Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Οι πρώτοι που στηρίζουν τα Σκόπια, είναι οι Τούρκοι. Έτσι και αφήσουμε έστω και υπόνοια για στρατιωτική επέμβαση, οι πρώτοι που θα έρθουν εναντίων μας θα είναι τα γειτονάκια μας. Και ξέρεις τι σημαίνει Τουρκία εε ?

1)Μόνο Κωνσταντινούπολη είναι όσο 2 Ελλάδες
2)12πλασιο τακτικό στρατό σε σχέση με Ελλάδα
3)τουλάχιστον 6 εξαπλάσιο εξοπλισμο.
4) Απείρως μεγαλύτερη υποστήριξη από ΗΠΑ αυτήν την περίοδο. Και ξερετε αν στηρίξει το Αμέρικα μια χώρα σε πόλεμο, και οι υπόλοιπες μεγάλες θα στείλουν στρατό, όπως παντα.

Mivακο, έλεγες κάτι ? Τη σφεντόνα σου την έχεις έτοιμη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ε , δεν νομίζω να καταφύγουμε στον πόλεμο για ένα όνομα :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μα το θέμα ειναι οτι δεν μας παίρνει να καταφύγουμε σε πόλεμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τι πολεμο ρε πατε καλα; ουτε καν να το συζητατε! Ο πολεμος ειναι το χειροτερο πραγμα που μπορει να συμβει σε μια χωρα, το χειροτερο το χειροτερο το χειροτερο το χειροτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Αυτό λέμε και εμείς Krou...Ο Miv το ανέφερε..κοιτα τα προηγούμενα ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πόλεμος δε σημαίνει μόνο αίμα και στρατά κι εσείς οι ιδεολόγοι έπρεπε να το ξέρατε καλά πριν βιαστείτε να σχολιάσετε. Πόλεμος μπορεί να γίνει σε πολλά επίπεδα. Το τελευταίο είναι τα όπλα και οι στρατοί. Το πρώτο που μπορεί η Ελλάδα να χρησιμοποιήσει και το έχει ήδη πράξει είναι ο διπλωματικός και ο οικονομικός πόλεμος.
Ο στρατιωτικός πόλεμος είναι φυσικά ό,τι χειρότερο και δεν το θέλει η Ελλάδα. Αν όμως προκληθεί με επεκτατισμούς που κρύβονται πίσω από την επιχειρούμενη μονοπώληση του όρου Μακεδονία από τους γείτονες, θα απαντήσει αναλόγως. Εκτός κι αν θεωρείτε σοβαρά οτι στο στρατό μπορείς να απαντήσεις με διπλωματία. Δυστυχως αυτό δεν συμβαίνει και μας έχει ήδη οδηγήσει σε διεθνή διασυρμό με τα μυαλά του κυρίου Σημίτη και της κυβέρνησής του το '96 που υπήρξε, μετά το Μητσοτάκη, η πιο φιλοαμερικάνικη κυβέρνηση της Μεταπολίτευσης με το περίφημο εθνικό ξεφτίλισμα "Ευχαριστούμε τους Αμερικάνους". Ούτε τα ενιάμερα του Αντρέα δε σεβάστηκε ο άχρηστος. Για λεπτομέρειες περί του δειλού χειρισμού της υπόθεσης, δείτε Μάκη. Διαπραγματεύεται το ζήτημα στις τελευταίες 3 εκπομπές. Δυστυχώς για τους ρομαντικούς, στις γροθιές κάτω από τη μέση δε μπορείς να απαντήσεις με συστάσεις, γιατί οπως και στην καθημερινή ζωή του ανθρώπου θα σε περάσουν το λιγότερο για μαλάκα.
Kristal, έχεις τελικά μεγάλο πρόβλημα με την κομματικη μου τοποθέτηση. Αντί να κάνεις κενά σχόλια, σχολίασε την ουσία της αποψής μου, όπως έκαναν εντίμως οι υπόλοιποι.
nikosl, δεν ξέρω τι ακριβώς λες, πάντως ξέρω οτι τα ίδια έλεγε ο De Rigny στον Κολοκοτρώνη πριν τη μάχη στα Δερβενάκια. Και μην απαντήσεις με κάτι όπως "γίνεσαι γραφικός", γιατί οι σοβαροί άνθρωποι γνωρίζουν οτι η ιστορία κάνει πάντα κύκλους κι επαναλαμβάνεται. Δυστυχώς υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτοί που από φόβο κρύβονται στις τρύπες, χάνουν την πίστη τους και τελικά συνεργάζονται με τον εχθρό. Συνήθως όμως αφού το θαύμα γίνει τους κρεμάνε ως απόλυτους προδότες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Να αφησεις τις σαλτσες λεω γω και να μη λες ασαφειες για να την "πεις" μετα στους αλλους και καλα. Ειπες "επελεξαν το δρομο του σπαθιου και του πολεμου". Ηθελες να καταλαβουμε τωρα οτι εννοεις οικονομικο και διπλωματικο πολεμο; Μπουρδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπουρδες λες εσύ γιατί είσαι άσχετη. Τέλος πάντων, έχει ξανασυμβεί να μιλάω γενικά και από κλειστούς ορίζοντες άλλων να συγκεκριμενοποιείται μία μου άποψη από άτομα που δεν εξουσιοδοτώ να βγάζουν αυθαίρετα συμπεράσματα. Αν σε καλύπτει αυτό που λες, τότε πιστεψέ το. Εγώ πάντως δεν το είπα, οπότε και πάλι τον εαυτό σου κοροιδεύεις.

Τέλος πάντων, εξέθεσα την άποψή μου περί του τιτλοφορούμενου θέματος και δεν έχω κάτι άλλο να πω. Γνωρίζετε την άποψή μου, απαγορεύω όμως να την ερμηνεύετε όπως γουστάρετε, τη στιγμή δε που κάνω επεξηγήσεις. Αν λόγω καχυποψίας μου απαντάς έτσι, τότε λυπάμαι, αλλά δε μπορείς εσύ να κάνεις διάλογο. Αν αρχίσεις να ερμηνεύεις αβάσιμα την αποψή μου, γίνεται άποψή σου και ευθύνη σου. Εγώ δεν έχω καμία ανάμειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπουρδες λες εσύ γιατί είσαι άσχετη. Τέλος πάντων, έχει ξανασυμβεί να μιλάω γενικά και από κλειστούς ορίζοντες άλλων να συγκεκριμενοποιείται μία μου άποψη από άτομα που δεν εξουσιοδοτώ να βγάζουν αυθαίρετα συμπεράσματα. Αν σε καλύπτει αυτό που λες, τότε πιστεψέ το. Εγώ πάντως δεν το είπα, οπότε και πάλι τον εαυτό σου κοροιδεύεις.

Τέλος πάντων, εξέθεσα την άποψή μου περί του τιτλοφορούμενου θέματος και δεν έχω κάτι άλλο να πω. Γνωρίζετε την άποψή μου, απαγορεύω όμως να την ερμηνεύετε όπως γουστάρετε, τη στιγμή δε που κάνω επεξηγήσεις. Αν λόγω καχυποψίας μου απαντάς έτσι, τότε λυπάμαι, αλλά δε μπορείς εσύ να κάνεις διάλογο.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ σκεφτεσαι πριν μιλησεις;

Απο τη στιγμη που δε κανεις επεξηγησεις ο καθενας εχει δικαιωμα να βγαλει δικο του συμπερασμα. Αν δεν γουσταρεις αυτο, εξηγεις ακριβως τι εννοεις. Παραλογο σου φαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
nikosl, δεν ξέρω τι ακριβώς λες, πάντως ξέρω οτι τα ίδια έλεγε ο De Rigny στον Κολοκοτρώνη πριν τη μάχη στα Δερβενάκια. Και μην απαντήσεις με κάτι όπως "γίνεσαι γραφικός", γιατί οι σοβαροί άνθρωποι γνωρίζουν οτι η ιστορία κάνει πάντα κύκλους κι επαναλαμβάνεται. Δυστυχώς υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτοί που από φόβο κρύβονται στις τρύπες, χάνουν την πίστη τους και τελικά συνεργάζονται με τον εχθρό. Συνήθως όμως αφού το θαύμα γίνει τους κρεμάνε ως απόλυτους προδότες.

Εγώ είμαι ο γραφικός, ή εσύ ο ανιστόρητος που νομίζεις ακόμα ότι διώξαμε τους Τούρκους με τον Κολοκοτρώνη. Αν είχες διαβάσει έστω και λίγη αντικειμενική ιστορία τότε θα καταλάβαινες ότι αν δεν ήταν τα κελεύσματα (λόγω συμφερόντων πάντα) των μεγάλων δυνάμεων, ακόμα υπόδουλοι θα είμασταν.
Ααα και ο πόλεμος από τότε έχει αλλάξει λίγο. Μπορούν να μας ισοπεδώσουν χωρίς να ξέρουμε από που μας ήρθε. Βλέπεις η Τουρκία έχει και πυρηνικά στη διαθεσή της. Εσύ βγές και κανε τον ήρωα με το τουφέκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πόλεμος δε σημαίνει μόνο αίμα και στρατά κι εσείς οι ιδεολόγοι έπρεπε να το ξέρατε καλά πριν βιαστείτε να σχολιάσετε. Πόλεμος μπορεί να γίνει σε πολλά επίπεδα. Το τελευταίο είναι τα όπλα και οι στρατοί. Το πρώτο που μπορεί η Ελλάδα να χρησιμοποιήσει και το έχει ήδη πράξει είναι ο διπλωματικός και ο οικονομικός πόλεμος.
Ο στρατιωτικός πόλεμος είναι φυσικά ό,τι χειρότερο και δεν το θέλει η Ελλάδα. Αν όμως προκληθεί με επεκτατισμούς που κρύβονται πίσω από την επιχειρούμενη μονοπώληση του όρου Μακεδονία από τους γείτονες, θα απαντήσει αναλόγως.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ σκεφτεσαι πριν μιλησεις;

Απο τη στιγμη που δε κανεις επεξηγησεις ο καθενας εχει δικαιωμα να βγαλει δικο του συμπερασμα. Αν δεν γουσταρεις αυτο, εξηγεις ακριβως τι εννοεις. Παραλογο σου φαινεται;


Δεν ξέρω αν το γκαβή ή το χαζή αρμόζει καλύτερα. Διάλεξε εσύ.
Κάνεις ένα κακεντρεχές σχόλιο αμέσως μετά την επεξήγησή μου. 'Αλλωστε ο όρος "δρομος σπαθιού και πολέμου" δεν είναι συγκεκριμένος από μόνος του. Κι απορώ πως εσύ έβγαλες συγκεκριμένο συμπέρασμα...

Εγώ είμαι ο γραφικός, ή εσύ ο ανιστόρητος που νομίζεις ακόμα ότι διώξαμε τους Τούρκους με τον Κολοκοτρώνη. Αν είχες διαβάσει έστω και λίγη αντικειμενική ιστορία τότε θα καταλάβαινες ότι αν δεν ήταν τα κελεύσματα (λόγω συμφερόντων πάντα) των μεγάλων δυνάμεων, ακόμα υπόδουλοι θα είμασταν.
Ααα και ο πόλεμος από τότε έχει αλλάξει λίγο. Μπορούν να μας ισοπεδώσουν χωρίς να ξέρουμε από που μας ήρθε. Βλέπεις η Τουρκία έχει και πυρηνικά στη διαθεσή της. Εσύ βγές και κανε τον ήρωα με το τουφέκι :D


Εμένα τουλάχιστον δεν θα με πει προδότη κανένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ είμαι ο γραφικός, ή εσύ ο ανιστόρητος που νομίζεις ακόμα ότι διώξαμε τους Τούρκους με τον Κολοκοτρώνη. Αν είχες διαβάσει έστω και λίγη αντικειμενική ιστορία τότε θα καταλάβαινες ότι αν δεν ήταν τα κελεύσματα (λόγω συμφερόντων πάντα) των μεγάλων δυνάμεων, ακόμα υπόδουλοι θα είμασταν.
Ααα και ο πόλεμος από τότε έχει αλλάξει λίγο. Μπορούν να μας ισοπεδώσουν χωρίς να ξέρουμε από που μας ήρθε. Βλέπεις η Τουρκία έχει και πυρηνικά στη διαθεσή της. Εσύ βγές και κανε τον ήρωα με το τουφέκι :D

Δυστυχώς υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτοί που από φόβο κρύβονται στις τρύπες, χάνουν την πίστη τους και τελικά συνεργάζονται με τον εχθρό. Συνήθως όμως αφού το θαύμα γίνει τους κρεμάνε ως απόλυτους προδότες.

Μα νομίζω οτι η απάντησή μου ήταν επαρκής, anyway...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το γκαβή ή το χαζή αρμόζει καλύτερα. Διάλεξε εσύ.
Κάνεις ένα κακεντρεχές σχόλιο αμέσως μετά την επεξήγησή μου. 'Αλλωστε ο όρος "δρομος σπαθιού και πολέμου" δεν είναι συγκεκριμένος από μόνος του. Κι απορώ πως εσύ έβγαλες συγκεκριμένο συμπέρασμα...

χαεχαχα γκαβη.

Δεν καταλαβες γιατι το ειπα αυτο προφανως. Το σχολιο για τις σαλτσες δεν αναφεροταν στην επεξηγηση μονο, αλλα και στο αρχικο που ειχες πει. Και φυσικα με το "δρομος σπαθιου και πολεμου" μπορει να βγαλει ο καθενας οποιο συμπερασμα θελει και φυσικα καταλαβαινεις ποιο ειναι το προφανες συμπερασμα. Αν δε θελεις να σε παρεξηγουν, να μιλας πιο ευθεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μιv αγόρι μου εσύ έλεγες οτι δεν συνθηκολογείς με τους αδιάλλακτους Σκοπιανούς...Πως λοιπόν τώρα λές για διπλωματία??Εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις τις σάλτσες όπως είπε και η Κρου και το πομπώδες και επιτηδευμένο ύφος γιατί τα μισά απο αυτά που λές ειναι μούφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε τότε με συγχωρείς γιατί θεώρησα οτι οι σάλτσες αναφέρονταν στο αμέσως προηγούμενο. Φυσικά θεωρώ κι εγώ ο ίδιος οτι το "δρομος σπαθιού και πολέμου" ήταν φιλολογική σάλτσα και δεν καταλαβαίνω πως βγάλατε από τη σάλτσα αυτή συγκεκριμένο συμπέρασμα.

Μιv αγόρι μου εσύ έλεγες οτι δεν συνθηκολογείς με τους αδιάλλακτους Σκοπιανούς...Πως λοιπόν τώρα λές για διπλωματία??Εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις τις σάλτσες όπως είπε και η Κρου και το πομπώδες και επιτηδευμένο ύφος γιατί τα μισά απο αυτά που λές ειναι μούφες...

Έτσι μπράβο, απάντησες και λίγο επί της ουσίας γιατί μέχρι τώρα απαντούσες σαν εγκάθετος του ΚΚΕ...
Δε βγάζω άκρη πάντως με όσα λες. Κάποιος από τους δυο μας είναι λίγο βλάκας πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ε τότε με συγχωρείς γιατί θεώρησα οτι οι σάλτσες αναφέρονταν στο αμέσως προηγούμενο. Φυσικά θεωρώ κι εγώ ο ίδιος οτι το "δρομος σπαθιού και πολέμου" ήταν φιλολογική σάλτσα και δεν καταλαβαίνω πως βγάλατε από τη σάλτσα αυτή συγκεκριμένο συμπέρασμα.



Έτσι μπράβο, απάντησες και λίγο επί της ουσίας γιατί μέχρι τώρα απαντούσες σαν εγκάθετος του ΚΚΕ...
εγώ παντα επι της ουσίας απαντώ...Απλώς εσύ δεν είσαι σε θέση να τα καταλάβεις λόγω του φανατισμού σου και της εθνικιστικής σου διάθεσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εγώ παντα επι της ουσίας απαντώ...Απλώς εσύ δεν είσαι σε θέση να τα καταλάβεις λόγω του φανατισμού σου και της εθνικιστικής σου διάθεσης...

Φανατισμό στις απόψεις μου έχω και το παινεύομαι. Δύσκολα αλλάζω γνώμη, ιδίως όταν ο άλλος δεν εκφράζεται με λογικά επιχειρήματα και απλώς απαντάει για να απαντήσει. Αν βέβαια από την ανοιχτή μου υποστήριξη στη σύνθετη ονομασία και την ξεκάθαρη πεποίθηση οτι η Μακεδονία δεν είναι μόνο ελληνική εσύ αντιλαμβάνεσαι οτι έχω...εθνικιστική διάθεση, τότε όλοι οι ΚΚΕδες, όλοι οι ΣΥΡΙΖιώτες, όλοι οι ΝΔκράτες, όλοι οι ΠΑΣΟΚοι και πλήθος άλλων παραγόντων της πολιτικής ζωής να πάμε να γραφτούμε στην οργάνωση του Πλεύρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μπορείς να ανατρέξεις σε προηγούμενα λεγόμενα σου οπου είναι έντονη η εθνικιστική σου αντίληψη..Εκτος αυτού θα έπρεπει να προβληματιστείς για το γεγονός οτι δεν είμαι ο μόνος που το επισήμανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Φανατισμό στις απόψεις μου έχω και το παινεύομαι.

Παρωπιδες το λενε αυτο αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι εθνικισμός η μη ανοχή σε κάποιους να περνάνε την Ελλάδα για μόνιμο μαλάκα. Δεν είναι εθνικισμός η σκληρυνση της στάσης μας απέναντι σε πραγματικούς νεοφασίστες που απειλούν μέρος της εθνικής κυριαρχίας. Είναι απλή λογική. Μάλλον όχι εγώ, αλλά άλλοι πρέπει να αναθεωρήσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπουν τα πράγματα. Και το γεγονός είναι οτι είμαι Έλληνας και υπερασπίζομαι τα συμφέροντα της Ελλάδας, όπως κάθε Έλληνας οφείλει να κάνει. Όταν θίγεται η εθνική κυριαρχία της Ελλάδας μέσα από υπόγειες τακτικές, τότε η περιφερειακή ειρήνη και η φιλία των κρατών τίθενται σε δεύτερη μοίρα. Άλλωστε μία ψευδής ειρήνη με απειλές και έλλειψη εμπιστοσύνης μεταξύ των κρατών δεν είναι ειρήνη. Χρειάζεται εμπιστοσύνη και πραγματική τιμιότητα, διαφορετικά δεν υπάρχει ειρήνη. Εκτός κι αν ορισμένοι θέλουν την επιφανειακή ειρήνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top