Ναρκωτικά

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν μου προσφέρει τίποτα, δεν έχω δοκιμάσει, και ούτε σκοπεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
στο χέρι σου είναι αν θα σε σεβαστείς πρώτα από όλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
στο χέρι σου είναι αν θα σε σεβαστείς πρώτα από όλα ;)

Δεν βλέπω καμιά σχέση αυτοσεβασμού και ναρκωτικών.
Αν εγώ το κάνω συνειδητοποιημένα,μια χαρά τον σέβομαι τον εαυτό μου και δεν πέφτει και λόγος σε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νταξ το χόρτο δεν είναι ντε και τίποτα το σούπερ ντούπερ.
edit: Εννοώ δεν είναι το σούπερ βαρύ ναρκωτικό που θα σου δημιουργήσει ΤΟ πρόβλημα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν βλέπω καμιά σχέση αυτοσεβασμού και ναρκωτικών.
Αν εγώ το κάνω συνειδητοποιημένα,μια χαρά τον σέβομαι τον εαυτό μου και δεν πέφτει και λόγος σε κανέναν.
ο καθένας μπορεί να έχει την οπτική του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
να πω και εγω την αποψη μου,τα ναρκωτικα σαν concept πολυ 2000 late βρε παιδι μου {joke] αλήθεια το θεωρω λιγο χαζομαρα να εχεισ παθει εξαρτιση. aλλo να το κανεισ μια φορα στη ζωη σου ετσι για το live fast die young και αλλο σε συχνή βαση.τα μονα ναρκωτικα που μπορει να επαιρνα{δεν ξερω αν ειναι ή οχι} θα ηταν τπτ ηρεμιστικά,αντικαταθλιπτικα τπου να ειμουν στην κοσμαρα μου και απολυτα ηρεμοσ. thats all folks{ i hate buggs bunny}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Νταξ το χόρτο δεν είναι ντε και τίποτα το σούπερ ντούπερ.
edit: Εννοώ δεν είναι το σούπερ βαρύ ναρκωτικό που θα σου δημιουργήσει ΤΟ πρόβλημα. :p
δεν υπάρχει καταγεγραμμένος θάνατος από κάνναβη. Άλλωστε η κάνναβη έχει και πολλές θεραπευτικές ιδιότητες. Και παίζει ρόλο και η ποικιλία/ποιοτητα της κάνναβης. Αν θες για το υπολοιπο της ζωής σου να μείνεις ντιπ τούβλο πας και αγοράζεις το αντίστοιχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teotsi

Νεοφερμένος

Ο teotsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ε αφου εμαθα οτι το χασισι δεν μου κανει τιποτα να παω να αγορασω κανα σπορο, εχουμε 2-3 στρεμματακια...
ρε πατε καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ε αφου εμαθα οτι το χασισι δεν μου κανει τιποτα να παω να αγορασω κανα σπορο, εχουμε 2-3 στρεμματακια...
ρε πατε καλα?
Ja, why not? Μπορείς να βγάλεις του κόσμου τα λέφτα :P
Αν ξέρεις να κάνεις σωστή χρήση ίσα ίσα σε ωφελεί. Τώρα αν το χετε πάρει "Μαμα βοήθεια κάνναβη θα πεθάνω" δε φταίω εγώ. Το αλκόολ ειναι μεσα στα 5 πρώτα ναρκώτικα με τους περισσότερους θανάτους αλλά δν είδα κανένα να λέει α δεν πίνω. Nuff said
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ja, why not? Μπορείς να βγάλεις του κόσμου τα λέφτα :P
Αν ξέρεις να κάνεις σωστή χρήση ίσα ίσα σε ωφελεί. Τώρα αν το χετε πάρει "Μαμα βοήθεια κάνναβη θα πεθάνω" δε φταίω εγώ. Το αλκόολ ειναι μεσα στα 5 πρώτα ναρκώτικα με τους περισσότερους θανάτους αλλά δν είδα κανένα να λέει α δεν πίνω. Nuff said
ναι αν πινεις τον αμπακο και καταντας αλκοολικος λογικο ειναι να πεθανεις ομως με ενα ποτηρακι κρασι πχ δεν εχεις παραισθησεις δεν χαζογελας σαν 3χρονο κ δεν εχεις αυτο το ηλιθιο κοιμισμενο και αποχαυνομενο βλεμμα οπως οταν πινεις ενα τσιγαρο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.


Meanwhile , στη δίωξη ναρκωτικών ... :P
Πολύ cool ο τύπος.

Πηγή : https://www.janbanning.com/gallery/bureaucratics/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ναι αν πινεις τον αμπακο και καταντας αλκοολικος λογικο ειναι να πεθανεις ομως με ενα ποτηρακι κρασι πχ δεν εχεις παραισθησεις δεν χαζογελας σαν 3χρονο κ δεν εχεις αυτο το ηλιθιο κοιμισμενο και αποχαυνομενο βλεμμα οπως οταν πινεις ενα τσιγαρο ...
δεν ισχυει παντα αυτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Αυστραλοί ερευνητές διαπίστωσαν ότι:
  1. Ο ιππόκαμπος των χρηστών μαριχουάνας ήταν κατά 12% μικρότερος σε σύγκριση με τους μη χρήστες
  2. Οι αμυγδαλές του εγκεφάλου των χρηστών ήταν κατά 7,1% μικρότερες σε σύγκριση με τις αμυγδαλές του εγκεφάλου των μη χρηστών
  3. Οι χρήστες ναρκωτικών είχαν χειρότερα αποτελέσματα στα τεστ προφορικής μνήμης που σχετίζεται με τη μάθηση νέων πραγμάτων. Ωστόσο το εύρημα αυτό δεν ήταν δυνατό να συσχετισθεί με ανωμαλίες που βρέθηκαν στον εγκέφαλο τους
  4. Οι χρήστες μαριχουάνας είχαν ψυχωτικά συμπτώματα όπως ψευδαισθήσεις καταδίωξης, αυταπάτες περί ικανότητας ανάγνωσης των σκέψεων των άλλων, ασυνήθιστες και περίεργες κοινωνικές συμπεριφορές
  5. Όσο περισσότερη μαριχουάνα χρησιμοποιούσε κάποιος τόσο περισσότερες πιθανότητες είχε να παρουσιάζει μειωμένους σε όγκο ιππόκαμπο και αμυγδαλές, να έχει ψυχιατρικά συμπτώματα και να παρουσιάζει διαταραχές της μνήμης του με προβλήματα μάθησης
Είναι ξεκάθαρο ότι τα αποτελέσματα αυτά εξουδετερώνουν τους ευρέως διαδεδομένους ισχυρισμούς ότι η χρήση καννάβεως, χασίς και μαριχουάνας, δεν έχουν καθόλου ή προκαλούν μόνο ελάχιστες αρνητικές επιπτώσεις, οργανικά και λειτουργικά στον ανθρώπινο εγκέφαλο......
....
Θα συγκρατήσουμε ότι η χρήση και εξάρτηση από τη μαριχουάνα και το χασίς, θέτουν σε κίνδυνο τον εγκέφαλο και βασικές λειτουργίες του που αφορούν στη μνήμη, στη μάθηση, στο συναισθηματικό κόσμο και είναι αιτία πρόκλησης ψυχιατρικών συμπτωμάτων σχιζοφρένειας ή μανίας.
Είναι σημαντικό τα δεδομένα αυτά να γίνουν γνωστά και να χρησιμοποιούνται για τη διαπαιδαγώγηση των νέων και του ευρύτερου κοινού. Επίσης μπορούν να είναι χρήσιμα για την ανίχνευση, έγκαιρη αναγνώριση και θεραπεία των εξαρτώμενων από τη μαριχουάνα και το χασ

απο Medlook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
δεν υπάρχει καταγεγραμμένος θάνατος από κάνναβη. Άλλωστε η κάνναβη έχει και πολλές θεραπευτικές ιδιότητες. Και παίζει ρόλο και η ποικιλία/ποιοτητα της κάνναβης. Αν θες για το υπολοιπο της ζωής σου να μείνεις ντιπ τούβλο πας και αγοράζεις το αντίστοιχο.

Για όνομα! Όχι όταν την καπνίσεις μαναρ μου. Και το χαμομήλι αν το καπνίσεις, πρόβλημα θα 'χεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Οσοι γραφετε για σωστη χρηση των ναρκωτικων...τι ακριβως εννοειτε;Ολο θες κιαλο κιαλο κιαλο...Και αν δεν εχεις money για την δοση σου θα κανεις τα παντα για αυτη...οταν λεμε τα παντα τα παντα.Δεν υπολογιζεις τιποτα εισαι ενα απλο κινουμενο zombie.Χωρια ολα τα υπολοιπα προβληματα που δημιουργουνται οπως εγραψε πιο πανω ο Κομνηνος.Ολοι μας εχουμε δει ατομα που κανουν χρηση..φαινομενικα γερασμενο προσωπο,κουρασμενα ματια με μαυρους κυκλους,αχανες βλεμμα....τι καλο εχει ολο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
κλαιω με τις απαντησεις που λενε οτι θες κι αλλο οταν πινεις κατι
get your facts straight
αυτο ειναι στην ψυχολογια τους καθενος
ακομη περισσοτερο κλαιω οταν λενε για σκληρα και μαλακα ναρκωτικα

τι εχετε κανει εσεις απο drugs?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
pure mathematics...είναι πολύ σκληρά

Εχω διαβασει οτι το επαγγελμα του μαθηματικου εντασεται στην λιστα με τα πιο καταθλιπτικα επαγγελματα . :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top