Κόσμια εμφάνιση στα σχολεία

Πώς πρέπει να είναι η εμφάνιση στο σχολείο (μαθητών + καθηγητών);
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 82)

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σπυράκο@ Αυτό το βλέπω πιο σπάνια. Δε ξέρω, αν έχει πέραση.:hmm:
Δηλαδή τα βλέμματα εκεί πέφτουν αλλά συνήθως μετά κακοχαρακτηρίζουν την κοπέλα, αν ντύνεται έτσι επανειλημμένα. :/:

Ναρκίσσα@ Όντως, και για τους καθηγητές πιστεύω πως θα πρέπει να ισχύει. Μην είναι μόνο λόγια. -.-
Και όχι μόνο για το ντύσιμο και για τη τσιχλα. :pfff:
(Ειναι το πραγματκό σου όνομα; Αν ναι τέλειο!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ο καθενας ας φοραει οτι θελει αλλα δεν νομιζω οτι ειδικα στο σχολειο πρεπει να γινονται υπερβολες και απο αγορια και απο κοριτσια ,υποτιθεται σχολειο παμε για να μαθουμε και οχι για να προκαλουμε.Αυτο με την ενδυση των καθηγητων ισχυει ειδικα μερικες καθηγητριες ερχονται σαν να ειναι ντυμενες για να πανε στα μπουζουκια. Ειδα καπου που ελεγε για μουσι οτι καποιον ενοχλει ε οχι αυτο δεν το δεχομαι :D το μουσι δινει στυλ και ολα σε αυτη την ζωη ειναι θεμα στυλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτό το βλέπω πιο σπάνια. Δε ξέρω, αν έχει πέραση.:hmm:
Δηλαδή τα βλέμματα εκεί πέφτουν αλλά συνήθως μετά κακοχαρακτηρίζουν την κοπέλα, αν ντύνεται έτσι επανειλημμένα. :/:
Ε μα ναιι ειναι αηδια κιολας! να βλεπεις πρωινιατικα το βρακι της;p

Απ'το "βρίσκω κάτι αντιαισθητικό" στο "απαγορεύω κάτι,επειδή το βρίσκω αντιαισθητικό",πρέπει να κάνεις ένα τεράστιο leap of faith,don't you think?
Κοιτα δεν μας ενδιαφερει η μοδα αλλα ειναι λιγο γυφτια ε; Τα σανδαλια για παραδειγμα..ειναι για την παραλια ή για μια βολτα.Αλλο σχολειο αλλο παραλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Όταν λες σαντάλια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Προσωρινό κλείδωμα για επεξεργασία της δημοσκόπησης :) :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

Cugie

Νεοφερμένος

Η Cugie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λοιπόν αφού υπάρχει ελευθερία ο καθένας μπορεί να βάλει ότι θέλει.Ο καθηγητής δεν έχει κανένα δικαίωμα να εμμένει στο σκουλαρίκι ή στην τζίβα που έχει ο μαθητής,εκφράζοντας τη δική του ιδεολογική πεποίθηση.Αν τώρα κάποιες κοπελιές φορούν "ξεδιάντροπα" ρούχα και δεν νιώθουν οι ίδιες το αίσθημα της αιδού δεν νομίζω κάποιος να τους αλλάξει γνώμη.

Τέλοσπαντων ο σεβασμός και η κοσμιότητα προς το σχολικό περιβάλλον λίγο έχουν να κάνουν με τα ρούχα.Το έργο του σχολείου είναι να διδάξει την κοσμιότητα στη συμπεριφορά και όχι στα ρούχα.

Οι πρακτικές που χρησιμοποιούν κάποια ιδιωτικά σχολεία τείνουν μήπως προς μιλιταριστικές?!{ξύρισμα στην προσευχή,στολές κτλ?}...Νομίζω πως πρέπει να στεκόμαστε στην ουσία και όχι στην επιφάνεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κοιτα δεν μας ενδιαφερει η μοδα αλλα ειναι λιγο γυφτια ε; Τα σανδαλια για παραδειγμα..ειναι για την παραλια ή για μια βολτα.Αλλο σχολειο αλλο παραλια!

Define "γυφτιά",με κάποια αντικειμενικά κριτήρια,or bite me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον κατ αρχας δεν μπορεις να απαγορευσεις στον αλλον ή την αλλην να ντυθει οπως θελει. αρα η συζητηση πιο πολυ προσανατολιζεται στο πως θα '' ηταν σωστο'' (χοντροκαμμενο και πολλα γενικο και ισως λαθος) θα επρεπε να ντυνεται κανει. γενικα αμα δεν υπαρχουν υπερβολες δεν με νοιαζει τιποτα. τωρα ομως το να λες να μην ερθει ο αλλος με μουσι ή να μην φορεσει ενα σκουλαρικι ή ενα σκισμενο τζιν δεν το βρισκω σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, το θέμα που ανοίξατε είναι πολύ υποκειμενικό και ο καθένας το εξετάζει από διαφορετική οπτική γωνία. Οπότε μπορώ να εκθέσω μόνο τη δική μου άποψη χωρίς να απαιτώ από κανέναν να συνταχθεί μαζί της. Για εμένα το ιδανικό θα ήταν το γυμνό σώμα να απενοχοποιηθεί, μιας και είναι κάτι φυσικό για το οποίο ο άνθρωπος δε θα έπρεπε να ντρέπεται. Από την άλλη, ο άνθρωπος έχει εξελιχθεί πολιτισμικά και σύμφωνα με τα ρεαλιστικά δεδομένα της εποχής μας δεν είναι ούτε πρωτόγονος αλλά ούτε και τόσο ώριμος ώστε να αποσυνδέσει το γυμνό από τις ζωώδεις παρορμήσεις για σεξ. Οπότε, για να επανέλθουμε στη γη και, έχοντας παρέλθει η εποχή που οι αρχαίοι Έλληνες πχ γυμνάζονταν γυμνοί, οφείλουμε ,νομίζω, να δεχτούμε ότι σε γενικές γραμμές το γυμνό θεωρείται προκλητικό και προσβολή της δημοσίας αιδούς, εκτός βέβαια όταν κάποιος βρίσκεται σε χώρους όπου όλοι συμβαδίζουν ιδεολογικά και κανείς δεν προσβάλλεται από την " κατά φύσιν" γυμνή εμφάνιση. Πρέπει όμως να δεχτούμε ότι στη σημερινή εποχή το ντύσιμο που πλησιάζει το γυμνό, ας το πούμε αποκαλυπτικό, είναι κάτι που προσβάλλει πολλούς, και οι περισσότεροι που το υιοθετούν δεν είναι επειδή θέλουν να πλησιάσουν στη φύση αλλά για τον ένα ή τον άλλο λόγο να προκαλέσουν:P. Εφόσον αυτά είναι τα σημερινά πρότυπα και το ντύσιμο είναι ένας κώδικας ευπρέπειας, πιστεύω είναι πολύ σημαντικό να εξετάζουμε την εκάστοτε περίσταση. Εξάλλου, το κατά την κοινή γνώμη "ευπρεπές" ντύσιμο είναι ένα δείγμα σεβασμού και, όπως πολλοί προανέφεραν, το σχολείο είναι ένας σοβαρός θεσμός που πρέπει με κάποιον τρόπο να μην ευτελίζεται. Όπως θα κατακρίνω μια μαθήτρια ή ένα μαθητή που μιλά με αγένεια στο δάσκαλο που του μαθαίνει γράμματα, το ίδιο θα σκεφτώ και για κάποιον που για τα κοινά δεδομένα ντύνεται άσεμνα για την περίσταση, άρα δίνει το μήνυμα ότι ο χώρος και τα πρόσωπα που βρίσκονται γύρω του δεν είναι άξια σεβασμού. Τώρα, δε θα μπω στη διαδικασία να κρίνω πχ πόσο κοντή πρέπει να είναι η φούστα ή το μπλουζάκι για να θεωρηθεί προκλητική, νομίζω πως όλοι έχουμε κάποιον κοινό πολιτισμικό μπούσουλα σε γενικές γραμμές. Όπως δε θα δεχόμουν στο σπίτι μου καλεσμένους σε επίσημο δείπνο με τις πιτζάμες, διότι πρόκειται για δείγμα ασέβειας , αλλά θα έμενα με αυτές αν είχαν περάσει να με δουν οι φίλοι μου, έτσι δε θα πήγαινα με μαγιό στο σχολείο, αλλά στην παραλία, και πιθανότατα αν είχα "ελεύθερο πνεύμα" θα πήγαινα και χωρίς αυτό σε μια παραλία γυμνιστών. Όλα είναι θέμα πολιτισμικών προτύπων σε συνάρτηση πάντα με την ιδιαίτερη περίσταση. Πάντως, δε νομίζω ότι είμαστε σε θέση να κρίνουμε το φρόνημα των άλλων από την εμφάνισή τους, καθώς δεν είναι πάντα σαφής ο λόγος για τον οποίο υιοθετεί κάποιος μια συγκεκριμένη εμφάνιση, μπορεί να είναι πχ από αντίδραση- διαμαρτυρία-ελεύθερο πνεύμα. Μία διαδήλωση πχ γυμνών γυναικών-ανδρών είναι κάτι που όταν εξυπηρετεί θεμιτούς σκοπούς δεν προσβάλλει κανέναν. γιατί γίνεται αντιληπτή η ιδεολογία που υπηρετεί. Το σίγουρο είναι ότι σε ένα χώρο όπως το σχολείο πρέπει να τηρούνται εκούσια από τους μαθητές και κάποιοι άτυποι κανόνες πέρα από αυτούς που επιφέρουν νόμιμη τιμωρία. Και για όσους θα σπεύσουν να αντιπαραθέσουν ότι η ελευθερία και το μέτρο δε συνάδουν, σύμφωνα με αυτή την παραδοχή θα μπορούσαν οι μαθητές να έρχονται στο σχολείο με μαγιό ή χωρίς ρούχα...Και πάλι οι απόψεις του καθενός εξαρτώνται από τα πολιτισμικά πρότυπα της κοινωνίας του, αλλά δεν μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτηση αν δεν τη θέσουμε σε κάποια σταθερή βάση, διότι παίρνοντας ως δεδομένο ότι όλα είναι ρευστά και υποκειμενικά, θα μπορούσαμε να ισχυριστούμε ότι και ο φόνος -για να πω κάτι ακραίο- είναι θεμιτός, εφόσον υπάρχουν θρησκείες και κοινωνίες που τον αποδέχονται. Κάτι τέτοιο όμως θα οδηγούσε σε αδιέξοδο, αν δεν υπήρχε μια κοινή παραδοχή γύρω από αυτό που η κοινωνία μας τουλάχιστον κρίνει ως ευπρεπές επαναλαμβάνω για κάθε περίσταση. Για να κλείσω, επειδή διατρέχω τον κίνδυνο πολλοί από εσάς να με βρίσετε για το μέγεθος του μηνύματος:P, πρέπει να τονίσω ότι η εμφάνιση συνήθως είναι ενδεικτική του χαρακτήρα ή του μηνύματος που θέλει να περάσει εκείνη τη στιγμή ένα άτομο, δεν είναι κάτι απόλυτο αλλά σίγουρα μας προδιαθέτει με κάποιον τρόπο απέναντι στο άτομο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Kάπου ήθελα να πω την άποψή μου. Λυπάμαι αν γίνω λίγο κακός. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά εμείς όταν πηγαίναμε Γυμνάσιο-Λύκειο δεν κάναμε...modelling. Ούτε υπήρχε τόσος ναρκισσισμός και ωραιοπάθεια σε φωτογραφίες, με έμμεσο διαγωνισμό σε likes και πεινασμένες κοπέλες, αλλά και αγόρια να ξεροσταλιάζουν σε πονηρά comments. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα, η λογική. Έχει χαθεί η εφηβεία. Υπάρχει μια τάση αμερικανοποίησης και επιδειξιομανίας σε βαθμό που ακυρώνει το κίνητρο. Γιατί άραγε; Κάτι λείπει προφανώς για να υπερισχύει η ανάγκη αυτή. Δειχνόμαστε γιατί; Τι υπάρχει πίσω από αυτό; Προηγούμενες γενιές εφήβων ζήσαμε, γελάσαμε, ερωτευτήκαμε, παίξαμε, χαζολογήσαμε, διαβάσαμε, ....ως έφηβοι και όχι ως μοντέλα περιοδικών. Κάπου νιώθω μπερδεμένος. Θα ακούσουμε Tus;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Kάπου ήθελα να πω την άποψή μου. Λυπάμαι αν γίνω λίγο κακός. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά εμείς όταν πηγαίναμε Γυμνάσιο-Λύκειο δεν κάναμε...modelling. Ούτε υπήρχε τόσος ναρκισσισμός και ωραιοπάθεια σε φωτογραφίες, με έμμεσο διαγωνισμό σε likes και πεινασμένες κοπέλες, αλλά και αγόρια να ξεροσταλιάζουν σε πονηρά comments. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα, η λογική. Έχει χαθεί η εφηβεία. Υπάρχει μια τάση αμερικανοποίησης και επιδειξιομανίας σε βαθμό που ακυρώνει το κίνητρο. Γιατί άραγε; Κάτι λείπει προφανώς για να υπερισχύει η ανάγκη αυτή. Δειχνόμαστε γιατί; Τι υπάρχει πίσω από αυτό; Προηγούμενες γενιές εφήβων ζήσαμε, γελάσαμε, ερωτευτήκαμε, παίξαμε, χαζολογήσαμε, διαβάσαμε, ....ως έφηβοι και όχι ως μοντέλα περιοδικών. Κάπου νιώθω μπερδεμένος. Θα ακούσουμε Tus;
Φοβάμαι ότι έχεις μείνει "λιγάκι" πίσω....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ναι στην τρέλα...του ψυχιατρείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Kάπου ήθελα να πω την άποψή μου. Λυπάμαι αν γίνω λίγο κακός. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά εμείς όταν πηγαίναμε Γυμνάσιο-Λύκειο δεν κάναμε...modelling.Κάνατε, ο κάγκουρας με το τσαλάκι και το μαυρο δερματινο μπουφαν, ειναι μορφη μοντελινκ και επιδειξιομανιας Ούτε υπήρχε τόσος ναρκισσισμός και ωραιοπάθεια σε φωτογραφίες,Λογικο να μην υπηρχε, εφοσον ολα τα social media δεν υπηρχαν ακομα η δεν ειχαν ανθισει. με έμμεσο διαγωνισμό σε likes και πεινασμένες κοπέλες, αλλά και αγόρια να ξεροσταλιάζουν σε πονηρά comments. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα, η λογική. Έχει χαθεί η εφηβεία.Καθε γενια, λεει τα ιδια για την αμεσως επομενη, δεν χανεται, διαφοροποιειται, προς το καλυτερο ή μη, τελειως υποκειμενικο Υπάρχει μια τάση αμερικανοποίησης και επιδειξιομανίας σε βαθμό που ακυρώνει το κίνητρο.Η διαφοροποιηση που ανεφερα προηγουμενος Γιατί άραγε; Κάτι λείπει προφανώς για να υπερισχύει η ανάγκη αυτή. Δειχνόμαστε γιατί; Τι υπάρχει πίσω από αυτό; Προηγούμενες γενιές εφήβων ζήσαμε, γελάσαμε, ερωτευτήκαμε, παίξαμε, χαζολογήσαμε, διαβάσαμε, ....ως έφηβοι και όχι ως μοντέλα περιοδικών. Κάπου νιώθω μπερδεμένος. Θα ακούσουμε Tus;Ελπιζω οχι.

Αυτη ειναι η γνωμη μου, προσωπικα πιστευω πως ο ναρκισσισμος αν συνδυαστει με καταλληλα προτερηματα αποτελει μεγαλο προσον.
Η κατασταση δεν ειναι τοσο τραγικη οσο την περιγραφεις, η μαζα οντως στρεφεται σε αμερικανιες, αλλα ξες τι λενε.. μοδα ειναι και θα περασει.
Σε τελειως προσωπικο επιπεδο, ''πουλαω'' μουρη αν σου αρεσει, γιατι εχω αντιληφθει πως με αυτον τον τροπο ανοιγουν πορτες, δεν νιωθω καποια ιδιαιτερη ικανοποιηση με την αποδοχη που νιωθω λογω της εικονας μου. Γενικα σε μια τοσο αβουλη μαζα, ο μονος τροπος για να την χειραγωσεις ειναι τους αρεσεις. No more no less.

Tell me I 'm wrong.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Kάπου ήθελα να πω την άποψή μου. Λυπάμαι αν γίνω λίγο κακός. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά εμείς όταν πηγαίναμε Γυμνάσιο-Λύκειο δεν κάναμε...modelling. Ούτε υπήρχε τόσος ναρκισσισμός και ωραιοπάθεια σε φωτογραφίες, με έμμεσο διαγωνισμό σε likes και πεινασμένες κοπέλες, αλλά και αγόρια να ξεροσταλιάζουν σε πονηρά comments. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα, η λογική. Έχει χαθεί η εφηβεία. Υπάρχει μια τάση αμερικανοποίησης και επιδειξιομανίας σε βαθμό που ακυρώνει το κίνητρο. Γιατί άραγε; Κάτι λείπει προφανώς για να υπερισχύει η ανάγκη αυτή. Δειχνόμαστε γιατί; Τι υπάρχει πίσω από αυτό; Προηγούμενες γενιές εφήβων ζήσαμε, γελάσαμε, ερωτευτήκαμε, παίξαμε, χαζολογήσαμε, διαβάσαμε, ....ως έφηβοι και όχι ως μοντέλα περιοδικών. Κάπου νιώθω μπερδεμένος. Θα ακούσουμε Tus;

ρε νομιζω το πηγες εντελως στο αλλο ακρο :redface: και στην τελικη δεν νομιζω να πηγαινει ετσι στο σχολειο με τη γραβατα :redface:
το ολο στυλ ισως να ηταν αναγκη της φωτογραφησης :hehe: (concept)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γιατί να μην πάει κάποιος στο σχολείο με γραβάτα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Γιατί να μην πάει κάποιος στο σχολείο με γραβάτα; :confused:

βασικα 8 το πρωι να σκασει μυτη ο αλλος με τη γραβατα δεν 3ερω κατι μου κανει :redface: αντι να βαλει μια φορμα να ρι3ει ανετα και εναν υπνακο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι ρε guys :P
Επειδή κάποιος έχει ωραιότερο στυλ, φαίνεται μεγαλύτερος, είναι ομορφότερος (η ομορφιά είναι υποκειμενική, βέβαια) και πιο πετυχημένος από εσάς, αυτό δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα κακό και η κοινωνία πάει σε λάθος κατεύθυνση. Πάω στοίχημα ότι οι περισσότεροι από εσάς θα θέλατε να μεγαλοδείχνετε, ώστε να σας "ανοίγουν πόρτες" όπως του modeling και της ηθοποιίας :P

Οσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια!

(Αυτό το μήνυμα δεν απευθύνεται στον npb συγκεκριμένα, αλλά στην ιδέα ότι η προηγούμενη γενιά είναι "καλύτερη και περισσότερο ρομαντική", την οποία ασπάζεται πολύς κόσμος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί να μην πάει κάποιος στο σχολείο με γραβάτα; :confused:

Πες μου ότι κάνεις πλάκα! Για Ελλάδα μιλάμε πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πες μου ότι κάνεις πλάκα! Για Ελλάδα μιλάμε πάντα.
Ντάξυ στο γυμνάσιο κυρίως όλες ερόντουσαν 8 το πρωί με μακιγιάζ για μπουζούκια η γραβάτα σε πείραξε εσένα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top