Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως μπορεί; Δεν είχαμε πει πως μπορεί να πάρει στην πιο κοντινή χιλιομετρικά σε αυτόν αντίστοιχη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omerta

Νεοφερμένος

Ο Omerta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είχα ακούσει πως στην περίπτωση που ένα μέλος μιας οικογένειας είναι σε άλλη πόλη φοιτητής και πριν τελειώσει ένα δεύτερο μέλος έχει δικαίωμα να έρθει στο αντίστοιχο τμήμα της πόλης της κύριας κατοικίας. Ισχύει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Είχα ακούσει πως στην περίπτωση που ένα μέλος μιας οικογένειας είναι σε άλλη πόλη φοιτητής και πριν τελειώσει ένα δεύτερο μέλος έχει δικαίωμα να έρθει στο αντίστοιχο τμήμα της πόλης της κύριας κατοικίας. Ισχύει αυτό?
Ναι αλλα νομιζω οτι ισχυουν και οικονομικα κριτηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omerta

Νεοφερμένος

Ο Omerta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα μπορούσα να έχω περισσότερες πληροφορίες ή κανένα Link που να αναφέρει τους όρους και τις προϋποθέσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Το καλυτερο θα ηταν να παρεις τηλεφωνο στο υπουργειο,στα τηλεφωνα που δινει στην ιστοσελιδα του.Ετσι,θα εξυπηρετηθεις και εγκυρα και γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Σκοπεύω να καταθέσω μηχανογραφικό με το 10% και έχω την εξής απορία: Μιας και πιθανότατα πιάνω μόνο επαρχία, μπορώ να πάρω και μετεγγραφή ως πολύτεκνος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι γιατι δεν το πολυκαταλαβα!!! Για παραδειγμα εγω θα περασω φετος ναυτιλιακα στην χιο και η αδερφη μου σπουδαζει μαθηματικα στο ηρακλειο! Αλλη σχολη ναυτιλιακων εχει μονο στον Πειραια!!! Δικαιουμαι μεταγραφη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Διαβάστε το 1ο ποστ, μάλλον θα σας καλύπτει η νομοθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Άν είναι δυνατον ρε γαμωτο δεν εχουν υποψην τους την κριση που υπάρχει που να τα βρουν τα λεφτα οι οικογενειες ρε να στειλουν τα παιδια τους επαρχια? Αν είναι ετσι προτιμω την βάση του 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argiro k

Νεοφερμένος

Η argiro k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θέλω να ρωτήσω κάτι για τις μεταγραφές...εμείς είμαστε τρίτεκνη....περνάω σε μια σχολη στ κομοτηνή και θέλω να πάρω μεταγραφή στ θεσσαλονίκη...γίνεται??? γιατί είπαν χθες στις ειδήσεις ότι συζητιέται να αλλάξει αυτό και να πάρει μονο το 20% από τους "ξτεκνους" μεταγραφή...είναι αλήθεια??poses πιθανότητες υπάρχουν να μην πάρω μεταγραφή........???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

argiro k

Νεοφερμένος

Η argiro k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
να ρωτησω κατι αλλο...αν αλλαξει κατι με τισ μεταγραφεσ εμενα με επειρεαζει για φετοσ??? μηπωσ αν αλλαξει κατι θα ισχυει για αλλη χρονια???υπαρχει περιπτωση να αλλαξει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nrgetic

Νεοφερμένος

Ο nrgetic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι που με ανησυχεί ιδιαίτερα; Υπαρχει περίπτωση να καταργηθεί από του χρόνου τελείως το 10%; Το άκουσα σήμερα και μου κόπηκαν τα πόδια γιατί θέλω από ιατρική να περάσω του χρόνου με το 10% βιολογία... Μήπως ξέρετε τίποτα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Ας περιμένουμε πάντως να ανακοινωθεί κάτι επίσημα,γιατί πολλά ακούγονται από τα ΜΜΕ για τις φετινές μετεγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχω διαβάσει τη νομοθεσία αλλά
Θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα:
Είμαι γιός ανύπαντρης μητέρας και ο πατέρας μου έχει την επιμέλεια, δηλαδή μένω μόνο με τον πατέρα μου (Αθήνα).
Ο πατέρας μου είναι δικαιούχος Πιστοποιητικού Κοινωνικής Προστασίας (χαρτί απορίας, 0 εισόδημα).
Δεδομένου ότι ζω σε μονογονεϊκή οικογένεια (όχι χωρισμός) και το εισόδημά μας είναι 0, δικαιούμαι κάποια μετεγγραφή; Η νομοθεσία με καλύπτει μόνο εάν περάσω όλα τα μαθήματα του Α' Έτους όμως γνωρίζω άτομα τα οποία ήρθανε από το Α' Εξάμηνο (και αυτό μου είπαν στο σχολείο).
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δικαιούμαι μετεγγραφή ,αλλα δεν ξερω πότε κανω την αίτηση και απο πότε ισχύει.Δηλαδη θα χρειαστει να παραστω σε μαθηματα της επαρχιακης σχολης το Α εξαμηνο,και στο Β,θα κανω την αίτηση;Η μπορω να την κανω εξ αρχης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μπορω να παρω μεταγραφη απο Ξανθη για Θεσσαλονικη η Πατρα ενω μενω Γιαννενα?Ειμαι τριτεκνος αλλα ο αδερφος μου ειναι 28.Γινεται με την ισχυον αλλα και αμα αλαξει η νομοθεσια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δε με καλύπτει η πρώτη δημοσίευση. Αν εισαχθώ με 10%, ισχύει το δικαίωμα μετεγγραφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δικαιούμαι μετεγγραφή ,αλλα δεν ξερω πότε κανω την αίτηση και απο πότε ισχύει.Δηλαδη θα χρειαστει να παραστω σε μαθηματα της επαρχιακης σχολης το Α εξαμηνο,και στο Β,θα κανω την αίτηση;Η μπορω να την κανω εξ αρχης;

Όχι,δεν χρειάζεται να παρακολουθήσεις καν.Άν έχεις περάσει σε ΤΕΙ θα δείς αν πέρασες στο χειμερινό ή το εαρινό εξάμηνο.Άν περασεις στο χειμερινό,θα πας να γραφτείς στη σχολή κανονικά και θα υποβάλλεις τα δικαιολογητικά μετεγγραφής τις ημερομηνίες που αναγράφονται στη σχολή που θέλεις να πάρεις μετεγγραφή (συνήθως γύρω στα μέσα Σεπτέμβρη).Άν περάσεις εαρινό τότε θα υποβάλλεις θα δικαιολογιτικά για μετεγγραφή γυρω στον Ιανουάριο ή Φεβρουάριο(ανάλογα με την ανακοίνωση της σχολής που θέλεις να πάρεις μετεγγραφή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει μεταγραφή ανάμεσα σε τμήματα που δεν αναφέρονται μεταξύ τους ως αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Όχι προφανώς, πρέπει να υπάρχει η αντιστοίχηση. Ποια έχεις στο μυαλό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top