Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Nαι θα γίνει καλύτερη. Είναι πρόβλημα που απασχολεί την χώρα σου και σαν μέλος της απασχολεί και εσένα.
Μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Αν κάποιος προσβάλει την μάνα σου δεν προσβάλει και όλη σου την οικογένεια?
Κάποιος που προσβάλει έναν νομό της χώρας σου και αμφισβητεί την εδαφική του ακεραιότητα δεν προσβάλει και την χώρα σου?

Αν η χώρα σου είναι η οικογένεια σου και η μάνα σου η μακεδόνια δεν οφείλεις να ενδιαφερθείς και να την υπερασπιστείς?
Είναι σαν να μου λες ότι δεν σε αφορά μια εισβολή στο Αιγαίο αν εσύ μένεις στο Ιόνιο. Η αλλίως σαν να λες δεν με νοίαζει τι γίνεται με την Μακεδονία εγώ είμαι από την Πελοπόνησσο. Είμαστε η δεν είμαστε όλοι Έλληνες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
βγαινουν και λενε ο Μεγας Αλεξανδρος ηταν Σκοπιανος κτλ...Σλαβοι ηταν οι οποιοι κατοικησαν στον χωρο ο οποιος ανηκε στα ελληνικα εδαφη τοτε...αλλα δεν ηταν ουτε Μακεδονες ουτε Ελληνες...:clean:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν κάποιος προσβάλει την μάνα σου δεν προσβάλει και όλη σου την οικογένεια?
Κάποιος που προσβάλει έναν νομό της χώρας σου και αμφισβητεί την εδαφική του ακεραιότητα δεν προσβάλει και την χώρα σου?

Αν η χώρα σου είναι η οικογένεια σου και η μάνα σου η μακεδόνια δεν οφείλεις να ενδιαφερθείς και να την υπερασπιστείς?
Είναι σαν να μου λες ότι δεν σε αφορά μια εισβολή στο Αιγαίο αν εσύ μένεις στο Ιόνιο. Η αλλίως σαν να λες δεν με νοίαζει τι γίνεται με την Μακεδονία εγώ είμαι από την Πελοπόνησσο. Είμαστε η δεν είμαστε όλοι Έλληνες?
Αυτο που θα κερδισει λοιπον ο Ελληνας σε περιτωση που τελικα εξελιχθει θετικα το θεμα θα ειναι μια εσωτερικη ικανοποση.Σε αυτο δε διαφωνω.Η ζωη μας ομως δεν θα γινει ουτε καλυτερη ουτε χειροτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Αυτο που θα κερδισει λοιπον ο Ελληνας σε περιτωση που τελικα εξελιχθει θετικα το θεμα θα ειναι μια εσωτερικη ικανοποση.Σε αυτο δε διαφωνω.Η ζωη μας ομως δεν θα γινει ουτε καλυτερη ουτε χειροτερη.

Θα είναι απαραίτητο εφόδιο για την διατήρηση της συνοχής μας ως κράτος εν όψη καιρών αποσταθεροποίησης που έρχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Θα είναι απαραίτητο εφόδιο για την διατήρηση της συνοχής μας ως κράτος εν όψη καιρών αποσταθεροποίησης που έρχονται.
Και γιατι ειναι απαραιτητο να λυθει αυτο το θεμα για να γινει αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα είναι απαραίτητο εφόδιο για την διατήρηση της συνοχής μας ως κράτος εν όψη καιρών αποσταθεροποίησης που έρχονται.

Καταστροφολογίες.
Η χρησιμότητα είναι στο ότι όσο πιο γρήγορα λυθεί το ζήτημα, τότε πιο γρήγορα θα αναπτυχθεί η γειτονική χώρα. Δεν συμφέρει κανέναν να μη μπορεί να μπει στην Ευρωπαική Ένωση, να έχει 40% ανεργία και τεράστια οικονομικά προβλήματα και να κάθονται να μαθαίνουν στα παιδιά τους ότι για όλο αυτό φταίει η Ελλάδα που χρησιμοποιεί την ισχύ της για να μην πέσουν λεφτά στη χώρα. Γιατί αυτό ακριβώς μαθαίνουν. Κι έτσι είναι βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Το ελληνικό κεφάλαιο δεν είναι ο κύριος επένδυτης στα Σκόπια;
Ένα εμπάργκο να γίνει από την ελληνική πλευρά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Κανενα προβλημα να μαθαινουν οτι η Ελλαδα κανει κατι τετοιο. Οπως σοφα ειπε και ο Αρκας σε ενα τευχος του Ισοβιτη "Αν δεν πουλησεις λιγο μουρη σε εχουνε χεσμενο"
Φαντασου τι κραξιμο και πιεση θα φαμε αν γινει το εμπαργκο? Οι αμερικανοι μεσω των σκοπιανων θελουν προσβαση στην βορεια ελλαδα και στο πλουσιο υπεδαφος της. Οπως λεει και η υπογραφη σου μονο πλητωντας τα πνευματικα και ιστορικα μας αποθέματα θα κατορθωσουν να κανουν αυτο που θελουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ελληνικό κεφάλαιο δεν είναι ο κύριος επένδυτης στα Σκόπια;
Ένα εμπάργκο να γίνει από την ελληνική πλευρά....

Ένα εμπάργκο να γίνει από την ελληνική πλευρά και σε 20 χρόνια θα ανατινάζονται μουτζαχεντίν στη Φλώρινα.
Η δημιουργία εχθρών μόνο υπεύθυνη πολιτική και πατριωτική στάση δεν είναι.
-----------------------------------------
Κανενα προβλημα να μαθαινουν οτι η Ελλαδα κανει κατι τετοιο. Οπως σοφα ειπε και ο Αρκας σε ενα τευχος του Ισοβιτη "Αν δεν πουλησεις λιγο μουρη σε εχουνε χεσμενο"

Κι αμα περιμένεις να λύσεις έτσι το πρόβλημα, καληνύχτα. Να πουλήσει μούρη η Ελλάδα εκεί που πρέπει και την παίρνει, όχι στο κρατίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Αν ειχαμε αξιολογους πολιτικους και αν περναμε την κατασταση στα σοβαρα δεν θα καναμε ουτε συζητηση για αυτο το θεμα. μου ελεγε ενας κυριος που ειχε γνωρισει εναν Ελληνα διπλωματη οτι οταν την δεκαετια του 50 και του 60 οι σκοπιανοι στελνανε τηλεγραφηματα ως μακεδονες οι δικοι μας στο υπουργειο γελουσαν. μαγκια η ελλαδα (αν θελήσουν οι πολιτικοι) μας μπορει να πουλησει σε πολλους αλλα θελει εξυπναδα και πρωσοπικα πιστευω οτι αν εκμεταλευτουμαι το υπεδαφος της χωρας μας για το συμφερον των Ελληνων(ουτε της sell ουτε της BP) θα πουλαμε αγριο τσαμπουκα σε αμερικανους και ευρωπαιους και θα γελαμε με τα χαλια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Καταστροφολογίες.
Η χρησιμότητα είναι στο ότι όσο πιο γρήγορα λυθεί το ζήτημα, τότε πιο γρήγορα θα αναπτυχθεί η γειτονική χώρα. Δεν συμφέρει κανέναν να μη μπορεί να μπει στην Ευρωπαική Ένωση, να έχει 40% ανεργία και τεράστια οικονομικά προβλήματα και να κάθονται να μαθαίνουν στα παιδιά τους ότι για όλο αυτό φταίει η Ελλάδα που χρησιμοποιεί την ισχύ της για να μην πέσουν λεφτά στη χώρα. Γιατί αυτό ακριβώς μαθαίνουν. Κι έτσι είναι βασικά...

Πιθανότατα αλλά δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα. Διανύουμε περίοδο σταθερότητας 35 χρόνια τώρα δεν θα είναι για πάντα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωαννης34647

Νεοφερμένος

Ο ιωαννης34647 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ενώ όλοι οι λαοί είναι υπερήφανοι για την πατρίδα τους, μόνο εμείς ντρεπόμαστε να λέμε ότι είμαστε πατριώτες. Φτάσαμε στην κατάντια να είμαστε υπερήφανοι για τους προγόνους μας των προ 2000 χρόνων, και με την ανθελληνική υστερία όλων των κομμάτων - προϊόντων ξένων υπηρεσιών, κρυβόμαστε στο καβούκι μας.
Αρκετά. Σε όποιον αρέσουμε. Δεν είμαι "λίγο" εθνικιστής. Είμαι Ελληναράς και σε όποιον αρέσει. Δεν θα κρυφτώ εγώ. Να κρυφτούν αυτοί που μας πρήξανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ενώ όλοι οι λαοί είναι υπερήφανοι για την πατρίδα τους, μόνο εμείς ντρεπόμαστε να λέμε ότι είμαστε πατριώτες. Φτάσαμε στην κατάντια να είμαστε υπερήφανοι για τους προγόνους μας των προ 2000 χρόνων, και με την ανθελληνική υστερία όλων των κομμάτων - προϊόντων ξένων υπηρεσιών, κρυβόμαστε στο καβούκι μας.
Αρκετά. Σε όποιον αρέσουμε. Δεν είμαι "λίγο" εθνικιστής. Είμαι Ελληναράς και σε όποιον αρέσει. Δεν θα κρυφτώ εγώ. Να κρυφτούν αυτοί που μας πρήξανε]
:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μέσα στο μυαλό μου είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Η διεθνιστική κατεύθυνση στα εθνικά θέματα της Ελλάδας είναι πάγια τακτική όλων των δήθεν αριστερών κομμάτων για να πουλήσουν μούρη και για συλλογή ψήφων.
Τα βλέπουμε και σήμερα με τον Τρεμόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Κανοντας τον Ελληνα να πιστευει οτι πατριωτης=εθνικιστης=φασιστας θιγεις τον δημοκρατικο του χαρακτηρα και τον αναγκαζεις να λεει οτι ειναι πατριωτης ή εθνικιστης με τον φοβο οτι θα τον πουν Χρυσαυγιτη νεοναζι ακροδεξιο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gioros@@

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω παντως συμφωνω με το ονομα ανω μακεδονια αλλα οχι με την εθνικοτητα του Μακεδονα.

και η Μακεδονια ειναι ελληνικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
και γιατι οχι δυτικη βουλγαρια? ή νοτια σερβια(το κοσοβο δεν το θεωρω κρατος), ή ανατολικη αλβανια? αν τους αναγνωρισουμε ως ανω μακεδονια ειναι σαν να τους λεμε οτι ειναι ανω μακεδονες και οι ελληνες ειναι οι μακεδονες του αιγαιου και θα αρχισουν παλι με τις αλλυτρωτικες τους διαθεσεις μη χεσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Κανοντας τον Ελληνα να πιστευει οτι πατριωτης=εθνικιστης=φασιστας θιγεις τον δημοκρατικο του χαρακτηρα και τον αναγκαζεις να λεει οτι ειναι πατριωτης ή εθνικιστης με τον φοβο οτι θα τον πουν Χρυσαυγιτη νεοναζι ακροδεξιο κτλ

γενικευσεις.
πατριωτισμος παντος δεν ειναι "σκατα στους σκοπιανους που θελουν να μας παρουν την ιστορια και το ονομα μας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top