Mariap.

Νεοφερμένος

Η Mariap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες θέλω να θέσω ένα ερώτημα για το μηχανογραφικο. Αξίζει να "χαραμισεις" 2 και 3 χιλιάδες μόρια για αυτό που θες και να πας εκτός τις πόλης σου. Προσωπικά δεν μου κεντρίζει καμία άλλη σχολή το ενδιαφέρον καθόλου και δεν ξερω αν έχω πιάσει τα μόρια της πόλης μου. Και σκέφτομαι αν επιλέξω άλλη σχολή δεν θα είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα αυτό και θα υπάρχει αυτό το αποθημενο. Απόψεις;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Αν μπορείς να αντεπεξέλθεις οικονομικά σε μία άλλη πόλη φυσικά και να πας. Δε θα έμπαινα ποτέ σε τέτοιο δίλλημα. Η σχολή ή η πόλη έχει σημασία;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες θέλω να θέσω ένα ερώτημα για το μηχανογραφικο. Αξίζει να "χαραμισεις" 2 και 3 χιλιάδες μόρια για αυτό που θες και να πας εκτός τις πόλης σου. Προσωπικά δεν μου κεντρίζει καμία άλλη σχολή το ενδιαφέρον καθόλου και δεν ξερω αν έχω πιάσει τα μόρια της πόλης μου. Και σκέφτομαι αν επιλέξω άλλη σχολή δεν θα είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα αυτό και θα υπάρχει αυτό το αποθημενο. Απόψεις;
εσυ πρεπει να πας στην σχολη που θελεις και οχι στην πιο ''ακριβη'' μοριων.
αρκει βεβαια να εχεις τα χρηματα και να θελεις να φυγεις απο τα μπιφτεκια της μανουλας.
αρκετες σχολες των αθηνων ειναι υπερτιμημενες και οι καθηγητες αδιαφοροι επειδη ακριβως τα παιδια ειναι εγκλωβισμενα λογω διαμονης , χρημάτων και φήμης.
 

Mariap.

Νεοφερμένος

Η Mariap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αν μπορείς να αντεπεξέλθεις οικονομικά σε μία άλλη πόλη φυσικά και να πας. Δε θα έμπαινα ποτέ σε τέτοιο δίλλημα. Η σχολή ή η πόλη έχει σημασία;
Για την σχολή είμαι σίγουρη ότι την θέλω, η πολη έχει σημασία, οι γονείς μου είμια σίγουρη ότι θα με στηρίξουν βέβαια υπάρχει η πιθανατητα να ακούσω "τζάμπα μόρια και ο κόπος σου κτλπ" από εκείνον και τρίτους
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι εννοείς να χαραμίσεις μόρια ???
 

Mariap.

Νεοφερμένος

Η Mariap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εσυ πρεπει να πας στην σχολη που θελεις και οχι στην πιο ''ακριβη'' μοριων.
αρκει βεβαια να εχεις τα χρηματα και να θελεις να φυγεις απο τα μπιφτεκια της μανουλας.
αρκετες σχολες των αθηνων ειναι υπερτιμημενες και οι καθηγητες αδιαφοροι επειδη ακριβως τα παιδια ειναι εγκλωβισμενα λογω διαμονης , χρημάτων και φήμης.
Για κάποιο λόγο υπάρχει το γράφεις πολλά μόρια=περνάς Αθήνα
Τι εννοείς να χαραμίσεις μόρια ???
Δηλαδή αν έχω γράψει 15χιλιαδες πχ να πάω σε σχολή 14 ή12 χιλιαδες
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο υπάρχει το γράφεις πολλά μόρια=περνάς Αθήνα

Δηλαδή αν έχω γράψει 15χιλιαδες πχ να πάω σε σχολή 14 ή12 χιλιαδες
Απλά θα δηλώσεις τη σχολή που θες σε όλες τις πόλεις που υπάρχει κ θα πας όπου περάσεις !!!!
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο υπάρχει το γράφεις πολλά μόρια=περνάς Αθήνα

Δηλαδή αν έχω γράψει 15χιλιαδες πχ να πάω σε σχολή 14 ή12 χιλιαδες
Δεν εχει σημασια ποσα μορια εγραψες. Αφου ξερεις οτι θες αυτη τη σχολη και οι γονεις σου μπορουν να σε στηριξουν τοτε μην σε νοιαζει, γιαυτο άλλωστε εγραψες τοσα μορια, για να περασεις εκει που θες!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο υπάρχει το γράφεις πολλά μόρια=περνάς Αθήνα

καλα..σκεψου το ως εξεις

παρε τις σχολες του μετσοβειου και πηγαινε τες στο μετσοβο και φερε αθηνα τις αντιστοιχες της ξανθης...
θα αλλαξει το στατους μοριων ή οχι? μαλλον θα αλλαξει αμεσα.
τα παιδια θελουν να φοιτουν στο σπιτι τους δεν εχουν δυνατοτητα για αλλου.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Συγγνώμη το δίλημμα να ξανά δώσεις ή να πας επαρχία ??? Μπερδεύτηκα.
 

Mariap.

Νεοφερμένος

Η Mariap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Συγγνώμη το δίλημμα να ξανά δώσεις ή να πας επαρχία ??? Μπερδεύτηκα.
Οχι σε καμία περίπτωση δεν ξανά δίνω 😂. Το δίλημμα είναι να επιλέξω σχολή στην πόλη μου που δεν θέλω σε καμία περίπτωση ή να πάω εκτός στην σχολή που θλεω
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οχι σε καμία περίπτωση δεν ξανά δίνω 😂. Το δίλημμα είναι να επιλέξω σχολή στην πόλη μου που δεν θέλω σε καμία περίπτωση ή να πάω εκτός στην σχολή που θλεω
Α όχι βέβαια ..... Το δεύτερο!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα φυσικά .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,569 μηνύματα.
Εκτός πόλης, στη σχολή που θες εφόσον υπάρχει η οικονομική άνεση για κάτι τέτοιο. Τα μόρια δεν πάνε χαμένα, δεν είναι δωροεπιταγή που δεν την εξαργύρωσες ολόκληρη. Είναι ένα κλειδί που σου ανοίγει πόρτες σχολών. Όσο μεγαλύτερος ο αριθμός των μορίων, σε τόσες περισσότερες κλειδαριές ταιριάζει. :)
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Παιδιά μήπως μπορούμε να ανατρέξουμε στο σχολείο να πάρουμε σ τους κωδικούς όσοι κανουμε το 10%;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.

Hopeful22

Νεοφερμένος

Ο Hopeful22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχει ακούσει ή διαβάσει κανένας κάτι για το πότε θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες για το μηχανογραφικό? Αφού τελείωσαν οι ενδοσχολικες και για τις μικρότερες τάξεις, λογικά θα πρέπει να ξεκινήσουν.....
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχει ακούσει ή διαβάσει κανένας κάτι για το πότε θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες για το μηχανογραφικό? Αφού τελείωσαν οι ενδοσχολικες και για τις μικρότερες τάξεις, λογικά θα πρέπει να ξεκινήσουν.....
Από οσο γνωρίζω, πρεπει πρώτα να βγουν οι βαθμοί και μετά θα έχουμε ένα τουλάχιστον 10ημερο, για να το συμπληρώσουμε.
 

Hopeful22

Νεοφερμένος

Ο Hopeful22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Από οσο γνωρίζω, πρεπει πρώτα να βγουν οι βαθμοί και μετά θα έχουμε ένα τουλάχιστον 10ημερο, για να το συμπληρώσουμε.
Τα προηγούμενα χρόνια, αρκετές μέρες πριν τους βαθμούς, έβγαζε το υπουργείο ανακοίνωση για να πάνε στο λύκειο οι υποψήφιοι να πάρουν κωδικό για την εφαρμογή του μηχανογραφικού, και μέχρι την ημέρα ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων, μπορούσε ο καθένας να κάνει προσωρινή αποθήκευση μηχανογραφικού. Αυτό εννοώ, το γνωρίζω ότι η οριστικοποίηση γίνεται μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιών.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τα προηγούμενα χρόνια, αρκετές μέρες πριν τους βαθμούς, έβγαζε το υπουργείο ανακοίνωση για να πάνε στο λύκειο οι υποψήφιοι να πάρουν κωδικό για την εφαρμογή του μηχανογραφικού, και μέχρι την ημέρα ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων, μπορούσε ο καθένας να κάνει προσωρινή αποθήκευση μηχανογραφικού. Αυτό εννοώ, το γνωρίζω ότι η οριστικοποίηση γίνεται μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιών.
Α οκευ, δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Δεν εχει ανοιξει το συστημα ακομα, μην αγχωνεστε, απο βδομαδα και αν...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top