Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εχω φιλους ομοφυλοφιλους που ειναι πολυ πιο ενταξει απο τους γαμω-και-δερνω ετεροφυλους. Και σιγουρα πιο συνεννοησιμοι.

Οπότε το γαμώ-και-δέρνω που αναφέρεις είναι μια ιδιότητα έμφυτη στους ετερόφυλους ενώ για τους ομοφυλόφιλους πρέπει να παλέψουν για να την κερδίσουν? Ακούγεσαι υποκρίτρια ή απλά δεν ξέρεις να εκφράζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οπότε το γαμώ-και-δέρνω που αναφέρεις είναι μια ιδιότητα έμφυτη στους ετερόφυλους ενώ για τους ομοφυλόφιλους πρέπει να παλέψουν για να την κερδίσουν? Ακούγεσαι υποκρίτρια ή απλά δεν ξέρεις να εκφράζεσαι.

Αχ ναι ειμαι υποκριτρια, make me cry.
Ηταν απαντηση στο γενικοτερο υφος του τυπου στον οποιο εκανα quote.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αχ ναι ειμαι υποκριτρια, make me cry.
Ηταν απαντηση στο γενικοτερο υφος του τυπου στον οποιο εκανα quote.

or δεν ξέρεις να εκφράζεσαι, αφήνω την απάντηση σε σένα.
Ε ναι δλδ στο γενικότερο ύφος ετερόφυλοι πιο γαμάω-και-δέρνω από ομοφυλόφιλους, μόνη σου τα λες, το quote δεν έλεγε τίποτα για "γαμάω-και-δέρνω" εσύ το ανέφερες σαν επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως η φραση που ειπε η Rania γαμω-και-δερνω ειχε χλευαστικη εννοια.Οτι δηλαδη οι ετεροφιλοι θεωρουν τουσ εαυτους τουσ φοβερουσ και φυσιολογικουσ και μια χαρα ,ενω πιστευουν οτι οι ομοφυλοφιλοι και το να εισαι ομοφυλοφιλος ειναι κατι κακο,λες και εισαι βρωμικος ενα πραγμα,θεωρωντας τουσ κατωτερουσ.Με λιγα λογια αντιμετωπιζουν το θεμα ρατσιστικα.Νταξει πολλοι απο μας νιωθουμε καπως αβολα στη θεα ενος ομοφυλοφιλου ζευγαριου ή στην σκεψη και μονο.Εγω παντως θεωρω πολυ φυσιολογικη την αντιδραση αυτη ,γιατι οταν βλεπεις κατι το οποιο δεν το βλεπεις συχνα (το διαφορετικο δηαλαδη)σου παιρνει λιγο χρονο να το καταλαβεις και να το αποδεχτεις ως εικονα ή και ως εννοια.Αυτο ομως ειναι ενας παραπανω λογος να το βλεπουμε πιο συχνα ωστε να το αποδεχτουμε κιολας.Θα πρεπει δηαλδη να 'μαστε ανοιχτοι στο διαφορετικο ,στο καινουριο και δεν λεω διαφορετικο με την εννοια διαφορετικο απ το κανονικο αλλα με την εννοια διαφορετικο απ' αυτο που εμεις θεωρουμε και εχουμε βαφτισει σωστο.Ελπιζω να βγαλαν νοημα τα λογια μου και να μην τα γραψα τουρλου .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι ετεροφυλόφιλοι γαμάω και δέρνω ούτε όλοι οι γκέι άγιοι, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η Ράνια αναφέρθηκε σε μια συγκεκριμένη κατηγορία πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
σωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι ετεροφυλόφιλοι γαμάω και δέρνω ούτε όλοι οι γκέι άγιοι, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η Ράνια αναφέρθηκε σε μια συγκεκριμένη κατηγορία πιστεύω.

Συμφωνω αν και νομιζω οτι οι γκει ειναι λιγο πιο μαζεμενοι λογω κοινωνικης καταπιεσης.


δες το θεμα για τα ιαπωνικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Συμφωνω αν και νομιζω οτι οι γκει ειναι λιγο πιο μαζεμενοι λογω κοινωνικης καταπιεσης.


δες το θεμα για τα ιαπωνικα :D

Ναι, αλλά η καταπίεση μπορεί να βγάλει και τα ανάποδα αποτελέσματα. Και δεν νομίζω να βρίσκει κανείς άδικο σε αυτό.

επανήλθε επιτέλους η κατηγορία των γλωσσών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι, αλλά η καταπίεση μπορεί να βγάλει και τα ανάποδα αποτελέσματα. Και δεν νομίζω να βρίσκει κανείς άδικο σε αυτό.

επανήλθε επιτέλους η κατηγορία των γλωσσών;

Ναι σαφως, εννοουσα κυριως οτι δε το παιζουν "γαμαω και δερνω" τοσο οσο οι ετεροφυλοφιλοι ομοφοβικοι.



αμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Βλέπω και λένε πολλοί συνέχεια ότι "πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε να θεωρούμε το διαφορετικό μη φυσιολογικό, να πάψουμε να θεωρούμε το "κανονικό" ως "σωστό" κλπ κλπ. Όλες αυτές οι έννοιες είναι σχετικές, που δεν ερμηνεύονται απόλυτα.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι, όπως κάποιος, που θεωρεί τους ομοφυλόφιλους φυσιολογικούς, θεωρεί αυτή την άποψη σωστή, έτσι και ένας άλλος τη θεωρεί λάθος και λαμβάνει ως σωστή την αντίθετη ή κάποια άποψη διαφορετική.

Πάντως αν αναφερόμασταν στο "φυσιολογικό" όσον αφορά τον άνθρωπο ως ύπαρξη και ως σκοπό (σύμφωνα με τους επιστήμονες και την παραδοχή τους για τον σκοπό της ύλης), τότε είναι ξεκάθαρο τί μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογικό, σκεφτόμενοι ταυτόχρονα τί θα συνέβαινε σε ένα είδος αν ήταν ομοφυλόφιλο (aka εξαφανισμός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το οτι εισαι ομοφυλοφιλος δε σημαινει οτι δε μπορεις να κανεις παιδια και αρα να διαιωνισεις το ειδος. Εξαλλου υπαρχουν ζωα (πχ ενα ειδος παπαγαλου) που ολο το χρονο κανει ομοφυλοφιλικο σεχ και την περιοδο της αναπαραγωγης αυτο που χρειαζεται. Και με κατι τετοια παραδειγματα οι επιστημονες εχουν αρχισει να αναθεωρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αναφέρθηκα στην ομοφυλοφιλία ως γενικότερη κατάσταση και όχι συγκεκριμένες καταστάσεις (ως πράξη δηλαδή).
Η θέση μου στο συγκεκριμένο θέμα είναι ότι ο καθένας μπορεί να έχει όποια γνώμη θέλει για τους ομοφυλόφιλους. Δεν υπάρχει ούτε η σωστή ούτε η λάθος άποψη.
Και για τους υποστηρικτές του γάμου τους και της δυνατότητας υιοθέτησης παιδιών έχω να πω ότι το θεωρώ λάθος. Ένα παιδί από τη φύση του έχει την ανάγκη των 2 γονιών διαφορετικού φύλου. Τώρα θα πέσετε όλοι να πείτε "και τα παιδιά που μεγαλώνουν με χωρισμένους γονεις;". Ωραία, άμα είναι έτσι να δώσουμε και τη δυνατότητα στον καθένα να υιοθετεί παιδιά. Το ότι υπάρχουν παιδιά που δυστυχώς γνωρίζουν μόνο τον έναν τους γονέα, ή ζουν κάτω από άσχημες συνθήκες είναι θλιβερό και δεν πρέπει να το νομιμοποιήσουμε(?). Και θα ξαναπέσετε να με φάτε να πείτε "δηλαδή τα παιδιά των ομοφυλόφιλων θα ζουν κάτω από άσχημες συνθηκες; αυτό μας λες;" και θα σας πω ότι αυτό που πιστεύω είναι ότι από τη φύση τους οι οικογένειες των ανθρώπων προϋποθέτουν την ύπαρξη των δύο φύλων.

Αυτή είναι η άποψη μου και αυτήν ασπάζομαι. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνήσει μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ειχα αναρωτηθει σοβαρα μηπως ειμαι gay οταν ειχα παει σε μια παραλια γυμνιστων....
Συγνώμη. Αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχουν οι gay με την παραλία γυμνιστών. Από πολύ μικρός πήγαινα με τους γονείς μου σε παραλίες γυμνιστών. Νομίζω ότι κανονικοί άνθρωποι όλων των ειδών έκαναν εκεί μπάνιο. Άντρες, γυναίκες, παιδιά, γιαγιάδες, παπούδες, ζευγάρια, οικογένειες, παρέες κλπ. Τώρα αν είχε και gay δεν το ξέρω. Κανείς δεν έκανε ποτέ τίποτα που δεν θα έκανε σε παραλία ντυμένων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αφού ξέρεις τι εννοώ.Τι θές τώρα να μου το παίξεις προοδευτική?
Το ξέρω πως είναι άθλιο να ξυπνάς μία μέρα και να μην νιώθεις τίποτα για τις γυναίκες και άν το πάθαινα δεν θα το άντεχα με τίποτα.Μπορεί και να αυτοκτονούσα.Δέν το αντέχω να βλέπω ανθρώπους του ίδιου φύλλου να χαμουρεύονται.


*papa αν γίνει αυτό που είπες που για μένα δεν πρόκειτε να γίνει καταστραφήκαμε....

Ίσως το ίδιο να σκέφτονται κι αυτοί για σένα...Παρ'ολα αυτά ειναι καθαρά ρατσιστική η στάση σου, το ότι δεν σου αρέσει ειναι καθαρά θέμα των δικών σου συνηθειών, στη Ρωσία ένας μαύρος θα φαίνεται περίεργος, αλλά για πες μου, το πρόβλημα το έχει ο μαύρος ή οι Ρώσοι που δεν ειναι συνηθισμένοι να βλέπουν σκουρόχρωμους; Νομίζω περισσότερο αυτό που σοκάρει ειναι το γεγονός ότι δεν έχεις συνηθίσει την εικόνα παρά το οτι έχει από μόνη της κάτι περίεργο η πράξη που σαφώς και δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Φρόντισε να το παλέψεις ή απλά να αδιαφορείς. Δεν καταλαβαίνω πόσο "προοδευτικό" θεωρείται το ότι απλά αποδέχεσαι το γεγονός ότι δυο άνθρωποι κατόπιν κοινής βούλησης έχουν ερωτική σχέση μεταξύ τους. Είναι περίεργο με ποιον τρόπο ορισμένα αυτονόητα πραγματακια καταλήγουν να θεωρούνται εξτρήμ ή πολύ προχωρημένα.
-----------------------------------------
Βλέπω και λένε πολλοί συνέχεια ότι "πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε να θεωρούμε το διαφορετικό μη φυσιολογικό, να πάψουμε να θεωρούμε το "κανονικό" ως "σωστό" κλπ κλπ. Όλες αυτές οι έννοιες είναι σχετικές, που δεν ερμηνεύονται απόλυτα.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι, όπως κάποιος, που θεωρεί τους ομοφυλόφιλους φυσιολογικούς, θεωρεί αυτή την άποψη σωστή, έτσι και ένας άλλος τη θεωρεί λάθος και λαμβάνει ως σωστή την αντίθετη ή κάποια άποψη διαφορετική.

Πάντως αν αναφερόμασταν στο "φυσιολογικό" όσον αφορά τον άνθρωπο ως ύπαρξη και ως σκοπό (σύμφωνα με τους επιστήμονες και την παραδοχή τους για τον σκοπό της ύλης), τότε είναι ξεκάθαρο τί μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογικό, σκεφτόμενοι ταυτόχρονα τί θα συνέβαινε σε ένα είδος αν ήταν ομοφυλόφιλο (aka εξαφανισμός).

Με αυτή τη λογική, πάντως, ειναι το ίδιο ανώμαλος και κάποιος στρέιτ που αποφασίζει να μην κάνει παιδιά και κάνει σεξ μονο για την ευχαρίστηση. Η σεξουαλική προτίμηση, πάντως, ειναι ιδιότητα των ατόμων, όχι των ειδών...
Απ'την άλλη κι αν δεν θέλεις να αποδεχτεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι φυσιολογική, μπορείς να τη δεχτείς σαν φετίχ. Απαγορεύεται κανείς να ειναι φετιχιστής όταν ειναι στα πλαίσια του νόμιμου και ηθικού; Αναρωτιέμαι, πάντως, τι λόγο έχει κανείς ν'ασχολείται με τις ζωές των άλλων...Μάλλον δε με τρελαίνει ούτε εμένα το θέαμα να φιλιέται ο Μπάμπης ο φορτηγατζής με το Στράτο τον υδραυλικό στο μπαρ, αλλά ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να πήγαινα σε ένα μπαρ για ενα ποτό ή με μια παρέα και να κάθομαι να κοιτάω τι κάνει ο καθένας και με ποιον...Επιμένω πως όταν κάποιος ασχολείται με τις ζωές των άλλων, είναι μάλλον γιατί η δική του δεν έχει ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Couldn't be phrased better.

Τα παιδιά τα ρωτήσατε αν έχουν κανένα πρόβλημα με 2 γονείς του ίδιου φύλου;
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=b451nsksSC4[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τα παιδιά τα ρωτήσατε αν έχουν κανένα πρόβλημα με 2 γονείς του ίδιου φύλου;

Θεωρείς ότι μία σωστή οικογένεια μπορεί να λειτουργήσει με γονείς του ιδίου φύλου; (Δε θέλω να ακούσω το επιχείρημα "Θες να μου πεις ότι οι "κανονικές" λειτουργούν μια χαρά;".) Θεωρείς ότι μπορεί το μητρικό/πατρικό πρότυπο κοριτσιού/αγοριού μπορεί να μεταδοθεί έτσι;

Πάντως κατά πόσο ένα τέτοιο ζεύγος με παιδί θα δεχθεί (αν δεχθούμε ότι δεν επηρεάζει ψυχολογικά το παιδί-η ψυχολογία κατά τη γνώμη μου δεν έχει στατιστικές) την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Π.χ. η ταινία Straight Story παρουσιάζει με τον πλέον κωμικό και όμως αληθινό τρόπο ένα τέτοιο ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
παιδια τελικα οταν καποιος εχει fetish τα ανδρικα ποδια ειναι ομοφυλοφιλος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θεωρείς ότι μία σωστή οικογένεια μπορεί να λειτουργήσει με γονείς του ιδίου φύλου; (Δε θέλω να ακούσω το επιχείρημα "Θες να μου πεις ότι οι "κανονικές" λειτουργούν μια χαρά;".) Θεωρείς ότι μπορεί το μητρικό/πατρικό πρότυπο κοριτσιού/αγοριού μπορεί να μεταδοθεί έτσι;

Πάντως κατά πόσο ένα τέτοιο ζεύγος με παιδί θα δεχθεί (αν δεχθούμε ότι δεν επηρεάζει ψυχολογικά το παιδί-η ψυχολογία κατά τη γνώμη μου δεν έχει στατιστικές) την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Π.χ. η ταινία Straight Story παρουσιάζει με τον πλέον κωμικό και όμως αληθινό τρόπο ένα τέτοιο ενδεχόμενο.

Meidei,βρηκες και συ το καταλληλο βιντεο...Σαν το je t'aime της Πανια εμοιαζε η ολη κατασταση.Μονο τον κατμαν δεν ειχαν,να τους τραγουδαει για την ομοφυλοφιλια :P:P

Για εμενα,αν το παιδι μου ηταν ετεροφυλοφιλο,δεν θα πηγαινα εναντιον του.Οσο για το straight story,ας μην το σχολιασω καλυτερα...Το τι θαψιμο εχει φαει η ταινια απο μενα (σε σχολειο και σπιτι) δεν λεγεται...
-----------------------------------------
παιδια τελικα οταν καποιος εχει fetish τα ανδρικα ποδια ειναι ομοφυλοφιλος??

Εγω πιστευω πως ναι.Προς τα εκει τινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο; :jumpy:
Όσο για τα πατρικομητρικά ένστικτα, έχω την εντύπωση ότι λίγο έχουν να κάνουν με το θέμα, είναι και αυτά γενετήσια. Μήπως εννοείς τα πρότυπα των φύλων;
-----------------------------------------
Meidei,βρηκες και συ το καταλληλο βιντεο...Σαν το je t'aime της Πανια εμοιαζε η ολη κατασταση.Μονο τον κατμαν δεν ειχαν,να τους τραγουδαει για την ομοφυλοφιλια :P:P

Για εμενα,αν το παιδι μου ηταν ετεροφυλοφιλο,δεν θα πηγαινα εναντιον του.Οσο για το straight story,ας μην το σχολιασω καλυτερα...Το τι θαψιμο εχει φαει η ταινια απο μενα (σε σχολειο και σπιτι) δεν λεγεται...
-----------------------------------------


Εγω πιστευω πως ναι.Προς τα εκει τινει.

Τα ολλανδικά φταιν'. Πολύ βάρβαρη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
παιδια τελικα οταν καποιος εχει fetish τα ανδρικα ποδια ειναι ομοφυλοφιλος??

Εξαρτάται. Αν λες αυτά τα πόδια, οκ είναι. (στην μέση της σελίδας)

Παναγιώτη, γιατί να πας κόντρα στο παιδί σου? Θέλω να πω, γιατί το λες? Είναι αυτονόητο ότι όταν το παιδί είναι ετεροφυλόφιλο, δεν τίθεται κάποιο θέμα προς συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top