Λίγα πράγματα για τους Πολιτικούς Μηχανικούς

aggeliki78

Νεοφερμένος

Η aggeliki78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σου Μυτιληνιε!και εγω απο εκει καταγομαι.ως καθηγητρια του ιδιου κλαδου σου λεω να πας.τουλαχιστον στο νησι οσους πολ. μηχανικους ξερω, είναι ηδη στο χώρο εργασιας. (διαβασα αργα το μηνυμα σου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Είμαι από μεγάλο αστικό κέντρο κ ξαναδίνω πανελλήνιες γιατί θέλω τους πολιτικούς μηχανικούς ενώ πέρασα στους ημμυ στην ξάνθη. Δεν έχω κανένα γνωστό μηχανικό αλλά μου αρέσουν πολύ περισσότερο απο τουν ημμυ. Τι λέτε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Άμα ρε παιδιά πέσει κάνα ταβάνι πόσο γιαούρτι τρώει στην μάπα ο Πολιτικός Μηχανικός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι ενω εσυ αμα δν κανεις σωστα το κυκλωμα και βραχυκυκλωσουν τι τρως?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Άμα ρε παιδιά πέσει κάνα ταβάνι πόσο γιαούρτι τρώει στην μάπα ο Πολιτικός Μηχανικός?

Μάλλον δεν τρώει, αφαίρεση άδειας ασκήσεως επαγγέλματος και δημόσιο απαγχονισμό στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό και συμμόρφωση(:P)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μάλλον δεν τρώει, αφαίρεση άδειας ασκήσεως επαγγέλματος και δημόσιο απαγχονισμό στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό και συμμόρφωση(:P)....
Στην Ελλάδα αυτό; Μπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
παντος απο οτι εχω ακουσει οι ημμυ εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα ανεργιας.....εχει κανεις παρεμφερή στοιχεια απο ερευνες?οσο για τα δικαιωματα, σιγουρα μπορει ενας πολιτικος μηχανικος να υπογραψει εναντι αλλων(ηλεκτρολογων, μηχανολογων,χωροτακτων...) κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
βρε παιδια τα ποσοστα ανεργιας δεν μπορουν πραγματικα να απεικονισουν το πιο επαγγελμα εχει την περισσοτερη ανεργια...σιγουρα δινουν μια εικονα αλλα πιστευω πως ειτε πολιτικουσ μηχανικους ειτε ηλεκτρολογους μηχανικους πας, τις ιδιες ευκαιριες θα εχεις για να βρεις εργασια...το καλυτερο ειναι να πας εκει που σε εκφραζει πραγματικα και να μν σε επηρεαζουν ποσοστα ανεργια κτλ....αν εισαι καλος και αγαπας αυτο που κανεις σιγουρα θα ανταμειφθεις..παντα δικη μου αποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Παιδια εγω ειμαι σε διλλημα.Ειμαι αναμεσα σε πολιτικους και μηχανολογους μηχανικους.Το ξερω οτι δεν εχουν πολλα κοινα αλλα τρελαινομαι και για τις δυο σχολες.Και ρωτω:ειναι καλυτερα να παω πρωτα για πμ και μετα για μμ ή να ξεκινησω μμ και μετα να παω πμ(θελω να τις σπουδασω και τα δυο αντικειμενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδια εγω ειμαι σε διλλημα.Ειμαι αναμεσα σε πολιτικους και μηχανολογους μηχανικους.Το ξερω οτι δεν εχουν πολλα κοινα αλλα τρελαινομαι και για τις δυο σχολες.Και ρωτω:ειναι καλυτερα να παω πρωτα για πμ και μετα για μμ ή να ξεκινησω μμ και μετα να παω πμ(θελω να τις σπουδασω και τα δυο αντικειμενα)

Δικός μου είσαι εσύ. Κι εγώ:P. Το πμ το 'χω κάνει. τώρα μένει το μμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Με κατακτηριες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
και αυτο πως γινεται?...τελειωνεις πολιτικος μηχανικος και σε ποιο εξαμηνο μπαινεις στους μηχανολογους μηχανικους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Με κατακτηριες??

Ναι. Θα δώσω φέτος τον Δεκέμβριο. Από πμ μπαίνεις στο 5ο εξάμηνο μμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Και απο μμ σε πμ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Νομίζω πάλι 5ο εξάμηνο αλλά το λέω με επιφύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Ποσες πιθανοτητες εχει καποιος να μπει σε μμ με κατατακτηριες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Το ιδιο ισχυει και απο πολιτικος μηχανικος σε ηλεκτρολογος μηχανικος(ΗΜΜΥ)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ποσες πιθανοτητες εχει καποιος να μπει σε μμ με κατατακτηριες??

Αν αναλογιστείς ότι η σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ παίρνει 2 απόφοιτους ΑΕΙ με κατατακτήριες τότε φαίνονται δύσκολα τα πράγματα. Όμως πέρυσι πήγαν μόλις 5 να δώσουν κατατακτήριες από τους 15 που το είχαν δηλώσει, οπότε 2/5=40% δεν είναι και άσχημο ποσοστό. Τελικά πήραν μόνο 1 αφού οι υπόλοιποι 4 δεν έπιασαν την βάση σε κάθε μάθημα από τα 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Τι μαθηματα δινεις στις κατατακτηριες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Μαθηματικα φυσικη σιγουρα ...
Και ενα βασικο μαθημα της σχολης που θες
πχ για ΗΜΜΥ ειναι ηλεκτρικα κυκλωματα αν δεν κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top