ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Σορι,να ρωτησω κατω σχετικα με την ΑΣΟΕ?Στοχευω βασικα στο τμημα τησ λογιστικης η εδιοικητικης επιστημης...κοιταζοντας τις πληροφοριες στο νετ σχετικα με το πανεπιστημιο ειδα τις πολιτιστικες δραστηριοτητεσ κτλ.αυτα οντως λειτουργουν??α, και πιο απο τα 2 τμηματα θεωρειτε πιο ενδιαφερον??

Εγω προσωπικα θα προτιμοθσα το 2ο, το ΔΕΤ δλδ, διοτι ασχολειται με οικονομικα/διοικηση ενω παραλληλα σου προσφερει πολυ καλες γνωσεις πληροφορικης και νεων τεχνολογιων.
Βεβαια, πρεπει να συμβουλευτεις τους οδηγους σπουδων ωστε να βρεις ποιο σε ενδιαφερει πιο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Βασικά αυτό που μου αρεσει ειναι και το ΔΕΟΣ αλλα οταν το πα σε καθηγητες μου και τα λοιπα αρχισαν να μου λενε αν βγαλω πολλα τα μορια να παω σε ενα απο τα παραπανω...παντως σς μαθημτα το ΔΕΤ φαινεται πιο ενδιαφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά αυτό που μου αρεσει ειναι και το ΔΕΟΣ αλλα οταν το πα σε καθηγητες μου και τα λοιπα αρχισαν να μου λενε αν βγαλω πολλα τα μορια να παω σε ενα απο τα παραπανω...παντως σς μαθημτα το ΔΕΤ φαινεται πιο ενδιαφερον

Αλεξανδρε κι εμενα προσωπικη μου εκτιμηση οτι αν γραψεις πιο πολλα μορια καλυτερα να πας σε αλλο τμημα, γιατι στο ΔΕΟΣ εχει γινει μεγαλος ντορος σχετικα με το αν αναγνωριζομαστε μετα ως καθαρα οικονομικο τμημα και το αν εγγραφομαστε στο οικονομικο επιμελητηριο...


ασχετο:για τους εκ των εσω: ρε παιδια δεν ξερω αν συμβαινει μονο στο δικο μας τμημα,αλλα τις τελευταιες μερες,τι ειναι αυτο το κακο με τους παραταξιακους?!?!!? ελεος πια!!!! η κατασταση ειναι δραματικη...τα ιδια σε καθε διαλειμμα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,078 μηνύματα.
ασχετο:για τους εκ των εσω: ρε παιδια δεν ξερω αν συμβαινει μονο στο δικο μας τμημα,αλλα τις τελευταιες μερες,τι ειναι αυτο το κακο με τους παραταξιακους?!?!!? ελεος πια!!!! η κατασταση ειναι δραματικη...τα ιδια σε καθε διαλειμμα!!!!
omg μη μου λες τέτοια. :(

Έρχονται εκλογές 14 Μαίου και έχουν ξαμοληθεί φαίνεται. Στη σχολή έχω να πάω από πριν το Πάσχα. Να δω τι θα αντιμετωπίσω αύριο - μεθαύριο που θα περάσω...


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
omg μη μου λες τέτοια. :(

Έρχονται εκλογές 14 Μαίου και έχουν ξαμοληθεί φαίνεται. Στη σχολή έχω να πάω από πριν το Πάσχα. Να δω τι θα αντιμετωπίσω αύριο - μεθαύριο που θα περάσω...


-petros

Ας τα να πανε φιλε....εχουν λυσσαξει σου λεω!!! οι δυο κυριες παραταξεις δε....ουτε να το συζητας!!! ο,τι και να πει η μια,θα αντιμιλησει η αλλη και θα φανε το τεταρτο να πλακωνονται πανω απο το κεφαλι σου...το τεταρτο στο οποιο υποτιθεται οτι θα ξελαμπικαρεις για να κανεις αλλη μια ωρα μαθημα (και μετα φυσικα να τους ξαναφας στη μαπα...) ελεος!!! πως τους αντιμετωπιζετε εσεις ρε παιδια??? γιατι πια εχω βαρεθει να τους ακουω ξανα και ξανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
πως τους αντιμετωπιζετε εσεις ρε παιδια??? γιατι πια εχω βαρεθει να τους ακουω ξανα και ξανα!

Ας τους να λένε... Το πόση ώρα μάθημα έχουμε χάσει για να ακούμε τους @@@@ να λένε τα δικά τους δε λέγεται. Μέχρι και στο πρωινό συνήθως αρχίζει το μάθημα 10 παρά.

Σήμερα π.χ. έρχεται μια από την κνε (που ενδεχομένως να έτυχε να είναι έκεί να ενημερώσει:D) και μου λέει να σε απασχολήσω για λίγο ; λέω όχι και αυτή το χαβά της ε και μόλις κατάλαβε πως το ποίημα της δεν με ενδιέφερε να το ακούσω έφυγε. Επίσης αν έχω όρεξη τους κάνω και πλάκα ... αυτά θέλουν.

Πάντως η μόνη σωστή πρόταση που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό σχετίζεται με την ύπαρξη του παραβάν στις εκλογές...

Επίσης το έχω πεί και σε άλλο thread το λέω και εδώ : οι τελευταίοι που φταίνε για το χάλι στα πανεπιστήμια είναι οι παραταξιακοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει οτι πολλά άτομα απο το φόρουμ είναι στα οικονομικά τμήματα.Βασικά απευθύνομαι σε όσους είναι στο ΟΠΑ...Ποιό θεωρείτε ως το καλύτερο τμήμα και βασικ΄΄α πιο ενδταφέρον.Π.χ αν δηλώσω το ΔΕΟΣ θα έχω πρόβλημα να βρω δουλειά ως οικονομολόγος ή το μάρκετινγ...Ευχαριστώ εκ των προτέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει οτι πολλά άτομα απο το φόρουμ είναι στα οικονομικά τμήματα.Βασικά απευθύνομαι σε όσους είναι στο ΟΠΑ...Ποιό θεωρείτε ως το καλύτερο τμήμα και βασικ΄΄α πιο ενδταφέρον.Π.χ αν δηλώσω το ΔΕΟΣ θα έχω πρόβλημα να βρω δουλειά ως οικονομολόγος ή το μάρκετινγ...Ευχαριστώ εκ των προτέρον

Καταρχήν καλα αποτελεσματα.Εγω σπουδάζω Ασοεε στο ΔΕΤ και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη.Για τα υπόλοιπα τμήματα δεν μπορώ να κρίνω απόλυτα ωστόσο έχω σχηματίσει εικόνα. Τα τμήματα της ΑΣΟΕΕ έχουν αρκετές διαφορές. Ως προς το θέμα της επαγγελματικής αποκατάστασης έχω την γνώμη οτι το ΔΕΤ και το Λογιστική Χρηματοοικονομική έχουν καλύτερη απορρόφηση.Το marketing είναι παρα πολύ ωραιο τμήμα και σκεφτόμουν και εγώ να ο δηλώσω ωστόσο ειναι ένας κλαδος που προσεγγίζεται και με μεταπτυχικακό και έχει τη φήμη οτι έχει δύσκολη αποκατάσταση.
Θα σου πρότεινα να ξεκαθαρισεις μέσα σου τι θές πιο πολύ.Το οικονομικό και το ΔΕΟΣ σου δίνουν περισσοτερο γνώσεις οικονομολόγου ενώ το ΟΔΕ και ΔΕΤ πιο διοικητικές. Οσο για το ΛΟΧΡΗ σκεψου κατα πόσο σου αρέσει η ιδέα των χρηματοοικονομικών γιατι αλλιώς θα έχεις πρόβλημα(σε καμια περίπτωση δεν το υποτιμώ). Οτι χρειαστεις ρώτα με αν μπορω να βοηθήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!!!!!βασικά το λοχρη δεν μρεσει καθολου απόσο εχω δει τα μαθηματα του...Εύχομαι να πιάσω το ΔΕΤ..μου αρέσουν πάρα πολύ τα μαθήματα όπως και το ΟΔΕ και το ΔΕΟΣ.Ξέρω οτι έγραψα καλά αν εξαιρέσεις-έπρεπε να το περιμένω απο θεωρητική βλέπεις.Βασικά αν πιάσω το ΔΕΤ αυτο θα δηλωσω.Λες να έχω πρόβλημα στο πανεπιστήμιο επειδή ήμουν θεωρητική???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Το τμημα Εφαρμογων πληροφορικης στη δικοιηση και οικονομια στ Α.Τ.Ε.Ι Λευκαδας,τι γνωμη εχετε....????? :hmm::hmm::hmm: Πιστευω πως εχει καλες προοπτικες απο οτι εχω διαβασει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!!!!!βασικά το λοχρη δεν μρεσει καθολου απόσο εχω δει τα μαθηματα του...Εύχομαι να πιάσω το ΔΕΤ..μου αρέσουν πάρα πολύ τα μαθήματα όπως και το ΟΔΕ και το ΔΕΟΣ.Ξέρω οτι έγραψα καλά αν εξαιρέσεις-έπρεπε να το περιμένω απο θεωρητική βλέπεις.Βασικά αν πιάσω το ΔΕΤ αυτο θα δηλωσω.Λες να έχω πρόβλημα στο πανεπιστήμιο επειδή ήμουν θεωρητική???

Κοιταξε η αλήθεια ειναι οτι τα παιδιά της θεωρητικής δυσκολεύονται λιγάκι στα μαθηματικά και τα μαθήματα πληροφορικής.Αυτό όμως θα το συναντήσεις σε όποια οικονομική σχολή και αν δηλώσεις (κυρίως στα μαθηματικα γιατι τα άλλα τμηματα εκτος του ΔΕΤ δεν εχουν τοσο πληροφορική).Αλλα μέχρι στιγμης απο αρκετα παιδια που ειναι στο τμήμα μ και ερχονται απο τη θεωρητική εχω δει οτι αν και δυσκολευονται λιγάκι δεν έχουν και τεράστιο προβλημα.Αν δεν έχεις "αλλεργια" στα μαθηματικά τοτε θα εισαι ενταξει:P.Οσο για το κομμάτι της πληροφορικής αυτο διδάσκεται κανονικά απο την αρχή με την σειρά χωρίς να απαιτούνται ιδιαίτερες γνώσεις απο το λύκειο,οπότε αν το παρακολουθήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ρε σε ευχαριστώ πάρα πολύ...ελπίζω του χρόνου να μαστε στο ίδιο πανεπιστήμιο...όχι εντάξει δεν έχω αλλεργία αν ασχοληθώ πιστεύω θα τα καταφέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω για ΔΕΟΣ στοχευω και μαλλον αυτο θα ειναι απο τις πρωτες μου επιλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε σε ευχαριστώ πάρα πολύ...ελπίζω του χρόνου να μαστε στο ίδιο πανεπιστήμιο...όχι εντάξει δεν έχω αλλεργία αν ασχοληθώ πιστεύω θα τα καταφέρω...

Δεν κανει τιποτα και εγω περυσι στη θέση σου ήμουν και σε καταλαβαίνω!!!Μακάρι να πετύχεις τους στόχους σου και του χρόνου να σου δώσω συμβουλές για το πως να περάσεις τα μαθήματα της εξεταστικής(την οποία ξεκινάω αυριο και τα έχω παίξει)αααχ δεν τελειωνουν ποτε τα βάσανα του μαθητή!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλή επιτυχία...λογικά το ΔΕΤ ΔΕΝ το πιάνω 18010...οπότε τι προτείνεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλή επιτυχία...λογικά το ΔΕΤ ΔΕΝ το πιάνω 18010...οπότε τι προτείνεις??
Απο ΑΣΟΕΕ πιστέυω μετα marketing ή διοικηση επιχειρήσεων μιας και δεν σ αρεσει το αντικείμενο της Λογιστικής Χρηματοοικονομικής. Ωστόσο 2 συμβουλές: 1ον) επειδή αυτο ειναι ένα πολύ σοβαρό ζήτημα και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αν μπορέσεις πάρε και πληροφορίες για άλλα τμήματα εκτός ΑΣΟΕΕ απο ατομα που είναι σ αυτά και μπορούν να σ απαντήσουν υπέυθυνα
2ον)Αν το ΔΕΤ εξακολουθεί να ειναι πρώτο στις προτιμήσεις σ βάλτ' το πρώτο στο μηχανογραφικό γιατι ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται και μπορεί να το πιάσεις:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να πέσει δυστυχώς...λογικά ΟΔΕ θα δηλώσω ως 1η επιλογή λογικά!!! Βασικά έχω κόλλημα με την ΑΣΟΕΕ και δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για το επίπεδο στου πειραιά ούτε στο καπποδιστριακό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γεια σας..:bye:.βγαζω 18492 μορια και ηθελα να δηλωσω λοχρη αθηνας αλλα μαλλον δεν περναω.ωστοσο πολλοι μου λενε να παω ΟΔΕ γιατι εχει παρα πολυ καλες προοπτικες και να παρω την κατευθυνση λογιστικης και χρηματοδοτικης...υπαρχει βεβαια και η κατευθυνση μαρκετινγκ.Ξέρει κανεις να μου πει γι αυτα?και αν η κατευθυνση μαρκετινγκ εχει προοπτικες? υπαρχει καποιος απο τη σχολη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να πέσει δυστυχώς...λογικά ΟΔΕ θα δηλώσω ως 1η επιλογή λογικά!!! Βασικά έχω κόλλημα με την ΑΣΟΕΕ και δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για το επίπεδο στου πειραιά ούτε στο καπποδιστριακό....

H ΑΣΟΕΕ πιστέυω πως είναι οτι καλύτερο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα για οικονομικά αλλα δεν μπορώ να κρίνω αλλα πανεπιστήμια χωρίς να ξέρω(η αλήθεια ειναι πως έχω ακούσει και εγώ αρνητικά για τα άλλα)Παντως εγώ όταν είχα κανει μηχανογραφικό μου ειχε πει καποιος το εξης: συμπλήρωσε το με βάση αυτά π σ αρέσουν σαν να είχες 20000 μόρια.Δήλωσε λοιπόν αυτό π θες πιο πολύ ακομη και αν η λογική λεει πως δεν το πιάνεις και δεν έχεις να χάσεις τιποτα .Αν δεν το πιάνεις απλά θα περάσεις στην επόμενη επιλογή για την οποια έχεις τα μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Θα δω..Βασικά έχεις δίκιο..πο σεχω συμπαθήσει πάρα πολύ...ελπίζω του χρόνου να κάνουμε παρ΄΄εα στην ΑΣΟΕΕ...λέω να περάσω αύριο μεθαύριο να πάρω κάνα ενημερωτικό φυλλάδιο για τα τμήματα και γενικά για το πανεπιστήμιο..μπορώ έτσι??εννοώ υπάρχουν ενημερωτικά φυλλάδια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top