Μοριακή Βιολογία vs Βιολογικό Κρήτης

psycho killer

Νεοφερμένος

Ο psycho killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ οι δικοι μου ειναι θετικοι για ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ αλλου, αλλα μολις ακουνε Κρητη κατι παθαινουν. Τους φαινεται πολυ μακρια. :P Ασε δε που τους φαινεται τρελο να πιανω Αθηνα (που οσο να πεις τα εξοδα ειναι πολυ λιγοτερα) και να φευγω.

σιγά το σπουδαίο ζήτημα να πας κρήτη ή πάτρα!σε πληροφορώ ότι είμαι από βόρεια ελλάδα,ξεπερνάω κατά πολύ όλα τα βιολογικά κ ενώ θα ήταν φυσιολογικό να δηλώσω πρώτη την θεσσαλονίκη,η πρώτη μου επιλογή ήταν βιολογία κρήτης.σίγουρα θα είναι δύσκολα τον πρώτο καιρό,αλλά η τομή του ομφάλιου λώρου πρέπει να γίνει αργά ή γρήγορα-και αυτή είναι η ευκαιρία!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATPase

Νεοφερμένος

Ο ATPase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πάντως η ΜΒΓ κάνει θραύση στο forum του 3ου πεδίου αν κρίνει κανείς από το σύνολο των απαντήσεων:P



Ναι συμφωνώ μαζί σου GNR. Σε μια εποχή ατέρμονης εξειδίκευσης, η γενικότητα του Βιολογικού Κρήτης καθιστά το τμήμα Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής μια ασφαλιστική δικλείδα για το μέλλον των νέων ελπιδοφόρων επιστημόνων.

Υ.Γ. GNR θα κάνεις φέτος εκλογές για το προεδρείο του έτους σου, ή θα την λουφάρεις πάλι??:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doreta

Νεοφερμένος

Η Doreta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Η απορία μου προς αυτούς που θέλουν να μάθουν αν γινεσαι καθηγητής απ την μοριακή βιολογία και γενετική.... Ρε παιδια σορρυ, θέλετε να σπουδασετε αυτό το τόοοσο ενδιαφέρον και μοντέρνο κομμάτι της επιστήμης, το κομματι που ακομα εχει τοοοσα να βρουμε κ να ανακαλύψουμε (σε σχεση με τα αλλα κομματια της επιστημης πχ χημεια, φυσική κ.α που έχουν κορεστεί σε μεγάλο βαθμο) και να χωθείτε στην ομορφιά του εργαστηρίου και της έρευνας, ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ? δε θέλω να τους προσβάλλω με τίποτα! απλως.... μου κανει -τουλάχιστον- εντύπωση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GNR

Νεοφερμένος

Ο GNR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλή η κασέτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά τελικά δήλωσε Μοριακή Βιολογία....Πάντως ευχαριστώ πολύ!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.EmMa

Νεοφερμένος

Η MaRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγω δεν θα το σκεφτομουν καν θα πηγαινα με τα 1000 μοριακη βιολογια πολυ πιο ενδιαφερον κατα την γνωμη μου...Το θεωρω ακυρο να κανει καποιος μεταπτυχιακο στην μοριακη μεσω βιολογικου αντι να παει κατευεθειαν μοριακη...
συμφωνώ απόλυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πάντως,αν είσαι σίγουρος πως θες να ασχοληθείς με τη μοριακή βιολογία ποιός ο λόγος να πας στο βιολογικό παρά να ασχολείσαι αποκλειστικά με κάτι που σου αρέσει;:what:
Kαλά,εκτος από την περίπτωση του ότι μπορεί να αλλάξεις γνώμη μέσα στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Δεν το συζητώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πάντως,αν είσαι σίγουρος πως θες να ασχοληθείς με τη μοριακή βιολογία ποιός ο λόγος να πας στο βιολογικό παρά να ασχολείσαι αποκλειστικά με κάτι που σου αρέσει;
Kαλά,εκτος από την περίπτωση του ότι μπορεί να αλλάξεις γνώμη μέσα στη σχολή.

Μα αυτό είναι το ζήτημα. Είσαι τόσο σίγουρος πως θέλεις να ασχοληθείς αποκλειστικά με τη μοριακή βιολογία; Δε θα 'ταν καλύτερο να προσεγγίσεις ''από έξω προς τα μέσα'' την επιστήμη;

Το λέω γιατί η γενικότερη μελέτη της βιολογίας προσφέρει εξίσου ενδιαφέρουσες γνώσεις με το μοριακό κομμάτι της (εξέλιξη, ζωολογία, μικροβιολογία κλπ). Εν τέλει δηλαδή, νομίζω πως καταλήγεις ''καθολικότερος'' επιστήμονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εν τέλει δηλαδή, νομίζω πως καταλήγεις ''καθολικότερος'' επιστήμονας.
Ναι,αυτός είναι ο μόνος που προτιμώ το βιολογικό προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και τότε προς τι ο περί συνόρων λόγος στο άλλο θέμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Από τότε...έχει περάσει ώρα...:PΠάντως,για να είμαι ειλικρινής, ο μόνος λόγος που δεν πάω σούμπιτος για βιολογικό Ηρακλείου αυτή τη στιγμή είναι το Ηράκλειο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είναι τόσο κακό; :what: Εγώ από την άλλη, πάω σούμπιτος για Βιολογικό Κρήτης, γι' αυτό ρωτώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το Ηράκλειο;Όχι καλούτσικο είναι αλλά το έχω βαρεθεί.
Βιολογικό;:!::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Α, μάλιστα, προσωπικό είναι το ζήτημα δηλαδή. Όχι πως θα με πείραζε βέβαια. Από τη στιγμή που μου αρέσει το τμήμα, δεν πα να βρίσκεται και στην Αθήνα (που λέει ο λόγος :P).

Ναι, Βιολογικό. Γιατί; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Άλλα έλεγες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μιλάς κι εσύ! Εγώ έλεγα άλλα προχθές. Εσύ πριν μια ώρα πήγαινες Έβρο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Εχμ, τι ακουσα? :fss:
Θα ερθει ενας Σαντοου λεει Ηρακλειο? :fss: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
2 Shadow:P Δεν κάνω πλάκα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ποιος είναι ο δεύτερος (αν υπάρχει); :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top