Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
εσάς όλες τις κοπελιές θέλω να σας δω στα 50 σας όταν θα είστε μαμές και σας πει ο κανακάρης σας ή η τσουπούλα σας ότι είναι gayς ή λεσβία αντίστοιχα, πως θα αντιδράσετε...όλα τα άλλα είναι έπεα πτερόεντα...:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
εσάς όλες τις κοπελιές θέλω να σας δω στα 50 σας όταν θα είστε μαμές και σας πει ο κανακάρης σας ή η τσουπούλα σας ότι είναι gayς ή λεσβία αντίστοιχα, πως θα αντιδράσετε...όλα τα άλλα είναι έπεα πτερόεντα...:fss:

Σορρυ αλλα μου προκαλεις γελιο.
Αυτο τωρα τι ηταν; "Επιχειρημα" που μας βγαζει ΟΛΟΥΣ ομοφοβικους;
Αν ο κανακαρης μου θελει να πηδαει και να πηδιεται απο αντρες, ας το κανει. Εγω δεν θα του δημιουργησω ψυχολογικα, δεν θα του δειξω καμια αρνητικη αντιδραση.
Αρκετα θα φαει στη μαπα απο τους ομοιους σου, και σενα και ολων των ομοφοβικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
εσάς όλες τις κοπελιές θέλω να σας δω στα 50 σας όταν θα είστε μαμές και σας πει ο κανακάρης σας ή η τσουπούλα σας ότι είναι gayς ή λεσβία αντίστοιχα, πως θα αντιδράσετε...όλα τα άλλα είναι έπεα πτερόεντα...
Θα είχα 1000 αλλους λόγους να είμαι περήφανη για τον ''κανακάρι'' μου και θα ήθελα το παιδι μου να είναι ευτυχισμένο. Αν αυτο που τον κάνει ευτυχισμένο είναι να πηδιεται με αντρες ας είναι. Βεβαια αυτο θα φανει στην πράξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
σε φανταζομαι οταν θα πινεις καφε με τις φιλεναδες σου να λες "ο γιοκας μου ειναι γκευ" και να αστραφτει το προσωπο σου γεματο καμαρι και περηφανια......(πλακα κανω)


κοριτσια ακομα ειστε 1-18-19-20.........οτι λεμε ειναι προσωρινο.....ξερω,ολοι τωρα λεμε "αποκλειεται να αλλαξω γνωμη,αυτα πιστευω και θα το κανω κλπ...αλλα ποτε μη λετε ποτε.....ολοι γινομαστε γυριστρουλες.....υπαρχουν και εξερεσεις βεβαια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε απογοήτευση κάποιων, όταν η Ράνια είναι 50 χρονών αμφιβάλλω αν θα θεωρείται αξιόλογο το να συζητάει κανείς για τη σεξουαλικότητα κάποιου...μιλάμε για το 2042 που θα έχουν αλλάξει πάρα πολλά, προς το καλύτερο...Και οι ομοφοβικοί θα αντιμετωπίζονται απ΄την Ιστορία σαν τους μακαρθιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
πολύ αισιόσοξο σε βρίσκω.. και αν τα πράγματα εξελιχθούν προς το χειρότερο!? Αν η κοινωνία αντί να κάνει ουσιαστικά βήματα προς τα εμπρός κάνει μία στροφή 180 μοιρών και αρχίσει να τρέχει προς τα πίσω?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
πολύ αισιόσοξο σε βρίσκω.. και αν τα πράγματα εξελιχθούν προς το χειρότερο!? Αν η κοινωνία αντί να κάνει ουσιαστικά βήματα προς τα εμπρός κάνει μία στροφή 180 μοιρών και αρχίσει να τρέχει προς τα πίσω?!
γιατι ποτε εχει ξανασυμβει αυτο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γιατί πότε είχε ξανασυμβεί το μεγάλο κραχ?!
Η ιστορία δεν επαναλαμβάνεται πάντα...
Άλλωστε, στην αρχαιότητα, η ομοφυλοφυλία ήταν κάτι παραπάνω αποδεκτή... Με την πάροδο των χρόνων όμως, η κοινωνία μας άρχισε να γίνεται πιο συντηρητική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
λοιπόν για την Rania, myrto.s και όποια άλλη πιστεύει ότι η άποψη της θα παραμείνει αναλλοίωτη υπό την επίδραση του χρονικού παράγοντα, παραθέτω ένα γνωστό ποίημα...

Του κύκλου τα γυρίσματα, που ανεβοκατεβαίνουν, και του τροχού π΄ ώρες ψηλά κι΄ ώρες στα βάθη πηγαίνουν και του καιρού τα πράματα, πού αναπαϋμό δεν έχουν, μα στο καλό, κι΄ εις το κακό περιπατούν, και τρέχουν, και των αρμάτω οι ταραχές, έχθρητες και τα βάρη, του έρωτος οι μπόρεσες, και της φιλιάς η χάρη, αυτά να μ' εκινήσασι την σήμερον ημέραν, ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εσυ τι πιστευεις για την δικη σου αποψη nPb;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wackyjacky

Νεοφερμένος

Ο wackyjacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γιατί πότε είχε ξανασυμβεί το μεγάλο κραχ?!
Η ιστορία δεν επαναλαμβάνεται πάντα...
Άλλωστε, στην αρχαιότητα, η ομοφυλοφυλία ήταν κάτι παραπάνω αποδεκτή... Με την πάροδο των χρόνων όμως, η κοινωνία μας άρχισε να γίνεται πιο συντηρητική....

γεια σου ρε αρχαιε,,χριστε μου τι ακουω,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια;;; χολερα εχουν οι ομοφυλοφιλοι;;; και αυτοι ανθρωποι ειναι!!! Ο καθενας εχει τις σεξουαλικες προτιμησεις του...και μπορει να κανει ο,τι θελει στο κρεβατι του. Αρκει βεβαια να μην ενοχλει τους γυρω του!


Ξέρεις πόση έμμεση ομοφοβία κρύβει αυτό εδώ που είπες;
όταν λές να μην ενοχλούνε τους γύρω του, τι εννοείς; να μην εξασκούνε τα αστικά τους δικαιώματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Ξέρεις πόση έμμεση ομοφοβία κρύβει αυτό εδώ που είπες;
όταν λές να μην ενοχλούνε τους γύρω του, τι εννοείς; να μην εξασκούνε τα αστικά τους δικαιώματα;

να μην ψηφιζουν κιολας μη σου πω...:P


NA μην χουφτωνουν τα αγορακια και να μην εκδηλωνουν με ακραιο τροπο τις προτιμησεις τους....τις λεγομενες "δηλωμενες"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ας διαχωρισουμε λιγο την εννοια του "φυσικου" με την εννοια του "φυσιολογικου".

"Φυσικο" λοιπον ειναι ο,τι συμβαινει στην φυση, μας αρεσει δεν μας αρεσει. "Φυσιολογικο" ειναι οτι εμεις οι ανθρωποι θεωρουμε οτι ειναι "λογικο" να ειναι "φυσικο".

Αν ομως ολα κυλουσαν με τον "φυσιολογικο" τροπο, θα ειχαμε ντοματες που θα ειχαν ολες ενα τελειο σφαιρικο σχημα, πατατες αντιστοιχα με τελειο οβαλ σχημα, ενω ακομη και ολοι οι ανθρωποι θα μοιαζαμε εκπληκτικα μεταξυ μας: Δεν θα ειχαμε σημαντικες διαφορες ως προς το υψος, το βαρος, τα χαρακτηριστικα μας, τα μεγεθη και τον αριθμο των οργανων μας [μην παει το μυαλο σας αμεσως στο πονηρο :Ρ], και τα λοιπα. Αν ολα κυλουσαν "φυσιολογικα" δεν θα υπηρχε γενικα καμια μεγαλη αποκλιση απο τον μεσο ορο στα παντα: Τοσο στα φυτα, στα ζωα, στον ανθρωπο, κτλ.


Ελα ομως που η φυση μας εχει δειξει οτι το "φυσιολογικο" το εχει γραμμενο στα @@ της, πραγμα μαλλον αναμενομενο αν λαβουμε υποψιν μας οτι το "φυσιολογικο" ειναι μια επινοηση του ανθρωπου:

Ετσι,

Ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να βρεις ολοιδια λαχανικα [εκτος αν εχουν τροποποιηθει απο τον "λογικο" ανθρωπο], ολοιδια δεντρα, ολοιδια ζωα... Γιατι να αποτελει ο ανθρωπος εξαιρεση, δεν μπορω να καταλαβω.

Ετσι, εχουμε ανθρωπους ασπρους, μαυρους, κιτρινους, μελαχρινους, ξανθους, ψηλους, κοντους, με καστανα ματια, με γαλαζια ματια, με πρασινα ματια, και παει λεγοντας. Εχουμε επισης ανθρωπους που εχουν γεννηθει με καποια μεγαλυτερη αποκλιση απο αυτο που εμεις θεωρουμε "φυσιολογικο" και ετσι ειναι αναπηροι, τυφλοι, κουφοι, ομοφυλοφιλοι. Παρολαυτα, ολες οι παραπανω κατηγοριες ειναι 100% ΦΥΣΙΚΕΣ, ειναι επιλογη της φυσης, πως το λενε.

ΟΚ, μπορει το "φυσιολογικο" να ειναι ενα αρσενικο να ελκεται απο ενα θηλυκο, να ζευγαρωνουν και να τεκνοποιουν, αλλα ποιος μπορει να πει οτι το φαινομενο της ομοφυλοφιλιας δεν ειναι φυσικο; Αν υπαρχει καποιος τετοιος, απλα εθελοτυφλει. Το παραδειγμα του φιλου απο πανω που δειχνει ερευνες που αποδεικνυουν οτι η ομοφυλοφιλια στα ζωα [που στερουνται λογικης, ηθικης, κτλ] υπαρχει, ειναι η πιο τρανη αποδειξη οτι το να εισαι γκεη ειναι κατι φυσικο.

Οπως λοιπον δεχομαστε το να εχουμε εμεις καστανα μαλλια και ο παραδιπλα ξανθα και δεν εχουμε κανενα προβλημα με αυτο, θα επρεπε να δεχομαστε και το να ειμαστε εμεις στρεητ και ο παραδιπλα γκεη.

Το αν μας ενοχλει ενας γκεη μονο και μονο επειδη γουσταρει να τον παιρνει, ειναι μαλακια. Στο κατω κατω, υπαρχουν πολλοι στρεητ που κανουν πιο ακραια πραγματα στο κρεβατι τους. Εδω υπαρχει προκαταληψη απεναντι στην γυναικα που πηγαινει με πολλους αντρες, στους γκεη θα μασησει η κοινωνια;

Χαίρομαι για το πόστ σας κύριε (και σας μιλάω στο πλυθηντικό γιατι είδα οτι είστε καθηγητής)

Καταγράψατε έναν πολύ ωραίο συλλογισμό κύριε καθηγητά. Η έννοια του φυσικού, του λογικού , και του φυσιολογικού είναι πονεμένη σε μεγάλο βαθμό και ο καθένας ανάλογα με τα δικά του βιώματα και τις δικές του συναισθηματικές εμπειρίες ορίζει όπως θέλει.

φυσικό: οτι παρατηρείται στην φύση.
λογικό: είναι κάτι το οποίο οι άνθρωποι θεωρούνε ηθικό, σωστό, ορθόδοξο.
φυσιολογικό: κάτι που είναι και τα δύο

απο την άλλη, κάτι μπορεί να είναι αφύσικο, οπως πχ τα αεροπλάνα, αλλά να είναι λογικό για μάς. Εκτός αν έχετε δεί κανέναν άνθρωπο να γεννιέται με φτερά και να είναι φυσικό ο άνθρωπος να πετάει, τότε σίγουρα είναι αφύσικο. αρά αφύσικο δεν σημαίνει κατ'ανάγκην παράλογο η ασθένεια ( σε ευρύ έννοια)


Επιπλέον, πράγματα όπως βιασμός και φόνος είναι ΚΑΘΑΡΑ στην ανθρώπινη φύση (ο άνθρωπος απο την φύση είναι ρατσιστής και αγρίμι) αλλά κανείς δεν λέει οτι είναι σωστά, λογικά, ορθόδοξα. και ο κανιβαλισμός είναι φυσικό φαινόμενο (το οποίο προφανώς συμβαίνει λόγω έλλειψης τροφής η γούστου, δηλαδή γουστάρω να τρώω το ιδιο είδος λολ) άλλη η χρηστή ηθική μας λέει οτι είναι λαθος να τρώμε ο ένας τον άλλον. Βέβαια σε άλλες εποχές ήτανε κάτι τελείως νορμάλ. αρα φυσικό δεν σημαίνει κατ'ανάγκην λογικό και ορθόδοξο

Πάμε τώρα στην ομοφυλοφιλία. Κανείς δεν μπορεί να αντιλέξει οτι είναι φυσικό φαινόμενο, γιατί παρατηρείται και μάλιστα σε ένα αξιόλογο ποσοστό μέσα στην φύση με διάφορες μορφές, οι οποίες προφανώς παίζουνε διάφορους εξελικτικούς ρόλους. Αυτό ειναι η φύση. Το φυσικό κομμάτι βγαίνει εκτός λοιπόν.

Τα γλοιώδη σλας αστεία επιχείρηματα είναι παραφύσι γιατί σκοπός του σέξ ειναι η αναπαραγωγή η οτι φτιαχτήκαμε να μας αρέσει το σέξ μόνο για κάνουμε παιδιά η ότι ερωτευόμαστε για να κάνουμε παιδιά ανήκουνε στο παρελθόν. Οι εξελικτικοί βιολόγοι έχουνε καταρρίψει αυτή την εβραιοχριστιανοισλαμική άποψη (η οποία φυτεύτηκε στον εγκέφαλο των ανθρώπων απο αυτές τις θρησκείες για να τον ελέγχει, να τον έχει υποχείριο, έλεγχος και σεξουαλική απελεύθερωση δεν πάνε μαζί)
και εξετάζουνε το σέξ σαν συμπεριφορά εξελικτική. Έτσι, ούτε θα εξετάσουνε μόνο το ετερόφυλο σέξ (ασχέτως σεξουαλικής πρακτικής) γιατί δεν υπάρχει μονο αυτό!, άλλα ούτε μπορούνε να πούνε οτι δεν είναι σεξουαλικότητα η ομοφυλοφιλία, όταν τα κίνητρα πίσω απο δύο ανθρώπους του ίδιου φύλου που ερωτευόνται είναι τα ίδια με τα κίνητρα δύο ανθρώπω του αντίθετου φύλου.

Το μόνο κομμάτι στο οποίο κάποιος θα μπορούσε να αντιλέξει είναι αυτο της λογικής. Το μόνο επιχείρημα που φέρνανε παλιά είναι παραφύσι όλη η φάση και οτι ειναι ασθένεια. Νομίζω ότι και τα δύο αυτά εχουνε αποδειχτεί απο διάφορες επιστήμες λάθος. Η φύση αποτελείται απο ποικιλομορφία γύρω μας και το 'λογικό' είναι σχετικό, ανεξάρτητα απο το αν έιναι φυσικό η όχι. άρα και το φυσιολογικό.
Αν το λογικό ειναι να είσαι στην 'πλειοψηφία', τότε δεν είναι το φυσιολογικό, αλλά ειναι απλά κάτι 'διαφορετικό'.
Αν το λογικό ειναι να μην είσαι άρρωστος, πάλι δεν έχεις θέμα, γιατί ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι ασθένεια.
Αν το λογικό ειναι η σεξουαλική πράξη και συμπεριφορά να οδηγεί μόνο σε αναπαραγωγή, δεν είναι λογικό. Εξ'ίσου παράλογο όμως είναι και ένα στρέιτ ζευγάρι που κάνει σέξ για απόλαυση και όχι για αναπαραγωγή. Απο την στιγμή που η ίδια η φύση μας λέει οτι το σέξ δεν φτιάχτηκε ΜΟΝΟ για αναπαραγωγή, τότε όλες οι σεξουαλικότητες είναι λογικές.
Αν το λογικό ειναι να είναι δικαιώμα σου και να μην ενοχλείς τους άλλους (οχι την αισθητική και τις φασιστικές τους υπάρξεις) άλλα τα χρηστά δικαιώματα τους, πάλι ειναι λογικό γιατί ειναι δικαιώμα μου.

Απο όποια πλευρά κι αν το δείς, ο σεξουαλικός προσανατολισμός ειναι μια φυσιολογική συμπεριφορά, απλά διαφορετική. αυτό διδάσκουνε στην σεξουαλική διαπαιδαγώγηση :) (και τι άλλο να διδάξουνε δηλαδή).

Το φυσιολογικό για μένα ειναι ο ελεύθερος έρωτας και η συναινετική αγάπη. Εξ'ου και ο λόγος που εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι παράλογο η ανήθικο στην πολυγαμία, αρκεί να υπάρχει συναίνεση ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.

Γι αυτό και είναι απαραίτητο να μπεί μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης στα σχολεία και να διδάσκονται τα παιδιά τι είναι σεξουαλικότητα, τι είναι ασφαλές σέξ, για τα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα κοκ

Ελπίζω να μην έγινε κουραστικό με τον συλλογισμό μου
-----------------------------------------
να μην ψηφιζουν κιολας μη σου πω...:P


NA μην χουφτωνουν τα αγορακια και να μην εκδηλωνουν με ακραιο τροπο τις προτιμησεις τους....τις λεγομενες "δηλωμενες"....

τότε και οι 'δηλωμένες' στρέιτ να μην προκαλούνε. και να μην χουφτώνουνε κοριτσάκια χωρίς να υπάρχει συναίνεση. αν είναι δυνατόν

και έχει πλάκα πως αναφέρεσαι μόνος στους γκέι με το θυληκό γένος κι όλας (κάτι που προσωπικά με προσβάλει την δικία μου έμφυλη ταυτότητα φύλου αλλα εσύ χέστηκες), οι λεσβίες δεν υπάρχουνε. φυσικά, με αυτές καυλώνουμε

μπράβο σου ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
πολυ καθωςπρεπισμος ρε αδερφε.....ξεκολα απτη ζωη σου....η μηπως θες με αυτο τον τροπο να κερδισεις ποντους για να σε αντιμετωπιζουν αλλιως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
πολυ καθωςπρεπισμος ρε αδερφε.....ξεκολα απτη ζωη σου....η μηπως θες με αυτο τον τροπο να κερδισεις ποντους για να σε αντιμετωπιζουν αλλιως???

οχι απλά έχω μάθει να είμαι ανεκτικός και ευγενικός άνθρωπος, μιας και τον άλλον μπορείς να τον προσβάλεις ακόμα και με τον τρόπο που τον κοιτάς.
Το θέμα δεν είναι πως θα αντιμετωπίζουνε μόνο εμένα οι άλλοι, είναι πως θα αντιμετωπίζουμε τον μέσο συνάνθρωπο μας που περνάει απο δίπλα μας. Η λέξη Ανοχή εσένα προφανώς δεν σου λέει κάτι.

τι έγινε; σε πείραξε που ειρωνεύτηκα που είσαι 'δηλωμένη' στρέιτ θεά;

χαχαχαχαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
οχι,μην ανησυχεις...οτι και να μου πουν εδω μεσα δεν υπαρχει περιπτωση ουτε να θιχτω,ουτε να θυμωσω ουτε τιποτα...ουτως η αλλως ολοι εδω μεσα γουστα βγαζουμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια;;; χολερα εχουν οι ομοφυλοφιλοι;;; και αυτοι ανθρωποι ειναι!!! Ο καθενας εχει τις σεξουαλικες προτιμησεις του...και μπορει να κανει ο,τι θελει στο κρεβατι του. Αρκει βεβαια να μην ενοχλει τους γυρω του!
συμφωνω απολυτα!τι απογοητευση οταν ειδα οτι το 1/3 ειναι κατα...:mad::mad:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
πολυ καθωςπρεπισμος ρε αδερφε.....ξεκολα απτη ζωη σου....η μηπως θες με αυτο τον τροπο να κερδισεις ποντους για να σε αντιμετωπιζουν αλλιως???
Έχω την εντύπωση ότι απλά θέλει να τον αντιμετωπίζουν ισότιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
αυτο δεν εχει σημασια...αλλο η ισοτιμη αντιμετωπιση αλλο το οτι δεν τους γουσταρεις.....εγω εχω βρει την ισορροπια τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top