Κόστος φοιτητικής ζωής

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Πολλα ειναι?:worry:
Γυρω στα 500?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Πολλα ειναι?:worry:
Γυρω στα 500?:hmm:

Κοιτα η αδελφη π μ σπουδαζει,μαζι με σπιτι νοικια και ολα..βγαινει γυρω στα 700 ... τωρα δε ξερω αναλογα τη πολη!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eξαρτάται και την επαρχία.
Δεν είναι το ίδιο να σπουδάζεις σε νησί με το να σπουδάζεις στην ηπειρωτική ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Eξαρτάται και την επαρχία.
Δεν είναι το ίδιο να σπουδάζεις σε νησί με το να σπουδάζεις στην ηπειρωτική ελλάδα.

γι αυτο λεω αναλογα τη πολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!:)
Πιθανον να περασω Κρητη η' Κομμοτηνη, ελπιζω σαν πολεις να μην ειναι πολυ ακριβες.:/:
Δεν θελω να φορτωνω πολυ οικονομικα τους γονεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!:)
Πιθανον να περασω Κρητη η' Κομμοτηνη, ελπιζω σαν πολεις να μην ειναι πολυ ακριβες.:/:
Δεν θελω να φορτωνω πολυ οικονομικα τους γονεις μου.

απ'ότι ξερω η κρητη ειναι λιγο πιο ακριβη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!:)
Πιθανον να περασω Κρητη η' Κομμοτηνη, ελπιζω σαν πολεις να μην ειναι πολυ ακριβες.:/:
Δεν θελω να φορτωνω πολυ οικονομικα τους γονεις μου.
για 1000αρι έχω ακούσει μόνο στα Γιάννενα και πάλι με παραπανίσια έξοδα...
δεν ξέρω νομίζω πως με 700 ευρώ είσαι μια χαρά:D Βέβαια αν όντως κόψουν την δωρεάν σίτιση στις λέσχες, ίσως χρειαστεί μια αύξηση του ποσού:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Καλα...λετε ο,τι να'ναι.
Τα εξοδα πανε αναλογα την πολη που θα σπουδασεις.Γιατι δεν ειναι μονο νοικι αλλα και οι μετακινησεις,η σιτιση,οι λογαριασμοι και τα προσωπικα εξοδα [ζουπερ μαρκετ-εξοδοι-ψωνια κλπ]

Εμενα σε μια σχετικα μικρη πολη,μου εβγαιναν στα εφτακο ολα μαζι
fyi νοικι στα διακο-πενη

Αλλα!!!!
Οταν πρωτοπηγα εκανα πολλα εξοδα διοτι δεν ηξερα πως να ψωνιζω,πως να φερνω βολτα τα λοιπα εξοδα μου κλπ κλπ
Οποτε παει αναλογα και το ατομο οπως και ποσο μπορεις να ελεγχεις το εαυτο σου
Εγω απο ενα σημειο και μετα ειχα στοχο να χαλαω ενα δεκαευρω τη μερα για να μ βγαινει 300 το μηνα,συν το νοικι,συν λογαριασμους

Και εζησα
Πλουσιοπαροχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας!
Θα ηθελα να ρωτησω κατι.
Επειδη 99% θα περασω σε επαρχια και θα νοικιασω σπιτι, ποσο περιπου ανερχονται τα μηνιαια εξοδα ενος μεσου φοιτητη?
Ενα 1.000 το μηνα,φτανει???

οχι , με 1000 ουτε τα φαγητα δεν βγαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
γενικα νομιζω κανεις μπορει να ξοδευει ενα εικοσαρικο την εβδομαδα και να περναει καλα , το λιγοτερο δηλαδη που εχω ξοδεψει τη βδομαδα ειναι αυτο .
Τα εξοδα ηταν τσιγαρα 4 ευρω
σουπερμαρκετ τα εντελως βασικα 10
και τα υπολοιπα σε εισιτηρια για το πανεπιστημιο .
Γενικα η ζωη για ενα φοιτητη που μπορει να διαχειριστει τα λεφτα του ειναι πολυ φθηνη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
δηλαδη μηνιαιως γυρω στα 200 ευρω θα ειναι τα εξοδα μας;;; ή και λιγοτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Νομίζω πως πιο λίγα από 200 δε γίνεται να είναι... :(
Εκτός κι αν ο άλλος είναι εντελώς σπιτόγατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
αρα πρεπει να υπολογιζω ωστε να μην ξεπερνω τα 200! :/ δυσκολο στην αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Έλα ρε παιδιά,πειθαρχία και στόχο θέλει...Καλές οι έξοδοι κι αυτά,αλλά και στο σπίτι περνάμε καλά με την κατάλληλη παρέα!!Σίγουρα είναι λίγο ζόρι η κατάσταση,αλλά θα ζήσουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
αρα πρεπει να υπολογιζω ωστε να μην ξεπερνω τα 200! :/ δυσκολο στην αρχη...
Ε, όντως, είναι δύσκολο στην αρχή, γιατί λόγω των καινούριων γνωριμιών κλπ, οι έξοδοι θα είναι δεδομένες σε καθημερινή βάση.
Αλλά κόβεις από κάτι άλλο. Σιγά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
αρα πρεπει να υπολογιζω ωστε να μην ξεπερνω τα 200! :/ δυσκολο στην αρχη...

Κοίτα αν βγάζεις ας πουμε 50 ευρώ τη βδομάδα και βλέπεις οτι τη μία βδομάδα ξοδεύεις 40 ευρώ βάζεις τα 10 στην άκρη και τα κρατάς...Μαζεύοντας λεφτά έτσι(5 με 10 ευρώ τη βδομάδα)θα μπορέσεις να καλύψεις μια άλλη που θα ξοδέψεις παραπάνω από 50 ευρώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ισχύει κι αυτό που λέει ο nafasskataa...Δηλαδή στην αρχή που μόλις γνωρίζεις κόσμο και τα σχετικά,θα είναι πιο δύσκολο να αποφεύγεις τις εξόδους...Εκεί είναι που φτιάχνεις κι έναν σχετικό κύκλο,οπότε κάπως θα πρέπει να το ελέγξεις περισσότερο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ναι αυτο πιστυεω και γω... με τον καιρο μαθαινεις να ζεις και μονος και περιοριζεις τα εξοδα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ισχύει κι αυτό που λέει ο nafasskataa...Δηλαδή στην αρχή που μόλις γνωρίζεις κόσμο και τα σχετικά,θα είναι πιο δύσκολο να αποφεύγεις τις εξόδους...Εκεί είναι που φτιάχνεις κι έναν σχετικό κύκλο,οπότε κάπως θα πρέπει να το ελέγξεις περισσότερο...:/:

Εκτός κι αν είσαι τόσο τυχερή και σε κερνάνε όλοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εκτός κι αν είσαι τόσο τυχερή και σε κερνάνε όλοι:P
Μπα,μην ποντάρεις,όλοι λίγο πολύ από τις ίδιες αφραγκίες (θα) πάσχουμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top