Ξενυχτάτε διαβάζοντας;

Ξενυχτάτε για να διαβάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 331)
  • Ναι

    Ψήφοι: 52 15.7%
  • Αρκετές φορές

    Ψήφοι: 58 17.5%
  • Συχνά

    Ψήφοι: 38 11.5%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 92 27.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 91 27.5%

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Διάβαζα, διαβάζω και θα διαβάζω το βράδυ. Είναι η ώρα με την απόλυτη ησυχία, και που ξέρεις ότι κανένας δε θα σε ενοχλήσει για κάτι τρομακτικά ανούσιο. Η μόνη χρονιά που δε διάβαζα το βράδυ συνέχεια ήτανε η τρίτη λυκείου όπου δεν το έκανα για να είμαι ξεκούραστος την άλλη μέρα. Αλλά τώρα στο πανεπιστήμιο ο καφές μου τα βιβλία μου και ένα τσιγάρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Suddenly

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Και γω προτιμώ το διάβασμα τις πιο προχωρημένες ώρες(το βράδυ) παρά να σηκωθώ νωρίς το πρωί που κατα την γνώμη μου ο εγκέφαλος δεν πολυλειτουργεί, τουλαχιστον σε μένα, άσχετα αν το πρωι ο νούς μας είναι πιο ξεκάθαρος και πιο ξεκούραστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εμενα μ αρεσει να διαβαζω μεσημερι και το βραδυ μεχρι τις 12 , 12 μιση μετα μεχρι τις 1 μιση ελευθερο προγραμμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@gregory Δε γίνεται ρε φίλε, πώς να το πω, είναι σα ν' αποφασίζεις να επιστρέψεις σ' αυτό όταν έχεις ήδη δει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosMak

Νεοφερμένος

Ο PanosMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πλάκωσα σήμερα τους καφέδες και το μάτι μου είναι γαρίδα...προσπαθώ να κοιμηθώ αλλα ματια και βρήκα το κατάλληλο φάρμακο λύνω εξίσωσης στα μαθηματικά μπας και έρθει ο ύπνος...κορυφαίο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Πρώτη φορά έκατσα όταν έγραφα αρχαία Α λυκείου.Έβαλα σκοπό να γράψω 20 και είχα τρομερά κενά που τις προηγούμενες χρονιές κάλυπτα αρκετά έντεχνα,ομολογουμένως.
Κάθησα 3 συνεχόμενες βραδιές ως τις 2, έγραψα 20 σκαστό και πλέον έυλογώ την ώρα και τη στιγμή που το αποφάσισα αυτό,μια και ανακάλυψα πόσο λατρεύω τα αρχαία και πόσο υπέροχα περνώ στη Θεωρητική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλά το να κάθεσαι μέχρι 1.00 ή 2.00 δεν θεωρείται "ξενυχτάω διαβάζοντας" :P
Αν δεν πιάσεις 4.00-5.00 δεν λέει.

Προσωπικά με βολεύει περισσότερο να διαβάζω βράδυ 21.00-4.00 ας πούμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ανάλογα με τις ανάγκες αλλά μέχρι 1-2.... το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να ξενυχτάω περισσότερο και δεν μπορώ! πάντα νιώθω οτι μου λείπει ύπνος... πίνω καφέδες τα πάντα...καμία συμβουλή;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τι 1-2 και φλωριές ρε σεις, πάρτε το σερί μια φορά 3-9 να δείτε τη γλύκα να 'ουμ :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλά το να κάθεσαι μέχρι 1.00 ή 2.00 δεν θεωρείται "ξενυχτάω διαβάζοντας" :P
Αν δεν πιάσεις 4.00-5.00 δεν λέει.

Προσωπικά με βολεύει περισσότερο να διαβάζω βράδυ 21.00-4.00 ας πούμε!!

Κοιτα οι περισσοτεροι εχουν σχολειο και ξεκιναν στις 8. με 3ωρο υπνου δεν νομιζω να γραφεις καλα :P (εκτος αν χτυπησεις κανα καφε το πρωι :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όσο περνάει ο καιρός, νιώθω πως είμαι ο μόνος που κοιμάται κάθε νύχτα στις 11.45. :P
Κοιμάμαι νωρίς, γιατι:
1) Θέλω να κοιμάμαι τουλάχιστον 7 ώρες για να έχω όρεξη την μέρα. Σύμφωνα με την εμπειρία μου και πολύπλοκους μαθηματικούς υπολογισμούς, οκτώ ώρες διάβασμα ξεκούραστος με όρεξη είναι αποδοτικότερο (για να μιλήσω με όρους ΑΟΔΕ) από 14 ώρες κουρασμένος ψυχικά ή/και ψυχικά.
2) Δε δουλεύει το μυαλό μου μετά τις 12 (Για μαθήματα τουλάχιστον)

Αυτά. Την αποτελεσματικότητα του προγράμματός μου θα την κρίνουν οι επόμενοι καιροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trick

Νεοφερμένος

Η trick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Όσο περνάει ο καιρός, νιώθω πως είμαι ο μόνος που κοιμάται κάθε νύχτα στις 11.45. :P
Κοιμάμαι νωρίς, γιατι:
1) Θέλω να κοιμάμαι τουλάχιστον 7 ώρες για να έχω όρεξη την μέρα. Σύμφωνα με την εμπειρία μου και πολύπλοκους μαθηματικούς υπολογισμούς, οκτώ ώρες διάβασμα ξεκούραστος με όρεξη είναι αποδοτικότερο (για να μιλήσω με όρους ΑΟΔΕ) από 14 ώρες κουρασμένος ψυχικά ή/και ψυχικά.
2) Δε δουλεύει το μυαλό μου μετά τις 12 (Για μαθήματα τουλάχιστον)

Αυτά. Την αποτελεσματικότητα του προγράμματός μου θα την κρίνουν οι επόμενοι καιροί.
nop. Και εγώ κατά τις 12 τεζάρω. Τις καθημερινές το διάβασμα δεν ξεπερνά τις 3-4 ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
πλάκωσα σήμερα τους καφέδες και το μάτι μου είναι γαρίδα...προσπαθώ να κοιμηθώ αλλα ματια και βρήκα το κατάλληλο φάρμακο λύνω εξίσωσης στα μαθηματικά μπας και έρθει ο ύπνος...κορυφαίο?:P

ανάλογα με τις ανάγκες αλλά μέχρι 1-2.... το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να ξενυχτάω περισσότερο και δεν μπορώ! πάντα νιώθω οτι μου λείπει ύπνος... πίνω καφέδες τα πάντα...καμία συμβουλή;;;;
Μια μόνο συμβουλή. Αγνοείστε πλήρως τις "συμβουλές" των φοιτητών για μεταμεσονύκτιο διάβασμα. Ο μαθητής της Γ' Λυκείου είναι ο πιο σκληρά εργαζόμενος Έλληνας. Ξυπνά πολύ πρωϊ (νομίζω κάποιοι φοιτητές το έχουν ξεχάσει αυτό). Πολλοί καφέδες (στα 17;) και ξενύχτι, είναι η τέλεια φόρμουλα για την αποτυχία. Οι πανελλήνιες είναι μαραθώνιος (για όποιον δεν το έχει καταλάβει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Η καλύτερη ώρα είναι το βράδυ για εμένα προσωπικά να μελετώ.Απο τις 9 μέχρι τις 2 πιο μετά νυστάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κοιτα οι περισσοτεροι εχουν σχολειο και ξεκιναν στις 8. με 3ωρο υπνου δεν νομιζω να γραφεις καλα :P (εκτος αν χτυπησεις κανα καφε το πρωι :P )
Ναι οκ στο σχολείο δεν βοηθάει και τόσο. Για το πανεπιστήμιο μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Eγω μολις ξυπνησα :loltooth:
Αυτο βεβαια λειτουργει ως προοικονομια για να μας πει οτι θα παρω καφε+ θα τα λεμε μεχρι της 8 το πρωι :P




Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα από δω και κάτω προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2012"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Eγω μολις ξυπνησα :loltooth:
Αυτο βεβαια λειτουργει ως προοικονομια για να μας πει οτι θα παρω καφε+ θα τα λεμε μεχρι της 8 το πρωι :P


Δεν ξερω αλλα εσυ προσωπικα μου φαινεται πως τα παραλες λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν ξερω αλλα εσυ προσωπικα μου φαινεται πως τα παραλες λιγο..

Προς τι τα παραλεω? :blink: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top