ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Yup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ναι, αλλά που? και τι ώρα??
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ναι, αλλά που? και τι ώρα??
τι να σας πω ρε παιδες εγω το χω πει δεν εχω προβλημα!!!μονο που αν το κανουμε σαββατο εγω θα μπορω το βραδακι,οχι το απογευμα...την παρασκευη παλι δεν εχω προβλημα με την ωρα...οσο για το μερος τι να σας πω...προσωπικη μου εκτιμηση οτι ειναι καλυτερο να πουμε καπου κεντρο...τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
τι να σας πω ρε παιδες εγω το χω πει δεν εχω προβλημα!!!μονο που αν το κανουμε σαββατο εγω θα μπορω το βραδακι,οχι το απογευμα...την παρασκευη παλι δεν εχω προβλημα με την ωρα...οσο για το μερος τι να σας πω...προσωπικη μου εκτιμηση οτι ειναι καλυτερο να πουμε καπου κεντρο...τι λετε?

Καλύτερα κέντρο ή καπου εκεί κοντά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ πάντως λέω καλύτερα μια μέρα μεσοβδόμαδα... Το ΣΚ και την Παρασκευή όλοι βγαίνουμε... Τουλάχιστον όχι και Σάββατο βράδυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αν μας βολευει ολους με τα μαθηματα τα απογευματα (γιατι νομιζω εμεις εχουμε ως ΔΕΟΣ τα απογευματα καποιες μερες) ok!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ξεκίνησαν και οι δηλώσεις μαθημάτων και συγγραμάτων...

Να ρωτήσω κάτι να ξέρει κανείς? Είμαι 2ερο ΟΔΕ εξάμηνο.. Ως υποχρεωτικά μαθήματα σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών έχω 4 μαθήματα.. Μπορώ να επιλέξω άλλα 3 και από άλλα στη λίστα? Νμζ μέγιστος αριθμός είναι 7 ?

Επίσης ποια βιβλία να επιλέξω αν ξέρει κανείς ? Να μυρίσω τα νύχια μου ποια είναι καλύτερα? Έλεος... :P:P
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

clementine30376

Νεοφερμένος

Η clementine30376 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χαίρετε, χαίρετε, χαίρετε...
Είμαι ακόμα μια πρωτοετής δεοσίτισσα και εγώ!!:up:

@Αlex0077: Εμάς συνήθως οι καθηγητές μας ''τονίζουν'' ποια συγγράμμα θέλουν να πάρουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από clementine;[URL="javascript:void(0)":
250025[/url]]Χαίρετε, χαίρετε, χαίρετε...
Είμαι ακόμα μια πρωτοετής δεοσίτισσα και εγώ!!:up:

@Αlex0077: Εμάς συνήθως οι καθηγητές μας ''τονίζουν'' ποια συγγράμμα θέλουν να πάρουμε...


Στο 1ο εξάμηνο το ανέβαζαν και στο e-class . . τώρα δεν βλέπω τπτ...
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Χαίρετε, χαίρετε, χαίρετε...
Είμαι ακόμα μια πρωτοετής δεοσίτισσα και εγώ!!:up:

Καλως ηρθες στο forum clementine;)
Πληθαινουν οι Ασοειτες του ischool :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

clementine30376

Νεοφερμένος

Η clementine30376 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο 1ο εξάμηνο το ανέβαζαν και στο e-class . . τώρα δεν βλέπω τπτ...

Mμμμ...περίεργο αυτό!! Ούτε οι ''παραταξιακοί'' δεν ξέρουν;; :xixi: :P

Αρχική Δημοσίευση από koufontinas:
Καλως ηρθες στο forum clementine;)
Πληθαινουν οι Ασοειτες του ischool :D

'Eεεεεετσι...καλώς σας βρήκα!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από clementine;[URL="javascript:void(0)":
250779[/URL]]Mμμμ...περίεργο αυτό!! Ούτε οι ''παραταξιακοί'' δεν ξέρουν;; :xixi: :P



'Eεεεεετσι...καλώς σας βρήκα!!:no1:

Ξέρουν πάλι καλά... :D
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
--span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έχει ακούσει κανείς τίποτα αν έχει πει ο Βάμβουκας που κάνει Μακροοικονομία στο ΟΔΕ 2ερο εξάμηνο για εργασία? Και αν ναι ποια είναι τα θέματα?
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
κανενας λοχρητης δεν υπαρχει ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ddmichael

Νεοφερμένος

Ο ddmichael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια χαρά,σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο τμήμα πληροφορικής της ασοεε. Ρώτησα σε φροντιστήριο προετοιμασίας και το ποσο ήταν αρκετά τσουχτερό! Η εξέταση θα γίνει σε 3 μαθήματα του πρώτου εξαμήνου : 1) Εισαγωγή στην Επιστήμη των Υπολογιστών, 2) Εισαγωγή στον Προγραμματισμό Υπολογιστών, 3) Μαθηματικός Λογισμός.
Επειδή όπως είπα λίγο δύσκολο ως ακατόρθωτο να κάνω φροντιστηριακή προετοιμασία λέω να προσπαθήσω να δώσω μόνος μου. Καταρχήν μπορώ να βρω απο κάπου ύλη-σημειώσεις για αυτά τα μαθήματα; Το προφανές είναι οτι τα θέματα θα διαφέρουν αισθητά απο την κανονική εξεταστική που δίνετε εσείς αλλα για αρχή οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν ικανοποιητική. Επίσης γνωρίζετε κατα πόσο μπορώ να βρω προηγούμενα θέματα κατατακτηρίων; Και τέλος υπάρχει η δυνατότητα να τα παρακολουθήσω και'γω σαν πρωτοετής χωρίς να είμαι εγγεγραμένος στο τμήμα;
Ευχαριστώ :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Λοιπον, σημειωσεις μπορεις να βρεις στο e-class https://eclass.aueb.gr/ (δεν χρειαζεσαι να εχεις κωδικους, απλα πατα στον "καταλογο μαθηματων").
Οσο για τα θεματα των προηγουμενων κατατακτηριων, ισως αν πας στο πανεπιστημιο και ρωτησεις κανα κομματικο να σου δωσει καποια θεματα.
Ναι, μπορεις να παρακολουθησεις διαλεξεις των μαθηματων χωρις να εισαι εγγεγραμενος, γενικα οι διαλεξεις ειναι ανοιχτες σε ολους, οποτε cool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ddmichael

Νεοφερμένος

Ο ddmichael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πέρασα μια βόλτα απο'κει, τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά και με βοήθησαν. Πήρα σημειώσεις μαθηματικού λογισμού που απ'ότι είδα βρίσκονται και στο internet όπως και εισαγωγή στον προγραμματισμό (java) που κατέβασα αρκετές πληροφορίες. Για εισαγωγή στην επιστήμη των υπολογιστών δεν βρήκα απολύτως τίποτα. Έχει κανείς εμπειρία απο κατατακτήριες στο συγκεκριμένο τμήμα; Τα θέματα των εξετάσεων είναι αισθητά πιο δύσκολα απο αυτά των εξεταστικών; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Σορι,να ρωτησω κατω σχετικα με την ΑΣΟΕ?Στοχευω βασικα στο τμημα τησ λογιστικης η εδιοικητικης επιστημης...κοιταζοντας τις πληροφοριες στο νετ σχετικα με το πανεπιστημιο ειδα τις πολιτιστικες δραστηριοτητεσ κτλ.αυτα οντως λειτουργουν??α, και πιο απο τα 2 τμηματα θεωρειτε πιο ενδιαφερον??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
κοιταζοντας τις πληροφοριες στο νετ σχετικα με το πανεπιστημιο ειδα τις πολιτιστικες δραστηριοτητεσ κτλ.αυτα οντως λειτουργουν??

Λειτουργούν αλλά από συμμετοχή υστερούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top