Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
θεωρείται κάπως ή ίσως και τρελό ή και φασιστικό να προσπαθείτε να επιβάλλετε το υποκειμενικά λογικό και σωστό ως λογικό και σωστό με τις απόψεις σας...

...σαν κοινωνία προσωπικά σας ανέχομαι στα πλαίσια των κοινωνικών μου ευαισθησιών αλλά και πολιτισμικών προσωπικών αξιών και ηθών αλλά, δεν ανέχομαι την προκλητική υπερπροβολή του όλου θέματος σαν κάτι που πρέπει να το υιοθετήσουμε όλοι μας (και οι απέναντι, οι straight) και να γίνουμε σεξουαλικώς όμοιοι με σας...


+1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Γιατι ποιος ειπε να γινεις σεξουαλικα ομοιος;

...η υπερπροβολή, στο τέλος θα μας κάνει να αισθανόμαστε άσχημα που είμαστε straight...δεν χρειάζεται να πει κάποιος κάτι...φθάνουν και περισσεύουν οι κινήσεις, οι διαφημίσεις, η συμμετοχή των ΜΜΕ,...κτλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει το παιδί που θα μεγαλώνει σε μια οικογένεια ομοφύλων είναι τα άτομα με απόψεις όπως τις δικές σου που θα προσπαθούν να τον κάνουν δυστυχισμένο με κάθε τρόπο.

Το πρόβλημα είσαι εσύ/εσείς.

Και δεν ζητώ συγγνώμη που το λέω ωμά.


ναι αλλα τα ατομα με τις αποψεις σαν τις δικες μου δεν ειναι και λιγα αι δεν ειναι αυτα που θα κανουν ενα παιγι δυστιχισμενο...υπαρχουν και πολλοι αλλοι παραγοντες επι του θεματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Βλέπω δυστυχώς ότι λέμε τα ίδια και τα ίδια χωρίς ένα συμπέρασμα.

Είναι δικαίωμά σας να έχετε όποια σεξουαλική ταυτότητα θέλετε.
Η οικογένεια και τα παιδιά όμως δεν είναι κομμάτι της σεξουαλικής σας ταυτότητας.
Όταν αποφασίσετε να γίνετε ομοφυλόφιλοι ξέρετε ότι 1. σας αρέσουν οι άντρες και μόνο οι άντρες και 2. δε γίνεται να κάνετε παιδιά.
Γιατί θέλετε να ανατρέψετε (γενικά μιλώντας) τη φύση και τον ίδιο το Δαρβίνο (και εννοώ φυσικά την αναπαραγωγή του ανθρώπινου είδους και όχι την ομοφυλοφιλία);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
θεωρείται κάπως ή ίσως και τρελό ή και φασιστικό να προσπαθείτε να επιβάλλετε το υποκειμενικά λογικό και σωστό ως λογικό και σωστό με τις απόψεις σας...

...σαν κοινωνία προσωπικά σας ανέχομαι στα πλαίσια των κοινωνικών μου ευαισθησιών αλλά και πολιτισμικών προσωπικών αξιών και ηθών αλλά, δεν ανέχομαι την προκλητική υπερπροβολή του όλου θέματος σαν κάτι που πρέπει να το υιοθετήσουμε όλοι μας (και οι απέναντι, οι straight) και να γίνουμε σεξουαλικώς όμοιοι με σας...

Να συγκρίνουμε τις υποκειμενικότητες μας να δούμε ποιου είναι πιο αντικειμενική;

Κανείς δεν σου ζητά να υιοθετήσεις οποιαδήποτε άποψη ούτε να "γίνεις" σεξουαλικώς όμοιος (jesus!).

Διαφωνείς ότι ένα παιδί ομοφύλων γονέων θα έχει να αντιμετωπίσει μια εχθρική κοινωνία; Γιατί αυτό δήλωσα.
-----------------------------------------
...η υπερπροβολή, στο τέλος θα μας κάνει να αισθανόμαστε άσχημα που είμαστε straight...δεν χρειάζεται να πει κάποιος κάτι...φθάνουν και περισσεύουν οι κινήσεις, οι διαφημίσεις, η συμμετοχή των ΜΜΕ,...κτλ :)

Έτσι, να πάρεις και 'συ μια γεύση από το τι περάσαμε ή περνούμε εμείς.

Υγ. Ναι, απόψε ξύπνησε μέσα μου η κακιά αδερφή. Και φταίει το ρημαδόshoutbox που δεν λειτουργεί και τα πήρα. Argggg!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
...η υπερπροβολή, στο τέλος θα μας κάνει να αισθανόμαστε άσχημα που είμαστε straight...δεν χρειάζεται να πει κάποιος κάτι...φθάνουν και περισσεύουν οι κινήσεις, οι διαφημίσεις, η συμμετοχή των ΜΜΕ,...κτλ :)

Δεν υπαρχει υπερπροβολη, υπαρχει προβολη αλλα την προσεχει ο κοσμος πολυ γιατι ειναι κατι διαφορετικο. Επισης ο τροπος που προβαλλονται οι γκει στα ΜΜΕ ειναι πιο πολυ κοροϊδευτικος παρα για να υπαρχει ανοχη. Απλα σκεψου το γεγονος οτι προβαλλονται μονο οι λεγομενες αδερφες, ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι ολοι οι γκει ετσι ομως λογω της τηλεορασης υπαρχει ταυτιση της εικονας αυτης με ολων των ομοφυλοφιλων αντρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Όταν αποφασίσετε να γίνετε ομοφυλόφιλοι ξέρετε
Τι λες ρε αγόρι μου; Διαβάζεις τι γράφεις; Μην περιμένεις να διαβάσω και τι έγραψες παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Βλέπω δυστυχώς ότι λέμε τα ίδια και τα ίδια χωρίς ένα συμπέρασμα.

Είναι δικαίωμά σας να έχετε όποια σεξουαλική ταυτότητα θέλετε.
Η οικογένεια και τα παιδιά όμως δεν είναι κομμάτι της σεξουαλικής σας ταυτότητας.
Όταν αποφασίσετε να γίνετε ομοφυλόφιλοι ξέρετε ότι 1. σας αρέσουν οι άντρες και μόνο οι άντρες και 2. δε γίνεται να κάνετε παιδιά.
Γιατί θέλετε να ανατρέψετε (γενικά μιλώντας) τη φύση και τον ίδιο το Δαρβίνο (και εννοώ φυσικά την αναπαραγωγή του ανθρώπινου είδους και όχι την ομοφυλοφιλία);

μάλλον Χρόνη θέλουν να προκαλούνε...και να λένε με τυμπανοκρουσίες ότι είναι gayδες...:)

εμείς οι straightδες γιατί δεν φερόμαστε προκλητικά λέγοντας με ντουντούκα ότι μας αρέσουν οι γυναίκες; γιατί δεν παραθέτουμε ένα σωρό μπουρδολογικά επιχειρήματα του πωπού για να αποδείξουμε το αυταπόδεικτο, την αρσενική φύση; γιατί δεν προσπαθούμε να πείσουμε με υποκειμενική λογική και αληθοφανείς απόψεις; γιατί κάνετε τόσο κόπο να πείσετε την κοινή γνώμη λες και νιώθετε ενοχές για την σεξουαλικής σας ταυτότητα; αφού η ομοφυλοφιλία είναι η ορθή πλευρά της φύσης...ε; έτσι δεν λέτε; ε; :) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τι λες ρε αγόρι μου; Διαβάζεις τι γράφεις; Μην περιμένεις να διαβάσω και τι έγραψες παρακάτω.
Πού είναι το άτοπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ναι αλλα τα ατομα με τις αποψεις σαν τις δικες μου δεν ειναι και λιγα αι δεν ειναι αυτα που θα κανουν ενα παιγι δυστιχισμενο...υπαρχουν και πολλοι αλλοι παραγοντες επι του θεματος!
Like?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Διαφωνείς ότι ένα παιδί ομοφύλων γονέων θα έχει να αντιμετωπίσει μια εχθρική κοινωνία; Γιατί αυτό δήλωσα.

δεν έμαθα να ζω με το τι θα πει η κοινωνία...:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πού είναι το άτοπο;

Στο ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι επιλογή... λέω... δεν ξέρω. Πες μας εσύ πότε και πώς πήρες την απόφαση να σου αρέσουν οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Στο ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι επιλογή... λέω... δεν ξέρω. Πες μας εσύ πότε και πώς πήρες την απόφαση να σου αρέσουν οι γυναίκες.

απαντάω και εγώ...

αισθανόμουν ότι αισθάνεσαι εσύ για τους άντρες...:) και πνευματικά και σωματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Στο ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι επιλογή... λέω... δεν ξέρω.


και αμα ο σεξουαλικος ΣΟΥ προσονατολισμος δεν ειναι δικη ΣΟΥ επιλογη τοτε ποιανου ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
nPb, αν κάποιος μπουρδολογεί εδώ, είσαι εσύ.

εμείς οι straightδες γιατί δεν φερόμαστε προκλητικά λέγοντας με ντουντούκα ότι μας αρέσουν οι γυναίκες;
Μήπως απλά δεν κάνει τόση αίσθηση η εκδήλωση της στρέιτ σεξουαλικότητας γιατί θεωρείται αυτονόητη; Λέω, μήπως.

γιατί δεν παραθέτουμε ένα σωρό μπουρδολογικά επιχειρήματα του πωπού για να αποδείξουμε το αυταπόδεικτο, την αρσενική φύση;
Δεν; Μπορώ να υποδείξω αρκετά. Και define αρσενική φύση. Μην ξεκινήσεις όμως να παραθέτεις τα στερεότυπα των φύλων.

Γιατί κάνετε τόσο κόπο να πείσετε την κοινή γνώμη λες και νιώθετε ενοχές για την σεξουαλικής σας ταυτότητα;
Θα μπορούσα κάλλιστα να πω το ίδιο; Νιώθετε εσείς ανασφάλειες;
αφού η ομοφυλοφιλία είναι η ορθή πλευρά της φύσης...ε; έτσι δεν λέτε; ε; :) :hmm:
Παράθεσε μου έναν ομοφυλόφιλο που να ισχυρίζεται κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχει ορθή και λάθος πλευρά. Wake up.

δεν έμαθα να ζω με το τι θα πει η κοινωνία...:fss:
Δεν απαντάς.

αισθανόμουν ότι αισθάνεσαι εσύ για τους άντρες...:) και πνευματικά και σωματικά...
Ήταν επιλογή σου το τι αισθάνεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Επειδή δεν γίνεται κάποιος να κάνει παιδιά, σημαίνει οτι και δεν μπορεί να υιοθετήσει?!
Γιατί δηλαδή να μην δώσεις την ευκαιρία σε ανθρώπους που το επιθυμούν πραγματικά, να γίνουν γονείς? Και γιατί δηλαδή να μην δώσεις την ευκαιρία σε παιδιά να μεγαλώσουν σε μια οικογενειακή θαλπωρή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
μάλλον Χρόνη θέλουν να προκαλούμε...και να λένε με τυμπανοκρουσίες ότι είναι gayδες...:)

εμείς οι straightδες γιατί δεν φερόμαστε προκλητικά λέγοντας με ντουντούκα ότι μας αρέσουν οι γυναίκες; γιατί δεν παραθέτουμε ένα σωρό μπουρδολογικά επιχειρήματα του πωπού για να αποδείξουμε το αυταπόδεικτο, την αρσενική φύση; γιατί δεν προσπαθούμε να πείσουμε με υποκειμενική λογική και αληθοφανείς απόψεις; γιατί κάνετε τόσο κόπο να πείσετε την κοινή γνώμη λες και νιώθετε ενοχές για την σεξουαλικής σας ταυτότητα; αφού η ομοφυλοφιλία είναι η ορθή πλευρά της φύσης...ε; έτσι δεν λέτε; ε; :) :hmm:

Το θέμα έχει γίνει μπουρδέλο.
Δέχομαι ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει στο σώμα του και τη ψυχή του από τη στιγμή που ευχαριστεί αυτόν και δε δυσαρεστεί εμένα.
Αλλά η γονιμοποίηση και το θαύμα της υπόκειται σε κάποιους κανόνες και ό,τι και να λέμε αυτοί παραμένουν αναλλοίωτοι.

Εγώ προσωπικά έχω κουραστεί να απολογούμαι και να λέω ότι είμαι υπέρ των ομοφυλόφιλων.
Μέχρι στιγμής εάν δει κάποιος αυτό το τόπικ και δεν ξέρει τίποτα για το θέμα θα διαπιστώσει πώς όλοι οι ομοφυλόφιλοι είναι άγιοι και οι ετεροφυλόφιλοι οι κακοί της υπόθεσης.
Ναι, πρέπει να γίνουν "υποχωρήσεις" (αν και το θεωρώ δικαίωμά σας) από τη μεριά των αγράμματων-αστοιχείωτων κλπ. και να σεβαστούμε έστω και αναγκαστικά τη θέλησή* σας να είστε ομοφυλόφιλοι. Όμως πρέπει κι εσείς να καταλάβετε ότι η θέλησή σας αυτή έχει και κάποιους φυσικούς φραγμούς. Πρέπει και οι κολλημένοι ομοφυλόφιλοι να το καταλάβουν.
Μιλάω με ομοφυλόφιλους και δεν έχω πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όμως δεν με έχουν προκαλέσει όπως γίνεται από μερικούς εδώ στο φόρουμ οι οποίοι αυτοαποκαλούνται ως οι αντικειμενικοί και τέλος.

Είναι ανώφελο να συγκρίνουμε τη γεύση από δύο σοκολάτες, των οποίων η μόνη τους διαφορά είναι ότι η μία είναι μαύρη και η άλλη λευκή γιατί στην ουσία μόνο αυτή είναι η διαφορά μας.

Όλο λέω ότι δε θα ποστάρω ξανά σε αυτό το τόπικ αλλά δυστυχώς έχουμε χάσει τη μπάλα. Ο ένας λέει ότι θα ντρεπόταν αν ήταν ομοφυλόφιλος ο άλλος λέει να κάνουν παιδιά και οικογένεια κλπ κλπ. Ας υποχωρήσουμε και οι δύο πλευρές. Δε γίνεται να εξισωθούν οι ετεροφυλόφιλοι με τους ετεροφυλόφιλους (ως προς αυτό το θέμα) γιατί υπερτερεί η φύση.
Ίσως ένας ομοφυλόφιλος θα μεγάλωνε καλύτερα ένα παιδί από έναν ετεροφυλόφιλο.
Ίσως... Όλα βασίζονται σε στατιστικές και υποθέσεις όμως και ΚΑΝΕΝΑΣ μας δεν μπορεί να τις επικαλείται.

Άσχετο. Γιατί μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει το Βαλλιανάτο να λέει για το θέμα των παιδιών; :hmm:

*
Στο ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι επιλογή... λέω... δεν ξέρω. Πες μας εσύ πότε και πώς πήρες την απόφαση να σου αρέσουν οι γυναίκες.

Οκ.
Μόνο που αντί να "βγεις από πάνω" θα μπορούσες να με διορθώσεις και να επιχειρηματολογήσεις.
Δεν το έχω ψάξει το θέμα όσο θα μπορούσα και στο βαθμό που θα ήθελα. Επίσης δεν υπάρχει κάποιος επιστήμονας εδώ ώστε να μας εξηγήσει περισσότερα.
Εγώ το εκφράζω ως επιλογή-θέληση.
Εάν βλέπεις αυτή τη διαφορά ως ουσιώδη τότε δυστυχώς έχω ξεμείνει από άλλα επιχειρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Ήταν επιλογή σου το τι αισθάνεσαι;

ήταν η φύση μου...δεν επέλεξα να έλκομαι από το γυναικείο φύλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το έχουν αποδείξει ή τουλάχιστον έχουν παραθέσει στοιχεία στο ότι δεν είναι επιλογή του ατόμου κάπου μέσα σε αυτές τις 250 σελίδες. Είμαι σίγουρη πως θυμάμαι επιστημονικά κείμενα, έρευνες και τα συναφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
ΠΑΛΙ ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...

κολλημενα ατομα θα υπαρχουν παντοτε, δε θα αλλαξει αυτο ποτε! Μη χαλατε τις καρδιες σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top