Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ πήγα μόνη μου αλλά όλοι οι υπόλοιποι στην αίθουσα ήταν τουλάχιστον με ένα γονέα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
εγω πηγα και με τους 2 γονεις μου αλλα επειδη ειμαι φοβερη τυπισσα εδιωξα την μανα μου να παει βολτα το σκυλι μας και τον πατερα μου τον παρατησα σε μια γωνια και μετα οταν ερχοταν πανω απο το κεφαλι μου να δει τι γραφω του εριχνα την ματια της τιγρης και εφευγε ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Απο κοντινούς φίλους άλλοι πήγαν για εγγραφή μόνοι,αλλοι με γονείς και άλλοι με φίλους,ενω εγω είμαι ο αναποφάσιστος της παρέας :P

Καλύτερα είναι να πάω αυριο στην εγγραφή μόνος ή με φίλο για παρέα; Επειδή το θεωρώ νέο,προσωπικό, ξεκίνημα στην ζωή μου,είπα να μην πάω με γονιό,παρά το γεγονός οτι η μάνα μου ήθελε να έρθει μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Ειναι καλο να πας με καποιο κοντινο σου ατομο. Αλλα μεσα στο αμφιθεατρο να πας σιγουρα μονος.Ολα μια ιδεα ειναι.
Ετσι θα εχεις και το πλεονεκτημα οτι δεν εισαι τελειως μονος και θα γνωρισεις και κανα δυο παιδια..ηρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρία_πικραλίδα

Νεοφερμένος

Η μαρία_πικραλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω με τον πατερα μου και 3 φιλες μου :P μεγαλο λαθος να παρεις τον γονεα μαζι σου,στο τελος αντι να μας πριξει ο πασπιτης που με βοηθουσε στην εγγραφη τον επριξε ο μπαμπασ μ και εφυγε :D την επομενη φορα που πηγα για μια βεβαιωση τον αφησα στο αμαξι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Νομίζω ότι το παρα-αναλύσατε το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Κι εγω μονος μου πηγα!Αλλα αρκετοι ηταν με γονεις, μια μαμα μαλιστα ενος παιδιου εμπαινε μεσα στην αιθουσα που καναμε τις εγγραφες και τραβαγε φωτογραφιες...απλα δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω η να κλαψω, παντως αν μη τι αλλο ηταν σουρεαλιστικο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Στην εγγραφή όλοι θέλουμε να πάμε μόνοι να το παίξουμε ανεξάρτητοι και ενήλικες.Στην ορκομωσία όμως αν δεν έρθει κανείς θα το φέρουμε βαρέως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Σωστός...!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω θα παω παντως με την μαμα μου γιατι ειμαι απο δραμα και θα πρεπει να παμε θεσσαλονικη οχι μονο για την εγγραφη αλλα για να τακτοποιησουμε τ σπιτι~!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
με την γιαγιά,την θεία και τον ξάδερφο..
ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί πρέπει να πάρουμε κάποιον μαζί μας για να κάνουμε κάτι τόσο μα τόσο απλό:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
με την γιαγιά,την θεία και τον ξάδερφο..
ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί πρέπει να πάρουμε κάποιον μαζί μας για να κάνουμε κάτι τόσο μα τόσο απλό:hmm:
Επειδή οι δικές σου συνθήκες δεν το απαίτησαν, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα χρειαστεί σε κάποιον άλλον. Κι εγώ πήγα με τον πατέρα μου διότι ήμουν σε ένα μέρος για πρώτη φορά στη ζωή μου, το τμήμα μου ήταν εκτός πόλης(δεν οδηγώ κιόλας αμάξι) και δεν ήξερα ούτε καν τις στάσεις(τα λεωφορεία σε περιόδους που έχει τελειώσει η εξεταστική και δεν διδάσκονται μαθήματα ελαττώνουν τα δρομολόγια κατά πολύ-τουλάχιστον στη πόλη που ήμουν επειδή το λεωφορείο για την πανεπιστημιούπολη ήταν δωρεάν)... Ας μην επικρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε... Με γονέα μας (θα) πάμε, όχι με όλο το σόι. Και το να έχει κάποιος αναπτυγμένες σχέσεις με την οικογένειά του από πότε τον καθιστά ανίκανο να εγγραφεί μόνος του έχοντας μαζί του και κάποιο συγγενικό (ή φιλικό) πρόσωπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Επειδή οι δικές σου συνθήκες δεν το απαίτησαν, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα χρειαστεί σε κάποιον άλλον. Κι εγώ πήγα με τον πατέρα μου διότι ήμουν σε ένα μέρος για πρώτη φορά στη ζωή μου, το τμήμα μου ήταν εκτός πόλης(δεν οδηγώ κιόλας αμάξι) και δεν ήξερα ούτε καν τις στάσεις(τα λεωφορεία σε περιόδους που έχει τελειώσει η εξεταστική και δεν διδάσκονται μαθήματα ελαττώνουν τα δρομολόγια κατά πολύ-τουλάχιστον στη πόλη που ήμουν επειδή το λεωφορείο για την πανεπιστημιούπολη ήταν δωρεάν)... Ας μην επικρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε... Με γονέα μας (θα) πάμε, όχι με όλο το σόι. Και το να έχει κάποιος αναπτυγμένες σχέσεις με την οικογένειά του από πότε τον καθιστά ανίκανο να εγγραφεί μόνος του έχοντας μαζί του και κάποιο συγγενικό (ή φιλικό) πρόσωπο;
τι ακριβώς από τις συνθήκες αυτές δεν είχα εγώ? είμαι από Νάουσα και σπουδάζω Λάρισα, περα από ότι το ξέρεις είναι και εμφανές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
τι ακριβώς από τις συνθήκες αυτές δεν είχα εγώ? είμαι από Νάουσα και σπουδάζω Λάρισα, περα από ότι το ξέρεις είναι και εμφανές:P
Προφανώς για να μη χρειαστεί, δεν το επέβαλαν οι δικές σου συνθήκες. Για εμένα που χρειάστηκε, (θεωρώ πως) το επέβαλαν οι συνθήκες. So simple.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
και εγώ μόνη μου πήγα και δεν ήξερα κανέναν και ούτε την πόλη :) δεν χρειάζεται να πάρεις τους γονείς σου μαζί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προφανώς για να μη χρειαστεί, δεν το επέβαλαν οι δικές σου συνθήκες. Για εμένα που χρειάστηκε, (θεωρώ πως) το επέβαλαν οι συνθήκες. So simple.:)
μα δεν μπορώ να καταλάβω σε τι ακριβώς χρειάζονται στην διαδικασία της εγγραφής? Ούτε και αυτό με τα αστικά, κάποια στιγμή θα υπήρχε δρομολόγιο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
μα δεν μπορώ να καταλάβω σε τι ακριβώς χρειάζονται στην διαδικασία της εγγραφής? Ούτε και αυτό με τα αστικά, κάποια στιγμή θα υπήρχε δρομολόγιο :hmm:
Γιατί είπα πως χρειάζεται στη διαδικασία της εγγραφής; Δεν πρόκειται για αστικό, ένα και μόνο λεωφορείο περνάει(νομίζω σε περιόδους μη εξεταστικής κάθε 3-4 ώρες με καθυστερήσεις και χωρίς να αναφέρονται κάπου-εκ των υστέρων και εμπειρικά τα έμαθα κι εγώ). Πάντως όταν έψαχνα για τη στάση ρωτώντας, πολλά άτομα, μου έκανε εντύπωση μάλιστα, με παρέπεμψαν σε λάθος στάση. Όχι 1 και 2 μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επειδή οι δικές σου συνθήκες δεν το απαίτησαν, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα χρειαστεί σε κάποιον άλλον. Κι εγώ πήγα με τον πατέρα μου διότι ήμουν σε ένα μέρος για πρώτη φορά στη ζωή μου, το τμήμα μου ήταν εκτός πόλης(δεν οδηγώ κιόλας αμάξι) και δεν ήξερα ούτε καν τις στάσεις(τα λεωφορεία σε περιόδους που έχει τελειώσει η εξεταστική και δεν διδάσκονται μαθήματα ελαττώνουν τα δρομολόγια κατά πολύ-τουλάχιστον στη πόλη που ήμουν επειδή το λεωφορείο για την πανεπιστημιούπολη ήταν δωρεάν)... Ας μην επικρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε... Με γονέα μας (θα) πάμε, όχι με όλο το σόι. Και το να έχει κάποιος αναπτυγμένες σχέσεις με την οικογένειά του από πότε τον καθιστά ανίκανο να εγγραφεί μόνος του έχοντας μαζί του και κάποιο συγγενικό (ή φιλικό) πρόσωπο;

Το καταλαβαίνω το σκεπτικό "πρώτη φορά μόνος σε καινούρια πόλη", και θα ήθελα έναν από τους γονείς μου να είναι μαζί μου όσο ψάχνω σπίτι ή όσο τακτοποιούμαι ή όσο προσπαθώ να μάθω την πόλη, τα δρομολόγια κλπ. Σίγουρα δεν θα τον ήθελα μαζί μου στην εγγραφή όμως. Να πάμε μαζί μέχρι την στάση του αστικού ξέρω γω, ναι, να ρωτήσουμε μαζί το δρομολόγιο ναι, αλλά θα έμπαινα ολομόναχη στο αστικό και θα κανόνιζα μόνη μου τα της εγγραφής. Το πανεπιστήμιο είναι άσχετο με το πόσο γρήγορα μπορείς να εξοικειωθείς με μια ξένη πόλη. Οι γονείς δεν χωράνε εκεί. Προσωπική άποψη πάντα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
με την πρώην μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εγω παντως αν ειμαι θεσσαλονικη μονη μου θα παω.Το πολυ πολυ να παρω και καμια φιλη/ο μαζι για καφε. Αν ειμαι εκτος τους γονεις μονο για να βρουμε σπιτι θα τους παρω μαζι..Ενταξει,στο κατω κατω 18 χρονων δεν μπορουμε να κανουμε μια εγγραφη; Αν ειναι δυνατον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top