Μάθημα Επιλογής

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Χμμμ... αυτό Φάιλερ δεν είναι καλό.. Καλύτερα να έπαιρνες κάτι που σου άρεσε κι ας μην ήσουν με τους φίλους σου.. Φιλίες θα κάνεις κι άλλες άλλωστε.. Ένιγουέι, δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω πως έχεις κάποιο περιθώριο να αλλάξεις μάθημα επιλογής.. Οπότε πήγαινε να δεις πως θα σου φανεί η πληροφορική κι αν δε σου αρέσει καθόλου, άλλαξέ το:)

Στα δικά μου τώρα... Μέχρι τη Δευτέρα θα πρέπει να έχω αποφασίσει ποιό μάθημα θα πάρω.. Είμαι ανάμεσα σε Πληροφορική και Ψυχολογία.. Εσείς βρε παιδιά τι μου προτείνετε?

Ψυχολογία, που μετράει στο Μ.Ο. και μπορεί να σε βοηθήσει, γιατί είναι πολύ εύκολο μάθημα.. είχα πάρει και εγώ στην α' λυκείου και είχα 20, και βοήθησε..στο τέλος εξετάζεται,αλλά τα θέματα λογικά θα είναι εύκολα και κατανοητά.. Είναι ενδιαφέρον μάθημα και για αυτό στο προτείνω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ψυχολογία, που μετράει στο Μ.Ο. και μπορεί να σε βοηθήσει, γιατί είναι πολύ εύκολο μάθημα.. είχα πάρει και εγώ στην α' λυκείου και είχα 20, και βοήθησε..στο τέλος εξετάζεται,αλλά τα θέματα λογικά θα είναι εύκολα και κατανοητά.. Είναι ενδιαφέρον μάθημα και για αυτό στο προτείνω..:)
Οκ, πολυ ευκολη δεν είναι (μην τα ισωπεδώνουμε όλα!) αλλα μπορει κανεις να βγάλει 20 (αναλογα και σε τι καθηγητη θα πεσεις). Εγω είχα πάρει αισθητική αγωγή αλλά το ψιλομετάνοιωσα γιατι δεν κάναμε τίποτα, και ότι κάναμε μείς καναν και οι της ψυχολογίας μονο που ειχαν ένα 20 παραπάνω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εγώ που διάλεξα γαλλικά,δημιουργήθηκε τμήμα με 8 άτομα:PΤέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Χμμμ... αυτό Φάιλερ δεν είναι καλό.. Καλύτερα να έπαιρνες κάτι που σου άρεσε κι ας μην ήσουν με τους φίλους σου.. Φιλίες θα κάνεις κι άλλες άλλωστε.. Ένιγουέι, δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω πως έχεις κάποιο περιθώριο να αλλάξεις μάθημα επιλογής.. Οπότε πήγαινε να δεις πως θα σου φανεί η πληροφορική κι αν δε σου αρέσει καθόλου, άλλαξέ το:)

απαπα μια χαρα περναμε τελικα!!!αηστε,αυτος που μας κανει ειναι Κ-Ο-Υ-Κ-Λ-Ο-Σ!!!!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
απαπα μια χαρα περναμε τελικα!!!αηστε,αυτος που μας κανει ειναι Κ-Ο-Υ-Κ-Λ-Ο-Σ!!!!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:

Αχαχα λολ!


Κι εγώ τελικά πληροφορική διάλεξα:) Όλα μια χαρά προς το παρόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
παιδια παω 3η γυμνασιου, αν γινεται μπορειτε να μ πειτε ποια ειναι τα μαθηματα που μπορουμε να επιλεξουμε στην 1η λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Β΄ Ξένη Γλώσσα Ο Ευρωπαϊκός Πολιτισμός & οι ρίζες του
Εφαρμογές Πληροφορικής
Αισθητική Αγωγή (Στοιχεία Θεατρολογίας, Μουσική και Εικαστικά)
Ψυχολογία

Πολλες φορες ομως το σχολειο δεν καλυπτει ολα τα μαθηματα και μπορει καποιο να μην υπαρχει σαν μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
ευχαριστωωωωω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι,σε εμας εχει μονο ψυχολογια και πληροφορικη.σε αλλα μονο πληροφορικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το δικο μας εχει για Α'ΛΥΚΕΙΟΥ


1.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ
2.ΓΑΛΛΙΚΑ
3.ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
4.ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΙΑ

Για Β'ΛΥΚΕΙΟΥ εχει

1. ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ
2.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ
3.ΓΑΛΛΙΚΑ
4.ΒΙΟΛΟΓΙΑ
5.ΑΡΧΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ
6.ΣΧΕΔΙΟ
7.κατι για μετετη ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Η Β Λυκειου έχει:
Κοινωνική και Πολιτική οργάνωση στην Αρχαία Ελλάδα
Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών
Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία: Ιστορία και Κείμενα
Β' Ξένη Γλώσσα
Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής
Σχέδιο Γραμμικό
Σχέδιο Ελεύθερο
Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών
Θέματα Ιστορίας
Εφαρμογές Υπολογιστών
Βιολογία
Διαχείριση φυσικών πόρων
Χημεία
Σχέδιο Τεχνικό

και η Γ εχει:
Β΄ Ξένη Γλώσσα
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
Στατιστική
Λογική: Θεωρία και Πρακτική
Εφαρμογές Υπολογιστών*
Ιστορία της Τέχνης
Ιστορία των Επιστημών & της Τεχνολογίας
Προβλήματα Φιλοσοφίας
Νεοελληνική Λογοτεχνία
Τεχνολογία και Ανάπτυξη
Στοιχεία Γεωπονίας & Αγροτική Ανάπτυξη
Βιομηχανική Παραγωγή & Ενέργεια
Αρχές Λογιστικής
Σχέδιο Τεχνικό
Σχέδιο Αρχιτεκτονικό
Τεχνολογία Υπολογιστικών Συστημάτων και
Λειτουργικά Συστήματα
Πολυμέσα – Δίκτυα
Εφαρμογές Λογισμικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ θα έπαιρνα χημεία αλλά δεν γίνεται:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μα χημεια κανεις ηδη στην Β'Λυκειου, και η Θετικη κανει και κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
το ενιαιο λυκειο εχει μονο αγγλικα ή και β' ξένη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αγγλικά ως υποχρεωτικό μάθημα και γαλλικά/γερμανικά ως επιλογής εάν σχηματιστεί τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Στην Α' Λυκείου παίρνεις ένα μάθημα επιλογής. Στη Β΄& στην Γ΄Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1 αλλά μην γελιέσαι γιατί λίγα είναι τα μαθήματα που γίνονται στα σχολεία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δηλαδή; Δεν είναι πολλές οι επιλογές;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Γεια σου Χ-ΜΑΝ!
Διαλέγεις 1 μάθημα επιλογής σε όλες τις τάξεις. Τα μαθήματα είναι πολλά (13 για την ακρίβεια), απλά τα τμήματα που δημιουργούνται είναι λίγα (2 ή 3, ανάλογα και το σχολείο). Ας πούμε στο δικό μου, απ' όσο ξέρω, έχουμε 1 τμήμα Αστρονομίας, 1 Πληροφορικής και 1 Σχεδίου (δεν ξέρω αν είναι Γραμμικού ή Ελεύθερου), μπορεί να υπάρχει και κάποιο άλλο, δεν είμαι απόλυτα σίγουρη. Εξαρτάται τι θα διαλέξουν τα παιδιά. Πάντως μην ανησυχείς, στην Α' Λυκείου δίνουν στους μαθητές ένα βιβλιαράκι με όλα τα μαθήματα επιλογής σε κάθε τάξη του Λυκείου. Θα σε βοηθήσει πολύ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Και τι άλλο μπορώ να επιλέξω αντι για β' ξένη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top