Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ο πάτερας μου ειναι αγροτης και η μαμα μου δεν δουλεύει...ειμαστε απο επαρχια....το εισοδημα που δηλωνουν ολοι οι αγροτες στο χωριο μου ειναι πάνω κατω τοσο αν και ουτε τοσα δεν βγαζουμε απλα λογω των επιδοτησεων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κουράγιο και καλές επιτυχίες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Να σαι καλα....θα το χρειαστουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
παιδιά..μια ερώτηση. Επειδή, έχω έναν φίλο που πέρασε επαρχία και θεώρησε πως έχει την μετεγγραφή σίγουρη γιατί είναι τρίτεκνος και (ο ηλίθιος!) θεώρησε πως οι μετεγγραφές ήταν ακόμη ελεύθερες..είναι σίγουρο πως δεν υπάρχει περίπτωση να τις ξανακάνουν ελεύθερες για αυτούς , έτσι; και ότι με ένα μόνο μόριο δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να την πάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
παιδιά..μια ερώτηση. Επειδή, έχω έναν φίλο που πέρασε επαρχία και θεώρησε πως έχει την μετεγγραφή σίγουρη γιατί είναι τρίτεκνος και (ο ηλίθιος!) θεώρησε πως οι μετεγγραφές ήταν ακόμη ελεύθερες..είναι σίγουρο πως δεν υπάρχει περίπτωση να τις ξανακάνουν ελεύθερες για αυτούς , έτσι; και ότι με ένα μόνο μόριο δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να την πάρει;

Ναι..δεν υπάρχει περίπτωση :P Τώρα για το ένα μόριο πάντα υπάρχει η πιθανότητα ανάλογα τη σχολή, τη ζήτηση που θα έχει για μετεγγραφές, τον αριθμό που θα δεχθεί...Οπότε -δύσκολο- αλλά όχι αδύνατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Με 7 μορια για αθηνα νηπιαγωγων τι λετε??εχετε ακουσει γενικα απο ατομα που θελουν αθηνα(οποιαδήποτε σχολή) πνω κάτω πόσα μορια έχουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω με 5 μορια απο διοικηση επιχειρησεων χιο αει στο αντιστοιχο της πατρας εχω πολλες πιθανοτητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια διαβαζα την αποφαση του υπουργειου παιδειας σχετικα με τις μετεγραφες και εχω μια απορια εγω πχ που εχω περασει διοικηση επιχειρησεων χιο εχω δικαιωμα να κανω αιτηση για μετεγραφη εκτος απο πατρα που εχω αδερφη που σπουδαζει και στο αντιστοιχο τμημα του ΠΑΠΕΙ?Ξερει κανεις?Οριστε ενα σημειο που απο την αποφαση του σεπτεμβριου Οι δικαιούχοι μετεγγραφής έχουν δικαίωμα υπο-βολής μίας (1) μόνο ηλεκτρονικής αίτησης στο Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων, εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας εγγραφής των πρωτοετών φοιτητών εκάστου ακαδημαϊκού έτους. Η ανωτέρω προθεσμία γνωστοποιείται με ανακοίνωση του Υπουρ-γείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων. Στην ανωτέρω ηλεκτρονική αίτηση οι αιτούντες δηλώνουν ένα ή περισσότερα από τα αναφερόμενα στο άρθρο 3 κριτήρια για τα οποία δύνανται να μοριοδοτηθούν και τις αντίστοιχες Σχολές ή Τμήματα έως δύο (2) διαφορετικών ΑΕΙ, όπου επιθυμούν να μετεγγραφούν. Στην ανωτέρω ηλεκτρονική αίτηση οι δικαιούχοι μετεγγραφής δεσμεύονται να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά, που αποδεικνύουν την συνδρομή των δηλωθέντων κριτηρίων μοριοδότησης. Εχω δικαιωμα να κανω αιτηση και στο ΠΑΠΕΙ?Σας παρακαλω απαντηστε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

16ΔΗΜΗΤΡΑ17

Νεοφερμένος

Η 16ΔΗΜΗΤΡΑ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!! Εκπέμπω sos!!!Πείτε μου,σας παρακαλώ, η διαδικασία για τις μετεγγραφές έχει ξεκινήσει?έχετε στείλει την ηλεκτρονική αίτηση στο Υπουργείο, έχετε δώσει τα δικαιολογητικά και έχετε δηλώσει το τμήμα στο οποίο επιθυμείτε να μεττεγραφείτε?? Εγώ δεν έχω κάνει τπτ απ 'όλα αυτά γιατί είχα διαβάσει στο site https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...titon-2015-16-deite-analytika-oli-tin-apofasi ότι οι μετεγγραφές ξεκινούν στις 15 Οκτωβρίου. Τι έγινε, την έχασα την προθεσμία για τη μετεγγραφή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!! Εκπέμπω sos!!!Πείτε μου,σας παρακαλώ, η διαδικασία για τις μετεγγραφές έχει ξεκινήσει?έχετε στείλει την ηλεκτρονική αίτηση στο Υπουργείο, έχετε δώσει τα δικαιολογητικά και έχετε δηλώσει το τμήμα στο οποίο επιθυμείτε να μεττεγραφείτε?? Εγώ δεν έχω κάνει τπτ απ 'όλα αυτά γιατί είχα διαβάσει στο site https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...titon-2015-16-deite-analytika-oli-tin-apofasi ότι οι μετεγγραφές ξεκινούν στις 15 Οκτωβρίου. Τι έγινε, την έχασα την προθεσμία για τη μετεγγραφή???
Για ποια σχολη ενδιαφερεσαι για μετεγραφη?Και ποσα μορια εχεις?Δεν εχουν αρχισει ακομα οι μετεγγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

16ΔΗΜΗΤΡΑ17

Νεοφερμένος

Η 16ΔΗΜΗΤΡΑ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Από ό,τι καταλαβαίνω μπορείς να δηλώσεις μέχρι δύο ΑΕΙ, άρα μπορείς να δηλώσεις και το Παπεί. Για σιγουριά, όμως καλύτερα να ρωτήσεις στο υπουργείο. Η αποστολή αιτήσεων για τις μετεγγραφές έχει ξεκινήσει??Τι γίνεται με αυτήν την υπόθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Γιώργο γινεται να κανεις αιτηση σε 2 πανεπιστημια...πχ ενς στην πατρα και ενα στο παπει εφοσον για εκει θελεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Άνοιξαν οι μεταγραφές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

16ΔΗΜΗΤΡΑ17

Νεοφερμένος

Η 16ΔΗΜΗΤΡΑ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ουφφφφ, φοβήθηκα ότι είχα χάσει την προθεσμία, γιατί η υπουργική απόφαση αναφέρει εντός 10 ημερών από την εγγραφή..... Ενδιαφέρομαι για μεταγραφή από φιλολογία Πάτρας σε φιλολογία Αθήνας. Έχω 6 μόρια και ελπίζω να γίνει η μεταγραφή... Ευχαριστώ πάααρρρααα πολύ για την απάντηση, μου έφυγε ένα βάρος!!!!! :D :D Ξέρεις πότε ξεκινά η προθεσμία για τις αιτήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γιώργο γινεται να κανεις αιτηση σε 2 πανεπιστημια...πχ ενς στην πατρα και ενα στο παπει εφοσον για εκει θελεις
Με 5 μορια λες εχω ελπιδες για πατρα?Για το ΠΑΠΕΙ λιγο δυσκολο το βλεπω αλλα παρολα αυτα θα κανω αιτηση και εκει.Δημητρα εχω ακουσει για 15 οκτομβριου αλλα θα βγει εγκυκλιος αυτη την εβδομαδα λενε στο υπουργειο που τηλεφωνησα.Νασια οχι δεν αρχισαν ακομα οι μετεγραφες.Μerendaki με 5 μορια εχω ελπιδες για πατρα?Παρακουλουθω στην Πατρα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε γιωργο δεν εχω ιδεα...ειναι και αναλογα με τους εισακτεους...εγω εχω 7 για αθηνα και ειναι δυσκολο..μια κοπελα σε τει αθηνας με 8 μορια της ειπαν οτι δεν εχει πιθανοτητες να την πάρει ασε που δεν επιτρέπεται κιόλας να παρακολουθεί....ουτε ξερουν τι γίνεται...ελπιζω να αλλαξει ο νομος αλλα δυσκολο τετοια ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.s.

Νεοφερμένος

Ο S.s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά εγω πιστεύω οτι οσοι έχουν πανω απο 5 μόρια εχουν αρκετες ελπίδες για Αθήνα.Εγώ με 2 μόρια εχω πιθανότητες για Μηχανολόγους Μηχανικούς Βόλου?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά εγω πιστεύω οτι οσοι έχουν πανω απο 5 μόρια εχουν αρκετες ελπίδες για Αθήνα.Εγώ με 2 μόρια εχω πιθανότητες για Μηχανολόγους Μηχανικούς Βόλου?:confused:

Ναι γτ οχι?Εχεις ελπιδες.Εγω εχω πολλες ελπιδες με 5 μορια απο διοικηση επιχειρησεων χιος αει στο αντιστοιχο της πατρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.s.

Νεοφερμένος

Ο S.s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πιστεύω ναι,έχεις πολλές!!.Καλή τύχη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap 1314

Νεοφερμένος

Ο pap 1314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ έχω περάσει πολιτικούς δπθ και θα κάνω αίτηση για πολιτικους εμπ και πατρας που σπουδάζει η αδερφή μου.. Έχω 5 μόρια... Την 1 εβδομάδα παρακολουθησα πατρα και τώρα είμαι Ξάνθη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top