Μυστικά επιτυχίας για να φτάσεις την κορυφή

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
παιδιά εγώ αυτό που κατάλαβα σάν μαθητής (μέτριος) όλα αυτά τα χρόνια, είναι οτι ο άριστος μαθητής δέν γίνεται αλλα γενιέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εμένα γιατί δεν ήρθαν να μου πάρουν συνέντευξη?Θα τα΄λεγα έξω απ΄τα δόντια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εμένα γιατί δεν ήρθαν να μου πάρουν συνέντευξη?Θα τα΄λεγα έξω απ΄τα δόντια.

'Ελα ντε.

Δεν είναι και λίγα τα 19688 μόρια

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Εγω που απο το 19.5 πηγα στο 16.5 σε μολις 3 χρονια επρεπε να μου παρουνε συνεντευξη...

Ετσι κατακτήσαμε τον πάτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω που απο το 19.5 πηγα στο 16.5 σε μολις 3 χρονια επρεπε να μου παρουνε συνεντευξη...

Ετσι κατακτήσαμε τον πάτο :D
Κι εγω το ιδιο εκανα, αλλα σταδιακα, καθ' ολη τη διαρκεια του Λυκειου. Δεν επεσα μια κι εξω, καταλαβες; Ηταν σταδιακο... -1 βαθμος καθε χρονια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
'Ελα ντε.

Δεν είναι και λίγα τα 19688 μόρια

:P
Μπορούσα παραπάνω,αλλά δεν το κανα για να μη σας κομπλάρω.:P
Πάντως αν έπρεπε να πω κάτι θα έλεγα ότι οι Πανελλήνιες είναι μια μπούρδα που μόνο άγχος προκαλεί,εγώ προσωπικά τις αντιμετώπισα σαν ενδοσχολικές.Δηλαδή στις ενδοσχολικές πιο πολύ άγχος είχα γιατί τα περισσότερα μαθήματα δεν τα είχα αγγίξει καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το παραπάνω μπορώ να το επιβεβαιώσω ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ. Παιδί τρίτης λυκείου με περισσότερο άγχος στις ενδοσχολικές απ' ότι στις πανελλήνιες, δεν έχω ματαξαναδεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο εκανα, αλλα σταδιακα, καθ' ολη τη διαρκεια του Λυκειου. Δεν επεσα μια κι εξω, καταλαβες; Ηταν σταδιακο... -1 βαθμος καθε χρονια. :P


I talk about gymnasio ρε συ:D... Και γω σταδιακα... 18.5, 17.11 και περιμενω κανα 16 τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Το παραπάνω μπορώ να το επιβεβαιώσω ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ. Παιδί τρίτης λυκείου με περισσότερο άγχος στις ενδοσχολικές απ' ότι στις πανελλήνιες, δεν έχω ματαξαναδεί. :P
Αφού έπρεπε να βγάλω κι απολυτήριο ντιαρ.Όταν θα πάρω τα 1000 ευρά θα σου πω εγώ,σεντ δε θα πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδιά εγώ αυτό που κατάλαβα σάν μαθητής (μέτριος) όλα αυτά τα χρόνια, είναι οτι ο άριστος μαθητής δέν γίνεται αλλα γενιέται.


Μακάρι να καταλάβεις κάποτε το πόσο λάθος είσαι.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να διαβάζω τις ιστορίες των απανταχού αριστούχων, πραγματικά. Συνέχεια τα ίδια κλισέ. Και ενισχύεται η ματαιοδοξία των γονιών που τα διαβάζουν (γιατί μόνο αυτοί παίζει να τα διαβάζουν).

ΕΛΛΑΔΑΡΑ

edit= Α, εννοείται ότι αξίζουν συγχαρητηρίων, αλλά ο λόγος που δίνουν συνέντευξη κάθε χρόνο λέγοντας τα ίδια και τα ίδια μου είναι πραγματικά άγνωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
παιδιά εγώ αυτό που κατάλαβα σάν μαθητής (μέτριος) όλα αυτά τα χρόνια, είναι οτι ο άριστος μαθητής δέν γίνεται αλλα γενιέται.

Αυτό που είπες είναι η μεγαλύτερη κοτσάνα που έχω ακούσει τα τελευταία 10 χρόνια. Έλεος. Τι άλλο θα ακούσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
παιδιά εγώ αυτό που κατάλαβα σάν μαθητής (μέτριος) όλα αυτά τα χρόνια, είναι οτι ο άριστος μαθητής δέν γίνεται αλλα γενιέται.
Δηλαδη τις γνωσεις τις εχει ειδη στο μυαλο του.τι μας λες ρε φιλε?Εξασκηση δεν χρειαζεται?!Τι αλλο θα ακουσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
παιδια ο αριστος μαθητης γινεται δεν γενιεται..αν ειναι δυνατον...προσωπικα πιστευω οτι το μοναδικο μαθημα στο οποιο δν μπορεις να εχεις μεγαλη εξελιξη ειναι η εκθεση..υπαρχουν παιδια τα οποια το κατεχουν και υπαρχουν αλλοι που με αρκετη εξασκαση φτανουν ενα αξιοπρεπη βαθμο 15..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εμένα γιατί δεν ήρθαν να μου πάρουν συνέντευξη?Θα τα΄λεγα έξω απ΄τα δόντια.

Δεν βγάζουν στην τηλεόραση μόνο αυτούς που έχουν 19.900. Π.χ. εγώ αν και έβγαλα 19.078 μου πήραν συνέντευξη όσο ήμουν στο σχολείο. Επιπλέον, αργότερα με πήραν τηλέφωνο και εμφανίστηκα στο δελτίο είδήσεων ενός μεγάλου τοπικού καναλιού!:) Αυτό γιατί πήγα από τους πρώτους στο σχολείο και μόλις πήραν δυο-τρεις συνεντεύξεις η δημοσιογράφος βιαζόταν να πάει και σε άλλα σχολεία. Έτσι δεν περίμενε, ας πούμε, την κοπέλα που έβγαλε 19.600+ :xixi:

παιδιά εγώ αυτό που κατάλαβα σάν μαθητής (μέτριος) όλα αυτά τα χρόνια, είναι οτι ο άριστος μαθητής δέν γίνεται αλλα γενιέται.
Δηλαδη τις γνωσεις τις εχει ειδη στο μυαλο του.τι μας λες ρε φιλε?Εξασκηση δεν χρειαζεται?!Τι αλλο θα ακουσω...

Συμφωνώ με τον τεμπέλη13. Φυσικά χρειάζεται να έχεις μυαλό αλλά δεν είναι η μόνη προϋπόθεση! Χρειάζεται προετοιμασία, εξάσκηση, ψυχραιμία και..τύχη!:) (μπορεί και άλλα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να διαβάζω τις ιστορίες των απανταχού αριστούχων, πραγματικά. Συνέχεια τα ίδια κλισέ. Και ενισχύεται η ματαιοδοξία των γονιών που τα διαβάζουν (γιατί μόνο αυτοί παίζει να τα διαβάζουν).

ΕΛΛΑΔΑΡΑ

edit= Α, εννοείται ότι αξίζουν συγχαρητηρίων, αλλά ο λόγος που δίνουν συνέντευξη κάθε χρόνο λέγοντας τα ίδια και τα ίδια μου είναι πραγματικά άγνωστος.

Κάπως έτσι είναι! Θυμάμαι πέρσυ μια τύπισσα που είχε βγάλει 19900 πάνω κάτω, δεν θυμάμαι ακριβώς, η οποία έλεγε: δεν θα έλεγα πως διάβαζα ιδιαίτερα, συστηματικό διάβασμα θέλει και εννοείται έβγαινα και έξω

Κάτι τέτοια έλεγε στο περίπου. Δηλαδή τα ακούς και ταυτόχρονα υποβιβάζουν τη νοημοσύνη σου. Μα είναι δυνατόν, απλά να πήγαινε τουρίστας και να έβγαζε 19900 στο χαλαρό; Φαντάσου να έλεγε ότι διάβαζε και 10ωρα την ημέρα, τότε δηλαδή πόσο θα έβγαζε; 30000 με 2 τόνους;

Απλά αγχώνουν άδικα τα υπόλοιπα παιδιά :P. Αν είναι ρε φίλε να βγεις και να πεις 2-3 σωστά λόγια, πες τα! Όχι να μας λες τώρα διάβαζα 1 ώρα, έβγαλα 20000 μόρια χωρίς καν να χρειαστεί να γράψω... τηλεπαθητικά όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μπορούσα παραπάνω,αλλά δεν το κανα για να μη σας κομπλάρω.:P
Πάντως αν έπρεπε να πω κάτι θα έλεγα ότι οι Πανελλήνιες είναι μια μπούρδα που μόνο άγχος προκαλεί,εγώ προσωπικά τις αντιμετώπισα σαν ενδοσχολικές.Δηλαδή στις ενδοσχολικές πιο πολύ άγχος είχα γιατί τα περισσότερα μαθήματα δεν τα είχα αγγίξει καν.
Δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα μαζι σου!! Τελικα οι πανελληνιες ειναι ενας μεγαλος μυθος... Πιο πολυ αγχος μου 'χε δημοιυργηθει μεσα στη χρονια απο τα σχολια των αλλων, παρα οταν εδινα το καθε μαθημα!! Βεβαια, για να λεμε την αληθεια, την παραμονη καθε μαθηματος με επιαναν κατι βαρβατες κρισεις, αλλα προσπαθω να τις ξεχασω!! Btw, συγχαρητηρια για τη βαθμαρα σου και σου ευχομαι τα καλυτερα... Και γω τοσο θα γραφα, αλλα με φαγε το συστημα:P!! Και μην απορεις που δε σου πηραν συνεντευξη, εμας τους θεωρητικους μας σνομπαρουν... Αληθεια, σε ποια πολη θες να περασεις?? Αν πας στην Αθηνα θα 'σαι μαζι με μια φιλη μου που εγραψε 19618 (την εφαγες κι αυτη:no1:;))...

Υ.Γ Για να παρεις τα χιλια ευρω πρεπει να εισαι στους 3 πρωτους γενικα η στους 3 πρωτους της θεωρητικης?? Μετραει και το απολυτηριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δηλαδή τι περιμένετε να πουν; Ότι ένα χρόνο δε σηκωσαν κεφάλι από τα βιβλία, δε βγήκαν έξω για ένα καφέ, ότι τα υπόλοιπα παιδιά του σχολείου τους κορόιδευαν και τους έλεγαν φλώρους και φυτά; Ότι οι γονείς τους απαγόρεψαν να βγαίνουν έξω και τους απειλούσαν ότι αν δεν περάσεις στην τάδε σχολή μαύρο φίδι που σε έφαγε; Ότι δεν πήγαν 5ημερη για να κερδίσουν διάβασμα; Σαφώς και υπάρχουν κι εκείνοι που δεν τα έκαναν όλα αυτά αλλά διαβαζαν συστηματικά και με μετρο και τα κατάφεραν. Αλλά υπάρχουν κι αυτοί που περιέγραψα. Καθηγήτρια είμαι και τα έχω δει να συμβαίνουν, και μετά έδιναν συνέντευξη και έλεγαν όλα αυτά τα κλισέ τα οποία ίσως και να κανουν κακο στους υπόλοιπους που τα διαβάζουν γιατι ενδεχομένως να σκέφτονται "Εγώ στερηθηκα εξόδους, διαβαζα 10 ώρες την ημέρα, κι αυτός που το πήρε πιο χαλαρά έβγλαε 19000 κι εγώ 15000, είναι πιο έξυπνος, άρα ό,τι και να έκανα ήμουν χαμένος" Μην τα πιστεύετε όλα αυτά, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα μαζι σου!! Τελικα οι πανελληνιες ειναι ενας μεγαλος μυθος... Πιο πολυ αγχος μου 'χε δημοιυργηθει μεσα στη χρονια απο τα σχολια των αλλων, παρα οταν εδινα το καθε μαθημα!! Βεβαια, για να λεμε την αληθεια, την παραμονη καθε μαθηματος με επιαναν κατι βαρβατες κρισεις, αλλα προσπαθω να τις ξεχασω!! Btw, συγχαρητηρια για τη βαθμαρα σου και σου ευχομαι τα καλυτερα... Και γω τοσο θα γραφα, αλλα με φαγε το συστημα:P!! Και μην απορεις που δε σου πηραν συνεντευξη, εμας τους θεωρητικους μας σνομπαρουν... Αληθεια, σε ποια πολη θες να περασεις?? Αν πας στην Αθηνα θα 'σαι μαζι με μια φιλη μου που εγραψε 19618 (την εφαγες κι αυτη:no1:;))...

Υ.Γ Για να παρεις τα χιλια ευρω πρεπει να εισαι στους 3 πρωτους γενικα η στους 3 πρωτους της θεωρητικης?? Μετραει και το απολυτηριο??

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου:).Για Νομική Αθήνας λέω.Απ'όσο ξέρω πρέπει να έχεις το μεγαλύτερο βαθμό απολυτηρίου για τα 1000 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top