Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Καταπιεσμενοι ειναι.

Ε άρα χρειάζονται ανοικτά μυαλά που να τους καταλάβουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε άρα χρειάζονται ανοικτά μυαλά που να τους καταλάβουν...!

Ε αυτο ειπα! Αλλα δεν ειναι θεμα κατηγοριοποιησης "προοδευτικος-μη προοδευτικος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν είμαι μάλλον αρκετά ανοιχτόμυαλος, ωστόσο δεν τους θέλω στην κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν είμαι μάλλον αρκετά ανοιχτόμυαλος, ωστόσο δεν τους θέλω στην κοινωνία.

Γιατι τι σου κανανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Απλά δεν τους χωνεύω. Οι περισσότεροι είναι προκλητικοί και δήθεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,160 μηνύματα.
Εγώ όσους προκλητικούς και δήθεν ξέρω ετεροφυλόφιλοι είναι σχεδόν αποκλειστικά νομίζω. Δεν πέρνω όρκο βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απλά δεν τους χωνεύω. Οι περισσότεροι είναι προκλητικοί και δήθεν.

Χμ αυτο το λες απλα γιατι δε ξερεις ποσοι αλλοι υπαρχουν που δεν ειναι προκλητικοι και δηθεν. Η προκλητικοτητα και η "δηθεν" συμπεριφορα δεν εχουν σχεση με τοσο με το σεξουαλικη ταυτοτητα αλλα με το χαρακτηρα. Τοσοι και τοσοι ετεροφυλοφιλοι υπαρχουν με αυτα τα χαρακτηριστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Απλά δεν τους χωνεύω. Οι περισσότεροι είναι προκλητικοί και δήθεν.
Ελπίζω να μην κρίνεις απο αυτό που προβάλλεται απο την τηλεόραση ως πρότυπο gay άντρα. Ξέρω αρκετούς gay και δεν έχουν καμία σχέση με αυτό το πράγμα.
Ακόμα κι αν κάποιοι είναι προκλητικοί βέβαια, σκέψου λίγο τι τους οδήγησε σε τέτοια συμπεριφορά. Αχά, καλά το κατάλαβες, η αντιμετώπιση απο τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Χμ αυτο το λες απλα γιατι δε ξερεις ποσοι αλλοι υπαρχουν που δεν ειναι προκλητικοι και δηθεν. Η προκλητικοτητα και η "δηθεν" συμπεριφορα δεν εχουν σχεση με τοσο με το σεξουαλικη ταυτοτητα αλλα με το χαρακτηρα. Τοσοι και τοσοι ετεροφυλοφιλοι υπαρχουν με αυτα τα χαρακτηριστικα.

Noμίζω ότι η Δέσποινα έχει δίκιο - σκεφτείτε μόνο πόσους βλέπετε καθημερινά στο πρότυπο του βαρύ κι ασήκωτου άντρα που θα βρίσει στο φανάρι, θα σφυρίξει στην κοπέλα που περνάει, θα ρίξει κι ένα φτύσιμο να συμπληρωθεί το πακέτο.
Ο μόνος λόγος που αυτό δεν μας φαίνεται τόσο δηκτικό είναι πως οι ετεροφυλόφιλοι αποτελούν την πλειοψηφία. Αντιθέτως οποιαδήποτε προκλητική κίνηση από την μειονότητα των ομοφυλοφίλων είναι δακτυλοδεικτούμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Απλά δεν τους χωνεύω. Οι περισσότεροι είναι προκλητικοί και δήθεν.
Πόσους ξέρεις προσωπικά;Μην κοιτάς αυτά που δείχνει η τηλεόραση.Εξίσου προκλητικοί είναι οι μπρατσαράδες και τα ξέκωλα που προβάλλονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Απλά δεν τους χωνεύω. Οι περισσότεροι είναι προκλητικοί και δήθεν.



Μα δεν είναι ολοι οι gay ίδιοι. Οι περισσότεροι ότι θέλουν να κάνουν το κάνουν στα σπίτια τους, δεν επιδεικνύουν τις προτιμήσεις τους έξω γιατί ξέρουν ότι σε αυτήν την κοινωνία, θα προκαλέσουν αν το κάνουν...

Πράγματι, μην κοιτάς αυτά που προβάλλει η τηλεόραση. Αυτά είναι μια βιτρίνα, μια ταμπέλα που έχουν κολλήσει στους gay, και έχουν εμπορικοποιηθεί αυτοί και οι προτιμήσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
1) Δεν εχει αποδειχτει οτι ειναι γεννετικο το θεμα, εχουν στοιχεια αλλα δεν εχουν βρει τα γονιδια που ευθυνονται. Ισως να υπαρχει μια προδιαθεση και απο κει και περα να ειναι θεμα βιωματων.

Βασικά εγώ είχα δει, σε ντοκιμαντέρ αν δεν κάνω λάθος, ότι είχαν βρει τα γονίδια που ευθύνονται, και μάλιστα οι γονεις θα μπορούν να μάθουν αν το παιδί τους είναι ομοφυλόφιλο ακομα κι όταν είναι στην κοιλιά, και με κάποιον τρόπο να το αλλάζουν. Δηλαδή θα πάψουν να υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. :D

Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ισχύουν αυτά... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λοιπόν,δικαίωμα του καθενός το να πιστευει πως οι ομοφιλόφιλοι δεν πρέπει να παντρεύονται η να υιοθετούν παιδιά.Όχι όμως θέλει να στματήσουν να υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι επειδή δεν του κάθοται καλά η ύπαρξʼη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Δηλαδή εσυ δεν θα προτιμούσες να είναι όλοι str8 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν μ' ενδιαφέρει.Ας είναι ό,τι θέλει ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δηλαδή εσυ δεν θα προτιμούσες να είναι όλοι str8 ;

Ούτε εγώ. Αντικειμενικά πολύ όμορφοι άνδρες είναι gay. Ας είναι καλά τα παιδιά, να περνάνε καλά μεταξύ τους. Περισσότερες γυναίκες για μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Κι εμενα δεν με νοιαζει τι κανει ο καθε gay, αλλα δεν μπορει να μην εχεις αποψη.

Όλοι το παίζουμε ανοιχτόμυαλοι σε τετοια θεματα μεχρι να συμβεί σε μας. Κι εγώ είμαι υπερ των γάμων των gay, άλλωστε έχουν κι αυτοί δικαίωμα στην δυστυχία :P, αλλά άμα τύχαινε ο γιος μου να ήταν gay σίγουρα δεν θα ήμουν τόσο ήρεμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν τον αγαπούσες πραγματικά θα υποστήριζες την επιολογή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Αν τον αγαπούσες πραγματικά θα υποστήριζες την επιολογή του.

Διαφωνώ. Όσο και να τον αγαπάς, είναι κάτι που σε πληγώνει απίστευτα. Το πως το χειρίζεται ο καθένας είναι άλλη υπόθεση. Ο Γάμος είναι καραγκιοζιλίκι. Αφού μπορούν να συμβιώσουν με σύμβαση σαν γάμος είναι αυτό και αρκεί. Φυσικά και έχουν δικαίωμα σύμφωνου συμβίωσης. Για την υιοθέτηση παιδιών είναι τόσο αρρωστημένο όσο και παιδεραστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το να πανρευτεί κάποια από υποχρεώση προς τους γονείς του,καταπιέζοντας τον εαυτό του και αυτό που πραγματικά θέλει δεν θα τον έκανε να αισθάνεται καλύτερα.
Προσωπικά τον γάμο τον θεωρώ καραγκιοζιλίκι ακόμα και όταν παντρεύονατι ετεροφυλόφιλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top