Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
το κανω σαφως για το καλο της κοινωνιας , που θα με ευχαριστει καποτε .... για τι αλλο ?


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kfd_FwA-voU&feature=fvst[/ame]

καλα. πχ αυτο το βιδεο , δεν σας ''σηκωνει'' καθολου το ηθικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εντελώς μόνος...αφού με παράτησαν όλοι :(

Μόνο κάτι παιδιά ήταν υπέρ μου, αλλά αυτά δεν τα ήξερα καλά οπότε τι να το κάνω :(


Και μετα λενε κατι τυποι σαν τον nPb οτι δεν υπαρχει καταπιεση.
Τωρα ειναι καλυτερα τα πραγματα?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εντελώς μόνος...αφού με παράτησαν όλοι :(

Μόνο κάτι παιδιά ήταν υπέρ μου, αλλά αυτά δεν τα ήξερα καλά οπότε τι να το κάνω :(
Μετάνιωσες που έκανες coming out τότε; Βλέποντας το από την τωρινή οπτική γωνία.
Αν δεν θες να τα σκέφτεσαι βέβαια, δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις.



το κανω σαφως για το καλο της κοινωνιας , που θα με ευχαριστει καποτε .... για τι αλλο ?


https://www.youtube.com/watch?v=kfd_FwA-voU&feature=fvst

καλα. πχ αυτο το βιδεο , δεν σας ''σηκωνει'' καθολου το ηθικο ?
Αλήθεια, πόσο προκλητικό θα το θεωρήσουν οι τύποι της προηγούμενης σελίδας αν βάλω ένα αντίστοιχο βίντεο; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το κανω σαφως για το καλο της κοινωνιας , που θα με ευχαριστει καποτε .... για τι αλλο ?


https://www.youtube.com/watch?v=kfd_FwA-voU&feature=fvst

καλα. πχ αυτο το βιδεο , δεν σας ''σηκωνει'' καθολου το ηθικο ?

εδω δεν το σηκωνει σε εμενα, δεν νομιζω να το σηκωνει σε ομοφυλοφιλους:) το ηθικο παντα

ελεος, επειδη καποια δειχνει το τεχνητό της στηθος πρεπει να μας "αναβει" κιολας.

το χυδαιο δεν ειναι παντα ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
γενικα ρε παιδια,αν ενας ομοφυλοφυλος δει μια ομορφη γυναικα θα του περασει απο το μυαλο εστω για απειροελαχιστα κλασματα του δευτερολεπτυ,η εικονα του να κανει σςξ μαζι της ή οχι??????
αν ναι θα αηδιασει , θα σκεφτει "αν ειναι δυνατον,απαπααα" ή κατι τετοιο?????

ας μου απαντησει καποιος γιατι εχω την εντυπωση πως αποφευγεται η απαντηση......αν υπαρχει καποιος λογος αποφυγης δεκτος,απλα με μια μικρη τεκμηριωση.....

δε νομιζω αυτο που ρωταω ναναι κατι κακο,παραλογο ή οτιδηποτε αλλο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
γενικα ρε παιδια,αν ενας ομοφυλοφυλος δει μια ομορφη γυναικα θα του περασει απο το μυαλο εστω για απειροελαχιστα κλασματα του δευτερολεπτυ,η εικονα του να κανει σςξ μαζι της ή οχι??????
αν ναι θα αηδιασει , θα σκεφτει "αν ειναι δυνατον,απαπααα" ή κατι τετοιο?????

ας μου απαντησει καποιος γιατι εχω την εντυπωση πως αποφευγεται η απαντηση......αν υπαρχει καποιος λογος αποφυγης δεκτος,απλα με μια μικρη τεκμηριωση.....

δε νομιζω αυτο που ρωταω ναναι κατι κακο,παραλογο ή οτιδηποτε αλλο.....

Δεν μπορείς να δώσεις συγκεκριμένη απάντηση σε τέτοιου είδους ερώτηση.
Ο καθένας είναι διαφορετικός και η σεξουαλικότητα δεν είναι άσπρο-μαύρο.
Σε κάποιον δεν θα περάσει καν η ιδέα από το μυαλό, σε κάποιον άλλο θα είναι ενοχλητική σκέψη και για κάποιον άλλο θα είναι μια πιθανότητα που θα ήθελε να δοκιμάσει.
Το ίδιο ισχύει και στους στρέιτ. Κάποιοι το αποκλείουν, κάποιοι δεν θέλουν να το σκέφτονται, άλλοι έχουν τη περιέργεια.

Εκτός αν ψάχνεις για προσωπική απάντηση από τον καθένα μας, απάντηση δεν μπορείς να λάβεις για αυτή την ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
υπαρχουν και τα pm...αλλα δεν καιγομαι κιολας... :Ρ

ενταξει...αναφερομουν περισσοτερο στον μεσο ορο αλλα αποτι καταλαβα ειναι και αναλογα το ατομο :)

αυτος που ειναι κατα βαση ομοφυλοφιλος και του αρεσει αρχικα σαν ιδεα και αργοτερα(ισως....) να δει και να δοκιμασει και το σεξ με γυναικα,δεν θεωρειται αμφισεξουαλικος (μπάι οπως λεμε...) ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Αν έχει συστηματικά επαφές και με άτομα και των 2 φύλων, ναι.

Υγ. Υπάρχει και η θεωρία που λέει ότι όλοι είμαστε μπάι αλλά δεν το έχουμε ανακαλύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Και μετα λενε κατι τυποι σαν τον nPb οτι δεν υπαρχει καταπιεση.
Τωρα ειναι καλυτερα τα πραγματα?:(

Βασικά αυτό είχε γίνει το Φεβρουάριο του 2008, μέχρι τον ιούνιο συνέβαινε, μετά έστρωσαν τα πράματα, στην τρίτη λυκείου μου πετάγαν μόνο μπηχτές αλλά τίποτα σοβαρό...τώρα που είμαι πανεπιστήμιο βέβαια δεν είμαι με αυτούς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω παντως επιμενω σε αυτο που ηδη εχω αναφερει, οτι δεν εχει νοημα να λεμε οτι αυτος ειναι ομο/αμφι/μπαι γιατι πολυ απλα η σεξουαλικοτητα μπορει να αλλαξει.

και νομιζω οτι αυτη ειναι η διαφορα των αρχαιων Αθηναιων. δεν ηταν ομοφυλοφιλοι ουτε αμφι, γιατι πολυ απλα, δεν τους ενοιαζε να περιγραψουν τη σεξουαλικοτητα με αυτον τον τροπο. πιστευω οτι για αυτους ηταν αδιαφορο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μετάνιωσες που έκανες coming out τότε; Βλέποντας το από την τωρινή οπτική γωνία.
Αν δεν θες να τα σκέφτεσαι βέβαια, δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις.

Δεν το μετάνιωσα καθόλου...όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Ούτε τότε το μετάνιωσα, απλά το έβγαλα από το φβ (στο οποίο και το είχα βάλει) και έφυγα από οποιοδήποτε σχετικό group...
Το θέμα είναι τώρα στην Κύπρο που είμαι πανεπιστήμιο πώς θα γίνει...θέλω να το πω αλλα φοβάμαι μήπως συμβεί το ίδιο. Και δεν νομίζω να το αντέξω δεύτερη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν το μετάνιωσα καθόλου...όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Ούτε τότε το μετάνιωσα, απλά το έβγαλα από το φβ (στο οποίο και το είχα βάλει) και έφυγα από οποιοδήποτε σχετικό group...
Το θέμα είναι τώρα στην Κύπρο που είμαι πανεπιστήμιο πώς θα γίνει...θέλω να το πω αλλα φοβάμαι μήπως συμβεί το ίδιο. Και δεν νομίζω να το αντέξω δεύτερη φορά.

Κοιτα στο πανεπιστημιο ειναι γενικα πιο οκ σε αυτα τα πραγματα αλλα δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το πεις εκτος αν εχεις κανει πολυ κοντινους φιλους ξερωγω...αλλα και παλι δεν εχεις καμια υποχρεωση να το κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
και νομιζω οτι αυτη ειναι η διαφορα των αρχαιων Αθηναιων. δεν ηταν ομοφυλοφιλοι ουτε αμφι, γιατι πολυ απλα, δεν τους ενοιαζε να περιγραψουν τη σεξουαλικοτητα με αυτον τον τροπο. πιστευω οτι για αυτους ηταν αδιαφορο
:no1: ωστόσο δεν είναι τόσο εύκολο ακόμα να επιστρέψουμε σε μια κοινωνία όπου το άτομο δεν θα κατηγοριοποιείται για τον ένα ή άλλο λόγο.

Δεν το μετάνιωσα καθόλου...όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Ούτε τότε το μετάνιωσα, απλά το έβγαλα από το φβ (στο οποίο και το είχα βάλει) και έφυγα από οποιοδήποτε σχετικό group...
Το θέμα είναι τώρα στην Κύπρο που είμαι πανεπιστήμιο πώς θα γίνει...θέλω να το πω αλλα φοβάμαι μήπως συμβεί το ίδιο. Και δεν νομίζω να το αντέξω δεύτερη φορά.
:) Αν και στην περίπτωση μου έχουν περάσει μόνο μερικοί μήνες, ούτε εγώ μετανιώνω. Ένα πράγμα λιγότερο να ανησυχώ.
Τώρα, συμβουλές για coming out δεν είμαι σε θέση να δώσω, αλλά καλή τύχη αν αποφασίσεις να το επαναλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
:) Αν και στην περίπτωση μου έχουν περάσει μόνο μερικοί μήνες, ούτε εγώ μετανιώνω. Ένα πράγμα λιγότερο να ανησυχώ.
Τώρα, συμβουλές για coming out δεν είμαι σε θέση να δώσω, αλλά καλή τύχη αν αποφασίσεις να το επαναλάβεις.[/quote]



kai ποια ηταν η αντιδραση οχι μονο των φιλων σου αλλα και των υπολοιπων?
και αμα ηταν εχθρικη κραταει ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
kai ποια ηταν η αντιδραση οχι μονο των φιλων σου αλλα και των υπολοιπων?
και αμα ηταν εχθρικη κραταει ακομα?

Αν εξαιρέσουμε ένα συγκεκριμένο άτομο που είχε τους λόγους του να ξεκόψει, τίποτα συνταρακτικό. Τα είπα και πριν.
Όσο για τους υπόλοιπους, εκτός της τάξης μου, μάλλον το αγνοούν ή δεν τους νοιάζει καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά ωραία η συζήτηση σας
αλλά θέλω να εστιάσω λίγο στο σημείο που ακούγεται οτι η σεξουαλικόητα μπορεί να αλλάξει
παιδία η αποκλειστικά ομοφυλοφιλία είναι μη αναστρέψιμη. δηλαδή ένας άνθρωπος που έχει αποκλειστικά ετεροσεξουαλικό προσανατολισμό δεν μπορεί να πει κάποια στιγμή στην ζωή του τώρα ηθελημένα θα γίνω μπάι η στρέιτ. αν είναι δυνατόν

αν για κάποιον είναι δυνατον να αλλάξει την σεξουαλικότητα του ειναι γιατι δυνητικά ειναι αμφισεξουαλικός. οπότε οποτε θελει δρα βασει των ετερο επιθυμιων και οποτε θελει δρα βαση των ομο επιθυμιων. γι αυτο οπως εχω ξαναπει για την αμφισεξουαλικοτητα εχουνε ειπωθει πολλα σαν συμπεριφορα.

δεν είναι διακοπτάκι ρε παιδιά τα γούστα να πείς τώρα γουστάρω ένα άτομο του ίδιου φύλου και μετά ένα άτομο του αντίθετου. πρεπει να το έχεις μέσα σου για να το κάνεις αυτό το πράγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
κοιταχτε εγω δεν θακριτικαρα ποτε εναν ανθροπο απο το τι κανει στο κρεβατι του πολυ το γκεϊ το θεωρουν βρισια αλλα δεν ειναι ειναι ενα συνολο ανθροπων που δεν διαφερουν απο τους υπολιπους εκτος απο τις σεξουαλικες του επιθημιες.Αρα το στραϊτ γιατι να μην ειναι βρισια δεν πιστευω οτι οι ομοφιλοφιλοι ειναι ανομαλοι οπως πολοι λενε αλλα ψυχολογικκα ,οι περισοτεροι, παρεξιγιμενα ατομα!!!Γι αυτο δεν πρεπει κανεις να του κατακρινει τι κι αν καποιος εχει ψιλη φωνη ή μπασα, τι κι αν ντινεται περιεργα τι κιαν οχι αυτα τα στιλ των ιμο των τρεντι ειναι πιο καταδικτικα απο οτι οι ομοφιλοφιλοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
(συνεχίζω την προπαγάνδα μου για τα νέα μέλη που μπαίνουνε στο φόρουμ και προφανώς δεν πάνε σε πιο πίσω σελίδες)



Ο σεξ. προσανατολοισμος ΔΕΝ είναι ατομική προσωπική επίλογη, είναι φυσική επιλογή. Το να ζείς ένα γκέι λάιφστάιλ (γιατί υπάρχουνε και πολλά) ίσως είναι επιλογή, όπως και να το ζείς ένα στρέιτ η ένα μπάι λαιφστάιλ είναι κι αυτό επιλογή, άλλλα οχι ο ίδιος ο σεξουαλικός προσανατολισμός αυτός καθ'αυτός, δηλαδή το τι σου αρέσει. Προφανώς για κάποιον που έχει αποκλειστικά ομοσεξουαλικό προσανατολισμό το να ζήσει σαν γκέι ειναι μονοδρομος. το ίδιο και για κάποιον που έχει αποκλειστικά ετεροσεξουαλικό ειναι μονόδρομος το στρέιτ. για την αμφισεξουαλικότητα που αφορά ποικιλοτροπως ένα τεράστιο κομμάτι του πληθυσμού έχουνε ειπωθεί ολλά σαν λάιφσταιλ.
Συνήθως αυτοί που δηλώνουνε μπάισεξουαλ είναι αυτοί που ειναι 50 - 50% δηλαδή ανήκουνε στο νούμερο 3 της κλίμακας του κίνσει ( https://www.freewebs.com/lesgaybitrans/blog.htm?blogentryid=3711897 και https://en.wikipedia.org/wiki/Kinsey_Reports) (οχι υπάρχουνε, δεν είναι εξωτικό φρούτο, αυτό πάει και σε όλους τους γκέι) αλλά και ο καθένας απο αυτούς ειναι διαφορετικός. άλλοι μονογαμικοί, άλλοι πολυγαμικοί, άλλοι σε ανοικτές, άλλοι σε κλειστές σχέσεις κοκ
αυτό να το ξεκαθαρίσουμε γιατί πολύ λέγεται. θα το τονίζω κι αυτό κάθε δέκα σελίδες.

και τα βιντεάκια

Η επιστήμη έχει ειδικό όρο για το θέμα, σεξουαλικός προσανατολισμός...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0LxUBzyfx0s[/ame] το πρώτο κομμάτι
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=VGsPN17jSe0[/ame] το δεύτερο κομμάτι



όσον αφορά το φύλο, πόσα φύλα υπάρχουνε, προτείνω το γκουγκλάρισμα των λέξεων κοινωνική ψυχολογία και όσων θα δείτε εδώ μέσα:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ngwnP51itpk[/ame]


και για το τι συμβαίνει κάθε μέρα στην φύση, αυτό εδώ

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=E16j7b-eHDM[/ame]


όπως και με το πόσες μορφές εμφανίζεται η ομοφυλοφιλία στην φύση

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uZfIeFDZtWE[/ame]

Και λίγο πιο αναλυτικά γιατί ίσως κάποιοι δεν το δούνε

1st) Some species are predominantly homosexual

2nd) Most of them are BISEXUAL

3d) MOST OF THEM COMBINE SEX FOR PROCREATION AND SEX WITH PLEASURE

4th) Some animals form long term homosexual pair bonds sometimes LIFE LONG.

5th) THERE IS LES/GAY ADOPTION! Some animals rear their young in same-sex pair bonds


And let's not forget; Animals use other sexual tactics too!
a) They have oral
b) They masturbate
c) They even use SEX TOYS --> that is hilarious!





εδώ το επίσημο επιστημονικό πόρισμα της έγκυρης ΑΡΑ για τις υιοθεσίας απο γκέι ζευγάρια


American Psychological Association APA policy statement regarding same-sex parenting; "The results of existing research comparing gay and les parents to heterosexual parents and children of gay or les parents to children of heterosexual parents are quite uniform: common stereotypes are not supported by the data...In summary, there is no evidence to suggest that les women and gay men are unfit to be parents or that psycho-social development among children of gay men and les women is compromised in any respect relevant to that among offspring of heterosexual parents. Not a single study has found children of gay or les parents to be disadvantaged in any significant respect relative to children of heterosexual parents. Indeed, the evidence to date suggests parents are as likely as those provided by heterosexual parents to support and enable children's psychological growth" Studies comparing groups of children raised by homosexual and by heterosexual parents find no developmental differences between the two groups of children in four critical areas: their intelligence psychological adjustment social adjustment popularity with friends.



οι απαντήσεις σας σε όλες σας τις απορίες στα πάνω βίντεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teh

Νεοφερμένος

Ο teh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια?μα με τι πρότυπα θα μεγαλωσουν αυτά τα παιδια!με τι αξιές!
Γιατι πιστευεις πως οι ομοφυλοφιλοι δεν μπορουν να διδαξουν αξιες και ηθικη στα παιδια;
Εγω ειμαι εναντια της υιοθετησης μονο και μονο γιατι καποιοι ειναι οπισθοδρομικοι και θα κανουν τα παιδια να ντρεπονται που εχουν ομοφυλοφιλους γονεις. Οταν ακουει καποιος τη λεξη ομοφυλοφιλος σκεφτεται αμεσως κουνιστρα στη χωρα μας.
Ζησε και ασε τους αλλους να ζησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν ήξερα τι τίτλο να βάλω μιας και υπάρχει ήδη θέμα για τους ομοφυλόφιλους. Μόνο που έχω δημιουργήσει ένα ερωτηματολόγιο με θέμα το θέμα της εργασίας μου για τη τεχνολογία. Θεώρησα ότι θα ήταν πιο αξιόπιστο να το ποστάρω στο ίντερνετ και όχι απλά να μοιράσω ερωτηματολόγια στο σχολείο μου. Δεν γνωρίζω αν γίνεται να υπάρχει thread με παρόμοιο θέμα έστω και με διαφορές, οπότε συγχωρείστε με αν το thread είναι λάθος.

https://www.quibblo.com/quiz/bwAGGqH/Homosexuals-and-how-they-are-treated-by-the-two-genders

ορίστε το quiz :)

Σας ευχαριστώ πολύ εξαρχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top