Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Κατ'αρχήν να πω ότι μέχρι στιγμής είχα σκοπό να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής για να βγω προγραμματιστής. Πρόσφατα ένας καθηγητής μου πρότεινε να ψάξω για σχολές ημμυ. Το πρόβλημα όμως είναι ότι λογο κάποιων άκυρων μαθημάτων που επέλεξα( είμαι σε σχολείο της Κυπρο/β λυκειου) έχω πολλά κενά στον τομεα της φυσικής, τεχνολογίας κλπ.(πχ δεν ξέρω τιποτα για κυκλώματα, ταση και ένταση ρευματος) . Θέλω να ρωτήσω αν είναι να περάσω σε μία απο αυτές τις σχολές ( σκεύτομαι για χανιά και πάτρα) χρειάζομαι κάποιες βασικές γνώσεις ή ξεκινάνε "απο την αρχή" τα μαθήματα; Αν όντος θα έχω πρόβλημα έχετε κάποιες λύσεις να προτείνετε για να καλύψω κάποια κένα μέχρι του χρόνου;

Χρειάζονται γνώσεις από λύκειο. Όμως όχι από την φυσική, κυρίως από τα μαθηματικά. Έχω έναν φίλο που ήρθε από την Κύπρο. Ενώ δεν ήξερε ουσιαστικά ολοκληρώματα, έκατσε διάβασε και τώρα ξέρει καλύτερα και απο εμένα. Ένα παράδειγμα αυτό.

Τώρα από κυκλώματα και ρεύματα κλπ, μην νομίζεις ότι γνωρίζουν πολλοί που μπαίνουν. Κάποια βασικά πράγματα γίνονται στην Β λυκείου, όχι στην Γ, και σαν αποτέλεσμα δεν τα θυμούνται και πολλοί.

Το θέμα είναι αν θα σου αρέσει εσένα. Και εγώ πληροφορική από μικρός αλλά στην β-γ λυκείου άλλαξα γνώμη. Τώρα εδώ, δεν μου αρέσουν όλα τα μαθήματα. Έχουμε πολλά θεωρητικά, πχ μαθηματικά και φυσική, και αρκετά δύσκολα. Άλλα μαθήματα όμως φαίνονται ενδιαφέρον. Τι να σου πω, πρώτο έτος είμαι, αν ήμουν 4ο ή 5ο θα σε βοηθούσα παραπάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Κατ'αρχήν να πω ότι μέχρι στιγμής είχα σκοπό να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής για να βγω προγραμματιστής. Πρόσφατα ένας καθηγητής μου πρότεινε να ψάξω για σχολές ημμυ. Το πρόβλημα όμως είναι ότι λογο κάποιων άκυρων μαθημάτων που επέλεξα( είμαι σε σχολείο της Κυπρο/β λυκειου) έχω πολλά κενά στον τομεα της φυσικής, τεχνολογίας κλπ.(πχ δεν ξέρω τιποτα για κυκλώματα, ταση και ένταση ρευματος) . Θέλω να ρωτήσω αν είναι να περάσω σε μία απο αυτές τις σχολές ( σκεύτομαι για χανιά και πάτρα) χρειάζομαι κάποιες βασικές γνώσεις ή ξεκινάνε "απο την αρχή" τα μαθήματα; Αν όντος θα έχω πρόβλημα έχετε κάποιες λύσεις να προτείνετε για να καλύψω κάποια κένα μέχρι του χρόνου;

γεια σου!αν ενδιαφερεσε για ηλεκτρονικούς και οχι για ηλεκτρολόγους (δλδ χάνια κ πατρα μονό) δεν 8α έχεις πρόβλημα στν φυσική γτ δεν έχει κ τόση κ οτι έχει την αρχίζει απο την αρχή ακμ κ στον προγραμματισμό!
από την στιγμή που τα μαθήματα επιλογής σου εκει σου επιτρέπουν να περάσεις σε αυτές τισ σχολές μην ανησυχείς...
οσο για την σχολή όταν περάσεις με διάβασμα μπορείς να καλύψεις κενά! άλλωστε κ εμείς μαθαίνουμε πράγματα που δεν τα ξέραμε καν οπότε βρισκόμαστε στην ιδία κατάσταση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexg7g7

Νεοφερμένος

Ο alexg7g7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στα μαθηματικά δεν έχω ιδιαίτερο προβλημα. Σας ευχαριστώ για την απαντηση.
Κάτι ακόμα; Ποιά ειναι η διαφορά του ηλεκτρολόγου απο τον ηλεκτρονικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Στα μαθηματικά δεν έχω ιδιαίτερο προβλημα. Σας ευχαριστώ για την απαντηση.
Κάτι ακόμα; Ποιά ειναι η διαφορά του ηλεκτρολόγου απο τον ηλεκτρονικό;

O πρώτος ασχολείται με Υψηλές τάσεις και ρεύματα και χαμηλές συχνότητες.
(Παραγωγή και διανομή ενέργειας)
Ο Δεύτερος ασχολείται με Συνήθως χαμηλές τάσεις και ρεύματα (υπάρχουν εξαιρέσεις όπως λυχνίες, αλλά σου λέω τι γίνεται κατά κανόνα) και με μια ποικιλία από συχνότητες ανάλογα με τι αντικείμενο ασχολέιται.
(Ασύρματες Τηλεπικοινωνίες, Δίκτυα Πληροφορίας, Ήχος-Εικόνα)

Ο Αυτόματος έλεγχος είναι ένα πεδίο στο οποίο απασχολούνται και οι δύο. Σε άλλα σημεία περισσότερο ο ένας και σε άλλα περισσότερο ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο ηλεκτρολόγος έχει παραπάνω επαγγελματικά δικαιώματα. Αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ο ηλεκτρολόγος έχει παραπάνω επαγγελματικά δικαιώματα. Αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό.

απλά ο ηλεκτρολόγος έχει μετρήσιμα Επαγγελματικά δικαιώματα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexg7g7

Νεοφερμένος

Ο alexg7g7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν θέλω να παω για ηλεκτρολόγος αγνοώ πάτρα και χανιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ναι φιλος.. μην τρελενεσε μ ετα χανια μικρη πολη και χωρις φοιτητριες η πατρα ειναι ομορφη πολυ αλα αν θες μηχανολογους δες σαλονικη μην μπλεξεις με την μπουρδελοαθηνα ετσι και αλλιως αν δεις τις παγκοσμιες καταταξεις των πανεπιστημιων το απθ απεχει εκατονταδες θεσεις απο το μετσοβιο πολυτεχνειο.

εχω παει χανια.. μεγαλη ξενερα να μηνεις μονιμα.. για 1 εβδομαδα καλα ειναι.. πρωσοπικη μου γνωμη παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αν θέλω να παω για ηλεκτρολόγος αγνοώ πάτρα και χανιά;

Στα Χανιά ειναι ηλεκτρονικοί ,στην Πάτρα ηλεκτρολογοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
απλά ο ηλεκτρολόγος έχει μετρήσιμα Επαγγελματικά δικαιώματα! ;)

Ναι αλλά από ηλεκτρολόγος μπορείς να πας ηλεκτρονικός. Το αντίθετο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Στα Χανιά ειναι ηλεκτρονικοί ,στην Πάτρα ηλεκτρολογοι!

Στην Πάτρα υπάρχουν και Ηλεκτρονικοί και Ηλεκτρολόγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Αν θέλω να παω για ηλεκτρολόγος αγνοώ πάτρα και χανιά;

Είσαι Κύπρο οπότε εκεί υπάρχουν αλλα δεδομένα σε σύγκριση με εδώ που τα ξέρεις καλύτερα.

Σε κάθε περίπτωση κυνηγάς τα επαγγελματικα δικαιωματα οποτε διαλέγεις μια σχολη αναμεσα σε αθηνα, θεσσαλονικη, πατρα Ξάνθη (που βγαίνεις ηλεκτρολογος (που περιλαμβάνει το ηλεκτρονικός). και εφόσον δεν περάσεις σε αυτές σκέφτεσαι τις αλλες στις οποίες βγαινεις ηλεκτρονικός μόνο.

Δε νομίζω να σε επηρεάζει ιδιαίτερα η πόλη ......... αρκεί να έχει αεροδρόμιο κοντά αφού από κύπρο θα ερχεσαι με αεροπλάνο.

Οπότε ξέχνα την Πάτρα (η Πάτρα δεν έχει αεροδόμιο , έχει καπου προς το πύργο αλλά λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι και πετάει μόνο προς Πάφο). Συνεπώς για να πας στον τόπο σου θα έχεις απιστευτη ταλαιπωρία.


Οπότε το καλύτερο για μένα είναι να διαλεξεις ανάμεσα σε ΕΜΠ, ΑΠΘ , Ξάνθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas52

Νεοφερμένος

Ο kwstas52 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα σου πω και εγώ την γνώμη μου. Είμαι 2ο έτος Ηλεκτρολόγος μηχανικός στην Ξάνθη.

Ήμουν πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση με εσένα στην Γ΄ Λυκείου. Μαθηματικά μου άρεσαν ,Φυσική δεν την πολύ-πήγαινα και Φυσική Β΄ Λυκείου -που έχει τα βασικά στοιχεία κυκλωμάτων- ήμουν σκράπας. Ήθελα να γίνω πληροφορικάριος ή κάτι παρόμοιο στην Β΄ Λυκείου καθώς μου άρεσε η ιδέα με τους υπολογιστές. Αν και δεν το περίμενα, πέρασα Ηλεκτρολόγος Μηχανικός στην Ξάνθη. Το πρώτο έτος είχα ψιλό-απογοητευτεί με τη σχολή καθώς πίστευα ότι δεν είχε πολλά μαθήματα με υπολογιστές, ήταν πολλά τα άτομα και γενικά με την όλη κατάσταση. Σκεφτόμουν να κάνω 10% αλλά τελικά δεν έκανα! Πιστεύω ότι είναι από τις πιο σωστές αποφάσεις που έχω πάρει μέχρι στιγμής. Είδα τελικά ότι υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα μαθήματα που δεν τα είχα καν υπόψιν μου και γενικά ότι και οι άλλες επιλογές που προσφέρει η σχολή ήταν αρκετά ενδιαφέρουσες (γενικά να ξέρεις ότι η σχολή έχει μπόλικα μαθηματικά.)
Γνώμη μου είναι αν βγάλεις καλή βαθμολογία και μπορείς να περάσεις ΗΜΜΥ δήλωσε ΗΜΜΥ και μετά ηλεκτρονικός. Ο ΗΜΜΥ έχει και τα δικαιώματα του ηλεκτρονικού, καθώς το πτυχίο που παίρνεις είναι ενιαίο ,δηλαδή δεν γράφει πια κατεύθυνση θα επιλέξεις στην πορεία.Γενικά τα πράγματα που μπορεί να κάνει ένας Ηλεκτρολόγος Μηχ. είναι αρκετά (σε καμία περίπτωση δεν υποτιμάω του Ηλεκτρονικούς αφού και ηλεκτρονικοί έχουν πάρα πολλές διεξόδους).

Αυτά από εμένα, πιστεύω να σε κάλυψα. Αν έχεις απορία κάνε ένα reply να σου απαντήσω εγώ ή κάποιος άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
O πρώτος ασχολείται με Υψηλές τάσεις και ρεύματα και χαμηλές συχνότητες.
(Παραγωγή και διανομή ενέργειας)
Ο Δεύτερος ασχολείται με Συνήθως χαμηλές τάσεις και ρεύματα (υπάρχουν εξαιρέσεις όπως λυχνίες, αλλά σου λέω τι γίνεται κατά κανόνα) και με μια ποικιλία από συχνότητες ανάλογα με τι αντικείμενο ασχολέιται.
(Ασύρματες Τηλεπικοινωνίες, Δίκτυα Πληροφορίας, Ήχος-Εικόνα)

Ο Αυτόματος έλεγχος είναι ένα πεδίο στο οποίο απασχολούνται και οι δύο. Σε άλλα σημεία περισσότερο ο ένας και σε άλλα περισσότερο ο άλλος.

Ο ηλεκτρολόγος ασχολείται επίσης με τηλεπικοινωνίες, δίκτυα, προγραμματισμό, ηλεκτρονική και άλλα.


Εγώ θα σου πρότεινα να πας Πάτρα. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το τμήμα και το πρόγραμμα σπουδών τους μου φαίνεται πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexg7g7

Νεοφερμένος

Ο alexg7g7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις. Θα τις έχω υπόψιν μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Κατ'αρχήν να πω ότι μέχρι στιγμής είχα σκοπό να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής για να βγω προγραμματιστής. Πρόσφατα ένας καθηγητής μου πρότεινε να ψάξω για σχολές ημμυ. Το πρόβλημα όμως είναι ότι λογο κάποιων άκυρων μαθημάτων που επέλεξα( είμαι σε σχολείο της Κυπρο/β λυκειου) έχω πολλά κενά στον τομεα της φυσικής, τεχνολογίας κλπ.(πχ δεν ξέρω τιποτα για κυκλώματα, ταση και ένταση ρευματος) . Θέλω να ρωτήσω αν είναι να περάσω σε μία απο αυτές τις σχολές ( σκεύτομαι για χανιά και πάτρα) χρειάζομαι κάποιες βασικές γνώσεις ή ξεκινάνε "απο την αρχή" τα μαθήματα; Αν όντος θα έχω πρόβλημα έχετε κάποιες λύσεις να προτείνετε για να καλύψω κάποια κένα μέχρι του χρόνου;

1ον, αν θες να γίνεις πληροφορικάριος ή προγραμματιστής, να πούμε για 42η φορά ότι δεν πας σε σχολή ΗΜΜΥ, διοτί πολύ απλά δεν βγαίνεις άμεσα κάτι τέτοιο (λόγος σχετικών μαθημάτων προς άσχετων πολύ μικρός). Ψάξε πρώτα τι σε ενδιαφέρει περισσότερο και κάνε την επιλογή σου
2ον, πρόβλημα προαπαιτούμενων δεν υπάρχει, θα στα μάθουν(????) σχεδόν όλα απτην αρχή, οπότε μην αγχώνεσαι γιαυτό
Επίσης @greeklover13 μπορείς να μας δείξεις μια κατάταξη σύμφωνα με την οποία οι ΗΜΜΥ Θεσσαλονίκης είναι πιο πάνω απο του ΕΜΠ(ή και οποιαδήποτε άλλης της Ελλάδας);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πιο πάνω πιο κάτω... έχει σημασία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ο ηλεκτρολόγος ασχολείται επίσης με τηλεπικοινωνίες, δίκτυα, προγραμματισμό, ηλεκτρονική και άλλα.


Εγώ θα σου πρότεινα να πας Πάτρα. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το τμήμα και το πρόγραμμα σπουδών τους μου φαίνεται πολύ καλό.

o HMMY όχι ο ηλεκτρολόγος. Και είναι λάθος να λέμε "και". Περισσότερες επιλογές ναι. Αλλά ο ΗΜΜΥ που θα πάει για ενέργειακούς τομείς ούτε απο πληροφορική ξέρει ούτε ηλεκτρονική ούτε από τηλεπικοινωνίες. Και αντίστροφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις. Θα τις έχω υπόψιν μου.

Καλησπέρα φίλε μου!Και εγώ βρισκόμουν στην θέση σου.Αν και είχα βγάλει τα μόρια δεν δήλωσα ΗΜΜΥ.Είναι φυσικά από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις εκτός αν θες αποκλειστικά προγραμματισμό ή γενικά αυτό που λέμε επιστήμη υπολογιστών.Τότε δεν θα στο πρότινα λόγω ότι θα διάβασεις πολλά extra μαθήματα και στο τέλος θα βγεις με λιγότερες γνωσεις σχετικές με το αντικείμενο.Μπορείς να ψάξεις για πληροφορική υπάρχουν πολλές καλες σχολές(στο εκπα ,στην ασσοε,και στην πατρα κ κρητη) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
o HMMY όχι ο ηλεκτρολόγος. Και είναι λάθος να λέμε "και". Περισσότερες επιλογές ναι. Αλλά ο ΗΜΜΥ που θα πάει για ενέργειακούς τομείς ούτε απο πληροφορική ξέρει ούτε ηλεκτρονική ούτε από τηλεπικοινωνίες. Και αντίστροφα.

Είπα ηλεκτρολόγος γιατί ΗΜΜΥ λέγονται και οι ηλεκτρονικοί. Well, δε νομίζω να είπα πως μπορεί να ασχολείται με όλα αυτά ταυτόχρονα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top