Ομιλείτε γαλλικά! / French Track of the Day

KonstantinaF.

Νεοφερμένος

Η KonstantinaF. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών Οίνου Αμπέλου & Ποτών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

KonstantinaF.

Νεοφερμένος

Η KonstantinaF. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών Οίνου Αμπέλου & Ποτών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.

PanMoonlight

Νεοφερμένος

Ο PanMoonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Πιστεύω σημασία έχει να μην προσπαθούμε να τα βάζουμε ο ένας με τον άλλο (Εκπαιδευτικοί γαλλικών με γερμανικών) αλλά παράλληλα έιναι καλό να χρησιμοποιούμε στοιχεία σε ότι λέμε. Το άρθρο που αναδείκνυε την πρωτιά των γερμανικών προσπαθούσε κάπως να μας παραπληφορήσει γιατί ανέφετε τι γίνοταν στην δευ. εκπαίδευση και έδινε την εντύπωση ότι αυτό αφορά την εκπαίδευση γενικά (αγνοώντας την άυξηση στα γαλλικά που υπάρχει στην πρω.) και την σύγκριση και των δύο μαζί όπου τα γαλλικά βρίσκονται μπροστά.
C'était sûr que cela arriverait...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
@PanMoonlight Έψαξα και κατάλαβα σε τι αναφερόσουν.
Εμένα αυτό που μου φάνηκε πιο αξιοπρόσεκτο είναι το εξής :
Στον ιδιωτικό τομέα η Γαλλική γλώσσα στην Αττική έχει την πρωτοκαθεδρία σε ποσοστό 72,47% μεταξύ 5 προτεινόμενων γλωσσών επιλογής !
Πιστεύω πάντως πως τα ισπανικά θα αρχίσουν να ανεβαίνουν και τα γερμανικά να πέφτουν κυρίως στην Β. Ελλάδα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι άχρηστα.
 

PanMoonlight

Νεοφερμένος

Ο PanMoonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
@PanMoonlight Έψαξα και κατάλαβα σε τι αναφερόσουν.
Εμένα αυτό που μου φάνηκε πιο αξιοπρόσεκτο είναι το εξής :

Πιστεύω πάντως πως τα ισπανικά θα αρχίσουν να ανεβαίνουν και τα γερμανικά να πέφτουν κυρίως στην Β. Ελλάδα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι άχρηστα.
Γιατί να ανεβαίνουν τα Ισπανικά αφου δεν υπάρχουν καν στην δημόσια εκπαίδευση?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης καμία γλώσσα δεν είναι άχρηστη και δεν έχω κάτι με τα Γερμανικά ή με κάποια άλλη γλώσσα απλώς δεν μου άρεσε ο τρόπος που παρουσίασαν τα στοιχεία τους. Ειδικά στον τίτλο του άρθρου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Γιατί να ανεβαίνουν τα Ισπανικά αφου δεν υπάρχουν καν στην δημόσια εκπαίδευση?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης καμία γλώσσα δεν είναι άχρηστη και δεν έχω κάτι με τα Γερμανικά ή με κάποια άλλη γλώσσα απλώς δεν μου άρεσε ο τρόπος που παρουσίασαν τα στοιχεία τους. Ειδικά στον τίτλο του άρθρου.
Αναφερομουν γενικά αλλά βασικα στα ιδιωτικά σχολεία.
Τεσπά, δεν έθιξα τα γαλλικά. Πιστεύω ότι κι αυτά θα έχουν ανοδική τάση. :P
 

PanMoonlight

Νεοφερμένος

Ο PanMoonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top