Οδηγός σύμβουλος προς πρωτοετείς φοιτητές

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,828 μηνύματα.
Ορισμένα μαθήματα με τρόπο βαθμολόγησης που στηρίζεται στη τύχη και υπάρχουν σε όλες σχεδόν τις τύχες μπορούν να ρίξουν το μ.ο. και να χαλάσουν , ανάλογα την περίπτωση , τις υψηλές επιδόσεις που κατάφερες στα άλλα. Το θέμα είναι ορισμένοι καθηγητές(και όσοι τους βοηθούν στη βαθμολόγηση) να διόρθωναν σοβαρά τα γραπτά μας.:)

...όταν αφήνουν την τύχη των γραπτών αρκετοί καθηγητές και σε βοηθούς π.χ. μεταπτυχιακούς φοιτητές. Πολλές φορές είχα πέσει σε περίπτωση να έχουν ξεχάσει 1-2 θέματα να μου διορθώσουν. :P

Στελνεις και μια φωτοτυπια των βαθμων του ετους :P

Εγω αυτο που ειπα ειναι οτι ο βαθμος πτυχιου μπαινει στο cv.Τωρα το ποσο μετραει σε καθε επαγγελματικο κλαδο,δεν δυναμαι να το γνωριζω.
Για ευρωπη μιλαω.

με συνοδεία τα μαθήματα που έκανες! Έχει σημασία τι μαθήματα έκανες. Άλλη δυσκολία έχει η πολιτική οικονομία και άλλη δυσκολία η αναλυτική μηχανική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
...όταν αφήνουν την τύχη των γραπτών αρκετοί καθηγητές και σε βοηθούς π.χ. μεταπτυχιακούς φοιτητές. Πολλές φορές είχα πέσει σε περίπτωση να έχουν ξεχάσει 1-2 θέματα να μου διορθώσουν. :P
Εγώ δεν πήγα πάντως. Αλλά στο α'εξάμηνο (για το β' τι να μιλήσω, λές και έχουν φιλοτιμηθεί να ολοκληρώσουν τη διαδικασία της διόρθωσης) μου ήρθαν κάτι 6αρια που ούτε καν τα περίμενα, υπολόγισα 7+ και να βλέπεις άλλα άτομα που είχαν πάρει το βιβλίο που προωθούσε ο καθηγητής(αν και δεν το είχε δηλώσει ρητά) να παίρνουν βαθμάρες με διάβασμα μισής ημέρας, και ένα άλλο μάθημα ή που έβαζε 5 ή έκοβε(η πλειοψηφία κόπηκε:P). Τουλάχιστον υπάρχουν τα υπόλοιπα μαθήματα που γνωρίζουμε πως ό,τι γράψουμε θα πάρουμε και τουλάχιστον ανταμοίβονται οι όποιοι κόποι μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
...όταν αφήνουν την τύχη των γραπτών αρκετοί καθηγητές και σε βοηθούς π.χ. μεταπτυχιακούς φοιτητές. Πολλές φορές είχα πέσει σε περίπτωση να έχουν ξεχάσει 1-2 θέματα να μου διορθώσουν. :P
Μεγαλη κουβέντα είπες εδώ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
...όταν αφήνουν την τύχη των γραπτών αρκετοί καθηγητές και σε βοηθούς π.χ. μεταπτυχιακούς φοιτητές. Πολλές φορές είχα πέσει σε περίπτωση να έχουν ξεχάσει 1-2 θέματα να μου διορθώσουν. :P



με συνοδεία τα μαθήματα που έκανες! Έχει σημασία τι μαθήματα έκανες. Άλλη δυσκολία έχει η πολιτική οικονομία και άλλη δυσκολία η αναλυτική μηχανική.

Ε,βασικα γενικα τη σχολη που εισαι και μετεπειτα το αναλυτικο προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι παρά τις παθογένειες του συστήματος που όλοι ξέρουμε, ένας άριστος φοιτητής δεν υπάρχει περίπτωση να μην επιπλεύσει. Υπάρχουν παιδιά που καθυστέρησαν το πτυχίο τους μόνο και μόνο για να δώσουν αναβαθμολογήσεις σε μαθήματα που δεν είχαν ικανοποιητικό βαθμό (δεν ξέρω βέβαια αν στο σύστημα των αναβαθμολογήσεων ισχύει σε όλες τις σχολές). Υπάρχει και η περίπτωση της ρήτρας.

Κάθε φοιτητής μπορεί να κάνει αισθητή την παρουσία του στον καθηγητή. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι οι καθηγητές ενός τμήματος είναι στραβόξυλα. Αν κάποιος το ισχυρίζεται αυτό τότε μάλλον ίδιος δεν κάνει κάτι σωστά. Τέλος πάντων επειδή ο θέμα αφορά τους πρωτοετείς σε αυτό που πρέπει να επικεντρωθούμε είναι να τους προτείνουμε να προσέχουν τους "κακούς" βαθμούς γιατί στο τέλος των σπουδών τους θα τους βρουν μπροστά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Σε τμήματα του 5ου πεδίου πάντως εγω έχω να προτείνω τα παιδια να παρακολουθούν τα μαθήματα και τις διαλέξεις,αν όχι όλα αυτά που εχουν ενδιαφέρον να παρακολουθήσεις και ένας βαθμός πτυχίου μεγαλύτερος του 8 δεν ειναι δύσκολος.
Στο τμήμα μου δόξα το Θεό ειναι αρκετά καλή η κατάσταση και εφαρμόζονται και προόδοι,εργασίες και εργαστήρια Οποτε η βαθμολόγηση ειναι αρκετα αξιόπιστη.Αν και σε μας υπήρχαν περιπτώσεις παιδιών που έγραψαν 8 και είδαν 6,και τελικά είχε περαστει αλλα ντι άλλων βαθμός,έιτε να εχουν ανακατευτει όλοι οι βαθμοί κατα ένα παράδοξο τροπο και μα βλέπεις παιδια με 1,2,3 ενώ ηταν 9 ή 10.

Αλλα απο εμένα αν πιστεύετε ότι αδικήθηκατε,μην φοβάστε να πιασετε το καθηγητή.Οι πιο πολλοί δεν δαγκωνουν και λάθη γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris94k

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Σε τμήματα του 5ου πεδίου πάντως εγω έχω να προτείνω τα παιδια να παρακολουθούν τα μαθήματα και τις διαλέξεις,αν όχι όλα αυτά που εχουν ενδιαφέρον να παρακολουθήσεις και ένας βαθμός πτυχίου μεγαλύτερος του 8 δεν ειναι δύσκολος.
Στο τμήμα μου δόξα το Θεό ειναι αρκετά καλή η κατάσταση και εφαρμόζονται και προόδοι,εργασίες και εργαστήρια Οποτε η βαθμολόγηση ειναι αρκετα αξιόπιστη.Αν και σε μας υπήρχαν περιπτώσεις παιδιών που έγραψαν 8 και είδαν 6,και τελικά είχε περαστει αλλα ντι άλλων βαθμός,έιτε να εχουν ανακατευτει όλοι οι βαθμοί κατα ένα παράδοξο τροπο και μα βλέπεις παιδια με 1,2,3 ενώ ηταν 9 ή 10.

Αλλα απο εμένα αν πιστεύετε ότι αδικήθηκατε,μην φοβάστε να πιασετε το καθηγητή.Οι πιο πολλοί δεν δαγκωνουν και λάθη γίνονται.
εμενα παραλιγο θα με κατεβαζω βαθμο ενας επειδη πηγα να το δω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
εμενα παραλιγο θα με κατεβαζω βαθμο ενας επειδη πηγα να το δω....

Φίλε τι να σου πω.Υπαρχουν και αυτές οι περιπτώσεις.Το ζήτημα ειναι να υπάρχει συνεργασία.Σε μας ευτυχώς όπως και σε πολλά τμήματα αυτό επιτυγχάνεται.Και εμείς εχουμε στραβαδια,μην νομίζεις.Αλλα γενικά όπου υπάρχουν και βοηθοί απο πίσω ειναι πιο καλμ η κατάσταση.
Σε μας και πολλά διαγωνισματα ειναι και σε στυλ πολλαπλής επιλογής,Οποτε ειναι μην αμφισβιτησημα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι παρά τις παθογένειες του συστήματος που όλοι ξέρουμε, ένας άριστος φοιτητής δεν υπάρχει περίπτωση να μην επιπλεύσει. Υπάρχουν παιδιά που καθυστέρησαν το πτυχίο τους μόνο και μόνο για να δώσουν αναβαθμολογήσεις σε μαθήματα που δεν είχαν ικανοποιητικό βαθμό (δεν ξέρω βέβαια αν στο σύστημα των αναβαθμολογήσεων ισχύει σε όλες τις σχολές). Υπάρχει και η περίπτωση της ρήτρας.

Κάθε φοιτητής μπορεί να κάνει αισθητή την παρουσία του στον καθηγητή. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι οι καθηγητές ενός τμήματος είναι στραβόξυλα. Αν κάποιος το ισχυρίζεται αυτό τότε μάλλον ίδιος δεν κάνει κάτι σωστά. Τέλος πάντων επειδή ο θέμα αφορά τους πρωτοετείς σε αυτό που πρέπει να επικεντρωθούμε είναι να τους προτείνουμε να προσέχουν τους "κακούς" βαθμούς γιατί στο τέλος των σπουδών τους θα τους βρουν μπροστά τους.


Πολλες ανακριβειες απο ατομο που δεν εχει καμια σχεση με το χωρο.Τεσπα,cheers!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδες και γω απο Οκτωβρη πρωτοετης και εχω μια απορια που θα χαιρομουν αν μου την λυνατε
Στα πανεπιστημια υπαρχουν αθλητικες ομαδες,τμηματα μουσικης και γενικοτερα υπαρχουν δραστηριοτητες με τις οποιες μπορει να καταπιαστει ενας φοιτητης περα της παρακολουθησης των μαθηματων?
Ζηταω πολλα :p ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδες και γω απο Οκτωβρη πρωτοετης και εχω μια απορια που θα χαιρομουν αν μου την λυνατε
Στα πανεπιστημια υπαρχουν αθλητικες ομαδες,τμηματα μουσικης και γενικοτερα υπαρχουν δραστηριοτητες με τις οποιες μπορει να καταπιαστει ενας φοιτητης περα της παρακολουθησης των μαθηματων?
Ζηταω πολλα :p ?

Αυτό εξαρτάται από το πανεπιστήμιο. Πρακτικά σε όλα νομίζω υπάρχουν ανεπίσημες ποδοσφαιρικές ομάδες (αλλά κάποιες φορές είναι των παρατάξεων). Όσο για τα άλλα, στο ΠΑΠΕΙ πχ υπάρχει Όμιλος Debate αλλά όχι απτα άλλα, ενώ στο Καποδιστριακό υπάρχει γυμναστήριο και διάφορες αθλητικές δραστηριότητες και τμήματα μουσικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Παιδες και γω απο Οκτωβρη πρωτοετης και εχω μια απορια που θα χαιρομουν αν μου την λυνατε
Στα πανεπιστημια υπαρχουν αθλητικες ομαδες,τμηματα μουσικης και γενικοτερα υπαρχουν δραστηριοτητες με τις οποιες μπορει να καταπιαστει ενας φοιτητης περα της παρακολουθησης των μαθηματων?
Ζηταω πολλα :p ?

Στο απθ υπάρχει γυμναστήριο με πληθώρα από δραστηριοτητες για να ασχοληθεί κάποιος. Επίσης υπάρχει και η aiesec για εθελοντική δραστηριοτητα.πες μας για ποιο πανεπιστήμιο ενδιαφέρεσαι κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ελατε απθ να κανουμε αικιντο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια
Πα.πει η ΕΚΠΑ,σε ενα απο τα 2 θα ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Και στο ΕΜΠ (κυρίως στην πολυτεχνειούπολη), υπάρχει αθλητικό κέντρο (πολύ ενεργό και στο τένις, αφού έχει δυο γήπεδα), θεατρική ομάδα, χορευτική ομάδα, χορωδία, στούντιο μουσικής για πρόβες, γίνονται και μαθήματα μουσικών οργάνων. Υπάρχει επίσης περιβαλλοντική ομάδα, ρητορικός όμιλος, κοινότητα ελεύθερου λογισμικού, ενώ γίνονται και κάποια "σεμινάρια" Η/Υ για αρχάριους αλλά και πιο "περίεργους".

Επίσης, από τον Πολιτιστικό Όμιλο Φοιτητών Πανεπιστημίου Αθηνών παρέχονται δωρεάν και προς οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο, μαθήματα χορού. Υπάρχει επίσης φωτογραφική και κινηματογραφική ομάδα. Άρα, μπορεί κάποιος να ικανοποιήσει και από εκεί κάποια ενδιαφέροντά του.

Σε πολλά πανεπιστήμια (και στο ΕΜΠ) υπάρχουν επίσης παραρτήματα διεθνών φοιτητικών οργανώσεων, όπως ο BEST, η IESTEC, η φοιτητική οργάνωση της IEEE κτλ. Μη με ρωτήσεις τι κάνουν αυτές, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά μπορείς να βρεις πληροφορίες στα site τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι συμβουλες της πρωτης σελιδας ειναι αρκετα καλες. Γενικα μην τους φοβαστε τους τυπους των παραταξεων, δεν δαγκωνουν, απλα ξεκαθαριστε οτι δν θελετε να γραφτειτε, χρησιμοποιηστε τους οπως σας βολευει, κρατειστε σχεσεις με ολους. Ανεξαρτητα που πιστευετε πολιτικα μην ασχοληθειτε σαν μελος παραταξης. Γνωμη μου παντα κι ας εχω ξεκαθαρες πολιτικες πεποιθησεις. Αν παλι θελετε να μαθετε για την πολιτικη, σαφως και δεν θα μαθετε απ αυτους, αυτοι απλα πλυση εγκεφαλου θα σας κανουν. Μην πιστευετε για αγωνες, κατακτησεις τους κλπ, τσαμπα μαγκες ειναι. Ολοι τους. Χτιζουν καριερα απο μικροι. Αλλα παλι μην ειστε απομακροι.

Τις πρωτες μερες πατε ανελλειπως στα αμφιθεατρα. Ειναι η ευκαιρια σας να γνωριστειτε, να δικτυωθειτε, με αυτα τα ατομα θα ειστε μεχρι να αποφοιτησετε. Οι 99/100 δν ξερουν κανενα και ειναι σαν ψαρια εξω απο τα νερα τους. Γνωριστε πολλους, ανεξαρτητα ποσοι θα ειναι φιλοι σας ή κολλητοι σας. Θα σας φανουν χρησιμοι, σε σημειωσεις, σε βοηθεια, σε αντιγραφη κοκ. Να μαθετε να παιρνετε αλλα και να δινετε. Αν σε βοηθησει ενας γνωστος σου, μην κανεις την παπια οταν θα σου ζητησει αυτος να αντιγραψει γτ καηκε στο manager και δν εχει ιδεα τι μαθημα γραφετε. Και επισης πατε σε εργαστηρια, ακομα και προαιρετικα. Εκει ειναι πιο ευκολες οι γνωριμιες γιατι πρεπει με καποιον να συνεργαστεις. Αν περασατε στην πολη σας μην ειστε της λογικης, ''εχω φιλους, δν θελω αλλους''. Οι γνωστοι στο πανεπιστημιο ειναι απαραιτητη προυποθεση για να περασεις ανετα στα φοιτητικα σου χρονια.

Φακελος Παρακολουθηση: Επειδη ολοι ερχεστε απο το λυκειο και ειδικα οσοι περασατε σε σχολες με πολλα μορια καηκατε στο διαβασμα (και με το δικιο σας), πιθανως θα ερθετε στο πανεπιστημιο με τη λογικη οτι ειναι ενα μεγαλυτερο λυκειο. Οπως κανατε τη μεταβαση απο το Γυμνασιο στο Λυκειο. Αρα η παρακολουθηση ειναι απαραιτητη και συστηματικη. Ναι σε καποια μαθηματα ειναι, αλλα πολυ λιγα ειναι αυτα που χωρις παρακολουθηση ειναι απεραστα. Ειδικα σε σχολες με πολλα μαθηματα με χαρακτηριστικο παραδειγμα τις πολυτεχνικες, αν τα παρακολουθειτε ολα θα ειστε 8.30-17 στην καλυτερη περιπτωση στη σχολη. Μετα θα γυρνατε σπιτι και δν θα εχετε ορεξη οχι να βγειτε ή να διαβασετε, αλλα ουτε να πατε μεχρι την τουαλετα. Τις πρωτες μερες στη σχολη γυρναγα 17.30-18.00 στο σπιτι και ειχα ξυπνησει απο τις 7 (ναι τετοια βλακεια με εδερνε). Οταν γυρναγα σπιτι δν ειχα αντοχη να παω απο το κρεβατι στο pc (που ειναι κολλητα :P). Και σκεφτειτε οτι εγω μενω στην πολη μου, τα ειχα ολα ετοιμα. Αντε τοτε να πας σουπερμαρκετ, να μαγειρεψεις ή να κανεις τις αλλες δουλειες του σπιτιου (αν δν τις κανεις θα σκουληκιασεις). Δεν σας λεω να μην παρακολουθειτε, αλλα διαλεξτε. Καποια ειναι βαρετα μεχρι να παθεις εξαρθρωση σαγονιου. Αν την βρισκετε να παρακολουθειτε Μαθηματικα και Φυσικες πρωτου ετους, τοτε παω πασο. Οσα δν παρακολουθειτε, μην τα αφησετε για τρεις μερες πριν την εξεταση. Διαβαστε 2 ωρες τη βδομαδα λιγο την υλη, να εχετε μια επαφη (ξερω δν θα το κανετε, ουτε εγω το εκανα :P) . Μην πατε σαν εξωγηινοι το προηγουμενο βραδυ.

Εξετασεις: Η πιο αποτελεσματικη μεθοδος να περασεις ειναι να λυνεις μονος σου τα παλια θεματα. Βεβαια μπορει να σου ερθει καμια συνδυαστικη ασκηση και να δεις τον ουρανο σφοντιλι. Μπορει να βλεπετε δευτεροβαθμιες στην αιθουσα και να σας ερθουν διαφορικες στο διαγωνισμα, θα συμβει. Θα αποτυχετε και οικτρα σε μαθημα και ας πατε σουπερ διαβασμενοι. Σε οτι δν ειστε διαβασμενοι κατεβειτε ραμπο. Καμικαζι. Νταξει οχι σε κατι που ειναι η εξεταση στο pc lab αλλα σε μαθημα αμφιθεατρου πατε. Αφοβα, μπορει να σας κατσει κωλοφαρδια και να περασετε. Το πολυ πολυ να γραψετε πεντε μπουρδες και να παρετε 1 ισα για το κοπο σας. Θα χασετε τρεις ωρες (βαρια βαρια με πηγαινε ελα Αθηναικα). Υπαρχουν καθηγητες που πολυ απλα δν τους νοιαζει, το λενε και στους επιτηρητες. Υπηρχε μαθημα που οι επιτηρητες επιασαν κουβεντα την ωρα της εξετασης. Υπαρχουν και καθηγητες που θα δωσουν εντολη να ειναι σκυλοι οι επιτηρητες. Αν σας πετυχει τετοιος και δεν ξερετε τπτ, παραδωστε περηφανα την κολλα και αδεια, ειναι προτιμοτερο απο το να σας πιασουν και να μπειτε στο ματι του καθε καρουμπαλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Παιδια μπραβο σε ολους για τις συμβουλες σας!Πιστευω θα μας φανουν αρκετα χρησιμες! Ακυρο,αλλα οσον αφορα καποιες συμβουλες που μας δινετε περι αντιμετωπισης των παραταξιακων πραγματικα εχω σκασει στα γελια!:hehe: Πιστευω ομως πως αν αρνηθουμε ευγενικα και τους εξηγησουμε οτι δεν μας ενδιαφερει θα μας αφησιυν ησυχους!Υπαρχει κανεις εδω απο το Παντειο Πανεπιστημιο να μας δωσει συμβουλες και να μας πληροφορησει σχετικα με το κλιμα που επικρατει εκει? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Παιδια μπραβο σε ολους για τις συμβουλες σας!Πιστευω θα μας φανουν αρκετα χρησιμες! Ακυρο,αλλα οσον αφορα καποιες συμβουλες που μας δινετε περι αντιμετωπισης των παραταξιακων πραγματικα εχω σκασει στα γελια!:hehe: Πιστευω ομως πως αν αρνηθουμε ευγενικα και τους εξηγησουμε οτι δεν μας ενδιαφερει θα μας αφησιυν ησυχους!Υπαρχει κανεις εδω απο το Παντειο Πανεπιστημιο να μας δωσει συμβουλες και να μας πληροφορησει σχετικα με το κλιμα που επικρατει εκει? :whistle:

Αυτό θα το ήθελα και εγώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδια μπραβο σε ολους για τις συμβουλες σας!Πιστευω θα μας φανουν αρκετα χρησιμες! Ακυρο,αλλα οσον αφορα καποιες συμβουλες που μας δινετε περι αντιμετωπισης των παραταξιακων πραγματικα εχω σκασει στα γελια!:hehe: Πιστευω ομως πως αν αρνηθουμε ευγενικα και τους εξηγησουμε οτι δεν μας ενδιαφερει θα μας αφησιυν ησυχους!Υπαρχει κανεις εδω απο το Παντειο Πανεπιστημιο να μας δωσει συμβουλες και να μας πληροφορησει σχετικα με το κλιμα που επικρατει εκει? :whistle:

Δεν θα σε απομακρυνουν, ουτε θα σου ζητησουν να γραφτεις. Το πανε σιγα σιγα, να σου προσφερουν βοηθεια, συμβουλες κλπ. Αστους να κανουν τη δουλεια τους, κανενας δεν θα σε γραψει με το ζορι. Χαλαρωσε, δεν ειναι και πιτμπουλ ετοιμα να σου ορμησουν οταν θα πας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Δεν θα σε απομακρυνουν, ουτε θα σου ζητησουν να γραφτεις. Το πανε σιγα σιγα, να σου προσφερουν βοηθεια, συμβουλες κλπ. Αστους να κανουν τη δουλεια τους, κανενας δεν θα σε γραψει με το ζορι. Χαλαρωσε, δεν ειναι και πιτμπουλ ετοιμα να σου ορμησουν οταν θα πας. ;)



χαχαχαχ οκ,ευχαριστω!

Αυτό θα το ήθελα και εγώ! :D



Ας περιμενουμε λοιπον καποιον να μας απαντησει!!!!! :)

Λοιπον παιδια κανεις που να ξερει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Top