Μαγεία

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Υπάρχει ότι θες εσύ να υπάρχει. Αυτή είναι η μαγεία.
Πολύ σωστό ;),και επίσης η μαγεία βρίσκετε μέσα σε όλους μας.Τώρα τα επίπεδα,και το ταξίδι σε αυτά δεν θεωρείτε μαγεία:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
εγω δεν πιστευω στην :magic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ολο και κατι θα υπαρχει.Τοσους αιωνες οι ανθρωποι προσπαθουν να λυσουν αυτο το ''μυστηριο'',αλλα σημασια εχει για τι ακριβως ρωτας.Για τις ανθρωπινες δυνατοτητες,για τη μαγγανεια ή για τη μαγεια ως τεχνη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Φυσικα υπαρχει και η μαγεια ως θρησκεια αλλα δεν ειναι αναγνωρισμενη.Ονομαζεται Wicca (ή αλλιως: Η Τεχνη Των Σοφων) και ειναι μια απο τος αρχαιοτερες θρησκειες στον πλανητη μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ πάντως αυτό δεν το πιστεύω είναι λαική παράδοση και ακούγεται συνέχεια στο δημοτικά μας. Πάντως εαν ερχόταν θα προσπαθούσα σίγουρα να της κλέψω το σκούφο της σκρόφας.Εαν το έπιανα τότε θα της ζητούσα
1)Να είμαι σε πολύ ευκατάστατη οικονομική θέση
2)Να βρω τον έρωτα της ζωής μου με έναν άντρα που θα μου ταιριάζει
3)Να νιώθω ευτυχισμένη κάθε μέρα της ζωής μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine34294

Νεοφερμένος

Η Γιασεμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όχι δε πιστεύω, εκτός κι αν την εννοείς μεταφορικά.



Έργο σαν τι, δηλαδή;
θρησκευτικα Α Λυκειου.μαγεια ειναι μια τελετη η λειτουργεια που επιρρεαζει το ανθρωπινο η φυσικο περιβαλλον μεσω μιας απροσωπισ εξωτερικης μυστικιστικης δυναμης εξω απο την ανθρωπινη σφαιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
μαγεια με την εννοια της εκτης αισθησης υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
μαγεια με την εννοια της εκτης αισθησης υπαρχει..
Δέν νομίζω οτι η έκτη έσθιση έχει να κάνει με μαγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι η μαγεια με την εννοια των ταχυδακτυλουργικων δεν υφισταται....οταν καποιοι λενε μαγεια πολλες φορες εννοουν κατι που δεν μπορουν να εξηγησουν...

άλλα ο καθενας οριζει ο,τι καταλαβαινει μ'αυτον τον ορο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ε , ναι.Δεν έχει να κάνει απαρέτητα με κάτι μεταφυσικοαποκρυφιστκό η μαγεία.Να εξαφανίσεις ένα αμάξι ήυ να βγάλεις φίδια στην κιλιά του άλλου,αντιθέτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ιδιως το deza vu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το deja vu δεν ειναι μαγεια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Ας διαχωρίσουμε τις έννοιες Μαγεία και Τρικ.

Οι ταχυδακτυλουργοί κάνουν τρικ και τα κάνουν σε σόου.

Οι μάγοι κάνουν κάτι πολύ χειρότερο και προφανώς δεν το κάνουν φανερά.

Η μαγεία υπάρχει ανέκαθεν με τη μορφή πνευματισμού-σαμανισμού από όταν ο άνθρωπος θυμάται την αρχή του. Η μαγεία έχει έναν και μοναδικό στόχο και σκοπό: Είναι η χρήση δυνάμεων που ξεπερνούν το ανθρώπινο επίπεδο με στόχο την ικανοποίηση των επιθυμιών του μάγου. Οι μάγοι εξελίχθηκαν αρκετά από την εποχή του πρωτόγονου σαμανισμού. Πλέον δε λατρεύουν τη φωτιά, λατρεύουν αυτόν που αποκαλούν Άστρο της Αυγής.

Γνωστός μάγος-σατανιστής είναι ο Άλιστερ Κράουλι, ο οποίος έχει ασχοληθεί σε τεράστιο βάθος με τη μαγεία σε όλες τις μορφές της. Ο ίδιος του μάλιστα έχει παραδεχτεί ότι οι μάγοι χρησιμοποιούν πνεύματα για να εκτελέσουν τις εντολές τους (με αντάλλαγμα την ίδια τους την ψυχή συμπληρώνω εγώ). Ο Άλιστερ μάλιστα έψαχνε χρόνια στις ερήμους της Αφρικής σαμάνες για να του μάθουν τις τεχνικές επίκλησης των σκοτεινών πνευμάτων.

Στη μαγεία υπάρχουν 2 κατατάξεις: Μονοπάτι του αριστερού χεριού = Μαύρη Μαγεία και Μονοπάτι του δεξιού χεριού = Λευκή Μαγεία.

Οι δαιφορές τους είναι το ελάχιστον αστείες. Για παράδειγμα αναφέρω ότι οι Λευκοί Μάγοι υποτάσσονται παντελώς στο Άστρο της Αυγής (Σατανάς) ενώ οι Μαύροι Μάγοι θεωρούν τον εαυτό τους ισάξιο με αυτόν.
Και τα δυο μονοπάτια είναι παρακλάδια του σατανισμού, όπως και ο μυστικισμός, ο εσωτερισμός και ο αποκρυφισμός. Όλες αυτές μαζί κατατάσσονται στις σκοτεινές τέχνες.

Ουσιαστικά οι Μάγοι επιδιώκουν να περάσουν καλά τώρα και σύμφωνα με τις θεωρίες τους να πετύχουν την εξίσωσή τους με τα πνεύματα που επικαλούνται. Δεν διαφέρουν από οποιονδήποτε υλιστή/εγωιστή σε κάτι, πέρα από την επίκληση δαιμόνων...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ας διαχωρίσουμε τις έννοιες Μαγεία και Τρικ.

Οι ταχυδακτυλουργοί κάνουν τρικ και τα κάνουν σε σόου.

Οι μάγοι κάνουν κάτι πολύ χειρότερο και προφανώς δεν το κάνουν φανερά.

Η μαγεία υπάρχει ανέκαθεν με τη μορφή πνευματισμού-σαμανισμού από όταν ο άνθρωπος θυμάται την αρχή του. Η μαγεία έχει έναν και μοναδικό στόχο και σκοπό: Είναι η χρήση δυνάμεων που ξεπερνούν το ανθρώπινο επίπεδο με στόχο την ικανοποίηση των επιθυμιών του μάγου. Οι μάγοι εξελίχθηκαν αρκετά από την εποχή του πρωτόγονου σαμανισμού. Πλέον δε λατρεύουν τη φωτιά, λατρεύουν αυτόν που αποκαλούν Άστρο της Αυγής.

Γνωστός μάγος-σατανιστής είναι ο Άλιστερ Κράουλι, ο οποίος έχει ασχοληθεί σε τεράστιο βάθος με τη μαγεία σε όλες τις μορφές της. Ο ίδιος του μάλιστα έχει παραδεχτεί ότι οι μάγοι χρησιμοποιούν πνεύματα για να εκτελέσουν τις εντολές τους (με αντάλλαγμα την ίδια τους την ψυχή συμπληρώνω εγώ). Ο Άλιστερ μάλιστα έψαχνε χρόνια στις ερήμους της Αφρικής σαμάνες για να του μάθουν τις τεχνικές επίκλησης των σκοτεινών πνευμάτων.

Στη μαγεία υπάρχουν 2 κατατάξεις: Μονοπάτι του αριστερού χεριού = Μαύρη Μαγεία και Μονοπάτι του δεξιού χεριού = Λευκή Μαγεία.

Οι δαιφορές τους είναι το ελάχιστον αστείες. Για παράδειγμα αναφέρω ότι οι Λευκοί Μάγοι υποτάσσονται παντελώς στο Άστρο της Αυγής (Σατανάς) ενώ οι Μαύροι Μάγοι θεωρούν τον εαυτό τους ισάξιο με αυτόν.
Και τα δυο μονοπάτια είναι παρακλάδια του σατανισμού, όπως και ο μυστικισμός, ο εσωτερισμός και ο αποκρυφισμός. Όλες αυτές μαζί κατατάσσονται στις σκοτεινές τέχνες.

Ουσιαστικά οι Μάγοι επιδιώκουν να περάσουν καλά τώρα και σύμφωνα με τις θεωρίες τους να πετύχουν την εξίσωσή τους με τα πνεύματα που επικαλούνται. Δεν διαφέρουν από οποιονδήποτε υλιστή/εγωιστή σε κάτι, πέρα από την επίκληση δαιμόνων...........
δεν πιστευω ολα αυτα που λες να τα πιστευεις....
ο ανθρωπος δεν εχει μαγικες δυνατοτητες,τωρα αν θα εχει στο μελλον ειναι ενα αλλο θεμα.
δεχομαι την ταχυδακτυλουργικη αλλα οχι την μαγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
δεν πιστευω ολα αυτα που λες να τα πιστευεις....
ο ανθρωπος δεν εχει μαγικες δυνατοτητες,τωρα αν θα εχει στο μελλον ειναι ενα αλλο θεμα.
δεχομαι την ταχυδακτυλουργικη αλλα οχι την μαγεια.

Είπα εγώ ότι ο άνθρωπος έχει μαγικές δυνατότητες???

ΑΝ θυμάμαι καλά είπα ότι οι μάγοι επικαλούνται τα πνεύματα που θεωρούν ότι έχουν "ανώτερες δυνάμεις" για να τους κάνουν τα χατίρια.

Τώρα το τι πιστεύω εγώ ή εσύ δεν έχει καμία σημασία. Ούτε εγώ, ούτε εσύ είμαστε μάγοι. Εγώ έγραψα τι πιστεύουν αυτοί που εξασκούν τη μαγεία για να το δείτε από τη δική τους οπτική και να κρίνετε.

Δόξα τω θεώ μυαλό έχετε θέλω να πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αν το πάρουμε έτσι, μπορεί να είσαι μάγος εσύ. εγώ, ο napstor ή οποιοσδήποτε άλλος. Ποιός σου λέει πως ΔΕΝ είμαι ένας μυστηκιστής σαραντάρης που τώρα θα επικαλέσω τα πνεύματα για να έρθουν σπίτι σου να σε φάνε; Αυτό που σου απαντά, είναι πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. Οι μάγοι που θεωρούν τον εαυτό τους πραγματικό μάγο είναι πνευματικά ανισσόροποι. Τρελοί για δέσιμο, πώς να το πω; Η μαγεία δεν είναι έργο του σατανά, απλά γιατί σατανάς ΔΕΝ υπάρχει. Επίσης ο αγαπημένος του αριθμός είναι το 666... άμα σφυρίξω 3 φορές μες τη νύχτα θα έρθει από μόνος του, τι να επικαλέσω; Μην ακούω βλακείες... Όταν μιλάμε, να μιλάμε σοβαρά τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Αν το πάρουμε έτσι, μπορεί να είσαι μάγος εσύ. εγώ, ο napstor ή οποιοσδήποτε άλλος. Ποιός σου λέει πως ΔΕΝ είμαι ένας μυστηκιστής σαραντάρης που τώρα θα επικαλέσω τα πνεύματα για να έρθουν σπίτι σου να σε φάνε; Αυτό που σου απαντά, είναι πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. Οι μάγοι που θεωρούν τον εαυτό τους πραγματικό μάγο είναι πνευματικά ανισσόροποι. Τρελοί για δέσιμο, πώς να το πω; Η μαγεία δεν είναι έργο του σατανά, απλά γιατί σατανάς ΔΕΝ υπάρχει. Επίσης ο αγαπημένος του αριθμός είναι το 666... άμα σφυρίξω 3 φορές μες τη νύχτα θα έρθει από μόνος του, τι να επικαλέσω; Μην ακούω βλακείες... Όταν μιλάμε, να μιλάμε σοβαρά τουλάχιστον.
σωστος.ολα τα μη φυσιολογικα φαινομενα που δεν εξηγουνται με την λογικη,δεν στεκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αν το πάρουμε έτσι, μπορεί να είσαι μάγος εσύ. εγώ, ο napstor ή οποιοσδήποτε άλλος. Ποιός σου λέει πως ΔΕΝ είμαι ένας μυστηκιστής σαραντάρης που τώρα θα επικαλέσω τα πνεύματα για να έρθουν σπίτι σου να σε φάνε; Αυτό που σου απαντά, είναι πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. Οι μάγοι που θεωρούν τον εαυτό τους πραγματικό μάγο είναι πνευματικά ανισσόροποι. Τρελοί για δέσιμο, πώς να το πω; Η μαγεία δεν είναι έργο του σατανά, απλά γιατί σατανάς ΔΕΝ υπάρχει. Επίσης ο αγαπημένος του αριθμός είναι το 666... άμα σφυρίξω 3 φορές μες τη νύχτα θα έρθει από μόνος του, τι να επικαλέσω; Μην ακούω βλακείες... Όταν μιλάμε, να μιλάμε σοβαρά τουλάχιστον.


Εσύ πως λες πως δεν υπάρχει σατανάς?Έχεις αποδείξεις?Όπως λες ας μιλήσουμε σοβαρά...
-----------------------------------------
μαγεία είναι ότι δεν μπορούμε να εξηγήσουμε όπως και τα θαύματα. Αν έδειχνες σε κάποιον άνθρωπο το πλυντήριο πριν 300 χρονια θα σε έλεγε μάγισσα και θα σε έκαιγαν στην πυρά... Μπορεί αυτά που σήμερα τα λέμε μαγέια σε μερικά χρόνια να έχουν μια απλή εξήγηση όσο το 1+1=2


Καμμία σχέση με την μαγεία όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν το πάρουμε έτσι, μπορεί να είσαι μάγος εσύ. εγώ, ο napstor ή οποιοσδήποτε άλλος. Ποιός σου λέει πως ΔΕΝ είμαι ένας μυστηκιστής σαραντάρης που τώρα θα επικαλέσω τα πνεύματα για να έρθουν σπίτι σου να σε φάνε; Αυτό που σου απαντά, είναι πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. Οι μάγοι που θεωρούν τον εαυτό τους πραγματικό μάγο είναι πνευματικά ανισσόροποι. Τρελοί για δέσιμο, πώς να το πω; Η μαγεία δεν είναι έργο του σατανά, απλά γιατί σατανάς ΔΕΝ υπάρχει. Επίσης ο αγαπημένος του αριθμός είναι το 666... άμα σφυρίξω 3 φορές μες τη νύχτα θα έρθει από μόνος του, τι να επικαλέσω; Μην ακούω βλακείες... Όταν μιλάμε, να μιλάμε σοβαρά τουλάχιστον.
:no1::no1::no1::no1::no1::no1:
σωστος.ολα τα μη φυσιολογικα φαινομενα που δεν εξηγουνται με την λογικη,δεν στεκουν.
Ποιος είπε ότι δεν στέκουν; Απλά ΑΚΟΜΑ δεν έχει φτάσει η λογική του ανθρώπου σε τέτοιο σημείο ώστε να τα κατανοήσει. Μή ξεχνάς ότι ο άνθρωπος δεν είναι παντογνώστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εσύ πως λες πως δεν υπάρχει σατανάς?Έχεις αποδείξεις?Όπως λες ας μιλήσουμε σοβαρά...

Κι εσύ πώς λες ότι υπάρχει σατανάς. Δεν θα σου πω ότι δεν υπάρχει αν δεν μου πεις ότι υπάρχει. Εσύ έχεις αποδείξεις; Αν έχεις, τότε οι δικές μου υπερτερούν. Αλλά αν δεν υπάρχουν αποδείξεις ότι κάτι υπάρχει, δεν χρειάζονται οι αποδείξεις ότι δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top