Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν έχω συναντήσει άλλο θέμα στο οποίο όλοι ξέρουνε να λένε ότι να ναι (κυριολεκτικά) και να μην λαμβάνουνε υπ'όψιν τους τι λέει η σύγχρονη επιστημονική κοινοτητα. είναι κάτι που όντως είναι μυστήριο, αν και έχω την θεωρία μου.
Αυτο συμβαινει επειδη μαλλον δεν εχεις δει το θεμα για την εξελιξη :s:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αυτο συμβαινει επειδη μαλλον δεν εχεις δει το θεμα για την εξελιξη :s:P

χαχαχαχαχαχαχα γαμάτη φατσούλα!
ναι κοίτα αναφερόμουνα στα κοινωνικά θέματα.

τώρα απο χρυσαυγίτες και φασιστάκια (ονόματα να μην λέμε :jumpy: ) φαντάζομαι τι θα ακούγεται. Με έναν που μιλούσα μια φορά μου έλεγε ότι δεν πιστεύει κάν στην θεωρία της εξέλιξης, ότι δεν είναι ζώο είναι άνθρωπος, οτί δεν προερχόμαστε κάν απο τον κοινό πρόγονο που έχουμε με τον πίθηκο ( χαλάλι τα τόσα στοιχεία)
χαχαχαχαχαχαχαχα
γενικά το κάψιμο δεν αφορά μόνο τους γκέι. αφορά όλη την επιστημονική σφαίρα που αμφισβητεί τα φασιστικά σήματα κατατεθέν (και καλά οι έλληνες η ανώτερη φύλη κοκ μπούρδες με πράσινα άλογα δηλαδή)
καλα ίσως αποφασίσω απο βδομάδα να τα διαβάσω γιατί τώρα λιώνω στο διάβασμα.

άντε μπάι χαχαχαχαχαχχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
εγω ξερω οτι καθε μεσημεριανο και καθε σηριαλ εχει και εναν γκευ...βλεπε μεσημεριανα,πολυκατοικια, διαφημιση 11880(λελος) κλπ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εγω ξερω οτι καθε μεσημεριανο και καθε σηριαλ εχει και εναν γκευ...βλεπε μεσημεριανα,πολυκατοικια, διαφημιση 11880(λελος) κλπ.....

Έναν token gay έχουν. Αλλά το πρόβλημα πού είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
προσωπικα προβλημα δεν εχω με αυτα τα ατομα....δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση αν δω εναν γκευ να αρχισω να τον κραζω η κατι αλλο....αν ειναι δυνατον...............απλα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν το δεχομαι,δηλαδη το θεωρω αφυσικο να κανουν φιλακια 2 αντρες μεταξυ τους,ξυνιζω,αηδιαζω.....και εκνευριζομαι με την ταση που κυριαρχει να τους δουμε σαν κατι φυσικο.....Επαναλαμβανω μπορει να με ενοχλει αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το δειξω ακραια.......καθενας κανει οτι θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Κατανοητό. Δεν μπορείς να ζεις αρνούμενος ένα γεγονός όμως. Υπάρχουν γύρω σου. Και μάλιστα δεν πολυμοιάζουν με αυτούς που βλέπεις στην τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ας διαχωρισουμε λιγο την εννοια του "φυσικου" με την εννοια του "φυσιολογικου".

"Φυσικο" λοιπον ειναι ο,τι συμβαινει στην φυση, μας αρεσει δεν μας αρεσει. "Φυσιολογικο" ειναι οτι εμεις οι ανθρωποι θεωρουμε οτι ειναι "λογικο" να ειναι "φυσικο".

Αν ομως ολα κυλουσαν με τον "φυσιολογικο" τροπο, θα ειχαμε ντοματες που θα ειχαν ολες ενα τελειο σφαιρικο σχημα, πατατες αντιστοιχα με τελειο οβαλ σχημα, ενω ακομη και ολοι οι ανθρωποι θα μοιαζαμε εκπληκτικα μεταξυ μας: Δεν θα ειχαμε σημαντικες διαφορες ως προς το υψος, το βαρος, τα χαρακτηριστικα μας, τα μεγεθη και τον αριθμο των οργανων μας [μην παει το μυαλο σας αμεσως στο πονηρο :Ρ], και τα λοιπα. Αν ολα κυλουσαν "φυσιολογικα" δεν θα υπηρχε γενικα καμια μεγαλη αποκλιση απο τον μεσο ορο στα παντα: Τοσο στα φυτα, στα ζωα, στον ανθρωπο, κτλ.


Ελα ομως που η φυση μας εχει δειξει οτι το "φυσιολογικο" το εχει γραμμενο στα @@ της, πραγμα μαλλον αναμενομενο αν λαβουμε υποψιν μας οτι το "φυσιολογικο" ειναι μια επινοηση του ανθρωπου:

Ετσι,

Ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να βρεις ολοιδια λαχανικα [εκτος αν εχουν τροποποιηθει απο τον "λογικο" ανθρωπο], ολοιδια δεντρα, ολοιδια ζωα... Γιατι να αποτελει ο ανθρωπος εξαιρεση, δεν μπορω να καταλαβω.

Ετσι, εχουμε ανθρωπους ασπρους, μαυρους, κιτρινους, μελαχρινους, ξανθους, ψηλους, κοντους, με καστανα ματια, με γαλαζια ματια, με πρασινα ματια, και παει λεγοντας. Εχουμε επισης ανθρωπους που εχουν γεννηθει με καποια μεγαλυτερη αποκλιση απο αυτο που εμεις θεωρουμε "φυσιολογικο" και ετσι ειναι αναπηροι, τυφλοι, κουφοι, ομοφυλοφιλοι. Παρολαυτα, ολες οι παραπανω κατηγοριες ειναι 100% ΦΥΣΙΚΕΣ, ειναι επιλογη της φυσης, πως το λενε.

ΟΚ, μπορει το "φυσιολογικο" να ειναι ενα αρσενικο να ελκεται απο ενα θηλυκο, να ζευγαρωνουν και να τεκνοποιουν, αλλα ποιος μπορει να πει οτι το φαινομενο της ομοφυλοφιλιας δεν ειναι φυσικο; Αν υπαρχει καποιος τετοιος, απλα εθελοτυφλει. Το παραδειγμα του φιλου απο πανω που δειχνει ερευνες που αποδεικνυουν οτι η ομοφυλοφιλια στα ζωα [που στερουνται λογικης, ηθικης, κτλ] υπαρχει, ειναι η πιο τρανη αποδειξη οτι το να εισαι γκεη ειναι κατι φυσικο.

Οπως λοιπον δεχομαστε το να εχουμε εμεις καστανα μαλλια και ο παραδιπλα ξανθα και δεν εχουμε κανενα προβλημα με αυτο, θα επρεπε να δεχομαστε και το να ειμαστε εμεις στρεητ και ο παραδιπλα γκεη.

Το αν μας ενοχλει ενας γκεη μονο και μονο επειδη γουσταρει να τον παιρνει, ειναι μαλακια. Στο κατω κατω, υπαρχουν πολλοι στρεητ που κανουν πιο ακραια πραγματα στο κρεβατι τους. Εδω υπαρχει προκαταληψη απεναντι στην γυναικα που πηγαινει με πολλους αντρες, στους γκεη θα μασησει η κοινωνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δε μπορω να κανω κατι για αυτο....και δε μπορω να καταλαβω για ποιον λογο να εθελοτυφλω???τι εχω να κερδισω με το να το καω αυτο...??!! εγω ειπα οτι με ενοχλει,οτι το βρισκω μη-φυσιολογικο(ακουγεται καλυτερα ετσι \) και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι ακραιο,πχ να προσβαλω στη μαπα εναν γκευ η κατι τετοιο....τωρα αυτα για τις ντοματες και τα αγγουρια δεν με πειθουν....δεν προκειται να αλλαξω αποψη μεσα σε ενα φορουμ.......

φιλικα παντα ετσι??:)
ΥΓ:ΤΟ οτι προερχομαστε απο τα ζωα δεν σημαινει οτι ειμαστε και οι ιδιοι ζωα...Οι ανθρωποι εχουν νοηση...τα ζωα οχι....Δεν θεωρω τον εαυτο μου ζωο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Η τελευταια σου φραση τα λεει ολα: Ακριβως επειδη εχουμε νοηση, εχουμε εφευρει και την εννοια του "φυσιολογικου", ο καθενας οπως νομιζει βεβαια. Αν τωρα δεν θεωρεις τον ανθρωπο ζωο [ΟΚ, οχι οπως τα υπολοιπα ζωα, δεκτον, αλλα και παλι ειμαστε ζωντανοι οργανισμοι, αρα, ζωα], μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις:

Αν εξαιρεσεις τη νοητικη ικανοτητα του ανθρωπου, υπαρχουν τοσα πραγματα που μας συνδεουν με τα ζωα. Μια συγκριση των DNA του ανθρωπου και ολων των ειδων ζωων, θα σε πεισει: Το DNA μας μοιαζει σε ποσοστο μεγαλυτερο του 90%.

Βεβαια, στο κειμενο μου δεν απευθυνομουν προσωπικα σε εσενα αλλα γενικα, απορω πως το πηρες προσωπικα και απαντησες.

Και, in my defence, δεν ειπα τιποτα για αγγουρια :ΡΡ Χαχαχαχαχα :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δικό τους το κρεββάτι, ό,τι θέλουν μπορούν να κάνουν πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά απ' αυτό.. Βέβαια αρκεί να μένουν εκεί.. Όχι δε θέλω να βλέπω έναν που γεννήθηκε άντρας να βάφει τα νύχια του και να κουνιέται με χάρη.. Ειδικά παιδιά(πρώην αρσενικά) του λυκείου.. Αηδιάζω. Αλλά πάλι δε μπορώ να κάνω τίποτα (Η αισθητική αστυνομία είναι εκτός λειτουργίας xD).
Οπότε, μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν.

ΕΚΤΟΣ
βέβαια από τις κακιαδερφές. Εκείνους τους ξυνισμένους 30-40ρηδες που κυρίως βρίσκονται σε θέσεις που δε τους επιτρέπει το περιβάλλον να εκδηλωθούν (π.χ. καθηγητές) ή απλά αρνούνται να το παραδεχτούν.
Αποτέλεσμα? Δεν αντέχονται. Δε μπορείς να τους πλησιάσεις στα 100 μέτρα. Δε γίνεται. Είναι τέτοια η μιζέρια τους, η κομπλεξικότητά τους, ο χαρακτήρας τους, η μαλακία που τους δέρνει(σόρρυ π μιλάω έτσι, αλλά δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς) που όταν τους μιλήσεις για πάνω από 5 λεπτά θες να τους βάλεις να φάνε αγκαθωτό σύρμα και μόλις πάει να βγει απτην άλλη να τους κρεμμάσεις από έναν ανεμιστήρα ταβανιού και να τον θέσεις σε λειτουργία (τον ανεμιστήρα).

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πολυ σωστος ο Sourotiris και θελω να προσθεσω πως οτιδηποτε ειναι ανωμαλια στη φυση, δεν επιβιωνει. Γεννιεται ζωο με γενετικη ανωμαλια; Η μανα του το παραταει να ψοφησει. Ενα απλο παραδειγμα ηταν αυτο. Με την ομοφυλοφιλια κατι τετοιο απλα δε συμβαινει, επομενως δεν ειναι ανωμαλια της φυσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
@Spyros2309
Γιατί ντάρλινκγ να μην εκφράζουν την σεξουαλικότητα ή/και την ταυτότητα φύλου τους όπως όλοι οι υπόλοιποι; Και το "επειδή δεν συμφωνώ με αυτές" δεν είναι αποδεκτή  απάντηση.

Ας μην αναλύσουμε τα αίτια πίσω από τις κακιασμένες αδερφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
@meidei δεν είπα να μην την εκφράζουν. Είπα ότι αηδιάζω όταν το βλέπω. Δε μπορώ, τι να κάνω. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς, δε θα τους πω ποτέ κάτι, αλλά δε θέλω εγώ να τους βλέπω σε στυλ "έχει τρικυμία στη στερειά και κουνάω το χέρι σαν αυτιστικό που φωνάζει βοήθεια" έξω στο δρόμο. Αυτό δεν είναι "εκφράζω σεξουαλικότητα" αυτό είναι "κάλλος στον εγκέφαλο"
Αλλά όπως είπα και πριν, δε μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό.. Οπότε μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν. :D

@Krou πολύ ατυχές δικαιολόγηση. Όταν γεννιέται ένα παιδί δε ξέρεις αν είναι ομοφυλόφιλος ή όχι. Στα 15++ το μαθαίνεις. Και σύμφωνα με τα ανθρώπινα ιδανικά δε μπορείς να αφήσεις έναν άνθρωπο να πεθάνει για οποιοδήποτε λόγο. Κατηγορείσαι δολοφόνος και σε κλείνουν πίσω από κάτι σίδερα. Στα παλιά τα χρόνια όμως που μπορούσαν το κάνανε αυτό.
Και όχι, φυσικά δεν είμαι υπέρ τέτοιων πράξεων, απλά ένιωσα την ανάγκη να ακυρώσω το παράδειγμα σου :- )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το κούνημα δεν είναι μέρος της σεξουαλικής ταυτότητας, in my book τουλάχιστον.

Υγ. Αν μπουρούσες, τι θα έκανες; Απλή περιέργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δε ξέρω. Δε συνηθίζω να κάνω σατανικά σχέδια χωρίς αυτά να έχουν απήχηση :P
Αλλά και πάλι δε θα έκανα κάτι σ αυτούς, απλά θα προσπαθούσα να μαζέψω τις ξεφτυλισμένες. (ναι, αυτές με τη τρικυμμία κλπ κλπ) Λέγοντας μαζέψω δεν εννοώ μπουζουριάσω αλλά ίσως να μπει λίγο μυαλό στο κεφάλι τους.
Και για την ιστορία δεν είναι ότι τους μισώ ή κάτι, ιδιαίτερα αυτούς. Το ίδιο με αηδιάζει όταν βλέπω μια γυναίκα να έχει το προαναφερθέν ξεφτύλα στάιλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω ότι οι γκέι-αδερφές(δεν μου αρέσει ο όρος, αλλά τους ταιριάζει), αυτοί που σούζονται και ντύνονται πάντα με τα αγαπημένα τους γκούτσι και ντόλτσε,όχι απαραίτητα αντρικά, ντροπιάζουν τους υπόλοιπους που το μόνο που θέλουν είναι να μην τους θεωρούν αφύσικους. Αυτοί θέλουν να φαίνεται λογικό να κυκλοφορείς και με wedgie-string :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
@Krou πολύ ατυχές δικαιολόγηση. Όταν γεννιέται ένα παιδί δε ξέρεις αν είναι ομοφυλόφιλος ή όχι. Στα 15++ το μαθαίνεις. Και σύμφωνα με τα ανθρώπινα ιδανικά δε μπορείς να αφήσεις έναν άνθρωπο να πεθάνει για οποιοδήποτε λόγο. Κατηγορείσαι δολοφόνος και σε κλείνουν πίσω από κάτι σίδερα. Στα παλιά τα χρόνια όμως που μπορούσαν το κάνανε αυτό.
Και όχι, φυσικά δεν είμαι υπέρ τέτοιων πράξεων, απλά ένιωσα την ανάγκη να ακυρώσω το παράδειγμα σου :- )


Εχμ μαλλον δεν καταλαβες ακριβως τι ειπα... Αυτο που λες δεν ακυρωνει το παραδειγμα μου.
-----------------------------------------
Εγώ πάντως νομίζω ότι οι γκέι-αδερφές(δεν μου αρέσει ο όρος, αλλά τους ταιριάζει), αυτοί που σούζονται και ντύνονται πάντα με τα αγαπημένα τους γκούτσι και ντόλτσε,όχι απαραίτητα αντρικά, ντροπιάζουν τους υπόλοιπους που το μόνο που θέλουν είναι να μην τους θεωρούν αφύσικους. Αυτοί θέλουν να φαίνεται λογικό να κυκλοφορείς και με wedgie-string :S

Πιστευω ειναι δικαιωμα του καθενος να ντυνεται οπως θελει κτλ. Αν δεν σου αρεσει ειναι δικο σου θεμα οχι αυτουνου που το κανει. Το προβλημα ειναι οτι επειδη αυτοι κανουν αισθηση προβαλλονται περισσοτερο με αποτελεσμα να θεωρει η κοινωνια οτι ολοι ειναι ετσι. Ομως σε αυτο η κοινωνια φταιει οχι ο αλλος που θελει να ντυθει οπως γουσταρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stel.nax

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια;;; χολερα εχουν οι ομοφυλοφιλοι;;; και αυτοι ανθρωποι ειναι!!! Ο καθενας εχει τις σεξουαλικες προτιμησεις του...και μπορει να κανει ο,τι θελει στο κρεβατι του. Αρκει βεβαια να μην ενοχλει τους γυρω του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πιστευω ειναι δικαιωμα του καθενος να ντυνεται οπως θελει κτλ. Αν δεν σου αρεσει ειναι δικο σου θεμα οχι αυτουνου που το κανει. Το προβλημα ειναι οτι επειδη αυτοι κανουν αισθηση προβαλλονται περισσοτερο με αποτελεσμα να θεωρει η κοινωνια οτι ολοι ειναι ετσι. Ομως σε αυτο η κοινωνια φταιει οχι ο αλλος που θελει να ντυθει οπως γουσταρει.
Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ας διαχωρισουμε λιγο την εννοια του "φυσικου" με την εννοια του "φυσιολογικου".

"Φυσικο" λοιπον ειναι ο,τι συμβαινει στην φυση, μας αρεσει δεν μας αρεσει. "Φυσιολογικο" ειναι οτι εμεις οι ανθρωποι θεωρουμε οτι ειναι "λογικο" να ειναι "φυσικο".

Αν ομως ολα κυλουσαν με τον "φυσιολογικο" τροπο, θα ειχαμε ντοματες που θα ειχαν ολες ενα τελειο σφαιρικο σχημα, πατατες αντιστοιχα με τελειο οβαλ σχημα, ενω ακομη και ολοι οι ανθρωποι θα μοιαζαμε εκπληκτικα μεταξυ μας: Δεν θα ειχαμε σημαντικες διαφορες ως προς το υψος, το βαρος, τα χαρακτηριστικα μας, τα μεγεθη και τον αριθμο των οργανων μας [μην παει το μυαλο σας αμεσως στο πονηρο :Ρ], και τα λοιπα. Αν ολα κυλουσαν "φυσιολογικα" δεν θα υπηρχε γενικα καμια μεγαλη αποκλιση απο τον μεσο ορο στα παντα: Τοσο στα φυτα, στα ζωα, στον ανθρωπο, κτλ.


Ελα ομως που η φυση μας εχει δειξει οτι το "φυσιολογικο" το εχει γραμμενο στα @@ της, πραγμα μαλλον αναμενομενο αν λαβουμε υποψιν μας οτι το "φυσιολογικο" ειναι μια επινοηση του ανθρωπου:

Ετσι,

Ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να βρεις ολοιδια λαχανικα [εκτος αν εχουν τροποποιηθει απο τον "λογικο" ανθρωπο], ολοιδια δεντρα, ολοιδια ζωα... Γιατι να αποτελει ο ανθρωπος εξαιρεση, δεν μπορω να καταλαβω.

Ετσι, εχουμε ανθρωπους ασπρους, μαυρους, κιτρινους, μελαχρινους, ξανθους, ψηλους, κοντους, με καστανα ματια, με γαλαζια ματια, με πρασινα ματια, και παει λεγοντας. Εχουμε επισης ανθρωπους που εχουν γεννηθει με καποια μεγαλυτερη αποκλιση απο αυτο που εμεις θεωρουμε "φυσιολογικο" και ετσι ειναι αναπηροι, τυφλοι, κουφοι, ομοφυλοφιλοι. Παρολαυτα, ολες οι παραπανω κατηγοριες ειναι 100% ΦΥΣΙΚΕΣ, ειναι επιλογη της φυσης, πως το λενε.

ΟΚ, μπορει το "φυσιολογικο" να ειναι ενα αρσενικο να ελκεται απο ενα θηλυκο, να ζευγαρωνουν και να τεκνοποιουν, αλλα ποιος μπορει να πει οτι το φαινομενο της ομοφυλοφιλιας δεν ειναι φυσικο; Αν υπαρχει καποιος τετοιος, απλα εθελοτυφλει. Το παραδειγμα του φιλου απο πανω που δειχνει ερευνες που αποδεικνυουν οτι η ομοφυλοφιλια στα ζωα [που στερουνται λογικης, ηθικης, κτλ] υπαρχει, ειναι η πιο τρανη αποδειξη οτι το να εισαι γκεη ειναι κατι φυσικο.

Οπως λοιπον δεχομαστε το να εχουμε εμεις καστανα μαλλια και ο παραδιπλα ξανθα και δεν εχουμε κανενα προβλημα με αυτο, θα επρεπε να δεχομαστε και το να ειμαστε εμεις στρεητ και ο παραδιπλα γκεη.

Το αν μας ενοχλει ενας γκεη μονο και μονο επειδη γουσταρει να τον παιρνει, ειναι μαλακια. Στο κατω κατω, υπαρχουν πολλοι στρεητ που κανουν πιο ακραια πραγματα στο κρεβατι τους. Εδω υπαρχει προκαταληψη απεναντι στην γυναικα που πηγαινει με πολλους αντρες, στους γκεη θα μασησει η κοινωνια;

+++++
Τα λεγαμε και στο αλλο θρεντ.
Η γυναικα που παει με πολλους ειναι τσουλα, ο αντρας που κραταει το χερι ενος αλλου αντρα ειναι παλιαδερφη κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top