Ναρκωτικά

Geo_16

Νεοφερμένος

Ο Geo_16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν είναι κακό να πίνεις κανα ρο στο που και που:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Παιδιά καταλαβαίνω ότι θεωρείτε ανόητη έστω και τη δοκιμή καθώς μπορεί να εθιστείς από την πρώτη φορά...(σίγουρα υπάρχει περίπτωση να συμβεί)...αλλά δεν νομίζετε πως πρέπει να ικανοποιούμε την περιέργειά μας? Εγώ ας πούμε έχω περιέργεια και φαγούρα να δοκιμάσω μπάφο και μάλιστα έχω βρει. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το αφήσω ως απωθημένο, καθότι έχω μετανιώσει πολλάκις για πράγματα που δεν έχω κάνει αλλά ποτέ για κάτι που έχω κάνει.


μήν το κάνεις,

θα είσαι άλλος ένας μ****ς που δοκίμασε νεαρός στην ζωή του ουσίες, και που μετά το κουβαλάει σε όλη του τη ζωή. (και ο μπούς δοκίμασε κάποτε μαριχουάνα.)

ο μπάφος είναι μόνο ένα μικρό μονοπάτη, το οποίο οσο πάει μεγαλώνει, και μαυρίζει μέχρι να καταπιεί και εσένα και τους γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
μήν το κάνεις,

θα είσαι άλλος ένας μ****ς που δοκίμασε νεαρός στην ζωή του ουσίες, και που μετά το κουβαλάει σε όλη του τη ζωή. (και ο μπούς δοκίμασε κάποτε μαριχουάνα.)

ο μπάφος είναι μόνο ένα μικρό μονοπάτη, το οποίο οσο πάει μεγαλώνει, και μαυρίζει μέχρι να καταπιεί και εσένα και τους γύρω σου.


Υπερβολάρες όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ναι ασε την ειδα και γω αυτη την ταινια εμεινα!!
δεν εχω δοκιμασει και ουτε θα ηθελα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Δεν το λες και ναρκωτικό τον μπάφο...απο μόνος του δεν ξέρω..το ποτό σε χαλαρώνει πάλι...

...πλάκα μας κάνεις...

και ναρκωτικό είναι...
και εθιζεσε (όπως με το τσιγάρο, το αλκοόλ, τα χάπια,,,)
και εννοείτε ότι στην εξάρτηση υπάρχουν πάντα διάφορες διαβαθμίσεις που δεν ξέρεις αν θα παραμείνουν σταθερές αφού εξαρτιούνται από διάφορους παράγοντες ...

....και φυσικά το μέτρο πάντα κάνει την διαφορά


...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τα ναρκωτικά είναι παρόμοια με το κάπνισμα, ως προς τον εθισμό. Ξεκινάς μια φορά για να δεις πως είναι ή για να το παίξεις μάγκας και μετά δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις εθιστεί.
Το πρόβλημα όμως με τα ναρκωτικά, είναι πως ο εθισμός είναι χειρότερος από την άποψη ότι πολλά ναρκωτικά σε κάνουν να χάνεις τον προσανατολισμό σου, να λειτουργείς χωρις να σκέφτεσαι κ.α.

Πολλά άτομα καταφεύγουν σε ναρκωτικά λόγω ψυχολογικών και προσωπικών προβλημάτων, τα οποία σχετίζονται με τις οικογενειακές αλλά και φιλικές-ερωτικές σχέσεις. Κάποια άτομα όμως εθίζονται επειδή θέλουν να αποδείξουν σε "φίλους" ότι είναι cool και μάγκες. Σε αυτή την περίπτωση, τα προβλήματα που προανέφερα είναι οι συνέπειες των ναρκωτικών.

Το αν θα αποτοξινωθεί ή όχι εξαρτάται απο τη θέληση του χρήστη όπως ανέφερε και η Guest854551.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς να εθιστείς στα ναρκωτικά αρκετά εύκολα,όπως συμβαίνει και με το σεξ αλλά εκεί δεν εθίζεσαι εύκολα..Αυτό συμβαίνει γιατί με την χρήση ναρκωτικών διεγείρεται ο εγκέφαλος και παράγεται μια ορμόνη στο σημείο του εγκεφάλου όπου ο άνθρωπος νιώθει την απόλαυση,έτσι ο εθισμός είναι εφικτός.
Εγώ θεωρώ πως δεν πρέπει κανείς να δοκιμάσει και ούτε εγώ έχω δοκιμάσει και δεν σκοπεύω..
Επιπλέον απορώ πως χώρες σαν την Ολλανδία έχουν μόνιμα τα έλαφρα ναρκωτικά,γιατί από κει μπορεί να αρχίσουν όλα..

Εγώ θεωρώ πως αν κάποιος είναι χρήστης ναρκωτικών τότε καταστρέφει τη ζωή του.
Πάντως για να γίνει καλά εξαρτάται από αυτόν και από την θέληση του..ο καθένας μπορεί να κάνει πολλά πράγματα αρκεί να το θέλει!!:D
Mην απορεις γιατι αυτο ειναι μετρο της κυβερνησης .
Κανουν νομιμα τα ελαφρια ναρκωτικα για να αποφευχθει η χρηση των σκληρων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ναι άλλα και από τα ελαφρά δεν μπορείς να εθιστείς και να πέσεις στα βαριά??:hmm:

Λογικά ναι, αλλά μάλλον περιορίζονται στα ελαφριά που επιτρέπονται, αντί να πραγματοποιήσουν ολόκληρες διαδικασίες για να αποκτήσουν τα βαριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το πρόβλημα όμως με τα ναρκωτικά, είναι πως ο εθισμός είναι χειρότερος από την άποψη ότι πολλά ναρκωτικά σε κάνουν να χάνεις τον προσανατολισμό σου, να λειτουργείς χωρις να σκέφτεσαι κ.α.
Το αλκοόλ κάνει τα ίδια, είναι εθιστικό και επιβλαβές, αλλά για κάποιο λόγο είναι νόμιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Νόμιμο είναι γιατί, όπως και με το τσιγάρο, κρύβεται ολόκληρη βιομηχανία απο πίσω οπότε δεν τους πάει να το απαγορέψουν. Τα όμορφα του καπιταλισμού.

Όσο για αυτό που περνάς απο τα ελαφρά στα σκληρά ναρκωτικά, οφείλεται στο ίδιο το άτομο (να δοκιμάσω και αυτό, να δοκιμάσω και το άλλο) και imho το να τα βάζεις στο ίδιο τσουβάλι είναι το τι τα κάνει επικίνδυνα (μπαίνεις στο τριπάκι οτι αν δοκιμάζεις αυτό και δεν παθαινεις τίποτα, θα δοκιμάσεις και το άλλο και δεν θα πάθεις)

Καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί, αλλα το να δαιμονοποιούμε κάτι πολλές φορές μπορεί να χει το αντίθετο αποτέλεσμα απο αυτό που θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
οκ

+φωνω με αυτα που ειπατε ρε σεις

αλλα

η φουντα δε νομιζω να σε εθιζει :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Νομίσματα.
Τα ίδια σκατά είναι όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Καλά αυτό δε λέει κάτι για την απαγόρευση ή τη νομιμοποίηση. Εγώ μπορεί να θέλω να φάω σκατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ενταξει μωρε αλλο τα ναρκωτικα αλλο η φουντα. Βεβαια χρειαζετε και μετρο και να μην μεταπηδησεις σε αλλου ειδους μονοποτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ενταξει μωρε αλλο τα ναρκωτικα αλλο η φουντα. Βεβαια χρειαζετε και μετρο και να μην μεταπηδησεις σε αλλου ειδους μονοποτια.

Δεν μεταπηδάς με την κατάχρηση.
Μεταπηδάς αν είσαι τόσο μαλάκας που δοκιμάζεις ότι σου δίνουνε και πιστεύεις ότι σου λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
πραγματι , οταν γινεται καταχρηση σε κατι που δεν ειναι εθιστικο δεν εχει λογικη υποσταση η μεταπηδηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Είναι πολύ μεγάλη χαζομάρα κάποιος να κάνει κακό στο εαυτό του επίτηδες!!!! Ολοι ξέρουν οτι απο τη χρήση ναρκωτικών -αργα η γρήγορα- θα πεθαίνεις!!!!!Γιατί???? Για να κάνεις τον μάγκα ή να δείξεις οτι κάνεις ότι θές και οτι έισαι κάποιος!!!! Μεγάλη βλακεία!!!!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είναι πολύ μεγάλη χαζομάρα κάποιος να κάνει κακό στο εαυτό του επίτηδες!!!! Ολοι ξέρουν οτι απο τη χρήση ναρκωτικών -αργα η γρήγορα- θα πεθαίνεις!!!!!Γιατί???? Για να κάνεις τον μάγκα ή να δείξεις οτι κάνεις ότι θές και οτι έισαι κάποιος!!!! Μεγάλη βλακεία!!!!:nono:

Υπάρχουν και άλλοι πολύ πιο σοβαροί λόγοι. Όπως οι ψυχολογικοί. Ας ξεφύγουμε από αυτά του τύπου θα πεθάνεις,και γιατί το κάνει αυτό; και τόσα άλλα.Και να ψάξουμε λίγο πιο βαθιά γιατί ένα παιδί μπορεί να γίνει χρήστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είναι πολύ μεγάλη χαζομάρα κάποιος να κάνει κακό στο εαυτό του επίτηδες!!!! Ολοι ξέρουν οτι απο τη χρήση ναρκωτικών -αργα η γρήγορα- θα πεθαίνεις!!!!!Γιατί???? Για να κάνεις τον μάγκα ή να δείξεις οτι κάνεις ότι θές και οτι έισαι κάποιος!!!! Μεγάλη βλακεία!!!!:nono:
Annual Causes of Death in the United States
Tobacco 435,000
Poor Diet and Physical Inactivity 365,000
Alcohol 85,000
Microbial Agents 75,000
Toxic Agents 55,000
Motor Vehicle Crashes 26,347
Adverse Reactions to Prescription Drugs 32,000
Suicide 30,622
Incidents Involving Firearms 29,000
Homicide 20,308
Sexual Behaviors 20,000
All Illicit Drug Use, Direct and Indirect 17,000
Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs Such As Aspirin 7,600
Marijuana 0
Πηγη : Journal of the American Medical Association
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top