Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
:D !δεν σε ρωτάω γιατί πιστεύεις ότι σε γνωρίζω περισσότερο μόνο και μόνο για να μην βγω εκτός. και όσον αφορά το ρητό που χρησιμοποιείς, συμφωνώ. και εγώ προσπαθώ να εφαρμόζω στην πράξη αυτό που σημαίνει το όνομά μου.

Εχω μελετησει αρκετα την προελευση του ονοματος σου, καταλαβαινεις γιατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εχω μελετησει αρκετα την προελευση του ονοματος σου, καταλαβαινεις γιατι...
ναι καταλαβαίνω και για αυτό ακριβώς προσπαθώ να αποφεύγω τις αναφορές σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ρε, αυτοί το έχουν κάνει καθημερινό σήριαλ. Καλέ, φτάνουν τα σορόπια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
σε δύο θέματα μια φορά βγήκαμε παντελώς οφ. μια φορό μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εχω μελετησει αρκετα την προελευση του ονοματος σου, καταλαβαινεις γιατι...

Και γαμώ τις ατάκες για πέσιμο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
βγαίνουν εδώ μερικοί έξυπνοι και συμπεριφέρονται ρατσιστικά στους ομοφυλόφιλους, ενώ παραέξω το παίζουν οπαδοί της Δημοκρατίας. ωραίοι είστε. και προς απάντηση του έξυπνου mr. Anthony με πειράζει όταν αναφέρεστε σε άντρες χρησιμοποιώντας θυλυκά ονόματα. άντρες είναι όχι γυναίκες.
πολυ σωστα.. :no1:
επισης δεν πιστευω οτι οποιος ειναι gay( που θα πει χαρουμενος) αναγκαστικα φερεται ως γυναικουλα.. η οποια ειναι λεσβια φερεται σαν νταλικιερης.. απλα εχουν διαφορετικο σεξουαλικο προσανατολισμο.. δε σημαινει οτι παυουν να ειναι αντρες η γυναικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Και γαμώ τις ατάκες για πέσιμο. :P
δεν την πέφτει σε εμένα. relax people
-----------------------------------------
πολυ σωστα.. :no1:
επισης δεν πιστευω οτι οποιος ειναι gay( που θα πει χαρουμενος) αναγκαστικα φερεται ως γυναικουλα.. η οποια ειναι λεσβια φερεται σαν νταλικιερης.. απλα εχουν διαφορετικο σεξουαλικο προσανατολισμο.. δε σημαινει οτι παυουν να ειναι αντρες η γυναικες..
συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
SOFIA21 εμενα γιατι με μπλεκεις???εγω αυτα που ηθελα να πω τα ειπα...προς υπενθυμηση ειπα πως ναι μεν με ενοχλει γενικα η ιδεα της(θα το πω οπως αποφασιστηκε στην επιτροπη του ischool περι της ορολογια που χρησιμοπειειται οταν αναφερομαστε σε αυτους.......) "αντρικης ομοφυλοφιλιας" και της "γυναικειας ομοφυλοφυλιας" που μας περιβαλλει και δεν νιωθω καθολου μα καθολου ανετα και βολικα αλλα σε καμια περιπτωση δεν σημαινει πως θα τους αντιμετωπιζω σαν να εχουν χολερα η κατι αλλο ή με καποιον αλλο ρατσιστικο τροπο,ειναι τμημα της κοινωνιας μας.......
Πιστευω ειναι σαφες ετσι?????

ΥΓ: Ευχαριστω για τα καλα σου λογια αν και ειλικρινα δυσκολευομαι να θυμυθω τα σημεια απο τα οποια μπορει να κατεληξες στο οτι ειμαι εξυπνος.. :)
Υπαρχει και καποιος που ξερει να ψυχολογει καποια ατομα μεσω pc....

νασαι καλα παντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
σε ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
3) Η Δημοκρατία στηρίζεται στη συζήτηση και όχι στην ανεξέλεγκτη ροή πληροφοριών.

η δημοκρατια βασιζεται ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. συμμετοχη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στις μερες μας, οσον αφορα τα κοινα του τοπου. επομενως τουλαχιστον οσο το αντιλαμβανομαι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ υπαρχει στις μερες μας. ετσι και αλλιως, σε μια δημοκρατια ειναι αδιανοητο να γινεται οτι θελει η εκαστοτε πλειοψηφια. πρεπει παντα να γινονται σεβαστα τα δικαιωματα των μειοψηφειων(γιατι τυχαινει να μην υπαρχουν δυο αποψεις μονο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
η δημοκρατια βασιζεται ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. συμμετοχη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στις μερες μας, οσον αφορα τα κοινα του τοπου. επομενως τουλαχιστον οσο το αντιλαμβανομαι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ υπαρχει στις μερες μας. ετσι και αλλιως, σε μια δημοκρατια ειναι αδιανοητο να γινεται οτι θελει η εκαστοτε πλειοψηφια. πρεπει παντα να γινονται σεβαστα τα δικαιωματα των μειοψηφειων(γιατι τυχαινει να μην υπαρχουν δυο αποψεις μονο)
Είπα όχι στους ομοφυλόφιλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
SOFIA21 εμενα γιατι με μπλεκεις???εγω αυτα που ηθελα να πω τα ειπα...προς υπενθυμηση ειπα πως ναι μεν με ενοχλει γενικα η ιδεα της(θα το πω οπως αποφασιστηκε στην επιτροπη του ischool περι της ορολογια που χρησιμοπειειται οταν αναφερομαστε σε αυτους.......) "αντρικης ομοφυλοφιλιας" και της "γυναικειας ομοφυλοφυλιας" που μας περιβαλλει και δεν νιωθω καθολου μα καθολου ανετα και βολικα αλλα σε καμια περιπτωση δεν σημαινει πως θα τους αντιμετωπιζω σαν να εχουν χολερα η κατι αλλο ή με καποιον αλλο ρατσιστικο τροπο,ειναι τμημα της κοινωνιας μας.......
Πιστευω ειναι σαφες ετσι?????

ΥΓ: Ευχαριστω για τα καλα σου λογια αν και ειλικρινα δυσκολευομαι να θυμυθω τα σημεια απο τα οποια μπορει να κατεληξες στο οτι ειμαι εξυπνος.. :)
Υπαρχει και καποιος που ξερει να ψυχολογει καποια ατομα μεσω pc....

νασαι καλα παντως :D


ακριβώς. είσαι ομοαρνητικός, δικαιώμα σου στο κάτω κάτω να μην σου αρέσει κάτι, δικαιώμα σου ρε φίλε στην τελική! άνθρωποι είμαστε και γούστα και προτιμήσεις ειναι αυτές αλλά απο την άλλη αφού σέβεσαι και ανέχεσαι σημαίνει οτι δεν είσαι ομοφοβικός, αρά δεν κάνεις κατι κακό.
Βέβαια μου έκανες και μια παρατήρηση επειδή μίλησα πολύ τυπικά στον καθηγητή (τρομάρα σου ;Ρ ) αλλά χαίρομαι που είσαι ξεκάθαρος στις θέσεις σου και είσαι ανεκτικός άνθρωπος.
κάτι άλλοι χρήστες απο την άλλη, τα θέλουνε και τα ακούνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ρε παιδια τι σημαινει ομοαρνητικος;Για να ξερω τι ειμαι δηλαδη:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδια τι σημαινει ομοαρνητικος;Για να ξερω τι ειμαι δηλαδη:P.

είναι κάποιος άνθρωπος στον οποίον μπορεί να μην αρέσει η ιδέα της ομοφυλοφιλίας, των ομο/αμφιφυλόφιλων ανθρώπων, αλλά δεν αντιτίθεται με κανέναν τρόπο απέναντι σε αυτά τα άτομα. Δεν ασπάζονται και δεν τους αρέσει το γκέι λάιφσταιλ, όμως το σέβονται και το ανέχονται. και στην τελική αυτό θέλουμε κι εμείς. δεν μπορώ εγώ να ζητήσω απο κάποιον να του αρέσει με το ζόρι. απαιτώ όμως σεβασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
είναι κάποιος άνθρωπος στον οποίον μπορεί να μην αρέσει η ιδέα της ομοφυλοφιλίας, των ομο/αμφιφυλόφιλων ανθρώπων, αλλά δεν αντιτίθεται με κανέναν τρόπο απέναντι σε αυτά τα άτομα. Δεν ασπάζονται και δεν τους αρέσει το γκέι λάιφσταιλ, όμως το σέβονται και το ανέχονται. και στην τελική αυτό θέλουμε κι εμείς. δεν μπορώ εγώ να ζητήσω απο κάποιον να του αρέσει με το ζόρι. απαιτώ όμως σεβασμό.
το να απαιτείς σεβασμό είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις.έλεος! λες και έκανες κανένα έγκλημα που σου αρέσουν οι άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ναι, αυτο πρεπει να ειμαι εγω.


Και μια γενικη ερωτηση.Γιατι σε ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των αντρων αρεσουν οι λεσβιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
γιατί θεωρούν ελκυστικό το να βλέπουν δυο γυναίκες να φιλιούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Και μια γενικη ερωτηση.Γιατι σε ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των αντρων αρεσουν οι λεσβιες;
Στο ένα μεγάλο ποσοστό αρέσουν οι γυναίκες.
Οι λεσβίες είναι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και σε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών αρέσουν οι άντρες, αλλά νομίζω ότι δε χαίρεται το ίδιο μια γυναίκα όταν βλέπει δυο άντρες να κάνουν σεξ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top