Ναρκωτικά

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
πραγματι , οταν γινεται καταχρηση σε κατι που δεν ειναι εθιστικο δεν εχει λογικη υποσταση η μεταπηδηση

Η μεταπηδηση δεν θα γινει απο την καταχρηση θα γινει απο το <<παρε ενα κουμπι ειναι καλυτερο>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το LSD δεν είναι εθιστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω ακούσει για κάτι αυτοκόλλητα εμποτισμένα, κατά κάποιο τρόπο, με ναρκωτικές ουσίες, τα οποία κολλάς στο δέρμα σου και αυτό τις τραβά. Αν κάποιος σου κολλήσει χωρίς να το πάρεις είδηση και χωρίς να το θες ένα τέτοιο αυτοκόλλητο, μπορεί να εξαρτηθείς μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω ακούσει για κάτι αυτοκόλλητα εμποτισμένα, κατά κάποιο τρόπο, με ναρκωτικές ουσίες, τα οποία κολλάς στο δέρμα σου και αυτό τις τραβά. Αν κάποιος σου κολλήσει χωρίς να το πάρεις είδηση και χωρίς να το θες ένα τέτοιο αυτοκόλλητο, μπορεί να εξαρτηθείς μετά;

Xωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω πως λες για αυτοκολητα νικοτινης που μαλλων σε βοηθουν να κοψεις το καπνισμα σαν τις τσιχλες νικοτινης ,
δεν νομιζω να εθιζεσαι κατευθειαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι, όχι αυτοκόλλητα νικοτίνης, ναρκωτικές ουσίες λέω, όχι εξαρτησιογόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Αφου λες οχι εξαρτησιογονες τοτε λογικα δεν μπορεις να εξαρτηθεις. Και δεν υπαρχει περιπτωση να σου κολλησει καποιος ενα αυτοκολλητο χωρις να το καταλαβεις :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν εννοούσα πάλι αυτό:P. Εννοώ, όχι απλώς εξαρτησιογόνες ουσίες, αλλά ναρκωτικές ουσίες. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μπορεί να είναι εξαρτησιογόνες.

Άμα περπατάς σε έναν πολυσύχναστο δρόμο, το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να κάνουν πως έπεσαν κατά λάθος επάνω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Και παλι θα το καταλαβεις... στο τελος τελος μετα απο λιγο απλα θα πεσεις κατω:P. Περα απ την πλακα μη φοβασαι, δεν υπαρχει περιπτωση να εθιστεις χωρις να το θες με τετοιο (ηλιθιο) τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Τι; Πρωτη φορα το ακουω αυτο Κρουκ. Πω, εγω ειδικα δεν θα παρω χαμπαρι, ετσι αναισθητη που ειμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Mα τα αυτοκόλλητα νικοτίνης ειναι υποκατηγορια απο αυτο που περιγραφεις Crookshanks, ολα αυτα τα εμπλαστρα ειναι θεραπευτικης φυσης , που υποκαθιστουν τις καποιες λειτουργιες που εχει η ουσια στην οποια εχεις εξαρτηθει , η δομη τους ειναι τετοια ωστε να μειωνουν την εξαρτηση.
Εντελως θεωρητικα εαν ηταν δυνατον να εξαρτηθεις απο ενα τετοιο αυτοκολλητο με την πρωτη επαφη ,ποιος θα στο κολλαγε στο δρομο , ενας τυχαιος που με το που σε ειδε σκεφτηκε ας πληρωσω μερικα λεφτα για κανω καποιον να εξαρτηθει απο πχ νικοτινη , μηπως καθως θα γλυστραει πανω σου εσκεμενα θα σου βγαλει και την μπλουζα χωρις να το παρατηρησεις?
Η ηρωινη η οποια ειχα δει πως το διεθνες ινστιτουτο υγειας την ειχε νουμερο ενα στα πιο γνωστα ναρκωτικα εξαρτησης ,αποτελει μυθο πως σε παγιδευει με τις πρωτες χρησεις.Λες αυτο το υπερεμπλαστρο σου να ειναι ακομα πιο δυνατο , αρα θα κοστιζει παραπανω σιγουρα , ποιος σε κυνηγαει και δινει τοσα λεφτα για σε φανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοίτα, θεωρητικά, αν αυτό γινόταν, ακόμη και με υψηλό κόστος, θα θέλανε να το κάνουνε, γιατί μετά θα θες να πέσεις και στα κανονικά ναρκωτικά κι εκεί θα πληρώνεις.

Δεν ξέρω αν είναι θεραπευτικής φύσης, πάντως εμένα δε μου αρέσουν:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν εννοούσα πάλι αυτό:P. Εννοώ, όχι απλώς εξαρτησιογόνες ουσίες, αλλά ναρκωτικές ουσίες. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μπορεί να είναι εξαρτησιογόνες.

Άμα περπατάς σε έναν πολυσύχναστο δρόμο, το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να κάνουν πως έπεσαν κατά λάθος επάνω σου.

Αν ειναι ναρκωτικο οπως λες και οχι εθιστικο δεν εχει λογο να το κολλησει ο αλλος στον ασχετο απο την στιγμη που καποιος θα πληρωνε για να το παρει αν και για να πω αληθεια πρωτη φορα το ακουω... και ενημερωτικα για παραπανω lsd δν υπαρχουν πλεον μονο extasy και liquid extasy.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης ευτυχως δεν εχω δοκιμασει..."Φτιαχνομαι" και με αλλα πιο ουσιωδη πραγματα...Ελπιζω ποτε να μην κανω την μαλακια και δοκιμασω και οσο περναει απο το χερι μου παντα θα το αποφευγω...Οσο για τα ατομα που ειναι εθισμενα σε αυτες τις ουσιες δεν εχω να πω τιποτα αλλο απο το λυπαμαι... Το χειροτερο πραγμα σε εναν ανθρωπος ειναι να ειναι εξαρτημενος απο το οτιδηποτε,ποσο μαλλον απο κατι τ οποιο αργα η γρηγορα τον σκοτωνει περνωντας τον μεσα απο διαφορα σταδια...Οσο για τα σκληρα η μαλακα δεν το εχω ψαξει και ουτε με πολυ νοιαζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης ευτυχως δεν εχω δοκιμασει..."Φτιαχνομαι" και με αλλα πιο ουσιωδη πραγματα...Ελπιζω ποτε να μην κανω την μαλακια και δοκιμασω και οσο περναει απο το χερι μου παντα θα το αποφευγω...Οσο για τα ατομα που ειναι εθισμενα σε αυτες τις ουσιες δεν εχω να πω τιποτα αλλο απο το λυπαμαι... Το χειροτερο πραγμα σε εναν ανθρωπος ειναι να ειναι εξαρτημενος απο το οτιδηποτε,ποσο μαλλον απο κατι τ οποιο αργα η γρηγορα τον σκοτωνει περνωντας τον μεσα απο διαφορα σταδια...Οσο για τα σκληρα η μαλακα δεν το εχω ψαξει και ουτε με πολυ νοιαζει...


Η καλυτερη θεραπεια ειναι η προληψη αγαπητε... Οι πληροφοριες που θα παρεις αν ψαξεις δεν θα σου κανουν κακο γι'αυτο καλυτερα να μαθεις καποια πραγματα... Και αυτοι π ειναι εθισμενοι δεν ειναι για λυπιση...
( ουτε καπνιζω ουτε πινω συνεχεια αλλα καποια πραγματα πρεπει ν τα ξερουμε... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
...ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ η μαστιγα του αιωνα μας..ποια ειναι η αποψη σας?σκοπευετε να δοκιμασετε ποτε στη ζωη σας (ελπιζω να μην το εχετε κανει ηδη)?ποια ειναι η θέση σας στο διαχωρισμο τους σε μαλακα-σκληρα?τι πιστευτε οτι πρεπει να γινει για να αντιμετωπισουμε αυτο το προβλημα?

προσωπικα δν σκοπευω να δοκιμασω ποτε εκτος αν μου συσταθει απο σοβαρο γιατρο(σε περιπτωσεις καρκινου και αλλα,χτυπα ξυλο)..ειναι γελοιο να καταστρεφεις τον εαυτο σου για το εφημερο "φτιαξιμο"..anyway, σχετικα με το θεμα αυτο σας προτεινω να δειτε και την ταινια ρεκβιεμ για ενα ονειρο..


Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ! Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω μεγαλύτερος ίσως. όχι βαριά κάτι ελαφρύ! Με μια φορά δεν εθίζεσαι! Είναι μια εμπειρία και θα ήθελα να δω πως είναι, στο κάτω κάτω μόνο μια φορά ζούμε και μετά τέλος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diana222

Νεοφερμένος

Η diana222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
τα ναρκωτικά σκοτώνουν...σκληρά ή μαλακά καταστρέφουν τη ζωή μας...όσο χάλια κι αν είσαι ψυχολογικά δεν είναι λόγος να καταφύγεις σε τέτοιες "λύσεις"...
-----------------------------------------
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ! Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω μεγαλύτερος ίσως. όχι βαριά κάτι ελαφρύ! Με μια φορά δεν εθίζεσαι! Είναι μια εμπειρία και θα ήθελα να δω πως είναι, στο κάτω κάτω μόνο μια φορά ζούμε και μετά τέλος! :D
κάνεις λάθος...μια φορά είναι αρκετή για να βουλιάξεις για πάντα...μην το κάνεις στον εαυτό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ μια φορά έχω κάνει μπάφο (άν μπορεί να θεωρηθεί ναρκωτικό) και δεν ένιωσα καμιά ιδιαίτερη διαφόρα από το κανονικό τσιγάρο εκτός του ότι οι κόρες των ματιών μου είχαν διασταλλεί αρκετά. Από τότε δεν έχω ξαναδοκιμάσει αλλά ούτε θέλω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εγώ μια φορά έχω κάνει μπάφο (άν μπορεί να θεωρηθεί ναρκωτικό) και δεν ένιωσα καμιά ιδιαίτερη διαφόρα από το κανονικό τσιγάρο εκτός του ότι οι κόρες των ματιών μου είχαν διασταλλεί αρκετά. Από τότε δεν έχω ξαναδοκιμάσει αλλά ούτε θέλω κιόλας.

Δεν θα ήταν καλός (από καμιά Αλβανία να φανταστώ?), γιατί συνήθως νιώθεις μεγαλύτερή χαλάρωση από το τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δεν θα ήταν καλός (από καμιά Αλβανία να φανταστώ?), γιατί συνήθως νιώθεις μεγαλύτερή χαλάρωση από το τσιγάρο.
Δε ξέρω από που ήτανε, ένα παιδί είχε φέρει στη πενθήμερη και δοκιμάσαμε. Αυτή τη χαλάρωση μπορεί να μη την ένιωσα γιατί όταν το έκανα ήμουνα στο μπαλκόνι και έκανε κρύο οπότε ήμουνα κάπως στη τσίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
δεν εχω κανει ποτε ουτε μπαφο ουτε ναρκωτικα. για εμπειρια και ΜΟΝΟ για εμπειρια θα ηθελα να δοκιμασω κατι ελαφρυ αλλα με τιποτα να κανω χρηση.
νομιζω πως δεν υπαρχει καποιοσ σιγουροσ τροποσ να αντιμετωπιστουν, ξερω ακουγεται απαισιοδοξο αλλα μου φαινεται πωσ οσο θα υπαρχουν προβληματα οικογενειακα, οικονομικα (ειτε φτωχεια ειτε το αντιθετο) ψυχολογικα η ο,τιδηποτε αλλο θα υπαρχουν και αυτα.οι τροποι απεξαρτησησ που υπαρχουν ηδη μπορουν να βοηθησουν αλλα δυστηχως το προβλημμα ειναι οταν ο χρηστησ δεν δεχεται η οταν δε μπορει να παει σε καποιο κεντρο.

τα πιο "σκληρα" ξερω πως ειναι τα παρεσθησιογονα οπωσ LSD....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top