Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
χρειαζεται δυνατο μεταπτυχιακο στο εξωτερικο
αυτο σκεφτομαι! οικονομικη κριση:P:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
αυτο σκεφτομαι! οικονομικη κριση:P:(

αν εχεις λεφτα φυγε απο τωρα... θα ειναι πολυ πιο ευκολο να συνεχισεις μετα εξω και θα βρεις κατευθειαν δουλεια σαυτο που σενδιαφερει ασε που υπαρχουν και σχολες bioengineering
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgiaZ

Νεοφερμένος

Η GeorgiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κατα 99% περναω στο ΗΜΜΥ Χανιων.. Θα μπορουσατε να με διαφωτισετε σε οτι εχει να κανει με τους καθηγητες, προτεινομενη περιοχη για σπιτι και γενικα τη ζωη??? Ξερω οτι η σχολη ειναι αρκετα δυσκολη, και ο μεσος ορος αποφοιτησης ειναι τα 7.5 χρονια, παρολα αυτα ειμαι αποφασισμενη... Οποιαδηποτε πληροφορια, καλοδεχουμενη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
αν εχεις λεφτα φυγε απο τωρα... θα ειναι πολυ πιο ευκολο να συνεχισεις μετα εξω και θα βρεις κατευθειαν δουλεια σαυτο που σενδιαφερει ασε που υπαρχουν και σχολες bioengineering

του χρονου δινω...δε ξερω..θα δειξει .ευχαριστω για τη συμβουλη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Κατα 99% περναω στο ΗΜΜΥ Χανιων.. Θα μπορουσατε να με διαφωτισετε σε οτι εχει να κανει με τους καθηγητες, προτεινομενη περιοχη για σπιτι και γενικα τη ζωη??? Ξερω οτι η σχολη ειναι αρκετα δυσκολη, και ο μεσος ορος αποφοιτησης ειναι τα 7.5 χρονια, παρολα αυτα ειμαι αποφασισμενη... Οποιαδηποτε πληροφορια, καλοδεχουμενη! :)
Καθηγητες:Στην πλειοψηφια τους ειναι αρκετα καλοι στη δουλεια τους και με κατανοηση.Υπαρχουν και μερικοι ασχολιαστοι αλλα οπου και να πας θα βρεις μερικους:P

Σπιτι:Ειναι καθαρα αντικειμενικο το θεμα.Αν μενεις Κουνουπιδιανα(χωριο,εξω απο την πολη, διπλα στη σχολη) γλιτωνεις ολη την ταλαιπωρια των λεωφορειων.Με δεδομενο οτι δεν εχουμε λεωφορειο καθε 10-20 λεπτα οπως σε αλλες σχολες στην Ελλαδα, ειναι μεγαλο πραγμα.Οποτε ισως ειναι η καλυτερη επιλογη αν εχεις σκοπο να πηγαινεις συχνα στις διαλεξεις.Αν μενεις Χανια, θα μπορεις να βγαινεις μεχρι οσο αργα θες, χωρις να πρεπει να παρεις ταξι για να γυρισεις σπιτι σου.Αυτα σε γενικες γραμμες.

Ο Μ.Ο ειναι καθαρα πλασματικος.Ναι, η σχολη ειναι πολυ απαιτητικη, αλλα το πτυχιο στα 5 χρονια ειναι παραπανω απο εφικτο.Στα 6, το πολυ, θα εχεις τελειωσει σιγουρα, αν ασχοληθεις σοβαρα.Τον Μ.Ο τον ανεβαζουν τα τεμπελοσκυλα που ηρθαν για διακοπες:)

Τελος, πρεπει να σε ενημερωσω για το μεγαλυτερο προβλημα της σχολης, τις καταληψεις.Οπου γαμος και χαρα, το ΗΜΜΥ πρωτο :lol: Τα κομματοσκυλα θα βρουν ακομα και τις πιο τρελες αφορμες για να κλεισουν τη σχολη(προπερσι καναμε μονοημερες για τη Λιβυη:whistle:).Οταν υπαρχει σχετικα σοβαρος λογος(κατα τη γνωμη τους) μπορεις να φανταστεις τι γινεται.Για το νομο Διαμαντοπουλου, κλεισαμε πρωτοι και ανοιξαμε τελευταιοι!Περιττο να σου πω, τι σοι εξαμηνο καναμε μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Πάνω κάτω θα συμφωνήσω με τον Zaraki.Στο θέμα σπίτι ,νομίζω πως είναι καλύτερα να μένεις στο κέντρο.Πάντως είναι καθάρα θέμα του τι βολεύει εσένα προσωπικά.Αν το αποφασίσεις για κέντρο,σε περίπτωση που δεν θα διαθέτεις αυτοκίνητο,θα ήταν καλό να ψάξεις με κριτήριο την απόσταση απο τις στάσεις λεωφορείων.Σχετικά με όλα τα υπολοίπα θα τα βρεις στην πορεία,μην αγχώνεσαι!Σε πρώτη φάση μπορείς να ξεφυλλίσεις τον περσυνό οδηγό σπουδών για να αρχίσεις να έχεις μια πρώτη εικόνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiLe_

Νεοφερμένος

Ο NiLe_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ότι απορίες έχετε σχετικά με την πόλη της Ξάνθης, ή την σχολή του ΗΜΜΥ στείλτε μου μύνημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgiaZ

Νεοφερμένος

Η GeorgiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ... :) Δηλαδη δεν αληθευει το οτι απο κεντρο για πολυτεχνειο εχει καθε 15' λεωφορειο?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ... :) Δηλαδη δεν αληθευει το οτι απο κεντρο για πολυτεχνειο εχει καθε 15' λεωφορειο?????
Αν εννοελις για Αθήνα, κάθε 20 λεπτά έχει λεωφορείο απο Πανεπιστήμιο και Σύνταγμα για ζωγράφου αλλά δεν σε αφήνουν μέσα στην πολυτεχνειούπολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ... :) Δηλαδη δεν αληθευει το οτι απο κεντρο για πολυτεχνειο εχει καθε 15' λεωφορειο?????

Κάθε μισή ώρα (ακριβώς και και μισή) έχει λεωφορείο για Κουνουπιδιανα που σε αφήνει στην πύλη του Πολυτεχνείου περίπου.Επίσης και 45´ περνάει σχεδόν κάθε ώρα τις καθημερινές λεωφορείο που μπαίνει μέσα στο Πολυτεχνείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
εγω παντως 8α προτιμουσα να μεινω κουνουπιδιανα παρα κεντρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλησπέρα. ήλπιζα να ακούσω κάποιες γνώμες σχετικά με ένα ζήτημα που με απασχολεί εδώ και καιρό και πρόκειται να συνεχίσει.
Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό το ποια σχολή τελικά θα επιλέξω και ποιο θα είναι το τελικό επάγγελμά μου. Σκέφτομαι πολύ τη σχολή των ημμυ, η αλήθεια είναι ότι τα μαθηματικά και η φυσική μου φαίνονται πολύ ωραία, και θα ήθελα μετά χαράς να εμβαθύνω περισσοτερο στους υπολογιστές, είναι ένα αντικείμενο που με κεντρίζει. Οι ροές όπως της ενέργειας, τηλεπικοινωνιών,δικτύων, βιοιατρικής και άλλες μου φαίνονται πραγματικά άπαιχτες!
Απλά...θα ήθελα να ακούσω την άποψη όσων γνωρίζουν και όσων φαντάζονται... Θα ήθελα το μελλοντικό μου επάγγελμα, εκτος των παραπάνω, να έχει εναν έντονο όσο το δυνατόν ανθρωπιστικό χαρακτήρα. Δλδ δεν θα ήθελα να είμαι μπροστά σε ένα υπολογιστή και αυτό είναι όλο. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω τις γνώσεις ώστε να βοηθήσω τους ανθρώπους, να παίρνω μια τέτοιου είδους ικανοποίηση, εκτός απο αυτήν που θα προσφέρει το μυστηριώδες αυτό αντικείμενο.
Ρωτώ, είναι αυτό δυνατόν, μήπως ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπάρχουν? Μπορώ μέσα από αυτην την σχολή να ''αλλάξω τον κόσμο'' όσο είναι αυτό δυνατόν χρησιμοποιώντας την αγάπη για την επιστήμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Θα εκτιμουσα πολυ αν καποιος ειτε εκ των εσω ειτε οχι, ελεγε καποια αποψη σχετικα με τον προβληματισμο μου! Σας ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Καλησπέρα. ήλπιζα να ακούσω κάποιες γνώμες σχετικά με ένα ζήτημα που με απασχολεί εδώ και καιρό και πρόκειται να συνεχίσει.
Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό το ποια σχολή τελικά θα επιλέξω και ποιο θα είναι το τελικό επάγγελμά μου. Σκέφτομαι πολύ τη σχολή των ημμυ, η αλήθεια είναι ότι τα μαθηματικά και η φυσική μου φαίνονται πολύ ωραία, και θα ήθελα μετά χαράς να εμβαθύνω περισσοτερο στους υπολογιστές, είναι ένα αντικείμενο που με κεντρίζει. Οι ροές όπως της ενέργειας, τηλεπικοινωνιών,δικτύων, βιοιατρικής και άλλες μου φαίνονται πραγματικά άπαιχτες!
Απλά...θα ήθελα να ακούσω την άποψη όσων γνωρίζουν και όσων φαντάζονται... Θα ήθελα το μελλοντικό μου επάγγελμα, εκτος των παραπάνω, να έχει εναν έντονο όσο το δυνατόν ανθρωπιστικό χαρακτήρα. Δλδ δεν θα ήθελα να είμαι μπροστά σε ένα υπολογιστή και αυτό είναι όλο. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω τις γνώσεις ώστε να βοηθήσω τους ανθρώπους, να παίρνω μια τέτοιου είδους ικανοποίηση, εκτός απο αυτήν που θα προσφέρει το μυστηριώδες αυτό αντικείμενο.
Ρωτώ, είναι αυτό δυνατόν, μήπως ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπάρχουν? Μπορώ μέσα από αυτην την σχολή να ''αλλάξω τον κόσμο'' όσο είναι αυτό δυνατόν χρησιμοποιώντας την αγάπη για την επιστήμη?


Πολύ ωραίες οι ιδέες σου! Υπάρχουν οι Μηχανικοί Χωρίς Σύνορα https://www.ewb.gr/

Το αν θα είναι το επάγγελμα ανθρωπιστικού και κοινωνικού χαρακτήρα, αυτό εξαρτάται για ποιον δουλεύεις. Αν για παράδειγμα δουλεύεις στη ΔΕΗ και θέλεις να κάνεις μια μελέτη επέκτασης του δικτύου για την καλύτερη και ποιοτικότερη παροχή ηλ. ενέργειας, τότε κάνεις καλό στο κοινωνικό σύνολο.
Αν δουλεύεις στην ΕΡΤ και θέλεις να εγκαταστήσεις μια κεραία πχ στην Ψέριμο, τότε πάλι το έργο εχει κοινωνικό χαρακτήρα.
Αν έχεις δικό σου γραφείο εμπορεύεσαι μελέτες που αποσκοπούν στο κέρδος του πελάτη (πχ φωτοβολταικα) ή στην εξοικονόμηση χρημάτων(πχ εγκατάσταση λεβητα βιομάζας) --> Χάνεται ο κοινωνικός χαρακτήρας

Τώρα σαν ΗΜΜΥ αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι πχ να εγκαταστήσεις ένα φωτοβολταϊκό σύστημα σε ένα απομονωμένο χωριό της Αφρικής. Το σύστημα θα τροφοδοτεί πχ εναν τηλεφωνικό θάλαμο και τις καλύβες των κατοίκων. Με αυτα ασχολουνται οι ΗΜΜΥ που κάνουν ανθρωπιστικά έργα στην Αφρική. Εκεί δεν μπορούν να μεταφέρουν με πυλώνες το ρεύμα σε τόσες μακρινές αποστάσεις. Δεν έχουν καν τα λεφτά.Γι'αυτό και όποιο ρεύμα παράγεται είναι off-grid, σε τοπικό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Αν πρωτο σου μελημα ειναι ειναι ο "ανθρωπιστικος χαρακτηρας" κοιτα κατι πιο κοντα σε Ιατρικες και παραιατρικες σχολες. Απο ΗΜΜΥ, υπαρχει η Βιοιατρικη αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι και παλι θα εχεις ελαχιστη επαφη με ασθενεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τώρα σαν ΗΜΜΥ αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι πχ να εγκαταστήσεις ένα φωτοβολταϊκό σύστημα σε ένα απομονωμένο χωριό της Αφρικής. Το σύστημα θα τροφοδοτεί πχ εναν τηλεφωνικό θάλαμο και τις καλύβες των κατοίκων. Με αυτα ασχολουνται οι ΗΜΜΥ που κάνουν ανθρωπιστικά έργα στην Αφρική. Εκεί δεν μπορούν να μεταφέρουν με πυλώνες το ρεύμα σε τόσες μακρινές αποστάσεις. Δεν έχουν καν τα λεφτά.Γι'αυτό και όποιο ρεύμα παράγεται είναι off-grid, σε τοπικό επίπεδο.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να φανταστώ την εικόνα μερικών παιδιών που λιμοκτονούν κάτω από μια καλύβα με φωτοβολταϊκά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μπα ιατρικη αυτη καθαυτη δεν θα ηθελα γιατι δεν με ελκυει η καθημερινοτητα του ιατρου.Εννοειται οτι υπηρετει υψιστο κοινωνικο σκοπο, ενδεχομενως περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο, απλα εμενα περισσοτερο μου αρεσει να ασχολουμαι με την τεχνολογια εν γενει και ο,τι αυτο συνεπαγεται...Γι'αυτο ψαχνω τροπο να τα συνδυασω...Πρεπει βεβαια να πω οτι ακουσα πολυ ενδιαφερουσες αποψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να φανταστώ την εικόνα μερικών παιδιών που λιμοκτονούν κάτω από μια καλύβα με φωτοβολταϊκά :P

Εντάξει, το αντιμετώπισες ισοπεδωτικά αυτό που είπα.
Η λιμοκτονία οφείλεται στην φτώχεια μεταξύ άλλων. Η φτώχεια καταπολεμείται με πολιτισμό που φέρνει ο ηλεκτρισμός.
Γιατί λάβε υπόψη σου πως ο ηλεκτρισμός που θα παραχθεί απο ενα φωτοβολταικο συστημα σε ενα απομονωμενο χωριο της Αφρικης θα χρησιμευσει στο :
  • να μπορέσουν τα παιδιά να διαβάζουν τα απογεύματα
  • να ανοιξουν τα σχολεια και το απογευμα για την μορφωση ενηλικων
  • να χρησιμοποιηθεί στην μαγειρική
  • να τροφοδοτησει γεωτρησεις που θα τραβηξουν καθαρό νερό από μεγάλα βάθη για καλυτερη υγεια
  • να μπορεσουν να λειτουργουν ψυγεια για αποθηκευση τροφης και εμβολίων για να καταπολεμηθουν μολυσματικες αρρωστιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα. ήλπιζα να ακούσω κάποιες γνώμες σχετικά με ένα ζήτημα που με απασχολεί εδώ και καιρό και πρόκειται να συνεχίσει.
Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό το ποια σχολή τελικά θα επιλέξω και ποιο θα είναι το τελικό επάγγελμά μου. Σκέφτομαι πολύ τη σχολή των ημμυ, η αλήθεια είναι ότι τα μαθηματικά και η φυσική μου φαίνονται πολύ ωραία, και θα ήθελα μετά χαράς να εμβαθύνω περισσοτερο στους υπολογιστές, είναι ένα αντικείμενο που με κεντρίζει. Οι ροές όπως της ενέργειας, τηλεπικοινωνιών,δικτύων, βιοιατρικής και άλλες μου φαίνονται πραγματικά άπαιχτες!
Απλά...θα ήθελα να ακούσω την άποψη όσων γνωρίζουν και όσων φαντάζονται... Θα ήθελα το μελλοντικό μου επάγγελμα, εκτος των παραπάνω, να έχει εναν έντονο όσο το δυνατόν ανθρωπιστικό χαρακτήρα. Δλδ δεν θα ήθελα να είμαι μπροστά σε ένα υπολογιστή και αυτό είναι όλο. Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω τις γνώσεις ώστε να βοηθήσω τους ανθρώπους, να παίρνω μια τέτοιου είδους ικανοποίηση, εκτός απο αυτήν που θα προσφέρει το μυστηριώδες αυτό αντικείμενο.
Ρωτώ, είναι αυτό δυνατόν, μήπως ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπάρχουν? Μπορώ μέσα από αυτην την σχολή να ''αλλάξω τον κόσμο'' όσο είναι αυτό δυνατόν χρησιμοποιώντας την αγάπη για την επιστήμη?
γεια σου!ετσι οπως το παρουσιάζεις αυτο που σκέφτεσαι προφανώς οτι επάγγελμα και αν επιλέξεις θα μπορέσεις να βοηθήσεις τους ανθρώπους αρκεί να το θέλεις και τότε και να το προσπαθήσεις!!! οπότε διαλέξε προς το παρον κατι που να σου αρεσει κ μετα θα βρεις τον τρόπο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexg7g7

Νεοφερμένος

Ο alexg7g7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Κατ'αρχήν να πω ότι μέχρι στιγμής είχα σκοπό να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής για να βγω προγραμματιστής. Πρόσφατα ένας καθηγητής μου πρότεινε να ψάξω για σχολές ημμυ. Το πρόβλημα όμως είναι ότι λογο κάποιων άκυρων μαθημάτων που επέλεξα( είμαι σε σχολείο της Κυπρο/β λυκειου) έχω πολλά κενά στον τομεα της φυσικής, τεχνολογίας κλπ.(πχ δεν ξέρω τιποτα για κυκλώματα, ταση και ένταση ρευματος) . Θέλω να ρωτήσω αν είναι να περάσω σε μία απο αυτές τις σχολές ( σκεύτομαι για χανιά και πάτρα) χρειάζομαι κάποιες βασικές γνώσεις ή ξεκινάνε "απο την αρχή" τα μαθήματα; Αν όντος θα έχω πρόβλημα έχετε κάποιες λύσεις να προτείνετε για να καλύψω κάποια κένα μέχρι του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top