Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Βοήθα με κι εμένα τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
μπορείτε να σταματήσετε να αναφέρεστε στους ομοφυλόφιλους ως ''αδερφές''? εγώ είμαι αδερφή που έχω δύο αδερφές και η φίλη μου, που είναι νοσοκόμα, όχι οι ομοφυλόφιλοι.και όσον αφορά αυτό με τις ''δηλωμένες'', τι είναι? η φορολογική δήλωση, όπου έχουμε τα δηλωμένα και τα αδήλωτα? γιατί έτσι και εγώ δηλωμένη είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
μπορείτε να σταματήσετε να αναφέρεστε στους ομοφυλόφιλους ως ''αδερφές''? εγώ είμαι αδερφή που έχω δύο αδερφές και η φίλη μου, που είναι νοσοκόμα, όχι οι ομοφυλόφιλοι.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον όρο "αδερφή". Το "πούστης" και ο σιδηρόδρομος το "ομοφυλόφιλος" με ενοχλεί.
Go figure!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
όρος είναι, όπως είναι και ο ''ετεροφυλόφιλος''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Σαν ασθένεια ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
εμένα δεν μου ακούγεται έτσι, αλλά τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
θελωντας και μη αδερφες λεμε τους γκευ ,και τις ομοφυλοφιλες τις λενε λεσβίες.......

ο ορος ετεροφυλοφυλος δημιουργηθηκε απο αναγκη για να διαχωριζονται απο τους/τις ομοφυλοφιλους/λες......

οαχοαοαχ φανταζεσαι?ομοφυλοφιλος 3ου βαθμου(ακου σαν ασθενεια... :D )

εσυ καλη μου τωρα για ποιον λογο θιγεσαι???δε μπορω να καταλαβω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Σε μη συλλογικό επίπεδο βέβαια, προτιμούμε να μας φωνάζετε με τα ονόματα μας.

Επίσης με προσβάλλει η γραφή του γκέι με "υ". γκέι ή γκέης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Βασικά δεν καταλαβαίνω καν γιατι να χρησιμοποιηται καποιος όρος ή να χρειαζεται διαχωρισμος. Για να περιγραψεις κάποιον θα πεις είναι ψηλος, χοντρος, μελαχρινος κτλ οχι γκει. Η λέξη αυτη υποδηλώνει μονο σεξουαλικο προσανατολισμο και δεν θα επρεπε να εμπεριέχει τίποτε αλλο οπως το πουστης πχ που λέγεται με κακη εννοια συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
meidei εισαι γκευ μηπως και παρεξηγιεσαι??αν ναι μαγκια σου........ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΩς ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ,ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ :S

Αυτο για το "υ" και το "ης" πιστευω δεν επιδεχεται σχολιασμου.....

τον ασπρο τον διακρινεις λογω χρωματος με τον μαυρο ή εγχρωμο.....ετσι χωριζεις τους γκευ με τους αλλους...απλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
meidei εισαι γκευ μηπως και παρεξηγιεσαι??αν ναι μαγκια σου........ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΩς ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ,ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ :S

Αυτο για το "υ" και το "ης" πιστευω δεν επιδεχεται σχολιασμου.....

τον ασπρο τον διακρινεις λογω χρωματος με τον μαυρο ή εγχρωμο.....ετσι χωριζεις τους γκευ με τους αλλους...απλο

Σου πήρε 5 σελίδες για να το καταλάβεις; Oh votre dieu! :jumpy:


Για το περί άσπρων και μαύρων, πέραν του ότι ο διαχωρισμός είναι πολύ ηλίθιος γενικά, δεν έχουν όλοι οι γκέι κάποιο κοινό εξωτερικό χαρακτηριστικό για να τους ξεχωρίζεις και να τους κατατάσσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
απαγορευεται να γράφεις με λατινικους χαρακτήρες
τα υπολοιπα απλα τα προσπερνω
Για το περί άσπρων και μαύρων, πέραν του ότι ο διαχωρισμός είναι πολύ ηλίθιος γενικά, δεν έχουν όλοι οι γκέι κάποιο κοινό εξωτερικό χαρακτηριστικό για να τους ξεχωρίζεις και να τους κατατάσσεις.
Ακριβως. Και γιατι να το κάνεις αλλωστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το μήνυμα διαγράφηκε λόγω greeklish, αλλά θέλω να το δημοσιεύσω (μετατροπή στα ελληνικά) για να δείτε πόσο braindead είναι μερικοί.

εγώ πιστεύω πως είναι μεγάλη βλακεία να είσαι γκέι για κάποιο λόγο ο θεός έκανε τους άντρες και τοις γυναίκες αλλιώς θα έκανε μονο την γυναικα η τον άντρα gt σκέψου gt να μην μπορούν και οι γκέι να κάνουν παιδιά e gt είναι διαφορετικοί και ο θεός δεν μας "εφτιξε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
φιλε καιγω αυτο πιστευω αλλα σε καμια περιπτωση δε προκειται να σας συμπεριφερομαι με καποιον ιδιαιτερο ή υποτιμιτικο ή ρατσιστικο τροπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν επιλέγει ο αλλος να είναι γκει αλλα είναι απο τη φυση του. Πιστευεται ότι οποιοσδήποτε ανθρωπος θα επελεγε για κάποιο λόγο να έιναι γκευ? Γιατι? Για να ζει περιθωριοποιημενος και να ακουει τετοια αποψεις όλη του τη ζωη? Αρα γιατι να πεις ότι είναι βλακεια? Απο που ως που και βλακεια ποιου?
Meidei αν κάνω λάθος διορθωσε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Είναι εγκεφαλική ανωμαλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν επιλέγει ο αλλος να είναι γκει αλλα είναι απο τη φυση του. Πιστευεται ότι οποιοσδήποτε ανθρωπος θα επελεγε για κάποιο λόγο να έιναι γκευ? Γιατι? Για να ζει περιθωριοποιημενος και να ακουει τετοια αποψεις όλη του τη ζωη? Αρα γιατι να πεις ότι είναι βλακεια? Απο που ως που και βλακεια ποιου?
Meidei αν κάνω λάθος διορθωσε με

Πέραν του ότι γράφεις κι εσύ το γκέι με "υ", κανένα :D
Σε καμιά περίπτωση δεν ήταν επιλογή μου να είμαι γκέι. Επιλογή μου ήταν να σταματήσω να το αρνούμαι.

φιλε καιγω αυτο πιστευω αλλα σε καμια περιπτωση δε προκειται να σας συμπεριφερομαι με καποιον ιδιαιτερο ή υποτιμιτικο ή ρατσιστικο τροπο....
Χαίρομαι. Δεν θέλω επειδή είμαι γκέι να μου συμπεριφέρονται καλύτερα ή χειρότερα από κάποιον άλλο. Θέλω να πιστεύω ότι έχω άλλες αξίες πολύ σημαντικότερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πέραν του ότι γράφεις κι εσύ το γκέι με "υ", κανένα :D
Σε καμιά περίπτωση δεν ήταν επιλογή μου να είμαι γκέι. Επιλογή μου ήταν να σταματήσω να το αρνούμαι.


Χαίρομαι. Δεν θέλω επειδή είμαι γκέι να μου συμπεριφέρονται καλύτερα ή χειρότερα από κάποιον άλλο. Θέλω να πιστεύω ότι έχω άλλες αξίες πολύ σημαντικότερες.

Αλήθεια το σηκώνεις το σακάκι ή μας δουλεύεις;
-----------------------------------------
Άκου, υπάρχει το φυσιολογικό και το παρεκλείνον. Αυτό που λοξοδρομεί, είναι ανωμαλία, ορμονική ή και εγκεφαλική. Πάντως είναι ανωμαλία. Και φυσικά, ένας ανώμαλος με έναν φυσιολογικό, διαφέρει άρδην, άρα μην περιμένει κανείς την ίδια αντιμετώπιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μου εξηγης ποια ειναι η τοοοσο υποτιμιτικη διαφορα του "γκευ" με το "γκει" ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
1)Οποιος διαφωνει μαζι μας δεν ειναι braindead

2)Διαχωρισμοι δεν γινονται μονο λογω εξωτερικων χαρακτηριστικων (πχ εξυπνος-χαζος,ανοιχτοχερης-τσιγκουνης,gay-straight)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top