Κόστος φοιτητικής ζωής

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μπα,μην ποντάρεις,όλοι λίγο πολύ από τις ίδιες αφραγκίες (θα) πάσχουμε!:P

Πλάκα έκανα :P Ναι εννοείται αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Όπως τα λέει η natasoula πειθαρχία και στόχο,και από την άλλη υπάρχει και η συγκατοίκηση που πιστεύω γλυτώνεις κάτι και από εκεί... αν πάλι κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν για διάφορους λόγους (πχ εγώ να συγκατοικήσω με ξένο δεν μπορώ!) υπάρχουν κι άλλες λύσεις...Μετά από διάστημα γνωρίζεις κόσμο εε με συνεννόηση και αφού έχεις καλές σχέσεις μπορείς να μοιράσεις το εβδομαδιαίο φαγητό, πχ εμένα η ξαδέρφη μου έχει συμφωνήσει με μια κοπέλα που γνώρισε στη πόλη που πέρασε να μοιράζουν το μαγείρεμα, δλδ σήμερα μαγειρεύεις εσύ, αύριο εγώ και μοιράζουν κάπως το σουπερ μάρκετ, η αν κάποια δεν έχει κάτι πχ απορρυπαντικό κλπ κάνουν το ίδιο, βοηθάει η μια την άλλη, αλλά από επιλογή δεν θέλουν να μένουν στο ίδιο σπίτι, "συγκατοικούν" σε όλα τα υπόλοιπα...

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, όπως τα λογαριάζω τα πράγματα το κόβω να βρίσκομαι κατά Καρδίτσα και μένω Θεσσαλονίκη, περίπτωση να φύγω από την Θεσσαλονίκη μόνιμα και να μείνω Καρδίτσα δεν υπάρχει, πέρα από οικονομικούς λόγους και άλλους προσωπικούς...
Το πρόβλημα μου είναι πως η σχολή έχει πολλές απουσίες και εργαστήρια πολλές φορές και καθημερινά, και δεν με συμφέρει καθόλου το αμάξι, γιατί έτσι κοντά στα 1500 θέλω μόνο για βενζίνες, εε δεν πάω να μείνω εκεί αν είναι έτσι που λέει ο λόγος?
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ΚΤΕΛ εκτός από τα φοιτητικά εισιτήρια που είναι πιο φθηνά από τα κανονικά αν έχουν κανένα άλλο σύστημα για τους φοιτητές με συχνές και καθημερινές μετακινήσεις, πχ κάποιο είδος προπληρωμένης μηνιαίας κάρτας για μετακινήσεις ή κάτι τέτοιο...
Και ένα άλλο ερώτημα, μετά από συζήτηση στο σπίτι είπαμε πως θα είναι ταλαιπωρία να είμαι κάθε μέρα Θεσσαλονίκη-Καρδίτσα, γιατί κακά τα ψέμματα δεν είναι και μικρή απόσταση, οπότε σκέφτηκα αν υπάρχει περίπτωση να βρω κάποια επιχείρηση με ενοικιαζόμενα δωμάτια και μετά από συνεννόηση στο οικονομικό να μπορώ πχ να μένω εκεί 2 βράδια την εβδομάδα σε μέρες που έχω φορτωμένο πρόγραμμα στη σχολή και δεν θα με συμφέρει και λόγο χρόνου και κούρασης να πηγαίνω-έρχομαι, γνωρίζεται αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό να γίνει? και αν ναι πόσο πιστεύετε να κοστίσει όλο αυτό? έχει αρχίσει να με ανησυχεί πολύ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
No money, no honey :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ΚΤΕΛ εκτός από τα φοιτητικά εισιτήρια που είναι πιο φθηνά από τα κανονικά αν έχουν κανένα άλλο σύστημα για τους φοιτητές με συχνές και καθημερινές μετακινήσεις, πχ κάποιο είδος προπληρωμένης μηνιαίας κάρτας για μετακινήσεις ή κάτι τέτοιο...

Ειχα ρωτηση καποτε στα ΚΤΕΛ Χανιων-Ρεθυμνης (δεν ξερω κατα ποσων τα ΚΤΕΛ πανελληνιος εφαρμοζουν παρομοιες τακτικες) αν υπαρχει κατι τετοιο, μου ειχανε πει πως μπορω να προπληρωσω μια καρτα συγκεκριμενων διαδρομων, πχ Σουδα-Ρεθυμνο και Ρεθυμνο-Χανια για συγκεκριμενο αριθμο (πχ 5 διαδρομες τον μηνα) και ετσι μπορεις να ανεβεις 5 φορες σε καποιο απο αυτα τα δρομολογια και εχει μια εκπτωση, αλλα δεν εμπαινε μεσα η φοιτητηκη εκπτωση οποτε τελικος εβγαινε πιο ακριβα απο οτι το φοιτιτικο (-20% με την καρτα, -25% με το φοιτιτικο)

Επισης ειχανε μια προσφορα που οταν πηγενες απο εναν προορισμο σε εναν αλλον, μπορουσες να αγορασεις και την επιστροφη, για συγκεκριμενη ημερομηνια αφηνοντας ανοιχτη την ωρα, και ετσι γλιτωνες ενα μικρο ποσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Όπως τα λέει η natasoula πειθαρχία και στόχο,και από την άλλη υπάρχει και η συγκατοίκηση που πιστεύω γλυτώνεις κάτι και από εκεί... αν πάλι κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν για διάφορους λόγους (πχ εγώ να συγκατοικήσω με ξένο δεν μπορώ!) υπάρχουν κι άλλες λύσεις...Μετά από διάστημα γνωρίζεις κόσμο εε με συνεννόηση και αφού έχεις καλές σχέσεις μπορείς να μοιράσεις το εβδομαδιαίο φαγητό, πχ εμένα η ξαδέρφη μου έχει συμφωνήσει με μια κοπέλα που γνώρισε στη πόλη που πέρασε να μοιράζουν το μαγείρεμα, δλδ σήμερα μαγειρεύεις εσύ, αύριο εγώ και μοιράζουν κάπως το σουπερ μάρκετ, η αν κάποια δεν έχει κάτι πχ απορρυπαντικό κλπ κάνουν το ίδιο, βοηθάει η μια την άλλη, αλλά από επιλογή δεν θέλουν να μένουν στο ίδιο σπίτι, "συγκατοικούν" σε όλα τα υπόλοιπα...

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, όπως τα λογαριάζω τα πράγματα το κόβω να βρίσκομαι κατά Καρδίτσα και μένω Θεσσαλονίκη, περίπτωση να φύγω από την Θεσσαλονίκη μόνιμα και να μείνω Καρδίτσα δεν υπάρχει, πέρα από οικονομικούς λόγους και άλλους προσωπικούς...
Το πρόβλημα μου είναι πως η σχολή έχει πολλές απουσίες και εργαστήρια πολλές φορές και καθημερινά, και δεν με συμφέρει καθόλου το αμάξι, γιατί έτσι κοντά στα 1500 θέλω μόνο για βενζίνες, εε δεν πάω να μείνω εκεί αν είναι έτσι που λέει ο λόγος?
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ΚΤΕΛ εκτός από τα φοιτητικά εισιτήρια που είναι πιο φθηνά από τα κανονικά αν έχουν κανένα άλλο σύστημα για τους φοιτητές με συχνές και καθημερινές μετακινήσεις, πχ κάποιο είδος προπληρωμένης μηνιαίας κάρτας για μετακινήσεις ή κάτι τέτοιο...
Και ένα άλλο ερώτημα, μετά από συζήτηση στο σπίτι είπαμε πως θα είναι ταλαιπωρία να είμαι κάθε μέρα Θεσσαλονίκη-Καρδίτσα, γιατί κακά τα ψέμματα δεν είναι και μικρή απόσταση, οπότε σκέφτηκα αν υπάρχει περίπτωση να βρω κάποια επιχείρηση με ενοικιαζόμενα δωμάτια και μετά από συνεννόηση στο οικονομικό να μπορώ πχ να μένω εκεί 2 βράδια την εβδομάδα σε μέρες που έχω φορτωμένο πρόγραμμα στη σχολή και δεν θα με συμφέρει και λόγο χρόνου και κούρασης να πηγαίνω-έρχομαι, γνωρίζεται αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό να γίνει? και αν ναι πόσο πιστεύετε να κοστίσει όλο αυτό? έχει αρχίσει να με ανησυχεί πολύ ...
Κοίτα προφανως, αν έχεις στόχο να περάσεις καρδίτσα και μένεις θεσσαλονικη όπως λες, θα ήταν πολυ δύσκολο εως και αδύνατον να πηγαινοέρχεσαι για να παρακολουθείς τα μαθήματα. Δεν το λεω μόνο για το οικονομικό που θα παει πολύ, ακόμα και με φοιτητικά εισητήρια, αλλά κυρίως η κούραση που θα έχεις κάνοντας κατι τέτοιο. Η απόσταση σαλονικης καρδίτσας πρέπει να ναι κανα 200 χμ δλδ πανω κατω το πηγαινε έλα θα σου φαει το λιγοτερο κανα 5ωρο τη μερα πραγμα που δεν ειναι λογικο για μενα. Αυτο με τα ενοικιαζομενα δωματια που λες πρεπει να πας μια μέρα η ίδια καρδιτσα και να ρωτησεις. Αν και νομιζω ότι πρεπει να υπάρχουν και καποια ξενοδοχεια εκει που ίσως κανουν καλες τιμες σε φοιτητες. Αυτό βεβαια πρεπει να το πληροφορηθείς και να συνεννοηθείς με τη γραμματεία της σχολης που θα πας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Μακαριοι οι επιτυχοντες στην πολη τους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ thimiosrg αλλά ρε γαμ*το πραγματικά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς :( Δεν γίνεται να φύγω και οι λόγοι είναι πολύ, το ξέρω ότι θα πέσει πολύ κούραση αλλά πρέπει η κύρια βάση μου να είναι στη Θεσσαλονίκη :/
Δεν μπορεί, όλο και κάτι θα βρεθεί και για μένα , που θα πάει, θα τη βρω την λύση, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ΕΔεν μπορεί, όλο και κάτι θα βρεθεί και για μένα , που θα πάει, θα τη βρω την λύση
Ξενοδοχείο και το παζαρεύεις. Ή ενοικιαζόμενο δωμάτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ thimiosrg αλλά ρε γαμ*το πραγματικά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς :( Δεν γίνεται να φύγω και οι λόγοι είναι πολύ, το ξέρω ότι θα πέσει πολύ κούραση αλλά πρέπει η κύρια βάση μου να είναι στη Θεσσαλονίκη :/
Δεν μπορεί, όλο και κάτι θα βρεθεί και για μένα , που θα πάει, θα τη βρω την λύση, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

Πφφ.. είναι περίπλοκο και θέλει ψάξιμο. Πόσα περίπου μπορείς να διαθέτεις τον μήνα;
Ξέρω μια κοπέλα που είχε νοικιάσει δώματιο σε ενα μικρούλι ξενοδοχείο για έναν μήνα περίπου και αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στα 200 ευρώ (περίμενε να δει αν θα την δεχτούν στις φοιτητικές εστίες και δεν ήθελε να νοικιάσει σπίτι για 20-25 μέρες). Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο για παραπάνω διάστημα. Υπολογίζω οτι τα δωμάτια θα έχουν γύρω στα 25-30 ευρώ, άντε 20 αν δέχτει να κάνετε ενα τέτοιο deal μιας και θα πηγαίνεις κάθε εβδομάδα. Αν είναι για 2 μέρες, 40 την εβδομάδα, 160 το μήνα. Αν μπορέσεις να νοικιάσεις για ολόκληρο το μήνα και η διαφορά δεν είναι μεγάλη, θα σου πρότεινα αυτό, γιατί κάθε εξάμηνο το πρόγραμμα αλλάζει και δεν ξέρεις κάθε φορά πόσες μέρες θα χρειάζετε να είσαι εκεί.
Εκτός αυτού όταν θα έχεις εξεταστική θα χρειαστεί σίγουρα να κάτσεις 2-3 εβδομάδες τουλάχιστον.

Προτείνω να ψάξεις σε μικρά ξενοδοχεία ή studios κυρίως, (εκείνα που δεν έχουν και τόση πολύ δουλειά) οπότε θα προτιμήσουν να έχουν έναν σταθερό πελάτη απ'το να μένει άδειο το δωμάτιο. Προμηθεύσου και έναν καλό διαπραγματευτή όταν πας, να κάνει καλά παζάρια:P.
Μακάρι να βρείς κάτι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Για διαμονή είμαι σίγουρη ότι θα βρω κάτι, τέτοιες μέρες δεν αφήνουν έτσι εύκολα άτομα, και 20-30 ευρώ να είναι τον χαλάει τον άλλον να ξέρει ότι στάνταρ κάθε βδομάδα θα παίρνει τόσα βρέξει χιονίσει? δεν νομίζω... Την απόσταση σκέφτομαι πιο πολύ και την κούραση, και κάτι μου λέει ότι πιο πολύ θα μου κοστίσουν τα πήγαινε-έλα, παρά η διαμονή, όπως επίσης και οι ώρες που θα τρώω για να πάω και να γυρίσω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατ´εμε σε μεγάλες πόλεις όπως Αθήνα και Θεσσαλονίκη, δεν μπορείς να ξοδευεις κάτω απο 200€ ! Πρέπει να μένεις συνέχεια σπίτι για να το κανείς αυτο. Εδω εγώ που μένω σπίτι μου, ξοδεύω τουλάχιστον 20-25€/εβδομάδα. Αν βάλουμε μέσα και καμία έξοδο σε κανα κλαμπ.... το πόσο αυξάνεται παρα πολυ :P Στην Αθήνα 23€ κάνει μόνο η κάρτα απεριόριστων διαδρομών με τα ΜΜΜ. +σουπερμάρκετ :P α και επίσης για να ξοδευεις λίγα είναι απαραίτητο να ξέρεις να μαγειρευεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Υπαρχουν μηνες που την εχω βγαλει με 300-350 και αλλοι με 100 ευρω μονο

Αναλογα τις ορεξεις μου.Συνηθως 200 μου φτανουν,αλλα δεν βγαινω και καθε μερα.Εξαλλου δεν εχω την αναγκη να βγαινω ολη την ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Πιστεύω πως λίγο μέτρο να έχεις κάπως τα βολεύεις τα πράγματα, πιο πολύ θα ζοριστούν άτομα που ήταν λίγο "λάσκα" δεν είχαν ιδιαίτερη σχέση με ψώνια, λογαριασμούς κλπ...Εγώ πριν 2-3 χρόνια, δεν το σκεφτόμουν και πολύ, όταν άρχισαν οι δικοί μου να με στέλνουν σουπερμαρκετ, να πληρώνω λογαριασμούς και τα σχετικά, τότε άρχισα να καταλαβαίνω την "αξία" των χρημάτων....
Και επίσης είναι αναλόγως τη ζωή έχεις συνηθίσει να ακολουθείς, πχ εγώ δεν είμαι του πολύ έξω, γουστάρω καταστάσεις σε σπίτια, ταινίες,παρέα,μουσικούλα και κρασάκι, αν θα βγω για βράδυ θα είναι 1 φορά το 4μηνο και αν.... Μπορεί σε εξόδους να κουβαλάω πάντα περισσότερα λεφτά από όσα υπολογίζω ότι θα ξοδέψω,άλλα όχι με το σκεπτικό να τα "φάω", άλλα λόγο ανασφάλειας, μη γίνει κάτι,μήπως κάποιος φίλος δεν έχει πάνω του λεφτά, μήπως χρειαστώ ταξί γενικά το οτιδήποτε, γιατί έτσι μου το έμαθαν και οι δικοί μου, αλλά από αυτά ξοδεύω ίσα-ίσα το ποτό μου (ένα πίνω δεν είμαι για πιο πολλά, εκτός και αν μιλάμε για μπίρα, εκεί αλλάζει :P) και το ταξί... Γενικά δεν έχω καβούρια στη τσέπη μου,έχω πρόγραμμα και ξέρω που και πως πρέπει να ξοδεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πιστεύω πως λίγο μέτρο να έχεις κάπως τα βολεύεις τα πράγματα, πιο πολύ θα ζοριστούν άτομα που ήταν λίγο "λάσκα" δεν είχαν ιδιαίτερη σχέση με ψώνια, λογαριασμούς κλπ...Εγώ πριν 2-3 χρόνια, δεν το σκεφτόμουν και πολύ, όταν άρχισαν οι δικοί μου να με στέλνουν σουπερμαρκετ, να πληρώνω λογαριασμούς και τα σχετικά, τότε άρχισα να καταλαβαίνω την "αξία" των χρημάτων....
Και επίσης είναι αναλόγως τη ζωή έχεις συνηθίσει να ακολουθείς, πχ εγώ δεν είμαι του πολύ έξω, γουστάρω καταστάσεις σε σπίτια, ταινίες,παρέα,μουσικούλα και κρασάκι, αν θα βγω για βράδυ θα είναι 1 φορά το 4μηνο και αν.... Μπορεί σε εξόδους να κουβαλάω πάντα περισσότερα λεφτά από όσα υπολογίζω ότι θα ξοδέψω,άλλα όχι με το σκεπτικό να τα "φάω", άλλα λόγο ανασφάλειας, μη γίνει κάτι,μήπως κάποιος φίλος δεν έχει πάνω του λεφτά, μήπως χρειαστώ ταξί γενικά το οτιδήποτε, γιατί έτσι μου το έμαθαν και οι δικοί μου, αλλά από αυτά ξοδεύω ίσα-ίσα το ποτό μου (ένα πίνω δεν είμαι για πιο πολλά, εκτός και αν μιλάμε για μπίρα, εκεί αλλάζει :P) και το ταξί... Γενικά δεν έχω καβούρια στη τσέπη μου,έχω πρόγραμμα και ξέρω που και πως πρέπει να ξοδεύω...
Πολυ σωστη.Και εγω στην αρχη της χρονιας που ειχα ενα μεγαλο αποθεμα στην τραπεζα για να το ξοδεψω σε 4-5 μηνες,σπαταλουσα απο εδω και απο εκει.Οταν αρχισαν να μου δινουν μηνα μηνα τα λεφτα,τοτε καταλαβα τι θα πει οικονομια,αξια των αγορων και οχι μονο συμβιβαστηκα με αυτο αλλα μου αρεσε και αρκετα σε πολλους τομεις (υπευθηνοτητα,προγραμματισμος,εξυπνες αγορες κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδια χωρις να υπολογισουμε το ενοικιο με 300-350 ευρω το μηνα στη θεσσαλονικη βγαινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ψιλοανετα πιστευω,αν και μη ξεχνας οτι περα απο το ενοικιο υπαρχουν και αλλα εξοδα για το σπιτι,λογαριασμοι κυριως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιδια εσεις που ειστς ηδη φοιτητες,τι θερμανση εχει το σπιτι σας? κεντρικη,ατομικη, με πετρελαιο,φυσικο αεριο, θερμοπομπους, κλιματιστικο?? τι συμφερει πιο πολυ απο οικονομικης αποψης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ωραία ερώτηση αυτή, για πείτε μας...

Αλλά ρε christina.kstr, όλα τα είπες πια? κανένα ενδεχόμενο δεν άφησες στην απ'έξω χαχαχαχαχααχα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ωραία ερώτηση αυτή, για πείτε μας...

Αλλά ρε christina.kstr, όλα τα είπες πια? κανένα ενδεχόμενο δεν άφησες στην απ'έξω χαχαχαχαχααχα! :P

χαχα...επειδη ειμαι στο ψαξιμο και εγω αυτη την εποχη και δεν εχω ιδεα...ας μας διαφωτισει καποιος παρακαλω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top