.:)Να ακούγονται ελεύθερα όλες οι απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Τη γνώμη του αλλουνού δεν την αλλάζεις με το ζόρι. Από εκεί και πέρα αν κάποιοι απ' την "απέναντι πλευρά" γράφουν διάφορα σε forums, αυτό ευθύνεται καθαρά στον φανατισμό που καλλιεργείται και τις 2 πλευρές. Εξάλλου forums είναι κι εγώ αν θέλω γράφω την παπαροπαπαρουνιά μου κάτω απ' τη προστασία της ανωνυμίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
φυσικα και αυτη ειναι η ομορφια της δημοκρατιας αλλα προσπαθω να καταλαβω γιατι τοση αδιαφορια απο ενα 12χρονο για αυτα τα θεματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
φυσικα και αυτη ειναι η ομορφια της δημοκρατιας αλλα προσπαθω να καταλαβω γιατι τοση αδιαφορια απο ενα 12χρονο για αυτα τα θεματα...
Γιατί ο καθένας ιεραρχεί διαφορετικά τα προβλήματά του.Εσύ αυτό το θέμα το θεωρείς σημαντικό ενώ εκείνος όχι.
Που είναι το πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
φυσικα και αυτη ειναι η ομορφια της δημοκρατιας αλλα προσπαθω να καταλαβω γιατι τοση αδιαφορια απο ενα 12χρονο για αυτα τα θεματα...

Γιατί ρε φίλε είναι 12χρονος και όχι 30χρονος, αυτή είναι η διαφορά. Εμένα στα 12 με ένοιαζε το παιχνίδι, όχι τα πολιτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εξάλλου forums είναι κι εγώ αν θέλω γράφω την παπαροπαπαρουνιά μου κάτω απ' τη προστασία της ανωνυμίας
Για κάτσε δηλαδή.
Είσαι κατά της ανωνυμίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
και παλι δεν εννοω αυτο... ας το αφησουμε καλυτερα γιατι δεν μπορω αυτη την στιγμη να σας εξηγησω...

deadhorse μονο που αυτο το το 12χρονο δεν αδιαφορει απλα αλλα θεωρει το οτι ο Αλεξανδρος ηταν Ελληνας βαρος για τον Ελληνισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Για κάτσε δηλαδή.
Είσαι κατά της ανωνυμίας;

Όχι δεν είπα αυτό. Αλλά που ξέρω 'γω αν ο κάτοικος της ΠΓΔΜ για παράδειγμα, που γράφει οτιδήποτε εναντίον της Ελλάδας τα πιστεύει όντως αυτά και δεν είναι κάνα παιδί που βαριέται και θέλει να σπάσει πλάκα; Αυτό ισχύει για όλους φυσικά.
-----------------------------------------
deadhorse μονο που αυτο το το 12χρονο δεν αδιαφορει απλα αλλα θεωρει το οτι ο Αλεξανδρος ηταν Ελληνας βαρος για τον Ελληνισμο...

Ενταξει, μπορεί και να μην τον ψήφισε στους 100 μεγαλύτερους Έλληνες, big deal.

Όταν μεγαλώσει μπορεί να αλλάξει άποψη. Δε μπορείς να έχεις παράπονο από κάποιον που είναι 12 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες. Δεν αδιαφορώ για τη πολιτική. Για το ζήτημα αδιαφορώ. Πράγματι ορισμένες φορές, προτιμώ κάτι απλό να περάσω την ώρα μου όπως ένα βιβλίο ή μια-δυο ώρες να παίξω κανένα παιχνίδι, απ' το να κάθομαι να συζητάω σοβαρά πράγματα με σας (ακούγεται προσβλητικό μάλλον, αλλά εννοώ, εσείς, που με περνάτε τόσα χρόνια στην ηλικία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
το καταλαβαινω ρε Γιαννη απλα μου εχει μεινει αυτο που ειπες για το βαρος που σου ειναι ο Αλεξανδρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ποιο ειναι το προβλημα σου; η διαφορετικη αποψη;
-----------------------------------------
οι Ελληνες εχουν δικιο. οι σκοπιανοι απλα εχουν σαν αλλωθι το οτι αυτα τους μαθαινουν τοσα χρονια και δεν φταιει ο κοσμος αλλα η προπαγανδα. σε καμια περιπτωση δεν εχουν δικιο και Γιαννη λυπαμαι πολυ που ενας Ελληνας της ηλικιας σου(εσυ) κραταει ουδετερη σταση σε αυτο το θεμα... μακαρι να μπορουσαμε να σου αλλαξουμε γνωμη...

οι ελληνες φταινε για αυτη την κατασταση. επειδη ο Μιτσοτακης δεν ελυσε το ζητημα με τους τοτε ευνοικους ορους για την ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Απορω ρε παιδια γιατι καθεστε τοσην ωρα και προσπαθειτε να τους πεισετε οτι ο Μεγας Αλεξανδρος δεν ηταν σφαγεας......... Γιατι? Αν δεν γουσταρουν να μαθουν την αληθεια και οχι αυτη την ακατασχετη π@παρολογια που γραφεται εδω μεσα τι να τους κανεις, αστους στην μιζερια τους..... Τωρα θα μαθουμε τον κλασσικο μ@#%^α ελληνα??? Αλλωστε αυτοι οι δηθεν "αριστεροι" (διοτι οι πραγματικοι αριστεροι πολεμησαν για τα εθνικα συμφεροντα της χωρας τους στο παρελθον και δεν π@π@ρολογουσαν ανεξελενγκτα λεγοντας απιστευτες βλακειες) και απολυτοι μηδενιστες δεν διαφερουν σε τιποτα απο τους φασιστες των Σκοπιων και τις θεσεις που υποστιριζουν.......
Και μου αρεσει που ο αλλος δινει στοιχεια απο την ΒΙΚΙΠΑΙΔΕΙΑ, που ως γνωστον ο ΚΑΘΕΝΑΣ μπορει να γραψει οτι θελει εκει μεσα....... Τι να πεις ομως.....
Ενα αλλο τραγελαφικο που υποστιριζουν οτι η χωρα εχει πιο σημαντικα ζητηματα να λυσει απο αυτο της ονομασιας των Σκοπιων....... Και για πες μου ρε φιλε εσυ τι κανεις για να λυθουν εστω τα αλλα σημαντικα προβληματα??? Τιποτα........ Καθεσε και ξυνεσαι περιμενοντας να λυθουν ως δια μαγειας και μου το παιζεις και ιστορια κι ολας.........
Αντε γιατι θα μας τρελανεται τελειως......
Και στην τελικη Μακεδονας δεν ηταν μονο ο Μεγας Αλεξανδρος .........
Σοβαρευτειται γιατι εκτειθεστε...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top