Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
1) μια απο τις αδελφες μου περασε στη φιλοσοφικη σχολη του πανεπιστημιου πατρων το 2002 και κατοπιν μετεγγραφης επεστρεψε στην αθηνα. τωρα εξακολουθει να ειναι φοιτητρια στο τμημα. εφοσον υπαρχει ηδη εν ενεργεια φοιτητης με μεταγραφη στην οικογενεια πριν απο μενα, αυτο με εμποδιζει να λαβω με τη σειρα μου μετεγγραφη ή δεν υπαρχει προβλημα??
μεχρι περσυ δεν υπηρχε προβλημα. πχ αδερφος μου ειχε παρει μεταγγραφη το 2006, και επισης ο αλλος αδερφος μ πηρε μεταγγραφη το 2007. Δεν παιζει ρολο. ξερω και πολλα αλλα παιδια, στα οποια εχει γινει το ιδιο( δηλ πρωτα πηρε ο ενας μεταγγραφη και μετα και ο αλλος)
καλου κακου ρωτα ομως και καποιον που να ξερει. στην αργολιδα οπου ημουνα υπηρχαν καποιοι της νομαρχιας οι οποιοι τα ηξεραν αυτα.
φανταζομαι θα υπαρχουν και αλλου. Αλλα κατα 99% δε θα υπαρχει προβλημα.
ετσι κι αλλιως ειναι παραλογο. περνουμε μεταγγραφη για να απαλλαγομαστε απο τα εξοδα των πολλων ενοικιων. Αν δεν επιτρεποταν η δευτερη μεταγγραφη τοτε μπορει να συνεβαινε το εξης : Εστω οτι η αδερφη σ επαιρνε μεταγγραφη απο θεσαλ. προς Αθηνα. Αν εσυ περναγες θεσ τοτε θα ηταν προτιμοτερο η αδερφη σ να μην επαιρνε μεταγγραφη!:P πολυ προπο ακουγεται.
ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΡΩΤΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΗ ΝΕΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi_mlg

Νεοφερμένος

Η sofi_mlg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας...είμαι από ρέθυμνο και έδινα και εγώ φέτος πανελλήνιες, αλλα την σχολη που θέλω (νοσηλευτική αθηνας,αει) δεν την πιάνω για 18 μόρια καθώς η βάση τις είναι 17158...είμαι παιδί πολύτεκνης οικογενειας και η αδερφή μου σπουδάζει στο ρέθυμνο (και είναι 21 χρονων)...επίσης το άλλο τμήμα νοσηλευτικής που υπάρχει είναι στην σπάρτη...έχω πάρει αρκετές φορες στα ΚΕΣΥΠ να ρωτήσω και μου λένε ότι η σχετική εγκύκλιος περί μετεγγραφών δεν έχει βγει ακόμη...γνωρίζει κανένας σας αν δικαιούμαι μετεγγραφή στην αθηνα? Ευχαριστώ προκαταβολικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

peny92

Νεοφερμένος

Η peny92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας...θα ηθελα βοηθεια για αμοιβαια μετεγγραφη...ειναι καποιος που θελει ιατρικη ιωαννινων,λαρισας,κρητης η αλεξ/πολης???αλλα να πιανει ιατρικη θεσ/νικης???σας παρακαλω πειτε μου!!ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Peny92 oι αμοιβαίες μετεγγραφές έχουν καταργηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas0505

Νεοφερμένος

Ο kostas0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
τελικα με τις μετεγγραφες των τριτεκνων τι ισχυει?αλλαξε κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotisdiv

Νεοφερμένος

Ο sotisdiv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μια ερώτηση κι απο μένα, αν γνωρίζει κάποιος..
Είμαι το πρώτο παιδί απο 3τεκνη οικογένεια με αποθανώντα πατέρα και αδερφή φοιτήτρια.
Το συνολικό οικογενειακό εισόδημα των 35.000 ευρώ που ορίζει ο νόμος δεν το ξεπερνάμε αλλά υπάρχει μια απορία που δεν έχει απαντηθεί
όσο κι αν έψαξα. Είμαι 29 ετών και δεν ξέρω αν δεν δικαιούμαι μετεγγραφή λόγω ηλικίας.
Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση γιατί σήμερα θέλω να συμπληρώσω Μηχανογραφικό και όπως αντιλαμβάνεστε είναι σημαντικό να ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδία καλησπερα!θα ηθελα να μου απαντησετε οσο το δυνατον πιο γρηγορα γιατι πρεπει να καταθεσω το μηχανογραφικο μου...Εγω περνάω Νοσηλευτικη Κρήτης(Τ.Ε.Ι) και μένω Αθήνα..έτσι λοιπον θα ηθελα οπωδηποτε να ερθω Αθήνα στο αντιστοιχο τμήμα! Δεν έχω αδερφια και οι γονείς μου ειναι με διαζύγιο.Το εισόδημα μας δεν ξεπερναει το ποσό των τριάντα πέντε χιλιάδων ευρώ τα τελευταια 3 ετη(οπως αναφερει και ο νόμος για τις μεταγραφες)...Θα ήθελα να μου πείτε αν έχω το δικαίωμα μεταγραφης στην Αθήνα και αν ναι τι πρεπει να κανω? Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν γινετε απο το τμημα των εφαρμοσμενων μαθηματικων να παει καποιος στο τμημα επιστημης υπολογιστων στο ηρακλειο...ειναι εφικτο αυτο?? αν ναι...πως???ευχαριστω.....:):P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν γινετε απο το τμημα των εφαρμοσμενων μαθηματικων να παει καποιος στο τμημα επιστημης υπολογιστων στο ηρακλειο...ειναι εφικτο αυτο?? αν ναι...πως???ευχαριστω.....:):P:clapup:
Θα βοηθησει κανεις?? Καιγομαι να μαθω..........:redface::hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Θα βοηθησει κανεις?? Καιγομαι να μαθω..........:redface::hmm::/:
Όχι, δε γίνεται, δεν είναι αντίστοιχη σχολή.
Το εφαρμοσμένων μαθηματικών Κρήτης δεν έχει καμία αντίστοιχη σχολή.
Δες το 2ο spoiler στο πρώτο μήνυμα του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όχι, δε γίνεται, δεν είναι αντίστοιχη σχολή.
Το εφαρμοσμένων μαθηματικών Κρήτης δεν έχει καμία αντίστοιχη σχολή.
Δες το 2ο spoiler στο πρώτο μήνυμα του θέματος.


Ουτε με κατατακτηριες δεν γινεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω μενω αθηνα,εδινα μαζι μετην αδερφη μου κ η αδερφη μου περναει αθηνα αλλα εγω περναω επαρχια(μαλλον σερρες).το εισοδημα μας ομω ειναι μικροτερο των 30000 ευρω...Δικαιουμαι μεταγραφη για οικονομικους λογους να ρθω στον τοπο κατοικιας μου να σουδασω,στην αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ουτε με κατατακτηριες δεν γινεται???

Οι κατατακτήριες είναι μόνο για όσους έχουν ήδη πτυχίο.
---
@sakaros:
Αυτό προϋποθέτει ότι θα πας εκεί που πέρασες τον πρώτο χρόνο, θα περάσεις όλα τα μαθήματα του πρώτου έτους, θα κάνεις αίτηση και ίσως σε δεχθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cjgillan

Νεοφερμένος

Ο cjgillan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παιδια γνωριζει καποιος? Πτυχιουχος μιας σχολης και νυν φοιτητης σε σχολη με το 10% θεωρειται κανονικος φοιτητης ουτως ωστε να μπορω να χρησιμοποιησω οτι εχω αδερφο που σπουδαζει για να παω στην ιδια πολη?(ανηκω σε πολυτεκνη οικογενεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Διάβασα αυτό το σχετικό άρθρο και έχω διαβάσει και τη διάταξη του υπουργείου αλλά ακόμα τα ερωτήματά μου δεν έχουν απαντηθεί.
https://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=342260&dt=10/07/2010

Είμαι τρίτεκνη, αλλά το εισόδημα των γονιών μου ξεπερνάει το θεσμοθετημένο όριο.
Εφόσον αναφέρεται ότι οι μετεγγραφές εκτός Αττικής και Θεσσαλονίκης θα ειναι ελεύθερες για όλους τους τρίτεκνους, δηλαδή από ότι καταλαβαίνω χωρίς πλαφόν, μπορώ αν περάσω Κρήτη να μεταγραφώ στην Πάτρα που είναι πιο κοντά στο σπίτι μου στην Αθήνα;
Από την άλλη, η μια μου αδερφή ήδη σπουδάζει στην Αθήνα εδώ και ένα χρόνο. Οπότε, μήπως μπορώ να έρθω Αθήνα μέσω αυτής;
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει γιατί παίρνω απο χθές στο Υπουργείο και...... ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ρε παιδια ελεος δηλαδη ρωταω απο προχτες απαντηστε καποιος!!!!! Ειναι Επειγον!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
@619zx:
Μπορείς να κάνεις αίτηση για μετεγγραφή ΜΕ ποσοτικό περιορισμό στο γ' εξάμηνο και αφού περάσεις όλα τα μαθήματα του πρώτου έτους στην Κρήτη και ΙΣΩΣ σε δεχθούν.
---
@sotisdiv:
Μπορείς να πάρεις μετεγγραφή αρκεί να πληροίς αυτό που απαιτείται από όλους όσοι καταθέτουν μηχανογραφικό: να έχεις δώσει φέτος πανελλαδικές. (τουλάχιστον με την παλαιά εγκύκλιο μετεγγραφή δεν έπαιρναν οι εισαγόμενοι με κατατακτήριες)
---
Παιδιά καλό θα ήταν να μην εμπιστευεστε κανέναν αυτή τη στιγμή σχετικά με τις μετεγγραφές. Ο νόμος άλλαξε και νέα εγκύκλιος δεν έχει ακόμα εκδοθεί-ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει... Αν τυχόν έχει υπόψη του που και αν έχει δημοσιοποιηθεί η νέα εγκύκλιος ας γράψει εδώ το link.
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το θέμα με τις μετεγγραφές δεν έχει ξεκαθαρίσει, όπως σωστά σημείωσε ο exc η νέα εγκύκλιος αγνοείται.
Το Υπουργείο "Παιδείας" για ακόμη μια φορά φαίνεται ότι τα έχει χαμένα... Εχει δημιουργήσει σύγχυση, εξαιτίας της ανικανότητας της υπουργού να αποφανθεί -οριστικά- για το θέμα των μετεγγραφών. Δεν είναι δυνατόν τα πανεπιστήμια και ΤΕΙ (ΑΕΙ) των κεντρικών πόλεων να βουλιάζουν κάθε χρόνο από τις αθρόες μετεγγραφές φοιτητών προς αυτά. Οι μετεγγραφές επιβαρύνουν την ήδη δυσλειτουργική κατάσταση των Ανωτάτων Ιδρυμάτων. Πώς ειναι δυνατόν, να μην υποβαθμίζεται το επίπεδο των παρεχόμενων σπουδών, όταν οι προβλεπόμενες θέσεις σ'ένα τμήμα είναι 50 και εν τέλει στο τμήμα αυτό φοιτουν 120 φοιτητές; Ακραίο παράδειγμα, το τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΟΠΑ ο αριθμός των εισακτέων αυξήθηκε λόγω μετεγγραφών κατά 120%.
https://https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_9_13/01/2010_386553
Το ΤΕΙ Πειραιά, όπου με την έναρξη της φετινής ακαδημαϊκής χρονιάς δέχτηκε 1.230 σπουδαστές, ενώ μετά το «ξεκαθάρισμα» των αιτήσεων, θα αναγκαστεί να πάρει περίπου 1.300 επιπλέον. Ενώ, το Πανεπιστήμιο της Αθήνας, που κατέχει και το ρεκόρ, δέχτηκε πέρυσι 1.518 επιπλέον φοιτητές.
https://https://www.educationplace.gr/news_12_11_09a.php

Για το φετινό ακαδημαϊκό έτος δεν θα υπάρξει πλάφον στις μετεγγραφές των τρίτεκνων, σύμφωνα με την εφημερίδα "Τα Νεα".
Για παράδειγμα, υποψήφιος από την Αθήνα που δικαιούται μετεγγραφής και εισάγεται στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών περιφερειακού Πανεπιστημίου θα κρίνεται με πρόσθετο κριτήριο την επίδοσή του σε σύγκριση με τις επιδόσεις των υπόλοιπων δικαιούχων μετεγγραφής προς αυτό το Τμήμα. Ετσι θα είναι δυνατόν, αντί να μετεγγραφεί στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο προς το οποίο κάθε χρόνο κατευθύνονταν οι περισσότεροι δικαιούχοι προκαλώντας συνωστισμό, να καταλήξει σε κάποια άλλη Οικονομική Σχολή της Αττικής. Μένει να απαντηθεί ωστόσο το ερώτημα τι θα γίνει με αρκετές σχολές αιχμής των κεντρικών ιδρυμάτων, όπως λ.χ. τα Πολυτεχνικά και τα Ιατρικά Τμήματα ή Τμήματα των ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά που κάθε χρόνο «βουλιάζουν» από τις μετεγγραφές, αλλά δεν έχουν αντίστοιχα τμήματα στην ίδια περιφέρεια.
https://https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4583652

Σύμφωνα με το δημοσίευμα της "Απογευματινής", η τροπολογία θα κατατεθεί την 15η Ιουλίου (Αιδώς Αργείοι!)
Σε περίπτωση που δεν υπάρξουν αλλαγές της τελευταίας στιγμής, για φέτος θα ισχύσουν τα εξής:
- Επιτρέπεται η μετεγγραφή νεοεισαχθέντων φοιτητών σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ (ΑΕΙ) για οικονομικούς λόγους, εφόσον ο μέσος όρος του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος, των τριών τελευταίων οικονομικών ετών δεν υπερβαίνει το ποσό των 45.000 , σε ποσοστό θέσεων 4% επί του αριθμού των εισακτέων, με βάση το σύνολο των μορίων που πέτυχαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.
- Στη δυνατότητα αδελφών να μετεγγράφονται ελεύθερα προς τα αντίστοιχα Τμήματα Πανεπιστημίων ή ΤΕΙ εκτός λεκανοπεδίου Αττικής και νομού Θεσσαλονίκης, απαλλάσσοντας τις οικογένειες από το βάρος της συντήρησης τριών νοικοκυριών.
- Στην ομαλότερη λειτουργία των Πανεπιστημίων και ΤΕΙ με ισοκατανομή των μετεγγραφομένων, βάσει του συνολικού αριθμού μορίων που πέτυχαν στις Πανελλήνιες εξετάσεις, όταν υπάρχουν αντίστοιχα Τμήματα στην ίδια γεωγραφική περιοχή.
https://www.apogevmatini.gr/?p=85235

Για περισσότερες πληροφορίες, τυχόν απορίες το ορθότερο είναι να επικοινωνήσετε με το Υπουργειο "Παιδείας".
Για τα Πανεπιστήμια: Λ.Ψαρρά
Τηλ: 210-3443447,210-3443470,210-3442754
210-3443468
Για τα ΤΕΙ: Δ. Γιαννοπούλου
Τηλ: 2103442446 -2103442444
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sotisdiv

Νεοφερμένος

Ο sotisdiv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σύμφωνα με αυτό

4) Ορφανοί φοιτητές ή σπουδαστές από τον ένα ή και από τους δύο γονείς, εφόσον ο μέσος όρος του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος των τριών τελευταίων οικονομικών ετών δεν υπερβαίνει το ποσό των τριάντα πέντε χιλιάδων ευρώ. Για τον υπολογισμό του μέσου όρου του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος των τριών τελευταίων οικονομικών ετών των ορφανών από τον έναν ή και τους δύο γονείς δε λαμβάνεται υπόψη το ατομικό εισόδημα του αποβιώσαντος γονέα ή των αποβιωσάντων γονέων που είχαν τυχόν δηλώσει κατά την τελευταία τριετία πριν από την αίτηση μετεγγραφής (παρ.1 εδ. γ άρθρου 1 ν.3282/2004 και παρ. 2 άρθρου 12 ν. 3577/2007).

αντιλαμβάνομαι οτι ΔΕΝ υπάρχει όριο ηλικίας. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί σίγουρα; Είναι επείγον;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ρε παιδια ειμαι απο επαλ εκανα βλακεια στο μηχανογραφικο και αντι να βαλω πρωτελευταια την σχολη αυτοματισμου χαλκιδας εβαλα πληροφορικης και τεχνολογιας ηλεκτρονικων υπολογιστων λαμιας!!το κακο ομως ειναι οτι σχολη πληροφορικης και τεχνολογιας ηλεκτρονικων υπολογιστων που ειναι στην λαμια , δεν υπαρχει στην αθηνα αλλα αυτοματισμου υπαρχει στον πειραια....Υπαρχει καμια περιπτωση να παρω μεταγραφη για πειραια??(την δικαιουμε την μεταγραφη με βαση το νομοσχεδιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top