Γενικό -  Οι στόχοι σας

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αν δεις ότι με 17 στο τετράμηνο μπορούν να βγουν τα 18.500;
Και την ύλη την είδα, όπως είδα και τι είδους θέματα πέφτουν σε αυτά τα μαθήματα.
Και φυσικά για στόχο την Ιατρική είναι worst case scenario, αφού έχει βάση από 19.000 και πάνω, σε μαθήματα δυσκολίας (Βιολογία & Χημεία Κατεύθυνσης). Δηλαδή για να το βγάλω το worst case scenario, θα έπρεπε να υπολογίσω σε ένα μάθημα ότι θα έπαιρνα στο τετράμηνο κάτω από τη βάση, στο άλλο δε θα πήγαινα να γράψω καθόλου και πάει λέγοντας; Έτσι έχουμε το 0 για worst case scenario, πράγμα που μας ενδιαφέρει τόσο, όσο ένα κλάσμα με παρονομαστή 0.
Και να τονίσω ότι βγαίνουν το πολύ και κατά μέσο όρο 18.500. Δοκίμασα και με άλλους βαθμούς και βγήκαν 17.000, αλλά δε νομίζω ότι θα πάρω τόσο. Καλό είναι πάντα να μην είμαι τόσο αισιόδοξος, γιατί η ζωή (απ' όσο έμαθα μέχρι τώρα) μόνο αναπάντεχες σφαλιάρες ξέρει να ρίχνει για όσους χαίρονται τόσο, αλλά και το να έχω (από το Γυμνάσιο μέχρι και τώρα) συνεχόμενα 18άρια, 19άρια και 20άρια στα θετικά μαθήματα δε μου λέει ότι πρέπει να είμαι τόσο ανέλπιστος.
Βέβαια θα δείξει, και ίσως να έχω άδικο, αλλά στοχεύοντας ψηλά φτάνεις τα λίγο χαμηλότερα. Στοχεύοντας χαμηλότερα, ίσως και να είσαι τυχερός ώστε να πετύχεις τα πολύ χαμηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Wow! Ότι θα έπεφτε τόση ανάλυση, πάλι, και σε αυτό το θέμα δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια. :xixi:

Παιδιά χαλαρώστε. Ας κοιτά ο καθένας τη δουλειά του. Ωραίο είναι που λέμε τις απόψεις μας αλλά εντάξει, κάποιες φορές είναι καλύτερα να κάνουμε το πρώτο. Ο καθένας έχει τους στόχους του. Ας προσπαθήσει να τους πετύχει όπως νομίζει αυτός καλύτερα. :iagree:

Για να μην είμαι και off topic, επαναλαμβάνω για μένα. ΜΒ&Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
1,5-2 χρόνια τώρα και τι δεν έχω πει!
Τώρα έχω κάτι στο μυαλό μου,αλλά δεν το λέω μη το γρουσουζέψω και αλλάξω πάλι.Πληροφοριακά χτες αλλα και πριν λίγο πάλι είχα μία ιδέα για μια σχολή που δεν την είχα ξανασκεφτεί.
Όταν θα περάσω κάπου θα σας ενημερώσω :P
Εγω παντως σε θυμαμαι οταν πρωτογραφτηκες να λες για Νομικη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γι'αυτό δεν ξαναλέω τίποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Wow! Ότι θα έπεφτε τόση ανάλυση, πάλι, και σε αυτό το θέμα δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια. :xixi:

Παιδιά χαλαρώστε. Ας κοιτά ο καθένας τη δουλειά του. Ωραίο είναι που λέμε τις απόψεις μας αλλά εντάξει, κάποιες φορές είναι καλύτερα να κάνουμε το πρώτο. Ο καθένας έχει τους στόχους του. Ας προσπαθήσει να τους πετύχει όπως νομίζει αυτός καλύτερα. :iagree:

Για να μην είμαι και off topic, επαναλαμβάνω για μένα. ΜΒ&Γ.
Αρχισαν παλι οι συντομογραφιες:P:D:P... καλα ρε παιδια, εσεις εχετε βαλθει να με τρελανετε:jumpy:!! Για να κανω τη μαντεψια μου... Να υποθεσω οτι εννοεις μοριακης βιολογιας και γενετικης?? Αν ναι καλη σου τυχη φιλε μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αρχισαν παλι οι συντομογραφιες:P:D:P... καλα ρε παιδια, εσεις εχετε βαλθει να με τρελανετε:jumpy:!! Για να κανω τη μαντεψια μου... Να υποθεσω οτι εννοεις μοριακης βιολογιας και γενετικης?? Αν ναι καλη σου τυχη φιλε μου!!

Ναι αυτό εννοώ. :P

Νόμιζα πως ήταν αρκετά γνωστή συντομογραφία. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Εγώ 3ο Πεδίο γενικά. Ιατρική, Φαρμακευτική, Βιολογία κλπ.


συμφωνω..:iagree::iagree:γενικα οπου και να περασω απο το 3ο πεδιο με ενδιαφερει.
κυριο στοχο εχω τη φαρμακευτικη αλλα ειναι λιγο τσιμπημενες οι βασεις οποτε δεν 3ερω...αλλα υπαρχουν πολλες αλλες σχολες που με ενδιαφερουν οπως ειπα και πριν,οι οποιες εχουν χαμηλοτερες βασεις και ειναι πιο ευκολο να περασω οποτε οκ..σημασια εχει οτι εχω καταληξει σε αυτο το πεδιο κ εχω πολλες επιλογες :D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα Μαθηματικά και η Φυσική αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμη σε κάτι συγκεκριμένω, ίσως οικονομικά ή πολιτικός μηχανικός (πάντως αποκλείω την Ιατρική...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω αν πιασω τα μορια θελω πολλή να σπουδάσω γιατρικη
αλλα αν δεν μπς εδω ισως παω στην βουλγαρια (αφου απο κι ειμαι)
αυτα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
εγω αν πιασω τα μορια θελω πολλή να σπουδάσω γιατρικη
αλλα αν δεν μπς εδω ισως παω στην βουλγαρια (αφου απο κι ειμαι)
αυτα.........
*Iατρική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ πάω για Οικονομικά , Μαθηματικό ... κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι αναμεσα σε δυο : ηλεκρολογων μηχανικων στο μετσοβιο ή ΣΣΑΣ οδιαντιατρικη .Δεν ξερω τι να διαλεξω ειμαι μπερδεμενος:'(Εσεις τι λετε??

Μωρε βγαλε πρωτα τα μορια και βλεπεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εγώ δασκάλα..γενικά μ αρέσει πολύ οτιδήποτε έχει σχέση με παιδιά....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι ή παιδαγωγικό ή βιολογικό...Αλλα εχω καιρό ακόμα για να αποφασίσω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
λιγο ασχετο βεβαια κ σοζ γι αυτο αλλα...α ρε τι εχει να γινει οταν με το καλο περασω καπου και παω να σπουδασω!!!!χεχεχε ζω για τη στιγμη που θα φυγω και θα ανεξαρτητοποιηθω!!!:):):) με την καλη την εννοια παντα μη με παρεξηγητε,εχω βαρεθει δεν μπορω αλλο εδω..:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Θέλω να μπω βιολογία σε ένα πολύ καλό Αγγλικό πανεπιστήμιο και μετά να κάνω ειδίκευση σε marine biology ή enviromental studies..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τους δικούς μου τους ξέρετε από άλλα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Εγω, αν μείνω εδω(Ελλάδα) με βλέπω κάτι σε σχέση με φυσικό. Μου αρέσει βέβαια και η μοριακή βιολογία, γενικά μιλάω απ'ότι έχω ακούσει γι'αυτήν σαν κλάδο, αλλά αυτή που μου κινεί ιδιαίτερα το ενδιαφέρον είναι η φυσική και η νανοτεχνολογία, αν και η 2η νομίζω είναι ειδίκευση και όχι προπτυχιακές σπουδές. Θα το ψάξω. Μέχρι τώρα, εκεί συντείνω (αν δεν αλλάξω κατεύθυνση μέχρι το Σεπτέμβριο, αλλιώς από θεωρητική μάλλον νομική ή διεθνείς σχέσεις κάπως έτσι :P )

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
χμμ...εγω θελω φυσικο ή χημικο ....αλλα τωρα τελευταια με ενδιαφερει και η οδοντιατρικη...αλλα εχουμε καιρο ακομα...χι χι :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanos__

Νεοφερμένος

Ο Thanos__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μου αρέσει πάρα πολύ Μάρκετινγκ,Δίοικηση Επειχηρήσεων,Στατιστική..Αλλά είναι πολλά μόρια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top