Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Δεν επιλέγει ο αλλος να είναι γκει αλλα είναι απο τη φυση του. Πιστευεται ότι οποιοσδήποτε ανθρωπος θα επελεγε για κάποιο λόγο να έιναι γκευ? Γιατι? Για να ζει περιθωριοποιημενος και να ακουει τετοια αποψεις όλη του τη ζωη? Αρα γιατι να πεις ότι είναι βλακεια? Απο που ως που και βλακεια ποιου?
Meidei αν κάνω λάθος διορθωσε με

Αφού είναι "παγκόσμια" μόδα να είσαι γκέϋς...:) ;) (βρώμισε ο τόπος ειδικά, στον χώρο της μόδας, του θεάματος,...κ.α.). Γιατί να ζει περιθωριοποιημένος; :hmm: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δυστυχως το αρσενικο στοιχειο ειναι πλεον ειδος προς εξαφανηση και περιεργο.....
δηλαδη τι?πρεπει να κατσουμε να μας τον σφυριξουν για να ειμαστε "τρεντυ" και "κουλ" ???? αφηστε μας μωρε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
μου εξηγης ποια ειναι η τοοοσο υποτιμιτικη διαφορα του "γκευ" με το "γκει" ??????
Γραμματική είναι η διαφορά.

Αλήθεια το σηκώνεις το σακάκι ή μας δουλεύεις;
Το σακάκι δεν το σηκώνω, αλλά ξεσκονίζω τον κουραμπιέ.

Αφού είναι "παγκόσμια" μόδα να είσαι γκέϋς...:) ;) (βρώμισε ο τόπος ειδικά, στον χώρο της μόδας, του θεάματος,...κ.α.). Γιατί να ζει περιθωριοποιημένος; :hmm: :P :P
Το έχεις πάρει από την αρχή λάθος (και δεν εννοώ ότι κι εσύ το γράφεις με "υ").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
αν και ο Βιολόγος μας στο λύκειο, μας είχε πει ότι αυτοί που είναι πραγματικά γκέϋδες (ή πιο ευγενικά ομοφυλόφιλοι) έχουν γενετική ανωμαλία εκ φύσεως (ανασυνδιασμένο DNA, λάθη στις διασταυρώσεις χρωμοσωμάτων...κτλ) και το ποστοστό παγκοσμίως είναι στοιχειωδώς ελάχιστο (ιατρικές έρευνες). Αυτοί που ανήκουν στην κατηγορία που μόλις είπα, θέλουν πραγματικά την κατανόηση της κοινωνίας μας, διότι το πρόβλημα είναι γεννητάτο χωρίς περιθώρια επιδιόρθωσής του. Οι άλλοι που είναι και πολλοί και είναι ή το παίζουν γκέϋδες διαφόρων κλιμάκων και διαβαθμίσεων (πιστεύοντας ότι είναι!) και βρώμισε ο τόπος, θέλουν άγριο ξυλοφόρτωμα με σανίδα με πρόκες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
δυστυχως το αρσενικο στοιχειο ειναι πλεον ειδος προς εξαφανηση και περιεργο.....
δηλαδη τι?πρεπει να κατσουμε να μας τον σφυριξουν για να ειμαστε "τρεντυ" και "κουλ" ???? αφηστε μας μωρε....

Έτσι. Σε λίγο θα μας πουν κλειστόμυαλους και μπανάλ επειδή είμαστε άνδρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Έτσι. Σε λίγο θα μας πουν κλειστόμυαλους και μπανάλ επειδή είμαστε άνδρες

είπες την πικρή αλήθεια, που ντλέπονται πολλοί αλλά και πολλές
"προοδευτικές" του τριχωτού πωπού, να την ξεστομίσουν! :) :P Και οι οποίες εκ του συμπαγούς συνόλου των "προοδευτικών" ατόμων του τριχωτού πωπού, σε κάτι άκυρες χρονικές στιγμές t1, t2,...κ.α. πετάνε κάτι ασύμμετρες π_π_ριές ότι σήμερα δεν υπάρχουν άντρες για να τις.... κάνουν να νιώσουν άγρια θηλυκά. ;) :nono: :nono: :P :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Άκου, υπάρχει το φυσιολογικό και το παρεκλείνον. Αυτό που λοξοδρομεί, είναι ανωμαλία, ορμονική ή και εγκεφαλική. Πάντως είναι ανωμαλία. Και φυσικά, ένας ανώμαλος με έναν φυσιολογικό, διαφέρει άρδην, άρα μην περιμένει κανείς την ίδια αντιμετώπιση

Αν ηταν ορμονικη ή εγκεφαλικη ανωμαλια τοτε τα ζωα που την εχουν δε θα επιβιωναν γιατι στη φυση οι ανωμαλιες διορθωνονται με το θανατο.Αντιθετως, οχι μονο επιβιωνουν αλλα ειναι και πολυ διαδεδομενες αυτες οι συμπεριφορες, ειδικα για ευχαριστηση και για ενισχυση των κοινωνικων δεσμων. Οποτε αν θελεις απλα να πεις οτι δε τους γουσταρεις καντο χωρις να διαδιδεις ψευτικα επιστημονικα ευρυματα που ουδεποτε εχουν ειπωθει απο επιστημονες. Δεν το εχεις ψαξει καθολου το θεμα, ειναι πολυ φανερο.


Αρχική Δημοσίευση από nPb:
Αφού είναι "παγκόσμια" μόδα να είσαι γκέϋς... (βρώμισε ο τόπος ειδικά, στον χώρο της μόδας, του θεάματος,...κ.α.). Γιατί να ζει περιθωριοποιημένος;

Δεν εχεις καμια επαφη με την πραγματικοτητα και το πως ζουν αυτα τα ατομα. Υπαρχει πολυ μεγαλη κοινωνικη καταπιεση, απο το πιο απλο, οτι δε μπορουν να εκδηλωνουν τον ερωτα τους δημοσια οπως κανουν οι ετεροφυλοφιλοι, δε μπορουν να περπατησουν χερι χερι με το ζευγαρι τους, δε μπορουν να κατσουν σε ενα παρκο και να φιληθουν. Ειναι ανθρωποι και εχουν το καθε δικαιωμα να θελουν να χαιρονται τον ερωτα τους οπως τον χαιρονται ολοι οι αλλοι, ομως η κοινωνια τους το στερει αυτο. Και μετα στο πιο συνθετο, τις επιθεσεις, το βρισιμο, κτλ κτλ. Δεν υπαρχει κοινωνικη αποδοχη των γκει οσο και αν χτυπιεσαι οτι "προβαλλονται πολυ". ΝΑΙ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΩΣ ΘΕΑΜΑ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Γραμματική είναι η διαφορά.

Γραμματική διαφορά σε ξένη λέξη δεν υπάρχει.

Εάν λάβουμε υπ' όψιν τις γνώσεις μας περί χαρακτηρισμού των φωνηέντων σε μακρά, βραχέα ή δίχρονα (από τα αρχαία πάντα) τότε μπορεί να βρεθεί λύση.
Τα φωνήεντα υ και ι είναι δίχρονα.
Άρα φωνητικά η χρήση και των δύο μπορεί να θεωρηθεί αποδεκτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έτσι. Σε λίγο θα μας πουν κλειστόμυαλους και μπανάλ επειδή είμαστε άνδρες

Το δικό σου παιδί, πάντως, έχει πολλές πιθανότητες να γίνει "αδερφάρα" μόνο και μόνο από αντίδραση...Προς απάντησή σου στο θέμα που κλειδώθηκε...

Κατα τ'αλλα συμφωνώ κι εγώ...αντικαθιστώντας το άνδρες με το στρέιτ...αν και δε βρίσκω καμία διαφορά σ'αυτό με το να θεωρείς τους γκέι ανώμαλους...είναι και τα δύο δείγματα του σε τι είδους οικογένεια μεγάλωσες...Κατα τ'αλλα το σύνδρομο "οποιος υποστηρίζει τους γκέι, βγάζει μπανάλ τους στρέιτ" το αποδίδω και πάλι σε οικογενειακά δράματα...όταν καταλάβεις ότι γκέι+στρέιτ δεν κάνει μηδέν, τότε το ξανασυζητάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το δικό σου παιδί, πάντως, έχει πολλές πιθανότητες να γίνει "αδερφάρα" μόνο και μόνο από αντίδραση...Προς απάντησή σου στο θέμα που κλειδώθηκε...

+1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Είναι τιμή μου να είμαι 100% straight και δεν αλλάζει αυτό. Αν εσείς νιώθετε gay, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ και πολλοί άλλοι, είμαστε άνδρες και straight, και δεν μπορούμε να δεχτούμε τα πουστρέματα
-----------------------------------------
Το παιδί μου θα μάθει σωστές αξίες και ιδανικά από μικρό, και δεν θ ακολουθεί τις τάσεις του σύγχρονου κόσμου, που τα εξισώνει και τα ανέχεται όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Είναι τιμή μου να είμαι 100% straight και δεν αλλάζει αυτό. Αν εσείς νιώθετε gay, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ και πολλοί άλλοι, είμαστε άνδρες και straight, και δεν μπορούμε να δεχτούμε τα πουστρέματα

Άσε μας μωρέ. Κατούρα και λίγο.
Εσύ και πολλοί άλλοι είστε straight, όπως και πολλοί άλλοι είναι gay. Δικαίωμά τους είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το παιδί μου θα μάθει σωστές αξίες και ιδανικά από μικρό, και δεν θ ακολουθεί τις τάσεις του σύγχρονου κόσμου, που τα εξισώνει και τα ανέχεται όλα.

Το παιδί σου, αν ποτέ κάνεις, θα είναι δυστυχισμένο. Γιατί είσαι κλειστόμυαλος και κολλημένος.
-----------------------------------------
Μπορείς απλά να το βουλώσεις; Θα με υποχρέωνες...

Σε μένα αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Είναι τιμή μου να είμαι 100% straight και δεν αλλάζει αυτό. Αν εσείς νιώθετε gay, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ και πολλοί άλλοι, είμαστε άνδρες και straight, και δεν μπορούμε να δεχτούμε τα ***********
-----------------------------------------
Το παιδί μου θα μάθει σωστές αξίες και ιδανικά από μικρό, και δεν θ ακολουθεί τις τάσεις του σύγχρονου κόσμου, που τα εξισώνει και τα ανέχεται όλα.
Σωστα, το παιδι σου θα γίνει σαν κι εσενα. Ενας ανθρωπος που έχει την εντυπωση πως η κοινωνια θα έπρεπε να είναι οπως την εγκρινει αυτος, που δεν ανεχεται τίποτα περισσοτερο απο τον τελειο εαυτο του και όλοι θα επρεπε να είναι κλωνοι του. Το παιδι σου θα είναι ένα προβληματικος ανθρωπακος που ασχολειται με τις ζωες των αλλων αντι να κοιτάει τον εαυτο του και που πολεμα ότι δεν εγκρινει. Συγχαρητήρια. Θα γίνεις περίφημος πατέρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
932, ωραία όλα αυτά που λες, αλλά.... Εσύ, από ό,τι έχω καταλάβει, αγοράζεις μόνο επώνυμα ρούχα, δεν καταδέχεσαι τα υπόλοιπα. Αυτός ο υπέρτατος καταναλωτισμός δεν έχει σχέση με τις "αρχές" που θα έπρεπε να έχει ένας άνθρωπος.
Μου θυμίζεις το αμερικάνικο όνειρο, την ταινία "Αmerican beauty": όλα γύρω με χρυσό περιτύλιγμα και από μέσα διάλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι τιμή μου να είμαι 100% straight και δεν αλλάζει αυτό. Αν εσείς νιώθετε gay, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ και πολλοί άλλοι, είμαστε άνδρες και straight, και δεν μπορούμε να δεχτούμε τα πουστρέματα
-----------------------------------------
Το παιδί μου θα μάθει σωστές αξίες και ιδανικά από μικρό, και δεν θ ακολουθεί τις τάσεις του σύγχρονου κόσμου, που τα εξισώνει και τα ανέχεται όλα.

Το παιδί σου δεν θα μάθει από σωστές αξίες και ιδανικά γιατί δεν θα τα βρει πουθενά στο περιβάλλον του...Αν όντως γίνει το καημένο έτσι όπως τα λες, θα καταλήξει σε καμιά φυλακή με ισόβια για τίποτα κατά συρροήν δολοφονίες σε πάρκα...Αλλά πιο πιθανό το κόβω να σου πει στα 16 του "Ρε μαλάκα, είμαι γκέι, γουστάρω άντρες, τράβα γαμήσου τώρα" και να σηκωθεί να φύγει...Δεν βρίσκω το κλιπάκι απ'το "Η Νήσος" με το γιο του μπάτσου, αλλά σου προτείνω την ταινία ανεπιφύλακτα.:lol:
Αναρωτιέμαι, πάντως, πως ακριβώς η νεολιθική ανωμαλία σου θα συνδυαστεί με το international business, στο οποίο, μη χέσω, πας και για pioneering...κάτσε στο ξενοδοχείο σου στην Καλαμάτα, "welcome to our hotel, you will have a good time in Greece" είναι ήδη αρκετό για σένα, *****...
-----------------------------------------
Το παιδί σου, αν ποτέ κάνεις, θα είναι δυστυχισμένο. Γιατί είσαι κλειστόμυαλος και κολλημένος.
-----------------------------------------


Σε μένα αναφέρεσαι;

nop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
καλά...σε εσείς που κατακρίνεται τον 5ε69456205325607565207505762056320578γγφδ07540275042502
ναι πείτε στα παιδιά σας : Παιδί μου μπορείς να είσαι straight και *******!Ότι θες διάλεξε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Είναι τιμή μου να είμαι 100% straight και δεν αλλάζει αυτό. Αν εσείς νιώθετε gay, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ και πολλοί άλλοι, είμαστε άνδρες και straight, και δεν μπορούμε να δεχτούμε τα πουστρέματα
-----------------------------------------
Το παιδί μου θα μάθει σωστές αξίες και ιδανικά από μικρό, και δεν θ ακολουθεί τις τάσεις του σύγχρονου κόσμου, που τα εξισώνει και τα ανέχεται όλα.

Ναι, θα μαθει την αξια του να ζεις με 9283094283 ευρω το μηνα και να πιστευεις οτι οσοι βγαζουν παρακατω ειναι φτωχοι και ανικανοι.
Ειδαμε και εσυ που εισαι 100% στρεητ ποσες επιτυχιες εχεις. Και μην πεις που το ξερω. Φαινεται. Ολη μερα τρεχουν ξοπισω σου τα κοριτσακια και δεν εχεις που να κρυφτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top