Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
μηπως δεν εχουν λαβει ακομα τη λιστα με τα ονοματα...τι να πω...μου ειπαν να παρακολουθω το σαιτ της σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Στεναχωρήθηκα τέρμα αυτές τις μέρες γιατί έμαθα από έναν φίλο ότι δεν πήρε μετεγγραφή..:(! Ο καημένος έχει συγκεντρώσει να πούμε όλα τα δικαιολογητικά..άσχημα πράγματα..αλλά όχι! Και λόγω οικονομικών δυσκολιών δεν μπορούσε να πάει στην πόλη όπου πέρασε και περίμενε τις μετεγγραφές, χάνοντας το πρώτο εξάμηνο. Και μετά σκέφτομαι, ότι άλλοι κι άλλοι παίρνουν μετεγγραφές από Κωλοπετινίτσα σε Αθήνα..επειδή δεν τους άρεσε το μέρος εκεί..και βάζουν και καμιά βυσματάρα και κλέβουν την θέση ατόμων που την είχαν πραγματικά ανάγκη!!άιντε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στεναχωρήθηκα τέρμα αυτές τις μέρες γιατί έμαθα από έναν φίλο ότι δεν πήρε μετεγγραφή..:(! Ο καημένος έχει συγκεντρώσει να πούμε όλα τα δικαιολογητικά..άσχημα πράγματα..αλλά όχι! Και λόγω οικονομικών δυσκολιών δεν μπορούσε να πάει στην πόλη όπου πέρασε και περίμενε τις μετεγγραφές, χάνοντας το πρώτο εξάμηνο. Και μετά σκέφτομαι, ότι άλλοι κι άλλοι παίρνουν μετεγγραφές από Κωλοπετινίτσα σε Αθήνα..επειδή δεν τους άρεσε το μέρος εκεί..και βάζουν και καμιά βυσματάρα και κλέβουν την θέση ατόμων που την είχαν πραγματικά ανάγκη!!άιντε:mad:
Κι εγώ βίωσα μια αντίστοιχη εμπειρία. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Κι εγώ βίωσα μια αντίστοιχη εμπειρία. :(

Λυπάμαι πολύ..ελπιζω να σου βγει σε καλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Λυπάμαι πολύ..ελπιζω να σου βγει σε καλό :)
Για να μην παρεξηγηθώ ή καλύτερα, για να γίνω πιο σαφής, δεν εννoούσα ότι εγώ περίμενα μετεγγραφή και τελικά δεν πήρα. Ήθελα να πω, πως επίσης δύο φίλοι μου περιμένανε να πάρουν μετεγγραφή , δυστυχώς όμως δεν τα κατάφεραν, όπως και ο/η φίλος/φίλη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια την βεβαιωση μονιμης κατοικιας γονεων ποιος την βγαζει εγω οι γονεις μου ξεχωριστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manpap97

Νεοφερμένος

Ο manpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εξεταστική, ρε παιδιά, που θα δώσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξεταστική, ρε παιδιά, που θα δώσουμε;

Μακάρι να μην χαθεί η εξεταστική σας! https://www.foititikanea.gr/φοιτητής...νο-χιλιάδες-μετεγγραφέντες-φοιτητές-2015-2016
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όσους την πήραν... Εγώ το σκεφτόμουν να έκανα για Πληροφορική&Τηλεπικοινωνίες ΕΚΠΑ ή Πληροφορική ΟΠΑ αλλά τελικά δεν έκανα. Είμαι τρίτο έτος και θα ήταν δύσκολο να ξεκινήσω πάλι από την αρχή, αφήστε που ως γνωστόν δεν αναγνωρίζουν όλα τα μαθήματα που έχεις περάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος που αντιστοιχεί στους ΑΦΜ, που ο δικαιούμενος μετεγγραφής δήλωσε στην αίτησή του και από τους οποίους προκύπτει το κατά κεφαλή εισόδημα κατά το φορολογικό έτος 2014. Σε περίπτωση που δεν έχει υποβληθεί φορολογική δήλωση για το τρέχον οικονομικό έτος, ο αιτών ή/και οι γονείς του υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986 (Α ́ 75) θεωρημένη από δημόσια αρχή, σχετικά με το λόγο απαλλαγής από την υποχρέωση υποβολής φορολογικής δήλωσης.
Μπορει καποιος να μου απαντησει αν πρεπει να υποβαλλω υπευθυνη δηλωση οτι εγω ο ιδιος δεν ειχα υποβαλλει φορολογικη δηλωση το οικονομικο ετος 2014?

Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος που αντιστοιχεί στους ΑΦΜ, που ο δικαιούμενος μετεγγραφής δήλωσε στην αίτησή του και από τους οποίους προκύπτει το κατά κεφαλή εισόδημα κατά το φορολογικό έτος 2014. Σε περίπτωση που δεν έχει υποβληθεί φορολογική δήλωση για το τρέχον οικονομικό έτος, ο αιτών ή/και οι γονείς του υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986 (Α ́ 75) θεωρημένη από δημόσια αρχή, σχετικά με το λόγο απαλλαγής από την υποχρέωση υποβολής φορολογικής δήλωσης.
Μπορει καποιος να μου απαντησει αν πρεπει να υποβαλλω υπευθυνη δηλωση οτι εγω ο ιδιος δεν ειχα υποβαλλει φορολογικη δηλωση το οικονομικο ετος 2014?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος που αντιστοιχεί στους ΑΦΜ, που ο δικαιούμενος μετεγγραφής δήλωσε στην αίτησή του και από τους οποίους προκύπτει το κατά κεφαλή εισόδημα κατά το φορολογικό έτος 2014. Σε περίπτωση που δεν έχει υποβληθεί φορολογική δήλωση για το τρέχον οικονομικό έτος, ο αιτών ή/και οι γονείς του υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986 (Α ́ 75) θεωρημένη από δημόσια αρχή, σχετικά με το λόγο απαλλαγής από την υποχρέωση υποβολής φορολογικής δήλωσης.
Μπορει καποιος να μου απαντησει αν πρεπει να υποβαλλω υπευθυνη δηλωση οτι εγω ο ιδιος δεν ειχα υποβαλλει φορολογικη δηλωση το οικονομικο ετος 2014?

Αν οι γονείς σου είχαν υποβάλει φορολογική δήλωση στην οποία προφανώς θα ήσουν καταχωρημένος ως προστατευόμενο μέλος και τους προσκομίσεις αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αν οι γονείς σου είχαν υποβάλει φορολογική δήλωση στην οποία προφανώς θα ήσουν καταχωρημένος ως προστατευόμενο μέλος και τους προσκομίσεις αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Ναι ημουν καταχωρημενος ως προστατευομενο μελος δλδ ακομα ειμαι.Αλλα εγω υπεβαλλα μια υπευθυνη δηλωση οτι δεν ειχα κανει φορολογικη εγω πειραζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ημουν καταχωρημενος ως προστατευομενο μελος δλδ ακομα ειμαι.Αλλα εγω υπεβαλλα μια υπευθυνη δηλωση οτι δεν ειχα κανει φορολογικη εγω πειραζει?

΄Οχι δεν πειράζει αλλά ήταν πλεονασμός. Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος των γονιών σου θα καταθέσεις και θα είσαι εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
΄Οχι δεν πειράζει αλλά ήταν πλεονασμός. Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος των γονιών σου θα καταθέσεις και θα είσαι εντάξει.

Λενω επειδη μοριοδοτουμαι απο αδερφη που σπουδαζει και τα δικαιολογητηκα ζητανε σε αυτη την περιπτωση βεβαιωση μονιμης κατοικιας γονεων πρεπει να βγαλω και για τους δυο?Εχει βγαλει μονο ο πατερας μου αρκει η πρεπει και η μητερα μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Λενω επειδη μοριοδοτουμαι απο αδερφη που σπουδαζει και τα δικαιολογητηκα ζητανε σε αυτη την περιπτωση βεβαιωση μονιμης κατοικιας γονεων πρεπει να βγαλω και για τους δυο?Εχει βγαλει μονο ο πατερας μου αρκει η πρεπει και η μητερα μου?

Επειδή και εγώ πήρα μετεγγραφή λόγω αδερφής που σπουδάζει Πάτρα έκαναν και οι δύο γονείς μου βεβαίωση μόνιμης κατοικίας γιατί φαντάζομαι ότι χρειάζεται και για τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετεγγραφή και καλή αρχή στο νέο ξεκίνημα! ειμαι πρωτοετης φοιτητρια και Πήρα μετεγγραφή για το τμήμα των πολιτικών μηχανικών του ΑΠΘ. Υπαρχει καποιος άλλος από εδώ που να πήρε μετεγγραφη για το ίδιο τμήμα;; ξερει κανεις, μήπως, πότε ανακοινώνεται ή εγκριση των διακιολογητικων για να κανουμε μετα τη διαγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια αντι για εκαθαριστικο σημειωμα κατεθσα νομιζω φορολογικη δηλωση λετε να γινει καμια στραβη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια αντι για εκαθαριστικο σημειωμα κατεθσα νομιζω φορολογικη δηλωση λετε να γινει καμια στραβη?

Πήγαινέ τους το εκκαθαριστικό σημείωμα και πάρε πίσω τη φορολογική δήλωση. Καμιά στραβή δεν θα γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manpap97

Νεοφερμένος

Ο manpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν το τμήμα φιλολογίας του ΕΚΠΑ έχει ενημερώσει τους μετεγγραφέντες για την κατάθεση της βεβαίωσης διαγραφής από το προηγούμενο τμήμα; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα ενώ έχει γίνει δεκτή η αίτηση μετεγγραφής από το υπουργείο, η σχολή να απορρίψει τα δικαιολογητικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν το τμήμα φιλολογίας του ΕΚΠΑ έχει ενημερώσει τους μετεγγραφέντες για την κατάθεση της βεβαίωσης διαγραφής από το προηγούμενο τμήμα; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα ενώ έχει γίνει δεκτή η αίτηση μετεγγραφής από το υπουργείο, η σχολή να απορρίψει τα δικαιολογητικά;

Το Υπουργείο εγκρίνει τις μετεγγραφές με την επιφύλαξη του ελέγχου των δικαιολογητικών από τις γραμματείες των σχολών υποδοχής. Μετά τον έλεγχο ενημερώνονται οι υποψήφιοι αν γίνονται δεκτοί για εγγραφή και τότε πηγαίνουν στις σχολές προέλευσης για τη διαγραφή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top