Μυωπία, γυαλιά και διάβασμα

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Εγώ έχω 3,5 βαθμούς μυωπίας στο ένα μάτι και στο άλλο 3,75. Τα γυαλιά τα φοράω μόνο όταν διαβάζω και βλέπω τηλεόραση. Πρέπει να φοράω τα γυαλιά όλη την ώρα;
αν τα φορας μονο για διαβασμα κ οταν βλεπεις τηλεοραση τις υποληπες ωρες πως βλεπεις? εχω λιγο λιγοτερη μυωπια απο σενα κ τα φοραω ολη μερα αναγκαστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123SMARAGDA123

Νεοφερμένος

Η 123SMARAGDA123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στο σχολείο ρωτάω τις φίλες μου, που είναι αυτή που ψάχνω. Τα βράδια κάποιες φορές που συναντιόμαστε με τις φίλες μου και τις χάνω, μετά ρωτάω τα αδέλφια μου που βρίσκονται, και αν δεν ξέρουν ούτε αυτά περιμένω να περάσουν από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Στο σχολείο ρωτάω τις φίλες μου, που είναι αυτή που ψάχνω. Τα βράδια κάποιες φορές που συναντιόμαστε με τις φίλες μου και τις χάνω, μετά ρωτάω τα αδέλφια μου που βρίσκονται, και αν δεν ξέρουν ούτε αυτά περιμένω να περάσουν από εκεί.
ετσι δουλεια δεν γινεται. γιατι δεν τα φορας και εκτος σπιτιου ντρεπεσαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Εγώ έχω 3,5 βαθμούς μυωπίας στο ένα μάτι και στο άλλο 3,75. Τα γυαλιά τα φοράω μόνο όταν διαβάζω και βλέπω τηλεόραση. Πρέπει να φοράω τα γυαλιά όλη την ώρα;
εννοείται... ίσα ίσα, όταν διαβάζεις μπορείς να τα βγάζεις άμα είναι κοντά σου τα βιβλία... ρώτα και τον γιατρό σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123SMARAGDA123

Νεοφερμένος

Η 123SMARAGDA123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ετσι δουλεια δεν γινεται. γιατι δεν τα φορας και εκτος σπιτιου ντρεπεσαι ?
Βασικά ντρέπομαι λίγο. Αλλά μου αρέσουν τα γυαλιά.

εννοείται... ίσα ίσα, όταν διαβάζεις μπορείς να τα βγάζεις άμα είναι κοντά σου τα βιβλία... ρώτα και τον γιατρό σου
Τι εννοείς; Δεν κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο. Αλλά μου αρέσουν τα γυαλιά.
ενταξει και γω στην αρχη ντρεπομουν λιγο αλλα τι να εκανα αφου τα χρειαζομουνα. αφου ντρεπεσαι γιατι δεν βαζεις φακους επαφης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123SMARAGDA123

Νεοφερμένος

Η 123SMARAGDA123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι μικρή ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Είμαι μικρή ακόμη.
αααααααααα οκ. φορα τα γυαλια σου καλυτερα μπορει να ντρεπεσαι λιγο στην αρχη αλλα μετα φευγει στο λεω εγω που φοραω γυαλια σχεδον 10 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,971 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο. Αλλά μου αρέσουν τα γυαλιά.

ποιον, τι και γιατί ντρέπεσαι; :P

έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Τα γυαλιά δίνουν στυλ !;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
τα γυαλιά δείχνουν σοφία. και αποδεδειγμένα. γιατί όσες έχουν κόπλεξ δεν τα φοράνε πολύ απλά. το κόμπλεξ είναι δείγμα [και θα το πω με επιστημονικό όρο] "χαζότητας" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο. Αλλά μου αρέσουν τα γυαλιά.

Κάπου το ΄χασες! Είναι δυνατόν να ντρέπεσαι να φοράς γυαλιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κάπου το ΄χασες! Είναι δυνατόν να ντρέπεσαι να φοράς γυαλιά;

Συμφωνώ, όχι που θα ντραπούμε κιόλας! Εγώ κάνω και πλάκα ίσα ίσα, καλά ειδικά στο σχολείο, όταν ο καθηγητής γράφει με χρώμα στον πίνακα και το μάτι δε κάνει focus :P όπως στο μπλε/μαύρο. Το μόνο πρόβλημα είναι στην άθληση και στην ξάπλα (στο πλάι), αλλιώς δεν είμαστε και λειψοί εμείς οι μύωπες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το μόνο πρόβλημα είναι στην άθληση και στην ξάπλα (στο πλάι)

...και όταν βρέχει είναι δράμα να φοράς γυαλιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
...και όταν βρέχει είναι δράμα να φοράς γυαλιά. :P
παραδέξου το αυτό δεν είναι πρόβλημα :/:



:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
...και όταν βρέχει είναι δράμα να φοράς γυαλιά. :P

Ναι όντως, αυτό το ξέχασα :P:P:P όμως και πάλι, αν δεν έχεις χρόνο να τα πλύνεις, με 5 σταγονίτσες και μετά τα σκουπίζεις στη μπλούζα της διπλανής σου και τσααακ , έτοιμα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelisx

Νεοφερμένος

Ο vaggelisx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ φοράω γυαλιά από την τρίτη δημοτικού στην αρχή μου άρεσαν αλλά μετά τα μίσησα.. Φέτος που πάω δευτέρα γυμνασίου (14 χρονών) έβαλα φακούς αφού πρώτα ρώτησα οφθαλμίατρο. Και δεν με ενοχλούν καθόλου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εγώ έχω 5 βαθμούς μυωπίας, δεν ξέρω αν θα ήθελα να βάλω φακούς. Φοράω γυαλιά εδώ και 7 χρόνια, οπότε τα έχω συνηθίσει και μου αρεσουν. Θα σκεφτόμουν την προοπτική επέμβασης laser στο μέλλον, αν το επιτρέπουν τα οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
έχω 3 και 3.25 και φοράω γυαλιά από 5η δημοτικού.Έβαλα και φακούς για κανά τρίμηνο αλλά τελικά αποφάσισα ότι σαν τα γυαλιά δεν έχει.Λανσάρουν σοφιστικό προφίλ και μ αρέσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top