Μυστικά επιτυχίας για να φτάσεις την κορυφή

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν εννοούσε αυτό :)

Εννοούσε ότι αν προσπαθούν να βγάλουν 19960 μόρια για να βγουν στην τηλεόραση τότε κακό του κεφαλιού τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
α δηλαδή η μούρη των παιδιών που έβγαλαν 19100 ειναι διαφορετική απο τη μούρη των παιδιών που βγάλαμε 19500???
μια κοπέλα με 19960 (πρώτη στην ελλάδα?) αν την δεις θα σου φύγουν τα σάλια..................... οποτε ξανακοιτα λιγο τις "μούρες" των ΠΡΩΤΩΝ στην ελλάδα.............:bye:
ποπο βλεπω αντιπαραθεσεις με τη μια που αρχισε να ποσταρει ο μιβ γουσταρω πολυ παντως σε μια κουταλια νερο πνιγεστε:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
α δηλαδή η μούρη των παιδιών που έβγαλαν 19100 ειναι διαφορετική απο τη μούρη των παιδιών που βγάλαμε 19500???
μια κοπέλα με 19960 (πρώτη στην ελλάδα?) αν την δεις θα σου φύγουν τα σάλια..................... οποτε ξανακοιτα λιγο τις "μούρες" των ΠΡΩΤΩΝ στην ελλάδα.............:bye:

LOL. Δεν εννοεί τις μούρες ως προς την εμφάνιση.. :lol: Εννοεί το ότι βγαίνουν και πουλάνε μούρη στα ΜΜΕ λες και έκαναν το κατόρθωμα της χρονιάς, όταν οι ίδιοι δηλώνουν πως έχουν στερηθεί εξόδους, ιστόριες για δράκουλες γενικώς..


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
παντως για να βγαλουν τοσο ηταν και τα γελοια φετινα προεκλογικα θεματα συμφωνεις στελαρα μιας και εδωσες περσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ΚΑΠΟΙΑ από τα παιδιά...Διαβάζουμε και λίγο τι γράφω. ;)
Αν και το σχόλιό μου δεν είναι τόσο ρηχό όσο δείχνει, αν προτίθεσαι, μπορείς να καταλάβεις το πνεύμα μου.


το έχω καταλάβει πιστεψε με!!! ο καθένας μπορεί να το καταλάβει!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
παντως για να βγαλουν τοσο ηταν και τα γελοια φετινα προεκλογικα θεματα συμφωνεις στελαρα μιας και εδωσες περσι?

Γενικώς δε μου αρέσει να συγκρίνω χρονιές, ούτε να υποβαθμίζω τον κόπο παιδιών. Ντάξει, μαθ. κατ. ήταν όντως πιο εύκολα από πέρσι. Όμως, κάθε χρονιά, ΟΣΟ δύσκολα και να μπουν, θα υπάρχουν ψωνάρες που θα δεις πρώτη μούρη στα ΜΜΕ να καμαρώνουν για τα μόρια που έβγαλαν και τις μανάδες πίσω από τις κάμερες να 'ναι "συγκινημένες" για το κατόρθωμα των παιδιών του, αδειάζοντας παράλληλα τα zewasoft ...


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
LOL. Δεν εννοεί τις μούρες ως προς την εμφάνιση.. :lol: Εννοεί το ότι βγαίνουν και πουλάνε μούρη στα ΜΜΕ λες και έκαναν το κατόρθωμα της χρονιάς, όταν οι ίδιοι δηλώνουν πως έχουν στερηθεί εξόδους, ιστόριες για δράκουλες γενικώς..


Στέλιος

ΜΑ ΕΙΝΑΙ κατόρθωμα της χρονιάς.......

διαβασα οσα ελεγε ο miv για αυτα τα παιδια, στερουμαι εξοδους, εχω καθηγητη πιεστικο πανω απο τα κεφάλι μου μπλα μπλα μπλα, εννοώντας οτι αυτα τα παιδια ειναι φυτα αρα με προεκταση στην εμφανιση.....
και οταν ειπα για αυτην την κοπέλα με τα 19960 , δεν εννοουσα μονο την εμφανιση της αλλα γενικότερα μια σπιρτάδα......η "ΜΟΥΡΗ" ειναι γενικοτερο οπως το έθεσα.................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γενικώς δε μου αρέσει να συγκρίνω χρονιές, ούτε να υποβαθμίζω τον κόπο παιδιών. Ντάξει, μαθ. κατ. ήταν όντως πιο εύκολα από πέρσι. Όμως, κάθε χρονιά, ΟΣΟ δύσκολα και να μπουν, θα υπάρχουν ψωνάρες που θα δεις πρώτη μούρη στα ΜΜΕ να καμαρώνουν για τα μόρια που έβγαλαν και τις μανάδες πίσω από τις κάμερες να 'ναι "συγκινημένες" για το κατόρθωμα των παιδιών του, αδειάζοντας παράλληλα τα zewasoft ...


Στέλιος

Μουαχαχαχαχαχ:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
ΜΑ ΕΙΝΑΙ κατόρθωμα της χρονιάς.......

διαβασα οσα ελεγε ο miv για αυτα τα παιδια, στερουμαι εξοδους, εχω καθηγητη πιεστικο πανω απο τα κεφάλι μου μπλα μπλα μπλα, εννοώντας οτι αυτα τα παιδια ειναι φυτα αρα με προεκταση στην εμφανιση.....
και οταν ειπα για αυτην την κοπέλα με τα 19960 , δεν εννοουσα μονο την εμφανιση της αλλα γενικότερα μια σπιρτάδα......η "ΜΟΥΡΗ" ειναι γενικοτερο οπως το έθεσα.................

Δε συμμαζεύονται τα ασυμμάζευτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
ΜΑ ΕΙΝΑΙ κατόρθωμα της χρονιάς.......

διαβασα οσα ελεγε ο miv για αυτα τα παιδια, στερουμαι εξοδους, εχω καθηγητη πιεστικο πανω απο τα κεφάλι μου μπλα μπλα μπλα, εννοώντας οτι αυτα τα παιδια ειναι φυτα αρα με προεκταση στην εμφανιση.....
και οταν ειπα για αυτην την κοπέλα με τα 19960 , δεν εννοουσα μονο την εμφανιση της αλλα γενικότερα μια σπιρτάδα......η "ΜΟΥΡΗ" ειναι γενικοτερο οπως το έθεσα.................

Φίλε Αχιλλέα,

για μένα όποιος στερήθηκε όλα αυτά για να βγάλει 19900 είναι μεγάλος λακαμάς, πολύ μεγάλος!


Φυσικά, υπάρχουν και εξαιρέσεις.


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ΜΑ ΕΙΝΑΙ κατόρθωμα της χρονιάς.......

διαβασα οσα ελεγε ο miv για αυτα τα παιδια, στερουμαι εξοδους, εχω καθηγητη πιεστικο πανω απο τα κεφάλι μου μπλα μπλα μπλα, εννοώντας οτι αυτα τα παιδια ειναι φυτα αρα με προεκταση στην εμφανιση.....
και οταν ειπα για αυτην την κοπέλα με τα 19960 , δεν εννοουσα μονο την εμφανιση της αλλα γενικότερα μια σπιρτάδα......η "ΜΟΥΡΗ" ειναι γενικοτερο οπως το έθεσα.................


Το κατόρθωμα της χρονιάς ποιο ειναι; Προσωπικά θα ντρεπόμουν να έβγαινα στα κανάλια και να παραδεχόμουν ότι κατήργησα τη ζωή μου για να βγάλω 19600. Πσ, ωραίο κατόρθωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Φίλε Αχιλλέα,

για μένα όποιος στερήθηκε όλα αυτά για να βγάλει 19900 είναι μεγάλος λακαμάς, πολύ μεγάλος!


Φυσικά, υπάρχουν και εξαιρέσεις.


Στέλιος

εγώ να σου πώ τα στερήθηκα όλα αυτα αλλα με μέτρο.....νομίζω όμως πως αξίζει τον κόπο!!! ειναι μια χρονιά....αν στερηθείς αυτη τη χρονιά θα απολαμβάνεις ολα τα επομενα!!!!! οποτε οχι λακαμϊα αλλα μαγκια θα το έλεγα!!!!
πάντα φιλικά, Αχιλλέας :):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Καλά, οκ, χωρίς να ακυρώνω την προσπάθεια κανενός, αν εγώ είχα κάνει όλα αυτά που λένε, θα είχα βγάλει 19900. Εντάξει, είπαμε, δε θα γίνουμε και φυτάκια, έχουμε κι άλλα ενδιαφέροντα. Και κάποια παιδιά που έβγαλαν 400-500 μόρια πάνω απο μενα και βγηκαν στην tv, ε, εντάξει, χωρις να θελω να τα προσβάλλω, αλλά αν το τίμημα των 19500 είναι η μούρη τους, προτιμώ τα 19100. ;)
Oσα δε φτανει η αλεπου...
Εγω επαναλαμβανω πως σε τοσο ψηλους βαθμους δεν παιζει πλεον ρολο το διαβασμα αλλα αλλοι παραγοντες οπως ψυχραιμια,παρατηρητικοτητα, ΕΚΘΕΣΗ,τυχη, και ευφυια με τη γενικοτερη εννοια ομως.
Πχ πόσο εγραψες εκθεση; Αν εγραφες ενα 19 δε θα φτανες και συ τοσο ψηλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είσαι βαθιά νυχτωμένος αν νομίζει ότι θα "απολαμβάνεις" τα επόμενα χρόνια ή ότι "πέτυχες", επειδή έβγαλες 19 χιλιάδες μόρια. Δεν υπάρχει προσωπικός τόνος, η αλήθεια είναι. Όσοι νομίζουν ότι ένας καλός βαθμός στις Πανελλαδικές είναι το τέλος ή έστω η αρχή του τέλους, κάνουν λάθος. Ασχέτως αυτού, ο καθηγητής ή ο λέκτορας στο πανεπιστήμιο δεν ενδιαφέρεται για το αν πέρασες 1ος ή 150ος στη σχολή, βασικά ούτε καν το γνωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το κατόρθωμα της χρονιάς ποιο ειναι; Προσωπικά θα ντρεπόμουν να έβγαινα στα κανάλια και να παραδεχόμουν ότι κατήργησα τη ζωή μου για να βγάλω 19600. Πσ, ωραίο κατόρθωμα.

κατάργησες ΟΛΗ τη ζωή σου,η μόνο ενα 9 μηνο για να απολαύσεις μετα???
προσωπικά δε βγηκα στα καναλια αλλα εδωσα το ονομα μου στην εφημερίδα και επειδ ημουν απο τους πρωτους μπηκα πρωτοσέλιδο και εδωσα και 1μικρη σνεντευξη στο ράδιο:P
να σου εξηγησω γιατι δεν ντρέπομαι κυρίως για την εφημερίδα
1) το λυκειο μου ειναι σε φτωχη περιοχη, ολοι οι αλλοι στην πρωτη σελίδα ήταν απο ιδιωτικά, και έτσι έκανα περήφανους τους καθηγητές τους σχολείου μου, οπου σπανια καθε χρονία έμπαιναν αριστουχοι
2) θα κρατησω το απόκομμα ως ανάμνηση μετά απο χρόνια
3) εδωσα μεγάλη χαρα στους γονεις μου που καθε χρόνο εβλεπαν παιδια στο πρωτοσέλιδο και αυτη τη φορά είδαν τη φάτσα τους γιου τους
4)το είδαν πολλοί ανθρωποι οπου με πήραν για να ευχηθούν , να πούν καλή σταδιοδρομία, και να ευχηθούν πραγματικά "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ"..αυτό δε θα το άλλαζα με τίποτα
5)πορσωπικά , η δική μου ιακονοποίηη ηταν οτι καθε χρονια εβλεπα τους άλλους, τους ΘΑΥΜΑΖΑ, τους ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΟΟΥΝ.....ολα αυτα τα παιδια, μεταξυ των οποίων φέτος και εγώ, νομίζω, πως αξίζουμε νβα ακούσουμε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ....


και φυσικά τα παιδια με 19900 αξίζει να τα δεί όλη η Ελλάδα. η χώρα μας ειναι ενα μεγάλο μπου***** ας δείξουμε κ κάποια καλά.......

νομίζω πως όλα αυτα δεν έχουν καμία σχέση με ψώνισμα, ματαιοδοξία, υπερβολική αυτοπροβολή......όχι.........
-----------------------------------------
Oσα δε φτανει η αλεπου...
Εγω επαναλαμβανω πως σε τοσο ψηλους βαθμους δεν παιζει πλεον ρολο το διαβασμα αλλα αλλοι παραγοντες οπως ψυχραιμια,παρατηρητικοτητα, ΕΚΘΕΣΗ,τυχη, και ευφυια με τη γενικοτερη εννοια ομως.
Πχ πόσο εγραψες εκθεση; Αν εγραφες ενα 19 δε θα φτανες και συ τοσο ψηλα;


μπραβο ρε φίλε .... πέστα!!!!!! υποκλίνομαι...........:thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Πραγματικά δε μπορείς να βγάλεις άκρη με ορισμένα άτομα εδώ μέσα.Αν ποστάρω οτι έβγαλα τα 19753 μόρια με πολύ διάβασμα μεν,χωρις ωστόσο να στερηθώ παρέες,εξόδους και χόμπυ(η αλήθεια είναι,όσο και αν δε μπορούν κάποιοι να το πιστέψουν...),όλοι αμέσως θα τρέξουν να με κατηγορήσουν οτι έτσι υποβαθμίζω τη νοημοσύνη των παιδιών που έβγαλαν 15 ενώ όλη τη χρονιά ήταν πάνω από ένα βιβλίο.Αν πάλι πω οτι έβγαλα μεν τόσα μόρια,αλλά όλη τη χρονιά δε σήκωσα κεφάλι από τα βιβλία και οτι στερήθηκα τα πάντα,τα ίδια άτομα θα βγούν να με κατηγορήσουν(δε μιλάω προσωπικά ούτε έχω δεχτεί επίθεση,απλά γενικότερες διαπιστώσεις κάνω) οτι ήμουν κωλοφυτο του κερατά και οτι δεν αξίζω!Αποφασίστε επιτέλους.Έχει καταντήσει αηδία η συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Γενικώς δε μου αρέσει να συγκρίνω χρονιές, ούτε να υποβαθμίζω τον κόπο παιδιών. Ντάξει, μαθ. κατ. ήταν όντως πιο εύκολα από πέρσι. Όμως, κάθε χρονιά, ΟΣΟ δύσκολα και να μπουν, θα υπάρχουν ψωνάρες που θα δεις πρώτη μούρη στα ΜΜΕ να καμαρώνουν για τα μόρια που έβγαλαν και τις μανάδες πίσω από τις κάμερες να 'ναι "συγκινημένες" για το κατόρθωμα των παιδιών του, αδειάζοντας παράλληλα τα zewasoft ...


Στέλιος
Από τη στιγμή που έβγαλες τόσα μόρια γιατί να μην το παινευτείς? Δεν βγάζουν όλοι 19500! Γιατί αν θες να ξέρεις, εξετάσεις δε δίνει μόνος του ο υποψήφιος, αλλά με ολόκληρη την οικογένεια. Π.χ. στη δική μου περίπτωση οι γονείς μου, τα αδέρφια μου και οι θείοι μου έιχαν τριπλάσια αγωνία από μένα. Όλη τη χρονιά και μέχρι να τελειώσω εξετάσεις προσπαθούσαν να μην καταλάβω τίποτα, αλλά έπρεπε να δεις πώς έκαναν όταν είδαν τα αποτελέσματά μου!
Αν και έβγαλα 19078 θα ήμουν πρόθυμος να ξαναδώσω μόνο και μόνο για να τους δώσω αυτή τη χαρά. Πρώτα χάρηκαν που πέτυχα, και φυσικά μετά καμαρώνουν! Και γιατί όχι? Φέτος διάβαζα για μένα, για να πετύχω το στόχο μου, και τον πέτυχα!:D Είναι κακό κάποιος να έβγαλε τόσα μόρια?! Δεν ήμαστε καλά, τι θα ακούσω άλλο...Το τι θυσίες έκανε ο καθένας για να πετύχει είναι καθαρά προσωπικό του θέμα και δε νοιάζει κανένα!
Εγώ βλέπω πως ό,τι δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...:bye:
-----------------------------------------
κατάργησες ΟΛΗ τη ζωή σου,η μόνο ενα 9 μηνο για να απολαύσεις μετα???
προσωπικά δε βγηκα στα καναλια αλλα εδωσα το ονομα μου στην εφημερίδα και επειδ ημουν απο τους πρωτους μπηκα πρωτοσέλιδο και εδωσα και 1μικρη σνεντευξη στο ράδιο:P
να σου εξηγησω γιατι δεν ντρέπομαι κυρίως για την εφημερίδα
1) το λυκειο μου ειναι σε φτωχη περιοχη, ολοι οι αλλοι στην πρωτη σελίδα ήταν απο ιδιωτικά, και έτσι έκανα περήφανους τους καθηγητές τους σχολείου μου, οπου σπανια καθε χρονία έμπαιναν αριστουχοι
2) θα κρατησω το απόκομμα ως ανάμνηση μετά απο χρόνια
3) εδωσα μεγάλη χαρα στους γονεις μου που καθε χρόνο εβλεπαν παιδια στο πρωτοσέλιδο και αυτη τη φορά είδαν τη φάτσα τους γιου τους
4)το είδαν πολλοί ανθρωποι οπου με πήραν για να ευχηθούν , να πούν καλή σταδιοδρομία, και να ευχηθούν πραγματικά "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ"..αυτό δε θα το άλλαζα με τίποτα
5)πορσωπικά , η δική μου ιακονοποίηη ηταν οτι καθε χρονια εβλεπα τους άλλους, τους ΘΑΥΜΑΖΑ, τους ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΟΟΥΝ.....ολα αυτα τα παιδια, μεταξυ των οποίων φέτος και εγώ, νομίζω, πως αξίζουμε νβα ακούσουμε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ....


και φυσικά τα παιδια με 19900 αξίζει να τα δεί όλη η Ελλάδα. η χώρα μας ειναι ενα μεγάλο μπου***** ας δείξουμε κ κάποια καλά.......

νομίζω πως όλα αυτα δεν έχουν καμία σχέση με ψώνισμα, ματαιοδοξία, υπερβολική αυτοπροβολή......όχι.........
-----------------------------------------



μπραβο ρε φίλε .... πέστα!!!!!! υποκλίνομαι...........:thanks::thanks:
Συγχαρητήρια για την επιχειρηματολογία σου!:no1: Συμφωνώ απόλυτα! Κατάλαβες...βγάζεις πολλά μόρια και σου τη λένε και από πάνω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Oσα δε φτανει η αλεπου...
Εγω επαναλαμβανω πως σε τοσο ψηλους βαθμους δεν παιζει πλεον ρολο το διαβασμα αλλα αλλοι παραγοντες οπως ψυχραιμια,παρατηρητικοτητα, ΕΚΘΕΣΗ,τυχη, και ευφυια με τη γενικοτερη εννοια ομως.
Πχ πόσο εγραψες εκθεση; Αν εγραφες ενα 19 δε θα φτανες και συ τοσο ψηλα;

Αυτό που φτάνει η αλεπού φιλαράκι είναι αυτό που τη βάζει στη σχολή που θέλει. Εμένα με βάζει κι από τους πρώτους, αν μη τι άλλο το "όσα δεν φτάνει η αλεπού" δε μπορείς να το πεις σε μένα, έλεος, 19100 έβγαλα. Απλά, δεν πρόκειται να το κάνω θέμα, δεν έχω τέτοια κόμπλεξ, η ματαιοδοξία μου δεν αγγίζει τέτοια επίπεδα, ούτε θεωρώ πως έκανα κάνει ΤΟΣΟ σημαντικό, ούτε έχω την ψευδαίσθηση ότι "θυσίασα 9 μήνες για να απολαύσω τις επόμενες δεκαετίες", μια αίσθηση της πραγματικότητας την έχω. Δεν πρόκειται ν'απολαύσει κανένας τίποτα όταν βάζει τέτοια κριτήρια, αυτό είναι το μόνο βέβαιο. ;)
Εντάξει, από κει και πέρα είσαι ο τελευταίος που θα κρίνει τη δική μου Έκθεση. Στη λογική του μορίου δε μπαίνω, δεν σε αφορά κιόλας πόσο έγραψα, αλλά εντάξει, σαφώς στο συγκεκριμένο μάθημα ξεπέρασα τον εαυτό μου.
Από κει και πέρα, όταν βλέπω άτομα ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ να βγάζουν 19500 (τα γνωρίζω, δε μιλάω θεωρητικά), δεν έχει καμία ισχύ ο ισχυρισμός σου, σιγά μη δώσουμε νόμπελ ή βραβείο ευφυίας σε όποιον έβγαλε 19500.
Η δική μου πρόταση, αυτό που κάνω κι εγώ, είναι ν'ασχοληθεί ο καθένας με τη σχολή που θα περάσει, τα υπόλοιπα είναι τελείως άσχετα με το ζητούμενο, εκτός κι αν το ζητούμενο είναι η ικανοποίηση της προσωπικής ανασφάλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19564 κ 19424 μόρια με πολύ αγώνα και πιστεύω ότι μπορώ να θεωρηθώ από τους κορυφαίους. Όμως με ενοχλεί αυτή η επίδειξη ορισμένων μαθητών. Φυσικά δεν λέω για αυτούς που έβγαλαν 19960 19800 19700 αυτούς τους βγάλω το καπέλο και πρέπει να προβάλονται από τα ΜΜΕ για να δείξουμε ότι η Ελλάδα έχει κάποια λαμπρά μυαλά. Όμως παρατηρώ συνεντέυξεις σε εφημερίδες παιδιών με 19200 19100 18700 ακόμα και με 18025!! παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από τη στιγμή που έβγαλες τόσα μόρια γιατί να μην το παινευτείς? Δεν βγάζουν όλοι 19500! Γιατί αν θες να ξέρεις, εξετάσεις δε δίνει μόνος του ο υποψήφιος, αλλά με ολόκληρη την οικογένεια. Π.χ. στη δική μου περίπτωση οι γονείς μου, τα αδέρφια μου και οι θείοι μου έιχαν τριπλάσια αγωνία από μένα. Όλη τη χρονιά και μέχρι να τελειώσω εξετάσεις προσπαθούσαν να μην καταλάβω τίποτα, αλλά έπρεπε να δεις πώς έκαναν όταν είδαν τα αποτελέσματά μου!
Αν και έβγαλα 19078 θα ήμουν πρόθυμος να ξαναδώσω μόνο και μόνο για να τους δώσω αυτή τη χαρά. Πρώτα χάρηκαν που πέτυχα, και φυσικά μετά καμαρώνουν! Και γιατί όχι? Φέτος διάβαζα για μένα, για να πετύχω το στόχο μου, και τον πέτυχα!:D Είναι κακό κάποιος να έβγαλε τόσα μόρια?! Δεν ήμαστε καλά, τι θα ακούσω άλλο...Το τι θυσίες έκανε ο καθένας για να πετύχει είναι καθαρά προσωπικό του θέμα και δε νοιάζει κανένα!
Εγώ βλέπω πως ό,τι δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...:bye:
-----------------------------------------

Συγχαρητήρια για την επιχειρηματολογία σου!:no1: Συμφωνώ απόλυτα! Κατάλαβες...βγάζεις πολλά μόρια και σου τη λένε και από πάνω!:P


Αν και έβγαλα 19078 θα ήμουν πρόθυμος να ξαναδώσω μόνο και μόνο για να τους δώσω αυτή τη χαρά. Πρώτα χάρηκαν που πέτυχα, και φυσικά μετά καμαρώνουν! Και γιατί όχι?
Ε, οκ, μετά μου λες να βγάλω άκρη με τέτοιους τύπους. Δεν σκοπεύω, ειλικρινά.


Εγώ βλέπω πως ό,τι δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...:bye:
Δεδομένου ότι έχω πετύχει περισσότερα μόρια απ'όσα εσύ, η συγκεκριμένη ρητορική δεν έχει λόγο να επαναλαμβάνεται. Ναι, μιλάω από θέση ασφαλείας, ναι, έχω πετύχει το στόχο μου. Όσα λέω τα λέω για να θίξω τα γεγονότα, δεν έχω κάποιο σκοπό να υποβαθμίσω προσπάθειες, από τη στιγμή που αυτό που ζητούσα από τις Πανελλήνιες το πέτυχα και σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από αυτόν που περίμενα, τέτοια ανάγκη δεν έχω καμία. ;)
Όποιος θίγει λίγο την εικόνα που δίνει η μαμάκα σας στις Πανελλήνιες δε μπορεί να τρώει στη μάπα το συγκεκριμένο ρητό, ειδικά όταν δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Ναι, οκ, αν δεν είχα φτάσει όσα δε φτάνει η αλεπού, ισως να είχες ένα point.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top