Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Είναι πάντως πολλοί ιερώμενοι που το σκέφτονται για τα καλά να κάνουν ιεραποστολικό έργο υπέρ της ομοφυλοφιλίας και των ομοφυλοφίλων. Στην Αμερική και την Αγγλία κόντεψαν να φθάσουν σε σχίσμα...

Εε τι αλλο θες. Το ειπες και μονος σου. Αμερικη και Αγγλια. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εε τι αλλο θες. Το ειπες και μονος σου. Αμερικη και Αγγλια. :p

Ε δε θα κάνω και λίστα όλων των χωρών και των ιερωμένων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μα δεν είπα αυτό :!:

Είπα ότι το ένστικτο (άσχετα με την κρίση, τη σκέψη και τη λογική) το ακούς γιατί σου λέει:
-Φαε
-Πιες
-Κρύψου
-Φύγε
κλπ.

Δε σου λέει:
-Καταπολέμησε την ομοφυλοφιλία
-Ψάξε ψυχολογική υποστήριξη για αυτό
κλπ.
-----------------------------------


Δεν το ειπες εσυ, το συνεχιζω εγω και ειναι μια πραγματικοτητα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Δε σου λέει:
-Καταπολέμησε την ομοφυλοφιλία
-Ψάξε ψυχολογική υποστήριξη για αυτό
Eδώ κάνεις λάθος.
Η φύση σου λέει όμως ''διαιώνισε το είδος μέσω της αναπαραγωγής" και αυτό όπως καταλαβαίνεις η ομοφυλοφιλία δεν μπορεί να το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Je ne sais pas...

Αν δε με ενοχλούν τότε, ας κάνουν ότι θέλουν... Άνθρωποι είναι και αυτοί και έχουν δικαιώματα... Από την άλλη όμως, μου φαίνεται λίγο περίεργη η όλη κατάσταση.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Eδώ κάνεις λάθος.
Η φύση σου λέει όμως ''διαιώνισε το είδος μέσω της αναπαραγωγής" και αυτό όπως καταλαβαίνεις η ομοφυλοφιλία δεν μπορεί να το κάνει.

Απ'οτι φαινεται δε σου λεει ακριβως ετσι. Σαφεστατα η αναπαραγωγη ειναι κατι σημαντικο, αλλα οι ερευνες δειχνουν οτι το σεξ δεν ειναι τοσο μονοσημαντο οσο νομιζαμε. Μην ξεχνας οτι αυτες τις ερμηνειες ενστικτων τις δινουμε εμεις οι ανθρωποι, δε σημαινει οτι ειναι αλανθαστες και δεν αλλαζουν. Νεες ερευνες μας οδηγουν σε νεα συμπερασματα για τα ενστικτα και τις ενστικτωδεις συμπεριφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το ενστικτο ομως οταν μας ζηταει παραλογα πραγματα το περιοριζουμε. ;)

Τί ακριβώς είναι το παράλογο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Πάντως εγώ είμαι υπέρ των πολιτικών γαμών.
Στο κρεβάτι τους ας κάνουν ότι θέλουν αν τους το απαγορεύαμε και αυτό τότε θα ήταν σαν να τους παραβιάζαμε την προσωπική τους ελευθερία.
Στην υιοθέτηση είμαι φανατικά κατά και τους λόγους τους έχω αναφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πάντως εγώ είμαι υπέρ των πολιτικών γαμών.
Στο κρεβάτι τους ας κάνουν ότι θέλουν αν τους το απαγορεύαμε και αυτό τότε θα ήταν σαν να τους παραβιάζαμε την προσωπική τους ελευθερία.
Στην υιοθέτηση είμαι φανατικά κατά και τους λόγους τους έχω αναφέρει.


Και για μενα ο πολιτικος γαμος δεν εχει καμμια "ισχυ" ως μυστηριο. Απλα μια τελετη συμβολαιων ειναι οποτε συμφωνω απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και για μενα ο πολιτικος γαμος δεν εχει καμμια "ισχυ" ως μυστηριο. Απλα μια τελετη συμβολαιων ειναι οποτε συμφωνω απολυτα!
Ο γάμος τυπική διαδικασία είναι έτσι κι αλλιώς.
Νομίζεις πως αυτοί που παντρεύονται με θρησκευτικό το νιώθουν ως μυστήριο.Αναγκαστικά το κάνουν γιατί τρώνε πρήξιμο από το σόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ο γάμος τυπική διαδικασία είναι έτσι κι αλλιώς.
Νομίζεις πως αυτοί που παντρεύονται με θρησκευτικό το νιώθουν ως μυστήριο.Αναγκαστικά το κάνουν γιατί τρώνε πρήξιμο από το σόγια.


Μερικοι ναι, οχι ολοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
για αυτό αλλωστε τον θεωρούν κρέμασμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχοντας ανεβάσει μια σειρά βίντεο στο γιουτιουμπ (ναι είμαι ο https://www.youtube.com/user/lesgaybitrans ) αποφάσισα να κοιτάξω τα στατιστικά και βρήκα οτι τα βίντεος εχουνε χρησιμοποιηθεί σε αυτό το φόρουμ. Απο την μία χάρηκα πολύ γιατι είναι ένα φόρουμ που μπαίνουνε τα νέα παιδιά και η νέα γενιά, εκεί δηλαδή που πρέπει να στοχεύει μια προσπάθεια μορφώσης και εκπαίδευσης στα νέα επιστημονικά δεδομένα, τουλάχιστον μέσω του ίντερνετ.

Κάθισα λοιπόν με ενδιαφέρον και είδα τα διάφορα κόμεντς απο χρήστες, αλλά υπέρ, αλλά κατα (με τα οποία γέλασα πολύ), άλλα ουδέτερα κοκ. Βέβαια μερικοί χρήστες που προφανώς έχουνε συναναστραφεί λοατ ανθρώπους στην ζωή τους δώσανε τις κατάλληλες απαντήσεις και δεν αισθάνθηκα την ανάγκη να απαντήσω προσωπικά.

Όμως μερικά με εξόργισανε αφάνταστα. Και ίσως αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι είμαι φοιτητής ιατρικής, το αντικείμενο μου ειναι η Ιατρική και οτι διαβάζω ανοησίες και φλυαρίες εν έτει 2009 οτι ο ομοερωτισμός ειναι ασθένεια βγαίνω απο τα ρούχα μου (ενω εδώ και μισό αιώνα έχει αποδειχθεί οτι ΔΕΝ είναι).

Φίλτατε, εσύ που λες οτι 20 γιατροί διάσημοι (χαχα εδώ γελάμε, δύο είναι οι διάσημες ιατρικές ψυχιατρικές πηγές, το αμερικάνικο DSM και το ευρωπαικό ICD, και κανένα σύστημα δεν θεωρεί ασθένεια την ομοφυλοφυλία) ισχυρίζονται οτι η ομοφυλόφυλια ειναι ασθένεια, που στο διαόλο το στηρίζουνε; μπορείς να μου πείς; γιατί κι εγώ μπορώ κι εγω να αρχίσω να κάνω υποθέσεις (επιστημονικός τρόπος σκέψης υπόθεση ->θεωρία οταν αποδεικνύνεται στην θεωρία-> ΝΟΜΟΣ οταν αποδεικνύεται στην πράξη), αλλά πρέπει να φέρω αποδείξεις για τα λεγόμενα μου. Έπι έναν ολόκληρο αιώνα ασυνείδητοι ψυχίατροι, που δεν βασιζότανε στον επιστημονικό τρόπο σκέψης, προσπαθούσανε να αποδείξουνε οτι η ομοφυλοφυλία αποτελεί ασθένεια με την ψυχανάλυση, αμαυρώσανε το θέμα με τις διάφορες ψυχαναλυτικές θεωρίες τους, το διαλύσαν το θέμα, μέχρι που το 1974 και υπο το βάρος των εμπειρικών δεδομένω και αλλά και ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ οι αμερικάνοι το αφαιρέσανε.
Ποιοι ειναι λοιπόν αυτοί οι στόκοι που βγαίνουνε και λένε αυτές τις αηδίες, που εσένα με το προφανώς λίγο μυαλό σου σου φαίνονται κι αρκετά; οι επιστημες πανεπιστημιακες πηγές δεν θα έπρεπε να σου είναι αρκετές; η επειδή κάτι δεν το νοούμε η δεν μας αρέσει το ορίζουμε σαν ασθένεια; γνωρίζεις τι σημαίνει ασθένεια για την ψυχιατρική, η μήπως το μορφωτικό σου επίπεδο περιορίζεται στη μόρφωση του δημοτικού;
Και συγνώμη αν ακούγομαι σκληρός, αλλά τα ίδια λέγανε και για τους αριστερόχειρους πριν απο μερικές δεκαετίες, για τους μαύρους κοκ. Επειδή σας μάθανε κάποιοι ηλίθιοι ομοφοβικοί οτι το να είσαι γκέι είναι κάτι κακό δεν σημαίνει οτι αυτό είναι και πραγματικότητα.
Εγώ γνωρίζω μόνο μια γερμανίδα ψυχίατρο που λέει κάτι αηδίες, αλλά της το βούλωσε το στοματάκι ένας άλλος ψυχίατρος που της είπε χαρακτηριστικά: οι ψυχαναλυτικές σας θεωρίες περί ασθένειας την ομοφυλόφυλιας έχουνε τέτοια επιστημονική τεκμηρίωση οσο μια απογευματική κουβεντούλα.
Εσένα λοιπόν σου είναι αρκετό που μερικοί ( γνωστοί; μα ποιοι είναι; ) βγαίνουνε και λένε κάτικ, όταν όλες οι επίσημες ιατρικές πηγές και πανω απο ολα οι έγκυρες πανεπιστημιακές ισχυρίζονται το αντίθετο; κάτι άλλο υποψιάζομαι αλλα δεν θα το πώ. Θα περιοριστιώ απλά ότι αν το λέτε και το πιστεύετε είστε απλά τραγικές φιγούρες που δείχνετε το χαμηλο μορφωτικό σας επίπεδο και την πλήρη έλλειψη επαφής με την σύγχρονη βιβλιογραφία.

Κι ένα άλλο που θέλω να προσθέσω:βλέπω κάποιους που παρόλο που υποστηρίζουνε τα ομοφυλα ζευγαρια, ειναι αντίθετοι στο θέμα της υιοθεσιας. Προτου σας πω την θέση της παιδοψυχιατρικής, θα ρωτήσω το εξής: που στο καλό στηρίζετε αυτές τις απόψεις σας; ε; είστε νέα παιδιά, γιατί δεν βγαίνετε απο το κουτί σας;
μπορεί για κάποιους να νομίζουνε οτι χρειάζεται ένας μπαμπάς και μια μαμά επειδή έτσι μεγαλώσανε, όμως και ο ένας γονέας μια χαρά τα καταφέρνει, και τα ομόφυλα ζευγάρια και ακόμα καλύτερα.
Το πατρικό και το μητρικό πρότυπο είναι προιόντα εκπαίδευσης και κοινωνικών ρόλων. Δεν έχουνε σχέση με τα γεννητικά μας όργανα ούτε με το φύλο μας. το παιδί θεωρεί γονείς του αυτόν/ην/ους/ες που το μεγαλώνουνε. Σαφώς και θα ψάξει την πατρική και μητρική βιολογικότητα (απο περιέργεια πιο πολύ) αλλά αυτό που μετράει ειναι η ανατροφή. Σε μια οικογένεια με έναν γονέα, αν ο ένας γονέας ασπαστεί και τα δύο πρότυπα (και μπαμπάς και μαμά μαζί) μια χαρά μεγαλώνει το παιδί. τα παιδιά μιμούνται κοινωνικές συμπεριφορές, η αλλιώς την υπέρβαση των εξωτερικών κοινωνικών χαρακτηριστικών όπως και τον τρόπο σκέψης, ανεξαρτήτως φύλου. Σε ένα ομόφυλο ζευγάρι επίσης το παιδί μπερδεύεται στην αρχή αλλά μετα τους ταξινομεί στο κεφαλάκι του. Πατρικό πρότυπο= δυνατός αποφασιστικός μαχητικός γονέας, Μητρικό πρότυπο= γλυκός ζεστός τρυφερός.
Κι αυτή ειναι και η θέση της παιδοψυχιατρικής. Έχω πάρει μάθημα επιλογής παιδοψυχιατρική στο Νοσοκομείο παίδων Αγία Σοφία και ο ίδιος ο καθηγητής γύρισε και μας είπε: και οι ομοφυλόφυλοι γονείς μια χαρα τα καταφέρνουνε, και ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, γιατί μαθαίνουνε στα παιδιά απο μικρά μηχανισμούς να επεξεργάζονται την διαφορετικότητα γύρω τους, κάτι που ένα ετερόφυλο ζευγάρι δεν μπαίνει κάν στην διαδικάσια (εκτός αν μιλάμε για πραγματικά μορφωμένους ανθρώπους με παιδεία) να το κάνει η δεν μπορεί να το κάνει...
[
και γυρνάτε μερικοί και λέτε είστε κατά; μα πως; ρωτήσατε κανέναν ειδικό ψυχικής υγιεινής;

το μόνο πρόβλημα που ίσως προκληθρεί στο παιδί θα ειναι απο τονι ρατσισμό της κοινωνίας. τπτ άλλο. αν η κοινωνία μάθει να σέβεται και να ανέχεται το παιδί θα ειναι απολύτως υγίες. Με λίγα λόγια, οι πραγματικά προβληματικοί κι αυτοί πρόβλημα για την κοινωνία, βαζοντας τα με τις σεξουαλικές μειονότητες που δεν εχουνε πειράξει κανέναν είναι κάτι τύποι που πιστεύουνε έν έτει 2009 οτι ο ομοερωτισμός αποτελεί πάθηση. Μήπως αυτό εδώ σας λέει κάτι;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=b451nsksSC4[/ame]


για να δούμε κι αυτό, την θέση δηλαδή της επιστήμης με ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ αποδείξεις για την σοβαρή και εμμένουσα ομοφυλοφοβία:


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=qcAcuS5aXMs[/ame]
το πείραμα στο παραπάνω βίντεο έγινε το 1996. Εδώ και 13 χρόνια (!) το γνωρίζουμε. (για όλες εσάς τις ανίατες περιπτώσεις)

Κι αν αυτά δεν είναι αρκετά, θα γυρίσω και θα σας απαντήσω και θα λύσω τις απορίες σας. καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω ενα εχω να πω. Ο Θεος να φυλαει!!! :)

Επισης, η μορφωση μου "δημοτικου" μου εδωσε 18570 μορια. :)
Λυπαμαι, πραγματικα λυπαμαι που εχει φτασει σε τετοιο σημειο η κοινωνια μας. Αν και ευτυχως δεν ειναι η πλειοψηφια ετσι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μάλιστα. βλέπω ειδικά απο σένα πλούτο επιχειρημάτων, όπως έκανες και με τα προηγούμενα πόστς σου, σωστά; :)

προφανώς δεν έχεις καταλάβει οτι ανωμαλία είναι ο ρατσισμός κι αυτός θέλει θεραπεία, όχι η ομόφυλη αγάπη και συντροφικότητα. Μήπως θες να περάσεις μια βόλτα απο το αιγινήτειο ψυχιατρείο να δείς τι θα σου πούνε οι ψυχίατροι; ε;

άστο.

αν δώ καμία αξιόλογη απάντηση θα απάντησω αύριο.

καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
μάλιστα. βλέπω ειδικά απο σένα πλούτο επιχειρημάτων, όπως έκανες και με τα προηγούμενα πόστς σου, σωστά; :)

προφανώς δεν έχεις καταλάβει οτι ανωμαλία είναι ο ρατσισμός κι αυτός θέλει θεραπεία, όχι η ομόφυλη αγάπη και συντροφικότητα. Μήπως θες να περάσεις μια βόλτα απο το αιγινήτειο ψυχιατρείο να δείς τι θα σου πούνε οι ψυχίατροι; ε;

άστο.

αν δώ καμία αξιόλογη απάντηση θα απάντησω αύριο.

καληνύχτα


Δεν μπαινω καν στον κοπο με τον εκπροσωπο της gay κοινοτητας να ερθω σε αντιπαραθεση, διοτι το θεμα δεν με εχει απασχολησει οπως εσενα ωστε να κανω διερευνηση επι του θεματος και δεν προκειται να βγει πουθενα κατι. ;)

Τωρα το ποιος χρειαζεται ψυχιατρο αστο καλυτερα θα ελεγα!!
Φιλε/φιλη δεν ξερω τι θες να λεγεσαι, εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω, ειδικα αυτη την περιοδο, απο το να κατσω να ψαξω για να βρω στοιχεια ωστε να "επιτεθω" σε σενα που εχεις αφιερωσει την ζωη σου για να βρεις το παραμικρο ωστε να την πεις στον αλλον. :)

Αμα θελω σου βρισκω χιλιαδες πραματα ΚΑΤΑ της ομοφυλοφιλιας, αλλα δεν αξιζει.
Εγω ξερω οτι η κοινωνια στην πλειοψηφια της δεν υποστηριζει τετοιου ειδους εκφυλα πραματα και με χαροποιει ιδιαιτερα αυτο.

Εδω δεν ειμαστε gay κοινοτητα btw αλλα υποτιθεται σχολικο φορουμ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγω ενα εχω να πω. Ο Θεος να φυλαει!!! :)

Επισης, η μορφωση μου "δημοτικου" μου εδωσε 18570 μορια. :)
Λυπαμαι, πραγματικα λυπαμαι που εχει φτασει σε τετοιο σημειο η κοινωνια μας. Αν και ευτυχως δεν ειναι η πλειοψηφια ετσι. ;)

μόρφωση μπορεις αν έχεις σε μερίκα μαθήματα, παιδεία δεν έχεις. πλύση εγκεφάλου έχεις υποστεί.

σε συμβουλεύω λοιπόν να ανοίξεις κάνα έγκυρο βιβλίο ψυχιατρικής (ξεκίνα με αυτό του Μυλωνάκη) και να μην ακούς τις αηδίες απο δω και απο κεί.
όσο για την πλειοψηφία των νέων παιδιών, άλλα δείχνουνε τα αποτελέσματα, απο ότι φαίνεται(ο ουάου, ευτυχώς) εσύ είσαι μειοψηφία :)

κι εγώ μάζεψα 19,5 στο απολύτηριο. αυτό δεν λέει απολύτως τπτ για τον άνθρωπο, ούτε φυσικά για το επίπεδο του ως άνθρωπο. κι αν νομίζεις οτι με τις λίγες αηδίες που άκουσες στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα (τουλάχιστον στο θέμα της σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης) είσαι αρκετά μορφωμένος ώστε να εκφέρεις άποψη, τότε θα εκπλαγείς πολύ όταν αποφασίσεις να μπείς σε πανεπιστήμιο.

πραγματικά σε λυπάμαι, θα πάθεις μεγάλο σόκ όταν θα έρθεις σε επαφή με την γνώση.

και τώρα πραγματικά πρέπει να πάω να κοιμηθώ. άντε καλά νανάκια και σε σένα
-----------------------------------------
Δεν μπαινω καν στον κοπο με τον εκπροσωπο της gay κοινοτητας να ερθω σε αντιπαραθεση, διοτι το θεμα δεν με εχει απασχολησει οπως εσενα ωστε να κανω διερευνηση επι του θεματος και δεν προκειται να βγει πουθενα κατι. ;)

Τωρα το ποιος χρειαζεται ψυχιατρο αστο καλυτερα θα ελεγα!!
Φιλε/φιλη δεν ξερω τι θες να λεγεσαι, εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω, ειδικα αυτη την περιοδο, απο το να κατσω να ψαξω για να βρω στοιχεια ωστε να "επιτεθω" σε σενα που εχεις αφιερωσει την ζωη σου για να βρεις το παραμικρο ωστε να την πεις στον αλλον. :)

Αμα θελω σου βρισκω χιλιαδες πραματα ΚΑΤΑ της ομοφυλοφιλιας, αλλα δεν αξιζει.
Εγω ξερω οτι η κοινωνια στην πλειοψηφια της δεν υποστηριζει τετοιου ειδους εκφυλα πραματα και με χαροποιει ιδιαιτερα αυτο.

Εδω δεν ειμαστε gay κοινοτητα btw αλλα υποτιθεται σχολικο φορουμ. ;)

είσαι σε πλήρη νύκτα, αλλά δεν φταίς εσύ. Φταίνει οι αηδίες που σου βάλανε στο κεφάλι σου απο μικρό προφανώς κάποιοι παπάδες.

επίσης δεν απαντούσες αν έβλεπες τους ψυχίατρους να υπερασπίζονται τους γκέι και να προσπαθούνε να βρούνε γιατί κάποιοι άνθρωποι έχουνε τόσοη ομοφοβία. οφείλω να σε προειδοποίησω οτι οι σοβαρές περιπτώσεις ομοφοβίας θεραπεύονται με αντιψυχωσικά. Ναι όπως το ακούς. εγώ έχω πάει σε ψυχίατρο και είμαι υγιής. εσύ οταν αποφασίσεις να πας σε κάποιον που έχει περάσει απο πανεπιστημιακό έλεγχο, προφανώς θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου. αλλά δεν έχει νόημα να κάτσω να σου πώ άλλα. εγώ μίλησα με επιχείρηματα, κι εσύ θέλησες να με απαξιώσεις ως εκπρόσωπο της γκέι κοινότητας.
πάντως συνήθιστε το, γιατι ζούμε στην ΕΕ: και γάμοι θα γίνονται, και υιοθεσείς. άντε, είδαμε και ποια κοινωνια που ανέχτηκε τους λοατ εδω και χρόνια, καταστράφηκε. είδαμε ποια ήτανε τα αποτέλεσματα της σωστής αντιμετώπισης του σεξουαλικού προσανατολισμού και της ταυτότητας φύλου.
αν φυσικά γνωρίζεις και τπτ παραπάνω απο την μικρή πόλη που μεγάλωσες :)

καληνύχτα πραγματικά αυτην την φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω ξερω οτι η λογικη λεει για τους ανθρωπους : Αρσενικο + Θηλυκο!
Τα αλλα δεν κολλανε. Οσο και να πλανταξεις :D
Οπως και να με χαρακτηρισεις με αφηνει εντελως αδιαφορο.
Η παιδεια φαινεται και απο τον χαρακτηρα btw.
Μηπως εκει ειχες No-Pass?;)


εισαι γνωστος παντως βλεπω γενικα εε??
https://fileleftheros.wordpress.com/2008/06/19/φαιδρότητες-και-ύβρεις-αρσενοκοιτών/

Προτιμω αυτον παντως:)
https://www.youtube.com/user/DeFreJus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Εγω ξερω οτι η λογικη λεει για τους ανθρωπους : Αρσενικο + Θηλυκο!
Τα αλλα δεν κολλανε. Οσο και να πλανταξεις :D
Οπως και να με χαρακτηρισεις με αφηνει εντελως αδιαφορο.
Η παιδεια φαινεται και απο τον χαρακτηρα btw.
Μηπως εκει ειχες No-Pass?;)


εισαι γνωστος παντως βλεπω γενικα εε??
https://fileleftheros.wordpress.com/2008/06/19/φαιδρότητες-και-ύβρεις-αρσενοκοιτών/

Προτιμω αυτον παντως:)
https://www.youtube.com/user/DeFreJus
greekteo γιατι τετοια εμμονη με τους ομοφυλοφιλους ;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top