Ευτυχια Αδαμοπουλου

Νεοφερμένος

Η Ευτυχια Αδαμοπουλου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλησπερα.. φετος θα κανω μηχανογραφικο με το 10%.. πηρα τηλεφωνο στο λυκειο και μου ειπε ο διευθυντης οτι θα χρησιμοποιωσω τον ιδιο κωδικο με περισι.. ισχυει;
 

Khsskhvhks

Νεοφερμένος

Η Khsskhvhks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Και εμένα έτσι μου είπε ο δικός μου διευθυντής και μου φάνηκε λίγο περίεργο είναι αλήθεια
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εγώ πήγα σήμερα και έβαλα καινούργιο κωδικό. Μάλιστα όταν πήγε να με προσθέσει ο διευθυντής είχε κενά τα κουτάκια του κωδικού οπότε έπρεπε σίγουρα να βάλω καινούργιο κωδικό. Τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να κρατήσεις και τον περσινό χωρίς να κάνεις κάτι αλλά εμένα που μπήκε στο σύστημα του έβγαλε αυτό.
 

Ευτυχια Αδαμοπουλου

Νεοφερμένος

Η Ευτυχια Αδαμοπουλου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Να επικοινωνησω ξανα μαζι του; . Δεν ξερω.. μην γινει κανενα λαθος και μεινω στην απεξω
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγώ πήγα σήμερα και έβαλα άλλον...παιδιά ακολουθούμε την ίδια διαδικασία όλοι στα μηχανογραφικά πάμε και κάνουμε κωδικό όπως αυτή που έδωσαν φέτος
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Mια κοπελα μου είπε ότι από ΦΈΤΟΣ θα βγαίνει νέος κωδικός για το μηχανογραφικό 10%, είπε ότι έτσι λέει το ΦΕΚ.

Εγώ δεν μπορεσα να βρω το ΦΕΚ
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο
 

Ευτυχια Αδαμοπουλου

Νεοφερμένος

Η Ευτυχια Αδαμοπουλου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,677 μηνύματα.
Η ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων αναφέρει τα εξής:
[...] Α. Από την Τρίτη 21 Ιουνίου, πρέπει να προσέλθουν στο Λύκειό τους για να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) οι παρακάτω υποψήφιοι:

- Όσοι έχουν συμμετάσχει στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2022, και κατέχουν ή αποκτούν απολυτήριο (οι υποψήφιοι ΓΕΛ) και απολυτήριο και πτυχίο (οι υποψήφιοι ΕΠΑΛ), προκειμένου στη συνέχεια να υποβάλουν Μ.Δ. για την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Π.Μ.Δ. για την εισαγωγή τους σε δημόσιο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.). Σημειώνεται ότι στην περίπτωση που κάποιος υποψήφιος υποβάλει Μ.Δ και Π.Μ.Δ. ο προσωπικός κωδικός ασφαλείας (password) θα είναι ο ίδιος.

- Όσοι απόφοιτοι συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις των ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ τα έτη 2020 ή 2021, διεκδικώντας φέτος το 10% των θέσεων εισακτέων, χωρίς νέα εξέταση, προκειμένου να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο. Επισημαίνεται ότι οι απόφοιτοι που είναι υποψήφιοι για το 10%, συμμετέχουν στη διαδικασία επιλογής με τα μόρια που είχαν επιτύχει στην τελευταία τους εξέταση. Οι υποψήφιοι αυτοί δεν έχουν τη δυνατότητα ή δικαίωμα να εξεταστούν ξανά σε ειδικό μάθημα ή στα αγωνίσματα για τα ΤΕΦΑΑ, αλλά συνυπολογίζονται τα μόρια που είχαν επιτύχει στην τελευταία τους εξέταση. [...]
Οπότε καταλαβαίνω ότι και οι απόφοιτοι πρέπει να προσέλθουν εκ νέου στα Λύκειά τους.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δηλαδη με το περσινο κωδικο θα κανουμε μηχανογραφικο;;γιατι εμενα τον περσινο μου εδωσε ο διευθυντης
Πάμε στα λύκεια με τον κωδικό υποψηφίου που έχουμε και δημιουργούμε password
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό έκανα χθες
 

Ευτυχια Αδαμοπουλου

Νεοφερμένος

Η Ευτυχια Αδαμοπουλου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πάμε στα λύκεια με τον κωδικό υποψηφίου που έχουμε και δημιουργούμε password
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό έκανα χθες
Ναι αυτο εκανα..το password ειναι ο κωδικος που ειχα περισι και στο τελος εχει τεσσερα αλλα ψηφια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,658 μηνύματα.
Mια κοπελα μου είπε ότι από ΦΈΤΟΣ θα βγαίνει νέος κωδικός για το μηχανογραφικό 10%, είπε ότι έτσι λέει το ΦΕΚ.

Εγώ δεν μπορεσα να βρω το ΦΕΚ
βασικα δεν βγηκε φεκ μια διεκρινιστικη εγκυκλιος ηταν η οποια ελεγε εκτος των αλλων οτι τα παιδια του 10% πρεπει να πανε λυκειο και αυτα για κωδικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maragakiz

Νεοφερμένος

Ο Maragakiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδιά προσέρχεστε κανονικά στα Λύκεια και δημιουργείτε κωδικό ασφαλείας για την υποβολή μηχανογραφικού . Κι εγώ με το 10% είμαι και πήγα κανονικά . Ακολουθούμε την διαδικασία που κάνουν και όσοι συμμετέχουν στις εξετάσεις !
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Παιδιά πήρα σήμερα τον κωδικό από το σχολείο για το μηχανογραφικό,θα κάνω 10% είμαι του 2020…
Πάω να βάλω στην πλατφόρμα τον κωδικό υποψηφίου και τα στοιχεία μου για να μου έρθει sms με τα αποτελέσματα και μου λέει ότι «δεν βρέθηκαν στοιχεία μαθητή»
Τι φαση;;;
 

Maragakiz

Νεοφερμένος

Ο Maragakiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδιά πήρα σήμερα τον κωδικό από το σχολείο για το μηχανογραφικό,θα κάνω 10% είμαι του 2020…
Πάω να βάλω στην πλατφόρμα τον κωδικό υποψηφίου και τα στοιχεία μου για να μου έρθει sms με τα αποτελέσματα και μου λέει ότι «δεν βρέθηκαν στοιχεία μαθητή»
Τι φαση;;;
Η αποστολή sms γίνεται μόνο σε εκείνους που συμμετέχουν στις πανελλαδικές με νέα εξέταση (δηλ. 2022) . Για όσους συμμετέχουν με το 10% μπαίνουν στην σελίδα του υπουργείου τον Αύγουστο που ανακοινώνονται οι βάσεις .
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Να ρωτήσω μπορώ να πάω σε σχολείο που δεν αποφοίτησα και δεν έχει την ειδικότητα μου; Ή μπορώ σε οποιοδήποτε ΕΠΑΛ;

Πρέπει να έχω κάτι μαζί μου; Απολυτήριο ταυτότητα κλπ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,658 μηνύματα.
Να ρωτήσω μπορώ να πάω σε σχολείο που δεν αποφοίτησα και δεν έχει την ειδικότητα μου; Ή μπορώ σε οποιοδήποτε ΕΠΑΛ;

Πρέπει να έχω κάτι μαζί μου; Απολυτήριο ταυτότητα κλπ;
πηγαινε οπου θες , ταυτοτητα και καρτελακι.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Πηγα σήμερα κανονικά και επρεπε να βάλω το εμαιλ μ και κωδικό , βέβαια εβαλα τον ίδιο με περσυ
οποτε αυτά τα θα μπειτε με τον περσινό είναι λίγο βλακείες
καντε την παλικαρια και πηγαιντε στο σχολείο σας με καρτελάκι
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
καλησπερα
φέτος θα κάνω 10% (2020) και εχω πάρει τον καινουργιο κωδικο
σήμερα ανακάλυψα οτι υπάρχει το παραλληλο μηχανογραφικο και με ενδιαφέρει κάπως αν και δεν ξέρω τι ακριβως ειναι
γενικα μπορω να κανω κανονικο μηχανογραφικο και παραλληλο ταυτοχρονα? πως ειναι τα Δ.ΙΕΚ? ειμαι εντελως άσχετη, συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις χααχα, αν μπορει καποιος ας μου εξηγήσει περι τινος προκειται
 

Ευτυχια Αδαμοπουλου

Νεοφερμένος

Η Ευτυχια Αδαμοπουλου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πηγα σήμερα κανονικά και επρεπε να βάλω το εμαιλ μ και κωδικό , βέβαια εβαλα τον ίδιο με περσυ
οποτε αυτά τα θα μπειτε με τον περσινό είναι λίγο βλακείες
καντε την παλικαρια και πηγαιντε στο σχολείο σας με καρτελάκι
Κι εγω πηγα στο λυκειο και κου εβαλε τον περσινο κωδικο ο.διευθυντης..θα μπορουσε δηλαδη να βγαλει και νεο κωδικο; απλα εβαλε τον περσινο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top