Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,851 μηνύματα.
Κατα την δική μου άποψη θα έπρεπε να υπάρχουν ειδικά ιδρυματα σαν τα τρελάδικα, ας τα λέγαμε πουστάδικα , όπου θα κλείνονταν μέσα όλοι οι ομοφιλόφυλοι, οι οπόιοι είναι πιο άρρωστοι και επικύνδυνοι απο τους τρελούς.
Σοβαρά μιλάω
Είναι αντισυνταγματικό και μη ορθολογικό αυτό που λες.

Κρίμα που το λες και σοβαρά.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Κατα την δική μου άποψη θα έπρεπε να υπάρχουν ειδικά ιδρυματα σαν τα τρελάδικα, ας τα λέγαμε πουστάδικα , όπου θα κλείνονταν μέσα όλοι οι ομοφιλόφυλοι, οι οπόιοι είναι πιο άρρωστοι και επικύνδυνοι απο τους τρελούς.
Σοβαρά μιλάω

η σκεψη σου ειναι ρε αρρωστη και επικινδυνη...βεβαια αυτο που λες θα πρεπει να το στηριξεις καπου...αλλιως τι να πω....αμα μιλησω ειλικρινα θα ξεφυγω απο τα ορια...


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κατα την δική μου άποψη θα έπρεπε να υπάρχουν ειδικά ιδρυματα σαν τα τρελάδικα, ας τα λέγαμε πουστάδικα , όπου θα κλείνονταν μέσα όλοι οι ομοφιλόφυλοι, οι οπόιοι είναι πιο άρρωστοι και επικύνδυνοι απο τους τρελούς.
Σοβαρά μιλάω


Είναι τραγικό αυτό που λες.. Γιατί τι διαφορετικό έχουν εκείνοι από εμάς? Είναι άρρωστοι? Δεν καταλαβαίνω!! Και στο κάτω κάτω τι μας ενδαφέρει εμάς η ζωή του άλλου? Ο καθένας έχει το δικαίωμα να ζεί όπως όλοι μας, το αν κάνει κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους είναι δικό του θέμα, και πρέπει να σεβόμαστε και τον ίδιο αλλά και τις αποφάσεις του!!!!
Λυπάμαι πολύ που ακούω τέτοιες απόψεις...
Πραγματικά λυπάμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
η σκεψη σου ειναι ρε αρρωστη και επικινδυνη...βεβαια αυτο που λες θα πρεπει να το στηριξεις καπου...αλλιως τι να πω....αμα μιλησω ειλικρινα θα ξεφυγω απο τα ορια...


In Flames gn
Το στηριγμα μου είναι απλό:Η προστασια της ηθικης ειναι σημαντοκοτερη απο την διαφυλαξη του οποιουδήποτε ανθρώπινου δικαιώματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γιατί οι ομοφυλόφιλοι δεν έχουν ηθική?????? Που το στηρίζεις δηλαδή αυτό??
Την ηθική την αποκτάς μέσα από το σπίτι σου και από την ανατροφή που σου δίνει η οικογένεια σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Η ηθικη ειναι κατι διαφορετικο για τον καθενα. Επειδη εχεις εσυ τις χ ηθικες αξιες δε σημαινει οτι τις εχουν ολοι. Και φυσικα ειναι ακρως φασιστικο να εξαναγκασεις αλλους να κλειστουν καπου επειδη δεν εχουν τις ιδιες "αξιες" με σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η Ομοφυλοφιλία είναι ΑΝΗΘΙΚΗ εξ ορισμου. Σε πολυ μεγαλο βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Η Ομοφυλοφιλία είναι ΑΝΗΘΙΚΗ εξ ορισμου. Σε πολυ μεγαλο βαθμο

Ο κυριος χ ειναι αρρωστος επειδη του αρεσουν οι αντρες...
Ο κυριος ψ ειναι υγιης επειδη του αρεσουν οι γυναικες...

συγκρινετε αυτον τον συλλογισμο με τον εξης:

Ο κυριος χ ειναι αρρωστος επειδη ειναι 1,60m
O κυριος ψ ειναι υγιης επειδη ειναι 1,90m

το ιδιο βλακωδεις ειναι και οι δυο...σα να λεμε τωρα οτι οι κοντοι πχ ειναι κατωτεροι..ελεος...και φυσικα δεν εχει να κανει με ηθικη...μην τρελαθουμε.
η ομοφυλοφιλια δεν αποκταται, ειναι κατι ορμονικο..προκαθορισμενο..


down with racism

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το στηριγμα μου είναι απλό:Η προστασια της ηθικης ειναι σημαντοκοτερη απο την διαφυλαξη του οποιουδήποτε ανθρώπινου δικαιώματος

Την ηθική σου να πας να τη διαφυλάξεις εκεί που πουλάς μούρη στις μπαζογκόμενες με το αμαξάκι του μπαμπά (αλήθεια, beba ή rx8, φλώρε?), στις "φίλες" που πιάνεις με σκοπό να πηδήξεις, ή εκεί που λες οτι η καλοπέραση και τα όργια ειναι πιο σημαντικά από τον πόλεμο κατά του ρατσισμού. Η ηθική ποτέ δεν υπήρξε σημαντικότερη απο τα ανθρώπινα δικαιώματα φίλε μου. Αυτά έχουν καταργηθεί εδώ και δεκαετίες ρητώς. Απο την άλλη όμως αυτό που ισχυρίζεσαι δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική Ηθική. Αιδώς Αργείοι με τις πομπές σας. Το μόνο λάθος του Θεού ήταν που δεν εξαφάνισε τους Φαρισαίους απο προσωπου Γης. Το μόνο λάθος του ήταν οτι άφησε να υπάρχουν εκείνοι για τους οποίους η γυναίκα που πηγαίνει με πολλούς άντρες ειναι πόρνη, ενώ ο άντρας που πηγαίνει με πολλές γυναίκες ειναι μάγκας. Αντιστοίχως, εκείνους για τους οποίους η ομοφυλοφιλία ειναι ανήθικη, ενώ η μοιχεία, το κέρατο, η ατιμία και η συγκεκαλυμμένη πολυγαμία δεν είναι. Λίγος έλεος δε βλάπτει. Τα κολλημένα μυαλά μια μέρα πρέπει ν'ανοίξουν.
Δε θα πέσω στο, υπό της λάσπης, επίπεδο του συγκεκριμένου βλαχαδερού ψευδεπιβήτορα (με τις πλάτες του μπαμπά) γιατί δεν αξίζει. Είναι ισοβίως καταδικασμένος σε συμπλεγματική βλακεία, ανάξιος λόγου...Πάντως το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρος είναι οτι στη ζωή σου, καημένε φίλε μου, θα βρεθούν πολλοί περισσότεροι που θα σου ρίξουν σφαλιάρες για τις ηλίθιες απόψεις σου απ'οσοι θα τις φάνε απο σένα. Καλή σου νύχτα, γιατί όπως φαίνεσαι κοιμάσαι όρθιος. Και στον παιδότοπο μην ξαναμπεις, δε σε θέλουμε. Πήγαινε στα χαμετυπεία που συχνάζεις γιατί μέχρι εκεί μπορείς να φτάσεις. Εδω μέσα κοινό χαρακτηριστικό μας είναι οτι σκεφτόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αυτα που λεει ο epinephelus ειλικρινα δν ξερω πως να τα χαρακτηρισω..η ομοφυλοφιλια ανηθικη εξ ορισμου?? για ανελυσε και σε εμας αυτον τον ορισμο..ακου εκει να ανοιγουμε "πουσταδικα" ..απο που και ως που ειναι επικινδυνοι οι ομοφυλοφιλοι?τι θα σου κανουν?εσυ νομιζω εισαι επικινδυνος και πιστεψε με το λεω σοβαρα-σοβαροτατα..επικινδυνος για την ελευθερια,την δημοκρατια ακομα και την σωματικη ακεραιοτητα οσων διαφωνουν μαζι σου ή οσων δν γουσταρεις..επειδη ειχα την ατυχια να διαβασω και οσα ειπωθηκαν off-topic πιστευω (κατα τν ταπεινη μ αποψη,χωρις να λεω οτι εχω γνωσεις ψυχολογιας και δν το λεω ειρωνικα ουτε προσβλητικα) οτι ο epinephelus χριζει ψυχολογικης ή και ψυχιατρικης βοηθειας..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
+1:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
προσωπικά δεν θεωρώ ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσιολογικό, αλλά ούτε με ενοχλεί κιόλας... θέλω όμως να ρωτήσω κάτι τον επινέφελο...

λοιπόν, ποιος είναι πιο ανήθικος; 1)ένας straight που απατά τη γυναίκα του καθημερινά με την κάθε πουτανίτσα ή 2) κάποιος που είναι ναι μεν ομοφυλόφιλος αλλά συζει με ένα συγκεκριμένο άτομο όλη του τη ζωή, χωρίς να το απατά?

η ομοφυλοφιλια δεν αποκταται, ειναι κατι ορμονικο..προκαθορισμενο..

Αυτό δεν έχει αποδειχθεί, κι ακόμα κι αν ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ισχύει σε όλες, και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι πολλοί που είναι καθ' όλα ανδροπρεπείς, όπως π.χ ο ηθοποιός που σκοτώθηκε πρόσφατα είναι ομοφυλόφιλοι. Εδώ δεν φταίνε οι ορμόνες. Δεν μπορούμε λοιπόν να αποκλείσουμε και τους ψυχολογικούς παράγοντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
προσωπικά δεν θεωρώ ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσιολογικό, αλλά ούτε με ενοχλεί κιόλας... θέλω όμως να ρωτήσω κάτι τον επινέφελο...

λοιπόν, ποιος είναι πιο ανήθικος; 1)ένας straight που απατά τη γυναίκα του καθημερινά με την κάθε πουτανίτσα ή 2) κάποιος που είναι ναι μεν ομοφυλόφιλος αλλά συζει με ένα συγκεκριμένο άτομο όλη του τη ζωή, χωρίς να το απατά?



Αυτό δεν έχει αποδειχθεί, κι ακόμα κι αν ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ισχύει σε όλες, και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι πολλοί που είναι καθ' όλα ανδροπρεπείς, όπως π.χ ο ηθοποιός που σκοτώθηκε πρόσφατα είναι ομοφυλόφιλοι. Εδώ δεν φταίνε οι ορμόνες. Δεν μπορούμε λοιπόν να αποκλείσουμε και τους ψυχολογικούς παράγοντες...


Είμαστε επιβήτορες βλέπεις εμείς, επαρχιώτες κομπλεξικοί καγκουρόβλαχοι με το αμάξι, το γυαλι και την ξανθιά χιλιοπαρμένη μπαζογκόμενα που μας κοιταξε επειδή έχουμε τη φήμη του καλού κρεβατιού. Μα, φυσικά ο άντρας βάζει κέρατο, είναι μάγκας. Η αδερφή ομως πρέπει να καεί στην κόλαση. Η Ηθική δεν είναι για τους "φυσιολογικούς", βλέπεις, που μπορούν να κάνουν ό,τι γουστάρουν. Είναι για κείνους που διαφέρουν και χαλάνε το καθημερινό, βαρετό, τρισάθλιο και ανούσιο μικροαστικό μας κοπροσκύλιασμα. Εκεί φυσικά, τη θυμόμαστε την ηθική τάξη και μόνο ράσο δε βάζουμε για να την υπερασπιστούμε. Το βραδάκι όμως πάει το ράσο, γιατί έχουμε το στρινγκ και τη ζαρτιέρα της ξανθιάς...Τι να πεις...Χαμαιλεων ο αμόρφωτος άνθρωπος. Ανάλογα με την περίσταση βρίσκει και μια μαλακία να πει που φυσικά θα αναιρέσει με τις πράξεις του υπο άλλες συνθήκες, 52 δευτερόλεπτα αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ο "πατερας" της ηθικης αρετης Αριστοτελης πιθανοτατα ηταν ομοφυλοφιλος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Η Ομοφυλοφιλία είναι ΑΝΗΘΙΚΗ εξ ορισμου. Σε πολυ μεγαλο βαθμο

Να φέρω παραδείγματα απο αρχαία Ελλάδα για να δείς πόσο πίσω είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
-Μπαμπά, που είναι ο μπαμπάς να τον ρωτήσω κάτι για τα μαθηματικα?


Είναι καλύτερο το:
''Μαμά, γιατί ο μπαμπας σε χτυπάει;'' ή το ''Μαμά, γιατί ο μπαμπάς έχει γκόμενα;'' ... Εγώ δεν πιστεύω ότι αγαπάτε τους γονείς σας γιατί έχουν σύζυγο ή σύντροφο και ότι προτιματε να είναι δυστυχησμένοι αλλα κοινωνικά αρεστοι από το να είναι δυστυχισμένοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Είναι καλύτερο το:
''Μαμά, γιατί ο μπαμπας σε χτυπάει;'' ή το ''Μαμά, γιατί ο μπαμπάς έχει γκόμενα;'' ... Εγώ δεν πιστεύω ότι αγαπάτε τους γονείς σας γιατί έχουν σύζυγο ή σύντροφο και ότι προτιματε να είναι δυστυχησμένοι αλλα κοινωνικά αρεστοι από το να είναι δυστυχισμένοι!!!

Δεν έχω κάτι με τους ομοφυλόφιλους, απλά δεν θεωρώ σωστό το να υιοθετούν παιδιά (που στην τελική δεν τα ρώτησε κανένας αν θέλουν να μεγαλώσουν σε τέτοιο περιβάλλον).

Για τον ίδιο λόγο που δεν δίνουν παιδί για υιοθεσία σε ένα άτομο, έτσι δεν πρέπει να δίνονται σε ομοφυλα ζευγαρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δεν έχω κάτι με τους ομοφυλόφιλους, απλά δεν θεωρώ σωστό το να υιοθετούν παιδιά (που στην τελική δεν τα ρώτησε κανένας αν θέλουν να μεγαλώσουν σε τέτοιο περιβάλλον).

Για τον ίδιο λόγο που δεν δίνουν παιδί για υιοθεσία σε ένα άτομο, έτσι δεν πρέπει να δίνονται σε ομοφυλα ζευγαρια.

Αυτό μόνο ένας ψυχίατρος, επιστήμονας μπορεί να το κρίνει.

Δηλαδή από ομόφυλους γονείς δε μπορούν να βγουν λαμπροί άνθρωποι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αυτό μόνο ένας ψυχίατρος, επιστήμονας μπορεί να το κρίνει.

Δηλαδή από ομόφυλους γονείς δε μπορούν να βγουν λαμπροί άνθρωποι;;

Τα παιδιά έχουν προτυπα στα παιδικά τους χρόνια. Να μη σου πω τι τους κάνεις στην ψυχολογία αν τα βάλεις να μεγαλώσουν σε τέτοιο περιβάλλον. Διαβασε όποτε μπορέσεις λίγο Φρόϋντ για να καταλάβεις μερικά θέματα για την ψυχοσύνθεση του παιδιού και το λόγο που ένα παιδί χρειάζεται ΚΑΙ μάνα ΚΑΙ πατέρα.

(το ίδιο φυσικά απευθύνεται και στις μονογονεϊκές οικογένειες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top