Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω γαλλικα β2 με 80%

(Γαλλικά Β2) 57%
Και εγώ το ίδιο. Κόπηκα εξαιτίας των προφορικών. Σε όλα τα άλλα είχα περάσει :( Τυχαίο;;;; Δεν νομίζω....:verymad:
Καλά μου το λέγανε ότι αυτοί στο κρατικό είναι τσάτσοι!!!! Και δεν θυμάμαι να τα είχα πάει και χάλια. Μια χαρά τα είχα πει.
Και το αστείο είναι ότι τα προφορικά τα πέρναγα πάντα :(
Συγχαρητήρια σε όσους το πέρασαν!!!!
εγω το πηρα με 80 αλλα προφορικο ειχα 15.η πλακα ειναι οτι και στο delf b2 που εδωσα προφορικο ηταν 15.ειναι τελικα αυστηροι λιγο στο κρατικο!στο προφορικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αστα και εγω εχω σκασει 59% πηρα στο κρατικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
καλά για μια μονάδα ή δύο ή τρεις γιατί δεν σας περνάνε;; Στις τρεις μονάδες δλδ παίζεται το πτυχείο;Ελεος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αναβαθμολογηση μπορω να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αναβαθμολογηση δεν προβλεπεται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω :

Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να βελτιώσω
το Reading Comprehension (ενότητα 1) και
το Listenong (ενότητα 3)???????

Μέχρι τώρα τα τεστ που κάνω βγάζω τα εξής : (από 2 διαφορετικά τεστ για παράδειγμα)
Ενότητα 1 : 14 \ 25 και 16 \ 25
Ενότητα 3: 11 \ 20, 12 \ 20

Για πείτε μου. Τι προτείνετε;;;;;;;; Τι τρόποι βελτίωσης υπάρχουν;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Practice makes perfect!;)
Οσο πιο πολλα κειμενα και listening κανεις τοσο καλυτερα.Και μην ξεχνας το ενα και μοναδικο που θα σου πω.
1.ΔΕΝ τα παραταμε ποτε οσες αποτυχιες και να αντιμετωπισουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
αστα και εγω εχω σκασει 59% πηρα στο κρατικο
καλά για μια μονάδα ή δύο ή τρεις γιατί δεν σας περνάνε;; Στις τρεις μονάδες δλδ παίζεται το πτυχείο;Ελεος!!!!

ακριβώς..και εγώ κόπηκα με 58%! :mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εγω reading 19,5
write 16
listening 14
oral 09
στα 25 ειναι ολα πως παει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Reading,Listening=25
Writing=30
Speaking=20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Teol20 θέλω να σε ρωτήσω :

Εγώ δεν θέλω να πάω έξω φροντηστήριο . Και θέλω να κάνω μόνος μου προετοιμασία. Κοντεύω να τελειώσω τα τεστ προηγούμενων ετών και θα αγοράσω και ένα βιβλίο για ακόμη περισσότερη εξάσκηση. οι ενότητες που δεν μπορώ όμως να βαθμολογήσω είναι η έκθεση και φυσικά τα προφορικά.

Τι μπορώ να κάνω για αυτό;;;; Πως μπορώ όμωςνα γράψω μέτριες εκθέσεις στο κρατικό;;;;;;;;; θα μου πεις τι ενοοώ. Ενοοώ ότι μπορώ να έχω κάπουους σκελετούς και να τους χρησιμοποιώ και να βάζω μόνο την ανάπτυξη ιδεών;;;;;;;; Παράδειγμα : Θέλω να γράψω μια έκθεση. Πώς να την βαθμολογήσω αυστηρά στον ευατό μου;;;;;; Πόσο να τις βάλω σε μονάδες;;;;;;;; Υπάρχει κάποια σελίδα στο internet με δείγματα εκθέσεων;;; Η να σου στείλω να δεις καμία έκθεση και να μου πεις γνώμες;;;;;;;;;

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι θέλω να βγάλω ένα περίπου σύνολο από κάθε τεστ από προήγουμενα θέματα που κάνω αλλά δεν μπορώ γιατί μου λείπουν αυτές οι 2 οι ενότητες. Να δώ στο πόσο περίπου πέφτω.

για πείτε μου τις γνώμες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Teol20 θέλω να σε ρωτήσω :

Εγώ δεν θέλω να πάω έξω φροντηστήριο . Και θέλω να κάνω μόνος μου προετοιμασία. Κοντεύω να τελειώσω τα τεστ προηγούμενων ετών και θα αγοράσω και ένα βιβλίο για ακόμη περισσότερη εξάσκηση. οι ενότητες που δεν μπορώ όμως να βαθμολογήσω είναι η έκθεση και φυσικά τα προφορικά.

Τι μπορώ να κάνω για αυτό;;;; Πως μπορώ όμωςνα γράψω μέτριες εκθέσεις στο κρατικό;;;;;;;;; θα μου πεις τι ενοοώ. Ενοοώ ότι μπορώ να έχω κάπουους σκελετούς και να τους χρησιμοποιώ και να βάζω μόνο την ανάπτυξη ιδεών;;;;;;;; Παράδειγμα : Θέλω να γράψω μια έκθεση. Πώς να την βαθμολογήσω αυστηρά στον ευατό μου;;;;;; Πόσο να τις βάλω σε μονάδες;;;;;;;; Υπάρχει κάποια σελίδα στο internet με δείγματα εκθέσεων;;; Η να σου στείλω να δεις καμία έκθεση και να μου πεις γνώμες;;;;;;;;;

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι θέλω να βγάλω ένα περίπου σύνολο από κάθε τεστ από προήγουμενα θέματα που κάνω αλλά δεν μπορώ γιατί μου λείπουν αυτές οι 2 οι ενότητες. Να δώ στο πόσο περίπου πέφτω.

για πείτε μου τις γνώμες σας.

Η εκθεση ειναι πραγματικα δυσκολο να την βαθμολογησεις ο ιδιος διοτι πολλες φορες εσφανομασρε πως εχουμε γραψει τελεια και ουσιαστικα η εκθεση ειναι για πεταμα (χωρις φυσικα να υπονοω βεβαια κατι) για αυτο θα ηταν καλο αρχικα σαν σκελετο να μαθεις πολλες συνδετικες λεξεις και εκφρασεις που θα βρεις σε καθε βιβλιο π.χ also,by the way , not only that ...but also,fyrtheremore κ.τ.λ ή μπορεις να κανεις ιδιαιτερο στο σπιτι με καποιον καθηγητη μονο εκθεση...
Τωρα για το προφορικο μπορεις να μαθεις απ'εξω καποια θεματα και να εξασκησε γενικα.. δλδ καθε μερα οταν ακους προτασεις στα ελληνικα να προσπαθεις να τις τρεψεις σε αγγλικα!!
Υ.Γ=Μην ξεχνας πως και για την εκθεση και τα προφορικα χρειαζετε πολυ λεξιλογιο. οποτε ενα βιβλιο με αρκετο λεξιλογιο για το πτυχιο που δινεις θα ηταν οτ,ι πρεπει!!!!! ελπιζω εν μερη να βοηθησα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Περσι τα χανε βγαλει πιο νωρίς!
Cool guyz! και η hau εχει βγαλει ενημερωτικα για τις εξετασεις του michigan!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
πως το παθε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οπου ειναι καιρός για αν ααρπαξουν ζεστα και λαχταριστα $$$ γιατι να μην το πάθουν;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αααααααααααααα σε αυτα ειναι πρωτοι ενω στα αποτελεσματα κανουν πρωτα τον γυρο του κοσμου και μετα με το πασο τους τα βγαζουν (και αν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aααα ειναι πολυ αποσχολημενοι για να ασχοληθουν με μάς.
Αφου τα ξυνουν που τα ξυνουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
teol off topic ειμαστε η οχι? αν ειναι να μιλαμε για το κπγ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
πράγματι βγάλανε πολύ νωρίς την ανακοίνωση για τις εξετάσεις του νοεμβρίου. Πριν ακόμη μπούμε στον αύγουστο. Δεν το πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top