Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
μονοι ξεμονοι πατε δεν γλυτωνετε απο τα κομματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiZ

Νεοφερμένος

Ο DiZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ως πρωτοετής που είμαι. Σήμερα γράφτηκα θαρρώ πως η ερώτηση θα πρέπει να είναι με ποίον εκπρόσωπο κόμματος γραφτήκατε γιατί είτε μόνος πας είτε με παρέα, σε βρίσκουν. Πανούργοι υποστηρικτές των παρατάξεων . Μόνος πήγα αν και πιστεύω θα ταν ωραία να πήγαινα με παρέα ή έστω με κάποιον από τους δικούς μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τι σχέση αν ο άλλος έβγαλε πολλά μοριάκια με το ότι μπορεί να κάνει και μόνος του την εγγραφή; Ειδικά αν δε βοηθά η γραματεία! Ή αν υπεύθυνοι για τις εγγραφές είναι φοιτητες(σε κάποιες σχολές συμβαίνει αυτό). Μπορεί να μην έχει συνηθίσει όλα τα χαρτογραφικά θέματα, να θέλει τους γονείς του για μεγαλύτερη ασφάλεια(νέος χώρος) ή και για βοήθεια. Μπορεί απλά, επειδή δε σκαμπάζει τίποτα από το τι εστί χώρος πανεπιστιμίου με αμολυμέννα κομματόσκυλα, να έχει και ένα φόβο(από τα τόσα που ακούει και διαβάζει - και ναι, δεν είναι όλοι τόσο δυναμικοί χαρακτήρες σαν εσάς). Μπορεί από την άλλη να θέλει να πάει μόνος του επειδή πολύ απλά δεν έχει ανάγκη και κανέναν. Άλλοι μπορεί να θέλουν παρέα. Υπάρχουν άτομα που μπορεί να μην έχουν ανάγκη τους φίλους τους για εγγαφή αλλά να τους θέλουν εκεί γενικώς. Δε νομίζω ότι η "συντροφιά", με την ευρέτερη έννοια είναι αδυναμία. Μάλλον δύναμη είναι και αργούμε να το καταλάβουμε.

Από ότι έχω καταλάβει, αν δούμε κάποιον να χρειάζεται κάποιον δίπλα του, του βάζουμε κατευθείαν την ταμπέλα του αδύναμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Και τι σχέση αν ο άλλος έβγαλε πολλά μοριάκια με το ότι μπορεί να κάνει και μόνος του την εγγραφή; Ειδικά αν δε βοηθά η γραματεία! Ή αν υπεύθυνοι για τις εγγραφές είναι φοιτητες(σε κάποιες σχολές συμβαίνει αυτό). Μπορεί να μην έχει συνηθίσει όλα τα χαρτογραφικά θέματα, να θέλει τους γονείς του για μεγαλύτερη ασφάλεια(νέος χώρος) ή και για βοήθεια. Μπορεί απλά, επειδή δε σκαμπάζει τίποτα από το τι εστί χώρος πανεπιστιμίου με αμολυμέννα κομματόσκυλα, να έχει και ένα φόβο(από τα τόσα που ακούει και διαβάζει - και ναι, δεν είναι όλοι τόσο δυναμικοί χαρακτήρες σαν εσάς). Μπορεί από την άλλη να θέλει να πάει μόνος του επειδή πολύ απλά δεν έχει ανάγκη και κανέναν. Άλλοι μπορεί να θέλουν παρέα. Υπάρχουν άτομα που μπορεί να μην έχουν ανάγκη τους φίλους τους για εγγαφή αλλά να τους θέλουν εκεί γενικώς. Δε νομίζω ότι η "συντροφιά", με την ευρέτερη έννοια είναι αδυναμία. Μάλλον δύναμη είναι και αργούμε να το καταλάβουμε.

Από ότι έχω καταλάβει, αν δούμε κάποιον να χρειάζεται κάποιον δίπλα του, του βάζουμε κατευθείαν την ταμπέλα του αδύναμου.

Xαλάρωσε,είσαι πολύ δραματικός.Αν εξαιρέσουμε το νόημα της παρέας,καλύτερο θα ήταν να ψαχτείς μόνος σου εκεί πέρα χωρίς να απελπίζεσαι για βοήθεια,καιρός δεν είναι;Η εγγραφή είναι το λιγότερο γραφειοκρατικό θέμα της σχολής,plus άντε αυτονομήσου και λίγο,φοιτητής έγινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Xαλάρωσε,είσαι πολύ δραματικός.Αν εξαιρέσουμε το νόημα της παρέας,καλύτερο θα ήταν να ψαχτείς μόνος σου εκεί πέρα χωρίς να απελπίζεσαι για βοήθεια,καιρός δεν είναι;Η εγγραφή είναι το λιγότερο γραφειοκρατικό θέμα της σχολής,plus άντε αυτονομήσου και λίγο,φοιτητής έγινες.

Δε νομίζω πως κάνοντας μια εγγραφή, κάποιος γίνεται αυτόνομος . Βασικά, για την αυτονομία άλλα πράγματα χρειάζονται πιο πολύ όπως υπευθυνότητα, την οποία δε νομίζω να την αποκτάς κάνοντας μόνος σου την εγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Δε νομίζω πως κάνοντας μια εγγραφή, κάποιος γίνεται αυτόνομος . Βασικά, για την αυτονομία άλλα πράγματα χρειάζονται πιο πολύ όπως υπευθυνότητα, την οποία δε νομίζω να την αποκτάς κάνοντας μόνος σου την εγγραφή.

Δεν είπα ότι με μια εγγραφή γίνεσαι αυτόνομος και υπεύθυνος.Εννοούσα να μην αγχώνεσαι για τέτοιες μικρότητες,και κανε την χωρίς τη βοήθεια "των γονιών",ένα βήμα είναι κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Έλεος με τα κομματόσκυλα δε σας τρώνε.
Ίσα ίσα έχουν την πλάκα τους :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Οκ,πραγματικά τώρα ξεκολλάτε...εδώ ακόμα και στους γάμους,οι νύφες(25+ χρονών συνήθως)με το μπαμπά τους πάνε στην εκκλησία και μάλιστα πιασμένοι αγκαζέ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
δηλαδή τώρα μου λέτε ότι η εγγραφή σε μια σχολή είναι έθιμο;;;;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
δηλαδή τώρα μου λέτε ότι η εγγραφή σε μια σχολή είναι έθιμο;;;;;;:confused:
Αμέ,μεγάλη παράδοση!:PΑ και στον ενικό,παρακαλώ!:hehe:Σοβαρά τώρα,νόμιζα ότι(παλιότερα τουλάχιστο,γιατί τώρα απ'ότι ακούω από εσάς εδώ δεν ισχύει πια)ήταν κλασικό το σκηνικό στις εγγραφές με τους πρωτοετείς να περιμένουν μαζί με τους γονείς τους έξω από τη γραμματεία!Αναρωτιέμαι...μήπως τελικά την έβλεπα στον ύπνο μου την όλη φάση?Πάντως πιστεύω θα έχουμε άλλοι 4+,άλλοι 5+(μαζί κι εγώ),άλλοι 6+(οι γιατροί)χρόνια να αποδείξουμε ότι είμαστε ανεξάρτητοι...από την πρώτη μέρα θα πιαστούμε?Αν κι εγώ θα νιώσω αυτόνομη κι από την πρώτη μέρα,γιατί τη μέρα που πρέπει να γραφτώ παίζει να αρχίζω και μαθήματα!Ε τότε λέω να τον διώξω το μπαμπά,αν και δε θα με χάλαγε καθόλου να είχα έναν προσωπικό ατζέντη να μου κρατάει σημειώσεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εγώ πέρασα ΑΣΟΕΕ και έχει φαγωθεί να 'ρθει μαζί ο πατέρας μου, επειδή ήταν και αυτός ΑΣΟΕΕιτης έτσι για να θυμηθεί τα παλιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η απάντηση του μπαμπά μου όταν τον ρώτησα αν θα πάμε μαζί στην εγγραφή:
????Φυσικά! Δε θα πάω τη μοναχοκόρη μου στην εγγραφή για το πανεπιστήμιο;;; :eek:
Α μωρέ χαζομπαμπάδες :D Μια χαρά παίρνουν και αυτοί οι γονείς με το να πάνε να μας "γράψουν" (όπως στο δημοτικό). Τόσα βάσανα, δώστε τους μωρέ μια χαρά ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εγώ πέρασα ΑΣΟΕΕ και έχει φαγωθεί να 'ρθει μαζί ο πατέρας μου, επειδή ήταν και αυτός ΑΣΟΕΕιτης έτσι για να θυμηθεί τα παλιά!!!

χαχαχα ασε τον πατερα σου να γυρναει στο κτιριο της ασσοε και να θυμαται τα παλια και συ πηγαινε για εγγραφη!απλο:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
χαχαχα ασε τον πατερα σου να γυρναει στο κτιριο της ασσοε και να θυμαται τα παλια και συ πηγαινε για εγγραφη!απλο:P:P
Κακίες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

χαχαχα οχι καλε..αν δεν τον θελει ετσι θα ναι και οι δυο ευχαριστημενοι:Pο μπαμπασ του θα αναπολησει τα φοιτητικα του χρονια και ο γιοσ θα γραφτει:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αμέ,μεγάλη παράδοση!:PΑ και στον ενικό,παρακαλώ!:hehe:Σοβαρά τώρα,νόμιζα ότι(παλιότερα τουλάχιστο,γιατί τώρα απ'ότι ακούω από εσάς εδώ δεν ισχύει πια)ήταν κλασικό το σκηνικό στις εγγραφές με τους πρωτοετείς να περιμένουν μαζί με τους γονείς τους έξω από τη γραμματεία!Αναρωτιέμαι...μήπως τελικά την έβλεπα στον ύπνο μου την όλη φάση?Πάντως πιστεύω θα έχουμε άλλοι 4+,άλλοι 5+(μαζί κι εγώ),άλλοι 6+(οι γιατροί)χρόνια να αποδείξουμε ότι είμαστε ανεξάρτητοι...από την πρώτη μέρα θα πιαστούμε?Αν κι εγώ θα νιώσω αυτόνομη κι από την πρώτη μέρα,γιατί τη μέρα που πρέπει να γραφτώ παίζει να αρχίζω και μαθήματα!Ε τότε λέω να τον διώξω το μπαμπά,αν και δε θα με χάλαγε καθόλου να είχα έναν προσωπικό ατζέντη να μου κρατάει σημειώσεις!:P

Σιγά. Άλλοι "ανεξάρτητοι" στέλνουν τους γονείς για βιβλία, ανακοινώσεις, δηλώσεις, επικοινωνία με καθηγητές και παριστάνουν τους Κινέζους. Στην εγγραφή θα τα χαλάσουμε; πήγαινε με τους δικούς σου, να το φχαριστηθείτε κι όλας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
χαχαχα οχι καλε..αν δεν τον θελει ετσι θα ναι και οι δυο ευχαριστημενοι:Pο μπαμπασ του θα αναπολησει τα φοιτητικα του χρονια και ο γιοσ θα γραφτει:);)
Για φαντάσου όμως ο μπαμπάς να θέλει να αναπολήσει την ημέρα της εγγραφής του!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Για φαντάσου όμως ο μπαμπάς να θέλει να αναπολήσει την ημέρα της εγγραφής του!:hehe:

χαχαχ ε τοτε ας τον παρει μαζι του κριμας ειναι!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Σιγά. Άλλοι "ανεξάρτητοι" στέλνουν τους γονείς για βιβλία, ανακοινώσεις, δηλώσεις, επικοινωνία με καθηγητές και παριστάνουν τους Κινέζους. Στην εγγραφή θα τα χαλάσουμε; πήγαινε με τους δικούς σου, να το φχαριστηθείτε κι όλας. :P
Ακριβώς...όπου δουν τα ζόρια δηλαδή!;)Φαντάζεσαι?Στην εγγραφή...Τί λες ρε μπαμπά?Μωρό είμαι να με πας εσύ για να γραφτώ στη σχολή?Μετά από 5-6 χρόνια...Μπαμπάκα,τράβα να λαδώσεις λίγο τον καθηγητή μπας και μου περάσει το μάθημα!:baby::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ρε δε φταίνε οι καημένοι οι γονείς...Τόσα λέφτα έχουν δωσει για να μπούμε σε μια σχολή,τοση αγωνία έχουν περάσει μαζί μας!Σεβαστείτε οτι θέλουν να δουν το βλαστάρι τους να περνά την την πόρτα του πανεπιστημίου!
Πέρα από την πλάκα,πιστεύω οτι είναι μια σημαντική στιγμή για τους γονεις!Δεν πάνε μαζί με τα παιδιά τους στη εγγραφη ,για να τα βοήθησουν στη διαδικασία,βρε!
Έρχονται για να δουν τη σκηνή,οπού το παιδί τους πια ανοίγει ενα νέο σημάντικο κεφάλαιο στη ζωή του κ να αισθανθούν οτι κ αυτοί συνέτελεσαν ως ένα βαθμό γι'αυτην την πρόοδο!Δεν είναι εγωιστική στάση,είναι η ανάγκη τους να βεβαιωθούν οτι έπραξαν τα δέοντα για το παιδί τους!
Γι'αυτό σε οσους πανε κ οι γονεις μαζί στην εγγραφη,πειτε τους κ ενα γλυκο "ευχαριστώ" στο τελος της διαδικασιας!Θα είναι η μεγαλυτρεη επιβραβευση γι΄'αυτους!
Και αλιμονο το αν θα παει καποιος με τους γονεις του ή οχι στην εγγραφη να κρίνει την ανεξαρτησία του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top