Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ήταν η φύση μου...δεν επέλεξα να έλκομαι από το γυναικείο φύλο


ωραία. πες οτι ένας ομοφυλόφιλος το επιλέγει (πράγμα που δεν το πιστεύω!)... εσύ πάλι δεν οφείλεις να σεβαστείς τόσο αυτόν σαν προσωπικότητα όσο και τις επιλογές του?
Από την στιγμή που αυτός ο άνθρωπος δεν σε θίγει, γιατί να μην κάνει μία οικογένεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ωραία. πες οτι ένας ομοφυλόφιλος το επιλέγει (πράγμα που δεν το πιστεύω!)... εσύ πάλι δεν οφείλεις να σεβαστείς τόσο αυτόν σαν προσωπικότητα όσο και τις επιλογές του?
Από την στιγμή που αυτός ο άνθρωπος δεν σε θίγει, γιατί να μην κάνει μία οικογένεια?

Η έννοια της οικογένειας εξαρτάται από αυτή του παιδιού και αντιστρόφως.
Σεβόμαστε τη σεξουαλική προτίμησή του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω μάθει για ομοφυλοφιλική οικογένεια και δεν έχω δει αυτόν τον όρο πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ήταν η φύση μου...δεν επέλεξα να έλκομαι από το γυναικείο φύλο

@chronis_25: I rest my case.

Η ειρωνεία που χρησιμοποίησα είναι απόρροια της ψυχικής κούρασης να υπερασπίζομαι κάθε φορά τα αυτονόητα -μάλλον όχι και τόσο- δικαιώματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Η έννοια της οικογένειας εξαρτάται από αυτή του παιδιού και αντιστρόφως.
Σεβόμαστε τη σεξουαλική προτίμησή του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω μάθει για ομοφυλοφιλική οικογένεια και δεν έχω δει αυτόν τον όρο πουθενά.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=L5sqjsWnR-o[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=W_QWz-E_SvU[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Η έννοια της οικογένειας εξαρτάται από αυτή του παιδιού και αντιστρόφως.
Σεβόμαστε τη σεξουαλική προτίμησή του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω μάθει για ομοφυλοφιλική οικογένεια και δεν έχω δει αυτόν τον όρο πουθενά.

Υπάρχει. LGBT family στα αγγλικά. Μια οικογένεια με ίσες πιθανότητες να είναι επιτυχημένη ή αποτυχημένη με τις παραδοσιακές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η έννοια της οικογένειας εξαρτάται από αυτή του παιδιού και αντιστρόφως.
Σεβόμαστε τη σεξουαλική προτίμησή του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω μάθει για ομοφυλοφιλική οικογένεια και δεν έχω δει αυτόν τον όρο πουθενά.


Ωραία... Τι καταλαβαίνεις από αυτό τον όρο?!
Γιατί να σε απασχολήσει εσένα, αν ένας ομοφυλόφιλος υιοθετήσει παιδί?!
δεν πρέπει να το σεβαστείς αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
@chronis_25: I rest my case.

Η ειρωνεία που χρησιμοποίησα είναι απόρροια της ψυχικής κούρασης να υπερασπίζομαι κάθε φορά τα αυτονόητα -μάλλον όχι και τόσο- δικαιώματα μου.

Οκ.
Θεώρησέ με έναν οπισθοδρομικό, προγονολάτρη και ό,τι άλλο θες νέο.

Εγώ ένα ξέρω.
Ότι η γονιμοποίηση στο ανθρώπινο είδος γίνεται από ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Αυτό επιλέχθηκε όπως επιλέχθηκε και αυτό ισχύει.
Από εκεί και πέρα λέγε τα δικά σου να πω κι εγώ τα δικά μου και να λέει ο καθένας τις μαλακίες του και να τελειώνει το ζήτημα.

Όσο για το σεβασμό των δικαιωμάτων, εάν έχω πει ότι δε σέβομαι το δικαίωμα σε μία άλλη σεξουαλική προτίμηση τότε λυπάμαι αλλά δεν θα με έλεγαν chronis_25.
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Η συζήτηση έχει όντως κορεστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
ωραία. πες οτι ένας ομοφυλόφιλος το επιλέγει (πράγμα που δεν το πιστεύω!)... εσύ πάλι δεν οφείλεις να σεβαστείς τόσο αυτόν σαν προσωπικότητα όσο και τις επιλογές του?
Από την στιγμή που αυτός ο άνθρωπος δεν σε θίγει, γιατί να μην κάνει μία οικογένεια?

αυτός γιατί υπερπροβάλλεται και το διατυμπανίζει; :hmm:
με κουράζει αυτή η λογική

οικογένεια με ποια ή με ποιον; τι σημαίνει οικογένεια και ποιος ο βιολογικός της σκοπός; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ωραία... Τι καταλαβαίνεις από αυτό τον όρο?!
Γιατί να σε απασχολήσει εσένα, αν ένας ομοφυλόφιλος υιοθετήσει παιδί?!
δεν πρέπει να το σεβαστείς αυτό?
πραγματι απο τη στιγμη που και οι ομοφυλοφιλοι ειναι ανθρωποι και εχουν θεληση να μεγαλωσουν ενα παιδι, γιατι οχι? αν στην οικογενεια υπαρχει αγαπη ασφαλεια θαλπωρη δλδ αν η οικογενεια καλυπτει ενα παιδι βιολογικα και συναισθηματικα, γιατι τοτε αυτη η οικογενεια να θεωρειται κατακριτεα και μη αποδεκτη?

εκει που εγω εχω ενσταση ειναι οσον αφορα την ψυχολογια του παιδιου..
πως θα νιωθει ενα παιδι που εχει ομοφυλοφιλους γονεις, τη στιγμη που οι περισσοτερες οικογενειες ειναι ετεροφυλες... τι κριτικη θα δεχεται απο τον περιγυρο του ειδικα σε κοινωνιες κολλημενες οπως η δικη μας?..
και επισης πως θα παιρνει προτυπα και απο τα δυο φυλα, τη στιγμη που θα ειχε μονο μπαμπαδες η μαμαδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wackyjacky

Νεοφερμένος

Ο wackyjacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τους σιχαινομαι,,τι να σας πω οταν δω εναν gay stande θα τον βρισω,,,μου φαινεται αφυσικο,,,και δεν μπορω να δω πως ενας αντρας θα φανταζοταν τον εαυτο του να εχει ορεξεις για ιδιο φυλλο,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
εκει που εγω εχω ενσταση ειναι οσον αφορα τη ψυχολογια του παιδιου.. πως θα νιωθει ενα παιδι που εχει ομοφυλοφιλους γονεις τη στιγμη που οι περισσοτερες οικογενειες ειναι ετεροφυλες... τι κριτικη θα δεχεται απο τον περιγυρο του ειδικα σε κοινωνιες κολλημενες οπως η δικη μας?..και επισης πως θα παιρνει προτυπα και απο τα δυο φυλα τη στιγμη που θα ειχε μονο μπαμπαδες η μαμαδες?

γιατί σε άλλες κοινωνίες όμως πιο προχωρημένες όπως Ολλανδία, ΗΠΑ,..κτλ οι κοινωνικές συμπεριφορές και θεσμοί (π.χ. οικογένειες ομοφυλοφίλων) πάνε σταδιάλα με τρομακτικά κοινωνικά αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
γιατί σε άλλες κοινωνίες όμως πιο προχωρημένες όπως Ολλανδία, ΗΠΑ,..κτλ οι κοινωνικές συμπεριφορές και θεσμοί (π.χ. οικογένειες ομοφυλοφίλων) πάνε σταδιάλα με τρομακτικά κοινωνικά αποτελέσματα;
what a pity
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=L5sqjsWnR-o[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=W_QWz-E_SvU[/ame]

Αν χρειαστεί θα τα κάνω και 3η φορά post αυτά τα videos ;)
-----------------------------------------
Τους σιχαινομαι,,τι να σας πω οταν δω εναν gay stande θα τον βρισω,,,μου φαινεται αφυσικο,,,και δεν μπορω να δω πως ενας αντρας θα φανταζοταν τον εαυτο του να εχει ορεξεις για ιδιο φυλλο,,

Ναι μωρε, εχεις απολυτο δικιο... Στην πυρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

δεν θέλω να φανώ ξερόλας ή ισχυρογνώμων αλλά τα παραδείγματα υπάρχουν στον Δυτικό Εξελιγμένο Ευαγγελιζόμενο "Σύγχρονο" Κόσμο...και από την άλλη εμείς, στην φτωχή οπισθοδρομική χρεωκοπημένη Ελλαδίτσα αισθανόμαστε μειονεκτικά που δεν υιοθετούμε τα σύγχρονα κοινωνικά φαινόμενα (δηλ., ηθικό ξεπεσμό, κοινωνική παθογένεια, ηθικό ισοπεδωτισμό, ανυπαρξία προσωπικότητας, σύγχυση σκέψης,...κτλ) στο τέρμα όπως αυτοί...έλεος :D :lol: Δεν λέω ότι στην Ελλάδα είμαστε αγγελούδια. Αλλά, αν ο στόχος μας είναι να ξεπεράσουμε σε κοινωνικό αναλφαβητισμό τις ήδη ηθικά και κοινωνικά διεφθαρμένες "δημοκρατίες" του Δυτικού Κόσμου τι να πω που έχουν αποπροσανατολίσει την πυξίδα πλεύσης του ανθρώπινου είδους; Μπράβο μας...Κρίμα πάντως, διότι από αυτά τα χώματα της Ελλαδίτσας, ξεκίνησε η έννοια της υγιούς κοινωνικής συμπεριφοράς και του υγιή κοινωνικού θεσμού (π.χ. οικογένεια)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ερμ στην αρχαια Ελλαδα υπηρχαν συμπεριφορες που συμφωνα με αυτα που γραφεις μονο υγιεις δε θα επρεπε να τις θεωρεις. (δασκαλος με μαθητης, ομοφυλοφιλια κτλ).
-----------------------------------------
γιατί σε άλλες κοινωνίες όμως πιο προχωρημένες όπως Ολλανδία, ΗΠΑ,..κτλ οι κοινωνικές συμπεριφορές και θεσμοί (π.χ. οικογένειες ομοφυλοφίλων) πάνε σταδιάλα με τρομακτικά κοινωνικά αποτελέσματα;

τα οποια ειναι;
-----------------------------------------
αυτός γιατί υπερπροβάλλεται και το διατυμπανίζει; :hmm:
με κουράζει αυτή η λογική

οικογένεια με ποια ή με ποιον; τι σημαίνει οικογένεια και ποιος ο βιολογικός της σκοπός; :hmm:

οποιαδηποτε προβολη τη θεωρεις υπερπροβολη και διατυμπανισμα εσυ
-----------------------------------------
Οκ.
Θεώρησέ με έναν οπισθοδρομικό, προγονολάτρη και ό,τι άλλο θες νέο.

Εγώ ένα ξέρω.
Ότι η γονιμοποίηση στο ανθρώπινο είδος γίνεται από ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Αυτό επιλέχθηκε όπως επιλέχθηκε και αυτό ισχύει.
Από εκεί και πέρα λέγε τα δικά σου να πω κι εγώ τα δικά μου και να λέει ο καθένας τις μαλακίες του και να τελειώνει το ζήτημα.

Όσο για το σεβασμό των δικαιωμάτων, εάν έχω πει ότι δε σέβομαι το δικαίωμα σε μία άλλη σεξουαλική προτίμηση τότε λυπάμαι αλλά δεν θα με έλεγαν chronis_25.
:thanks:


Γιατι ποιος ειπε να γινει γονιμοποιηση απο αρσενικο-αρσενικο ή θυληκο-θυληκο; (αν και το δευτερο γινεται επιστημονικα εχω διαβασει σχετικο αρθρο)
Αλλο το να κανεις παιδια και αλλο να τα μεγαλωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι άλλο θ'ακούσω...πραγματικά δεν συνηθίζω να ποστάρω για να ποστάρω αλλά σ'αυτή την περίπτωση έχω καταθέσει τα όπλα μου...Και chroni_85 να σ'ελεγαν δεν καταλαβαίνω τι είδους παθογένεια και ξεπεσμός είναι το να μην ασχολείται μια κοινωνία με το τι γίνεται πίσω απ'την κλειστή πόρτα σου...Ο μοναδικός ξεπεσμός είναι η αναπηρία της κοινωνίας να αξιολογεί τους ανθρώπους ως αυθύπαρκτες και αυτόνομες προσωπικότητες, ασχέτως με το αν έχουν ένα μπαμπά-μία μαμά, δύο μπαμπάδες, δύο μαμάδες, 5 δολοφόνους παππούδες, έναν προπάππου λαδέμπορα στην Κατοχή, ένα κομμουνιστή ξάδερφο, έναν παπανδρεικό μπατζανάκη κλπ κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DayDreamer20

Νεοφερμένος

Ο DayDreamer20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...πολλα εχουν ακουστει σε αυτη τη συζητηση περι ομοφυλοφυλίας....η αποψη μου είναι οτι ο καθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να ζήσει την ζωή του όπως θέλει εφόσον δεν ενοχλεί τους άλλους..κ κατι περι γενετικής ανωμαλίας που ειπώθηκε θεωρώ οτι ίσως είναι μια λανθασμένη προσπάθεια κάποιων να εξηγήσουν ένα φαινόμενο που δεν γνωριζουν...επικρατεί ένα τεράστιο ποσοστό ομοφοβίας κ αυτο γιατι θεωρουν κάποιοι το διαφορετικο ώς λάθος...αλλά στα μάτια των άλλων οι ίδιοι είναι διαφορετικοί άρα θα πρεπει ν θεωρηθούν κ εκείνοι ως λάθος...κ όσον αφορά αυτή την πιπίλα για τη φύση έχω να πω το εξής..ποιοσ ξέρει τι πραγματικά τι είναι η φύση του ανθρώπου; κάθε άνθρωπος είναι σαν μια χημική ένωση αποτελείται δηλ απο 2 βασικά στοιχεία..το αρσενικό κ το θυληκό...κ αυτο γιατι προερχομαστε απο έναν άνδρα κ μια γυναίκα...έτσι κ τα 2 αυτα στοιχεία υπάρχουν μέσα μας...σε άλλους υπερτερουν τα στοιχεία του φύλου τους κ σε άλλους όχι ενώ αλλοι έχουν και τα 2 στοιχεία που συνυπαρχουν...σε συνδιασμό βέβαια με τον τρόπο που μεγαλώνει κάποιος αλλά κ τις εμπειρίες...γι αυτό το λόγο άλλοι έχουν ετεροφυλοφυλικές κ άλλοι ομοφυλοφυλικές προτιμήσεις...τώρα βέβαια για τον γάμο κ την υιοθεσία ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε ο καθένας κάνει ότι θέλει...ένα παιδί πάντως που υιοθετείται ( και απο ομοφυλόφυλους) πιο πολυ καλό θα του κάνουν...διοτι θα του δώσουν αγάπη ... τώρα αυτο π λέγεται οτι θα τραβάει τα μύρια όσα στο σχολείο δεν παιζει κ τόσο μεγάλο ρόλο αν οι γονείς είναι ομοφυλόφυλοι διοτι αν το παιδι διαφέρει σε οποιονδηποτε τομέα τα συνομήλικα παιδια κάτι θα βρουν να το κοροιδευουν...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas2113293

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Χαχα...μιλάει και για προπαγάνδα απ'τα ΜΜΕ ο άκυρος...ρε ξέρεις τι σου γίνεται; Είσαι σοβαρός; Τράβα να δεις τι προβάλλεται ρε καραγκιόζη, πραγματικά στον κόσμο σου είσαι. Χαρ, το ακούσαμε κι αυτο, προπαγάνδα απ'τα ΜΜΕ υπερ των ομοφυλόφιλων.
Τι ευκολο να εκτοξευεις "καραγκιοζακο" κλπ πισω απ την ασφαλεια του πληκτρολογιου.. :thanks:Ετσι δεν ειναι? Μαλλον ρε γκαγκα ζουμε σε αλλον κοσμο.Γιατι σε αυτον που ζω εγω στα ΜΜΕ (ειδικα στις μεσημεριανες εκπομπες) προβαλλουν μονιμα ομοφυλοφιλους. Δεν ξερω αν εχεις ανοιξει ποτε σου τηλεοραση, αυτο το τετραγωνο κουτι που εκπεμπει φως εννοω, καταλαβες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Χθές έκανα μια προφητική δήλωση ότι κάθε δέκα σελίδες πρέπει να ξανααναρτώ τα ίδια βίντεος με επιστημονικές απαντήσεις σε όλα τα κουλά που ακούγονται.

Μπείτε λίγο στην διαδικασία να τα δείτε και να ελέγξετε και τις πηγές που έχουνε προτου αρχιζετε να λετε την όποια γκάφα.

Δεν έχω συναντήσει άλλο θέμα στο οποίο όλοι ξέρουνε να λένε ότι να ναι (κυριολεκτικά) και να μην λαμβάνουνε υπ'όψιν τους τι λέει η σύγχρονη επιστημονική κοινοτητα. είναι κάτι που όντως είναι μυστήριο, αν και έχω την θεωρία μου.

ένα που θέλω να πω ειναι οτι ο σεξ. προσανατολοισμος ΔΕΝ είναι ατομική προσωπική επίλογη, είναι φυσική επιλογή. Το να ζείς ένα γκέι λάιφστάιλ (γιατί υπάρχουνε και πολλά) ίσως είναι επιλογή, όπως και να το ζείς ένα στρέιτ η ένα μπάι λαιφστάιλ είναι κι αυτό επιλογή, άλλλα οχι ο ίδιος ο σεξουαλικός προσανατολισμός αυτός καθ'αυτός, δηλαδή το τι σου αρέσει. Προφανώς για κάποιον που έχει αποκλειστικά ομοσεξουαλικό προσανατολισμό το να ζήσει σαν γκέι ειναι μονοδρομος. το ίδιο και για κάποιον που έχει αποκλειστικά ετεροσεξουαλικό ειναι μονόδρομος το στρέιτ. για την αμφισεξουαλικότητα που αφορά ποικιλοτροπως ένα τεράστιο κομμάτι του πληθυσμού έχουνε ειπωθεί ολλά σαν λάιφσταιλ.
Συνήθως αυτοί που δηλώνουνε μπάισεξουαλ είναι αυτοί που ειναι 50 - 50% δηλαδή ανήκουνε στο νούμερο 3 της κλίμακας του κίνσει ( https://www.freewebs.com/lesgaybitrans/blog.htm?blogentryid=3711897 ) (οχι υπάρχουνε, δεν είναι εξωτικό φρούτο, αυτό πάει και σε όλους τους γκέι) αλλά και ο καθένας απο αυτούς ειναι διαφορετικός. άλλοι μονογαμικοί, άλλοι πολυγαμικοί, άλλοι σε ανοικτές, άλλοι σε κλειστές σχέσεις κοκ
αυτό να το ξεκαθαρίσουμε γιατί πολύ λέγεται. θα το τονίζω κι αυτό κάθε δέκα σελίδες.

και τα βιντεάκια

Η επιστήμη έχει ειδικό όρο για το θέμα, σεξουαλικός προσανατολισμός...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0LxUBzyfx0s[/ame]


όσον αφορά το φύλο, πόσα φύλα υπάρχουνε, προτείνω το γκουγκλάρισμα των λέξεων κοινωνική ψυχολογία και όσων θα δείτε εδώ μέσα:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ngwnP51itpk[/ame]


και για το τι συμβαίνει κάθε μέρα στην φύση, αυτό εδώ\

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=E16j7b-eHDM[/ame]


όπως και με το πόσες μορφές εμφανίζεται η ομοφυλοφιλία στην φύση

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uZfIeFDZtWE[/ame]

Και λίγο πιο αναλυτικά γιατί ίσως κάποιοι δεν το δούνε ( με λίγο χιουμορίστικο ύφος)

1st) Some species are predominantly homosexual


2nd) Most of them are BISEXUAL


3d) MOST OF THEM COMBINE SEX FOR PROCREATION AND SEX WITH PLEASURE


4th) Some animals form long term homosexual pair bonds sometimes LIFE LONG.


5th) THERE IS LES/GAY ADOPTION! Some animals rear their young in same-sex pair bonds




And let's not forget; Animals use other sexual tactics too!
a) They have oral
b) They masturbate
c) They even use SEX TOYS --> that is hilarious!





εδώ το επίσημο επιστημονικό πόρισμα της έγκυρης ΑΡΑ για τις υιοθεσίας απο γκέι ζευγάρια


American Psychological Association APA policy statement regarding same-sex parenting; "The results of existing research comparing gay and les parents to heterosexual parents and children of gay or les parents to children of heterosexual parents are quite uniform: common stereotypes are not supported by the data...In summary, there is no evidence to suggest that les women and gay men are unfit to be parents or that psycho-social development among children of gay men and les women is compromised in any respect relevant to that among offspring of heterosexual parents. Not a single study has found children of gay or les parents to be disadvantaged in any significant respect relative to children of heterosexual parents. Indeed, the evidence to date suggests parents are as likely as those provided by heterosexual parents to support and enable children's psychological growth" Studies comparing groups of children raised by homosexual and by heterosexual parents find no developmental differences between the two groups of children in four critical areas: their intelligence psychological adjustment social adjustment popularity with friends.

αυτό εδώ θα το αναρτώ κάθε δέκα σελίδες χωρίς να υπάρχει λόγος να απαντάω σε λοβοτομημένα αλλα στύλα πάουνζερ (που πήγαινε να κοιταχτείς όσο είσαι μικρός ) γιατί έχουνε καταντήσει απλά κουραστικοί.


οι απαντήσεις σας σε όλες σας τις απορίες στα πάνω βίντεο
-----------------------------------------
Και για να γελάσετε λίγο

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Q9hbi_sW1YM[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top