Νίκη Κεραμέως: Θα πραγματοποιούνται κανονικά η πρωινή προσευχή και ο αγιασμός στα σχολεία

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Πηγή

Οπότε δεν αλλάζει κάτι στα μέχρι τώρα δεδομένα :hmm:
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Άντε και επαναφορά των θρησκευτικών στις Πανελλήνιες με το καλό
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα το σχόλιο;Κακό είναι να γίνεται προσευχή το πρωί;Οποίος δεν θέλει δεν συμμετέχει.


Οχι καλε, υποχρεωτική παρουσία και ελεγχος του σωματος σε θρησκευτικές τελετουργίες ειναι κατι που καθε προηγμένο κράτος πρέπει να υιοθετήσει!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Οχι καλε, υποχρεωτική παρουσία και ελεγχος του σωματος σε θρησκευτικές τελετουργίες ειναι κατι που καθε προηγμένο κράτος πρέπει να υιοθετήσει!


Αν δεν θέλεις μην παρεβρισκεσαι απλό.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τα χίλια δυό προβλήματα στη παιδεία δεν υπάρχουν καν για τους περισσότερους, αλλά όταν ακούμε προσευχή δαιμονιζόμαστε. Πολύ απλά μη συμμετάσχετε. Πείτε το στο διευθυντή/διευθύντρια ότι δεν το επιθυμείτε, δε νομίζω να πουν τίποτα. Δε μπορεί κάποιος να επιβάλει τη θρησκεία στον άλλο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Τα χίλια δυό προβλήματα στη παιδεία δεν υπάρχουν καν για τους περισσότερους, αλλά όταν ακούμε προσευχή δαιμονιζόμαστε. Πολύ απλά μη συμμετάσχετε. Πείτε το στο διευθυντή/διευθύντρια ότι δεν το επιθυμείτε, δε νομίζω να πουν τίποτα. Δε μπορεί κάποιος να επιβάλει τη θρησκεία στον άλλο.


Απλά κάποιοι δεν θέλουν προσευχή για να αργούν λίγο.Επισης οι άθεοι ας μην συμμετέχουν πολύ απλό.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τελικά η Ελλάδα έχει ανεξιθρησκεία ή όχι;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Έτσι μπράβο! Και αύξηση της ύλης των θρησκευτικών με νέα βιβλία! ΕΛΛΑΣ σημαίνει ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ! Δεν μπορεί να υπάρξει Ελλάδα χωρίς Ορθοδοξία!
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Χωρίς την Ορθοδοξία θα υπήρχε Ελλάδα σήμερα?


Η Ελλάδα νομίζω ότι από το ράσο είναι αυτό που είναι. Νομίζω ότι το ράσο δεν έχει καμία σχέση με την ορθοδοξία.

Έτσι μπράβο! Και αύξηση της ύλης των θρησκευτικών με νέα βιβλία! ΕΛΛΑΣ σημαίνει ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ! Δεν μπορεί να υπάρξει Ελλάδα χωρίς Ορθοδοξία!


Τα Ολλανδάκια σε ηλικία 18 ετών είναι έτοιμα να ζήσουν σε οποιαδήποτε χώρα της Δύσης γιατί μιλούν αγγλικά και δευτερευόντως άπταιστα γαλλικά ή γερμανικά ή ισπανικά. Επίσης έχουν δεξιότητες χρήσης ΗΥ και soft-skills. Στην Ελλάδα, ακόμη μαθαίνουμε το σχολικό μάθημα των χριστιανικών (αφού δεν είναι μάθημα θρησκευτικών καθώς δεν δίνει καμία σαφή πληροφόρηση για τις άλλες θρησκείες). Το Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα δίνει βάση σε παρωχημένες θεματικές ενότητες που αποτελούν βάρος στην εξέλιξη ενός νέου Έλληνα σε μια εποχή οικονομικού και διαδικτυακού φιλελευθερισμού. Πρέπει να διαλέξουμε κάποτε με ποιους είμαστε: με το Ισλάμ ή με τη Δύση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Ελλάδα νομίζω ότι από το ράσο είναι αυτό που είναι. Νομίζω ότι το ράσο δεν έχει καμία σχέση με την ορθοδοξία.
Είχε γίνει από κάτι αναρχικούς ένα πράγμα σαν επανάσταση πριν 200 χρόνια.. Ρημάξανε μια ολόκληρη αυτοκρατορία οι μπαχαλάκηδες με τις χαζομάρες τους με την Ορθοδοξία και τα ελληνικά.. Έλεος, καθόλου προοδευτικοί. Έχεις δίκιο, τι την ήθελε την Ορθοδοξία η Ελλάδα? Προβλήματα τις έφερε και χάλασε τις καλές τις σχέσεις με τους γειτονικούς λαούς. Προκοπή ποτέ αγαπητέ....
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Είχε γίνει από κάτι αναρχικούς ένα πράγμα σαν επανάσταση πριν 200 χρόνια.. Ρημάξανε μια ολόκληρη αυτοκρατορία οι μπαχαλάκηδες με τις χαζομάρες τους με την Ορθοδοξία και τα ελληνικά.. Έλεος, καθόλου προοδευτικοί. Έχεις δίκιο, τι την ήθελε την Ορθοδοξία η Ελλάδα? Προβλήματα τις έφερε και χάλασε τις καλές τις σχέσεις με τους γειτονικούς λαούς. Προκοπή ποτέ αγαπητέ....

Επειδή τρολλάρεις, αυτό να πας να το πεις σε εκατοντάδες ανέργους Έλληνες που δυσκολεύονται να βρουν δουλειά με το απολυτήριο λυκείου καθώς όμως γνωρίζουν άπταιστα χριστιανικά.
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή τρολλάρεις, αυτό να πας να το πεις σε εκατοντάδες ανέργους Έλληνες που δυσκολεύονται να βρουν δουλειά με το απολυτήριο λυκείου καθώς όμως γνωρίζουν άπταιστα χριστιανικά.
Ρε φίλε, το θέμα είναι ότι δεν καταργείται η προσευχή και ο αγιασμός, πράγματα που διαρκούν το πολύ πέντε λεπτά. Εσύ αρχίζεις τις μπούρδες σου με τις προόδους της Ευρώπης και ότι πρέπει να καταργήσουμε τα "χριστιανικά". Ποιος ακριβώς τρολλάρει?
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Και να υπάρχει η προσευχή δεν βρίσκω το πρόβλημα. Εγώ που δεν πιστεύω απλά δεν συμμετείχα .
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Η Ελλάδα νομίζω ότι από το ράσο είναι αυτό που είναι. Νομίζω ότι το ράσο δεν έχει καμία σχέση με την ορθοδοξία.




Τα Ολλανδάκια σε ηλικία 18 ετών είναι έτοιμα να ζήσουν σε οποιαδήποτε χώρα της Δύσης γιατί μιλούν αγγλικά και δευτερευόντως άπταιστα γαλλικά ή γερμανικά ή ισπανικά. Επίσης έχουν δεξιότητες χρήσης ΗΥ και soft-skills. Στην Ελλάδα, ακόμη μαθαίνουμε το σχολικό μάθημα των χριστιανικών (αφού δεν είναι μάθημα θρησκευτικών καθώς δεν δίνει καμία σαφή πληροφόρηση για τις άλλες θρησκείες). Το Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα δίνει βάση σε παρωχημένες θεματικές ενότητες που αποτελούν βάρος στην εξέλιξη ενός νέου Έλληνα σε μια εποχή οικονομικού και διαδικτυακού φιλελευθερισμού. Πρέπει να διαλέξουμε κάποτε με ποιους είμαστε: με το Ισλάμ ή με τη Δύση;
Όσον αφορά τα αγγλικά μας σαν χώρα μια χαρά είναι παντως. Κάθε φορά που πάω Ευρώπη δεινοπαθω να συννενοηθω επειδή έχω και κάπως περίεργη προφορα και οι ξένοι τα μιλανε το πολύ σε επίπεδο A1( ως επί το πλείστον). Και ίσα-ισα αυτή την στιγμή σαν χώρα λόγω του τεράστιου αριθμού οικονομικών μεταναστών που έχουμε αν μας λείπει ένα πράγμα σίγουρα δεν είναι η γλωσσομαθεια. Όταν ήμουν γυμνάσιο ένας από τους λόγους που ξεκίνησα και τα γαλλικά ήταν επειδή έβλεπα ότι όλοι εκτός από τα αγγλικά είχαν ξεκινήσει και άλλη γλώσσα. Και αυτό είναι πολύ θετικό γιατί όσο περισσότερες γλώσσες ξέρεις τόσο πιο εύκολα μαθαίνεις κιόλας μετα. (Κάπως οφ τοπικ)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Λογικά η άθεοι βρίσκονται σε παραλήρημα λίγο καθώς δεν υπάρχει λόγος να αφαιρεθεί η προσευχή.Οπως έχουν εκείνοι δικαίωμα έτσι έχουν και οι χριστιανοί.Απλα οποίος είναι αθεος ενημερώνει την διεύθυνση και δεν συμμετέχει.Πολυ απλό.

Μήπως θέλετε να κατέβει και η εικόνα του Χριστού και της Παναγίας από τις αίθουσες;
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Ειναι ή δεν ειναι εκει οι εικονες, το ιδιο μου κανει. Αλλα γιατι να μην κρεμασουμε και απο αλλες θρησκειες συμβολα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top